Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, hayman napisał:

natomiast w/w gramofon sprzedał się na jakiś czas temu na tablicy za +/- 3000zł

To akurat normalne - ja sprzedałem swojego Rotela RHCD-10 za +/- 3000zł, a teraz stoi sobie tutaj:
https://allegro.pl/oferta/rotel-rhcd-10-rha-10-rhb-10-7291337492

I to jeszcze, ile "Pan Nomos" się nie natargował ze mną z konta Pani Ani, bo przecież "nikt mi nie da więcej" :D
Tak, adresy równie "ciekawe", co u Retrospekcji - np. siedziba K-EXu :D

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takie kuriozum ,to może nie trać swojego cennego czasu i tutaj nie zaglądaj.A jak już zaglądasz to pisz merytorycznie i na temat.

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna przygladam sie serwisom aukcyjnym i rzeczywiscie ciezko trafic na model 929.

Dla mnie osobiscie wylada cudnie, jesli gra tak jak wyglada to moze byc docelowy gramofonik.

Ale ponad 5k za uzywany sprzet, ktory nie wiadomo co kryje w srodku to moze byc strzal  w kolano ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kwasior21 napisał:

Od dawna przygladam sie serwisom aukcyjnym i rzeczywiscie ciezko trafic na model 929.

Dla mnie osobiscie wylada cudnie, jesli gra tak jak wyglada to moze byc docelowy gramofonik.

Ale ponad 5k za uzywany sprzet, ktory nie wiadomo co kryje w srodku to moze byc strzal  w kolano ....

Jak przeglądasz ogłoszenia tak jak czytasz forum - to rzeczywiście lekko nie masz. Poza tym gramofon gramofonem - a wkładka wkładką.

Edytowane przez hayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, hayman napisał:

Zgłoś się kolego do moderacji jak Ci coś nie pasuje.

Nie jestem twoim kolegą.......Masz jakiś model Sansui,chcesz coś napisać o tej marce konkretnie czy się nudzisz ? Nie musisz odpowiadać.Nara.

 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, eltoro napisał:

Nie jestem twoim kolegą.......Masz jakiś model Sansui,chcesz coś napisać o tej marce konkretnie czy się nudzisz ? Nie musisz odpowiadać.Nara.

 

Nie-kolego nie muszę się przed Tobą (zobacz - piszę słowo Tobą, Ci z dużej litery, szanuję Cię tym samym, świadczy to o jakiejś tam uprzejmości i kulturze osobistej) tłumaczyć ze swoich wpisów. Natomiast Ty chyba nie bardzo rozumiesz, co się do Ciebie pisze - patrz słowo "moderacja". Nie wiem, czy zauważyłeś ale moje wpisy odnoszą się do konkretnych wpisów innych forumowiczów - natomiast nie rozumiem czego dotyczą Twoje ostatnie dwa wpisy, tak przykładowo. I nie piszę Ci, że nie możesz odpisywać, bo i tak pewnie to zrobisz - i masz do tego prawo, i dobrze.

Edytowane przez hayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hayman napisał:

Tak - ostatnio to bardziej Klub Sprzedawców Sansui. 

Hayman,

Też pozdrawiam. 

Osobiście wolałbym kupić od kogoś z forum , ale rozumiem , że Tobie może to nie pasować...co zrobić.

 

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Samcro napisał:

Hayman,

Też pozdrawiam. 

Osobiście wolałbym kupić od kogoś z forum , ale rozumiem , że Tobie może to nie pasować...co zrobić.

 

To znaczy gdzie wyczytałes, że coś mi nie pasuje? Faktu już nie można stwierdzić? - najwidoczniej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana rozbawiłeś mnie Hayman. Nie śledzę tego forum regularnie ale wczoraj natknąłem się na Twoje wpisy i myślę że ktoś z forum zrobił Ci krzywdę albo chcesz zrobić dym. :) Pomyślałem że oto wszedł wkurzony szeryf do miasteczka i chce zrobić nowy porządek lub rozpierduchę. :)

Może napisz co się stało że każdy wpis rozgrzewa Cię do czerwoności. Wszyscy lub prawie wszyscy będziemy mieli z tego jakąś naukę. Ktoś Ci sprzedał lub próbował sprzedać Sansuja po przejściach, ktoś Cię oszukał czy wiesz o jakiś wałkach? Albo jest jeszcze drugi powód, masz ciężkie dni?

To forum ma być może czasami swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Baron napisał:

Od rana rozbawiłeś mnie Hayman. Nie śledzę tego forum regularnie ale wczoraj natknąłem się na Twoje wpisy i myślę że ktoś z forum zrobił Ci krzywdę albo chcesz zrobić dym. :) Pomyślałem że oto wszedł wkurzony szeryf do miasteczka i chce zrobić nowy porządek lub rozpierduchę. :)

Może napisz co się stało że każdy wpis rozgrzewa Cię do czerwoności. Wszyscy lub prawie wszyscy będziemy mieli z tego jakąś naukę. Ktoś Ci sprzedał lub próbował sprzedać Sansuja po przejściach, ktoś Cię oszukał czy wiesz o jakiś wałkach? Albo jest jeszcze drugi powód, masz ciężkie dni?

To forum ma być może czasami swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów. ;)

Pozdrawiam

Kolejny merytoryczny wpis fana marki (z zacięciem terapeuty/psychologa/filozofa w jednym). Czemu nie.

Edytowane przez hayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mi się tu oberwało za podważenie autorytetu marki, ale proponuję Wam Panowie zakończyć tą bezsensowną dyskusję, bo do niczego ona nie prowadzi - zatwardziały fanatyk nigdy się nie dogada z kimś, kto popatrzy na temat trochę z boku (z dystansem), bez względu na dziedzinę... Dla jednego szalik jest szalikiem, a dla drugiego chorągwią - dla jednego Elna Silmic Alpha...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wpis Haymana nie na temat i z oplutym monitorem. Jednak chyba masz te złe dni. Napisałem bez ofensywy bo rozbawiło mnie to jak wszedłeś na forum nie pisząc nic na temat ale przywalając się do każdego kolejnego wpisu. Właściwie nie wiadomo nawet za co, więc postanowiłem zapytać oczekując że czegoś ciekawego się dowiem lub nawet nauczę. Ale zostałem mianowany psychologiem-filozofem. Może to i lepiej niż pieniaczem-cholerykiem. Jak to mówią teraz dzieci "zluzuj zwieracze" chłopie. ;)

Co do fanatyka marki to się za takiego nie uważam chociaż uważam że na tle innych marek jest to bardzo dobry sprzęt, w niektórych systemach docelowy. Ale doceniam też inne marki. Wczoraj miałem okazję słuchać "wysokiej" lampy Audio Research i mimo że tonalnie była gorsza, miała koc na "górze", bas trochę wolny i mało zróżnicowany to przestrzenią biła 2105 (do niej porównywałem). Ale w życiu nie poszedłbym na wymianę.

Hayman napisz skąd u Ciebie takie zacietrzewienie i alergia na userów Sansui. Może pomożesz innym w zaliczeniu wtopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wybrać jednak do tego komisu. Adres z zewnątrz to po prostu ulica na osiedlu. W PRL-u były to mieszkania dla śmietanki artystycznej (czy coś w tym stylu) i tacy co mieszkali na wzór czegoś jak Alternatywy 4, dali by się pociąć za kwadrat na tym osiedlu. Sklep mieści się w podwórku. Wybrałem się tam w zasadzie jako osoba towarzysząca kolegi. Miałem tylko pomóc podjąć decyzję.

Niestety okazja zobaczenia najwyższego modelu gramofonu Sansui nie powiodła się. Gramofon sprzedał się wczoraj i już go nie ma, także lipa. Właściciel powiedział, że ma jeszcze jeden taki model na 100V z oryginalną przetwornicą prądu, tyle że w domu, także znowu lipa. 

Także tyle z tego wyszło. Komis zajmuje 2 pomieszczenia wypełnione różnymi sprzętami, miejsce przyjemnie, delikatnie klimatyczne (lubię takie pomieszczenia lekko mroczne). Fajne czarne płyty stały.

Niczego nie słuchałem, cała wizyta zajęła 10min, na nic nie było czasu, ponieważ bardzo się spieszyliśmy.

pozdrawiam,

Edytowane przez doktor_mun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baron,

wytłumaczę Ci od czego się zaczęło, bo widzę, że jakoś wybiórczo podchodzisz do sprawy - kolega Jan i Mario wypisywali bzdury o kondensatorach. wytłumaczyłem. nie odpowiedzieli ani be ani me. potem przez chwilach było o cenach gramofonu. potem zlecieli się miłośnicy marki, włącznie z Tobą, bo chyba im się nie podobało to, co piszę. tak mniej więcej wygląda w tym klubie.

tak czy inaczej napiszę do moderacji, żeby przejrzała wątek i poczekam na kolejne sensacyjne odkrycie miłośników.     

Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, doktor_mun napisał:

Niczego nie słuchałem, cała wizyta zajęła 10min, na nic nie było czasu, ponieważ bardzo się spieszyliśmy.

Mam rozumieć, że osoba której towarzyszyłeś w 10 minut zdecydowała, czy kupi to co pojechała oglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hayman napisał:

Tak - ostatnio to bardziej Klub Sprzedawców Sansui. 

Najpierw opisy jak to sansui kosi o wiele droższe sprzęty, a potem sprzedaż/żniwa. Ceny oczywiście z kosmosu porównując do rynku zagranicznego. Po co marnujesz tu czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszecie smuty, sam kiedys bylem takim przeciwnikiem, ceny mi nie odpowiadaly i wiele innych rzeczy.

Najpierw trzeba posluchac a pozniej wyrabiac sobie zdanie, tylko tyle i az tyle.

Ja najwyzsze modele Sansui poznalem przez przypadek, przypadkiem trafilem do kogos nie wiedzac jaki ma sprzet, a tam wówczas grala 907MR która swoja droga gra teraz u mnie. Pozniej poznałem inne najwyzsze modele

Ze wzgledu na to czym sie zajmuje mam ogromne mozliwosci porownywania sprzetu, nie wydal bym 10tys na sprzet gdyby nie byl tego warty.

Wysokie modele Sansui Alpha kasują duzo drozsza konkurencje i to nie mit a najzwyklejszy fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hayman,

Widzisz ja bardzo wybiórczo czytam ten czy sąsiedni wątek i odniosłem wrażenie że dla Ciebie wystarczyła iskra żeby się przypieprzyć. Zacząłeś dyskusję od wpisu:

"Najnowsza seria Elny Silimc - Black Negative - wykryta w Sansui. Prawie jak kolega Czubsi o Nipponach czy Nichiconach x lat temu."

Zazwyczaj dyskusja tutaj między, bądź co bądź, miłośnikami marki nie zaczyna się od jakiś sarkazmów czy ironii. Dlatego wydawało mi się to co najmniej dziwne. Ale to mnie nie dotyczyło, zagadałem ponieważ później było już tylko złośliwiej. Pomyślałem że jesteś tak zdesperowany że szukasz iskry zapalnej żeby komuś dowalić. I to wszystko. Poczytaj to co wcześniej napisałeś to zrozumiesz. Nie mam żadnego interesu żeby bezkrytycznie oceniać markę, bronię jej tylko z czystego przekonania, idealnie jej dźwięk trafił w mój gust i system.

A w jakich kręgach się obracam to zostaw w spokoju, nie Twoja sprawa. Czytając Twoje wpisy mógłbym wyciągnąć dalej idące wnioski, tylko po co. Powtarzam poczytaj swoje wpisy typu "następny wielki elektronik - brawo", osobiście mam alergię na takie przytyki. Dlatego zabrałem głos.

Zaśmiecasz wątek tymi przepychankami. Napisz coś o marce, nawet złego ale rzeczowego. I bez tupania nóżkami i dowalania innym. Chętnie poczytam o Twoich doświadczeniach, porównaniach, pomożesz tym nie wdepnąć komuś w gówno. Zamiast czekać na kolejne odkrycia miłośników marki napisz coś sam w temacie o swoich odkryciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mol01 napisał:

Mam rozumieć, że osoba której towarzyszyłeś w 10 minut zdecydowała, czy kupi to co pojechała oglądać?

Ja nie wiem co kto ma rozumieć, nie interesuje mnie to.

Czekaliśmy z kolegą na właściciela, ponieważ musiał gdzieś wyjechać pilnie i akurat my przyjechaliśmy w tym czasie i straciliśmy pół godziny, bardzo cennego czasu. Kolega był po nieprzespanej nocy i był strasznie zmęczony. 

A teraz mały konkursik. Osoba która wpada dosłownie na chwilkę w takie miejsce może np. 

Po pierwsze coś wypożyczyć i na to potrzeba naprawdę niewiele czasu i nie musi nic oglądać lub......................? 

Jak użyjemy wyobraźni to i może inne opcje wymyślimy.

Jedno jest pewne. Ja się rozczarowałem, że nie mogłem jednak dotknąć gramofonu.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, doktor_mun napisał:

Po pierwsze coś wypożyczyć i na to potrzeba naprawdę niewiele czasu i nie musi nic oglądać lub......................? 

Aaaa, no jak jest opcja wypożyczenia i posłuchania w swoim systemie i da radę to załatwić w 10 minut, to wielki szacun dla właściciela sklepu - może i ja kiedyś nie pojadę obwodnicą i coś sobie wypożyczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHA- dwóch ludzi ,którzy nie mają pojęcia o marce Sansui ,ale za to ,mają najwięcej do powiedzenia w klubie. Nakręcajcie się dalej.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.