Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

"dzień dobry,

czy jakiś forumowicz posiada wiedzę jak się programuje stacje +10 w tunerze Marantz ST-72L , szukałem na internecie instrukcji użytkowania ale znalazłem tylko płatne opcje.

i drugie pytanie , czy "regulacja" w/g instrukcji serwisowej (mam taką) poprawi cokolwiek ? w sumie to działa bez zastrzeżeń ale swój wiek ma ?

na forum "matantza" nikt ie wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam
Jestem na początku drogi Sansui ,  przeczytałem dość dużą część wątku
Wnioskuje że najbardziej wartościowa - pod względem dźwięku seria to AU 907
Ale
Czy ktoś mnie może oświecić jaki jest „ Ranking”  samych 907 a w zasadzie czy są między nimi istotne dźwiękowo różnice : znalazłem takie modele

907
D907
D907X
D907F
a907MR
a907DR
a907XR
a907NRI

I teraz co kupię nie z tą literką i będzie kicha ?
Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest wątek żebyś go przeczytał ! Tu masz wszystko na ten temat - nie po to ludzie tracą czas i energię żeby ktoś po raz setny pytał o to samo !! A i tak priorytet to pojechać i posłuchać którykolwiek !!!! Zapewne od razu się spodoba i dylematu nie będzie ! Na kupienie nie tego co trzeba to raczej nie licz bo to co podałeś r5óżni się od siebie ceną i to czasem 5-8-okrotnie - i nie czarujmy się - to będzie główny korektor Twoich wyborów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki607

Ważne, modele z literką D przed cyframi, to stare modele. Moje zdanie, nie interesuj się nimi. To jednak bardzo różne granie od modeli Alpha 907 i literki. Wybór 907 XR, MR, NRA to wybór najnowszych modeli, te wcześniejsze i,DR,KX są ciut starsze choć, jak napisał Czubsi, równie dobrze grające. W ciemno trudno coś powiedzieć. Ważna jest cena, zrozumiałe, bo wydać należy sporo. Jak nie ma ograniczeń kasowych i tak warto posłuchać, bo każdy ma inną sygnaturę dźwięku, choć nie jest to natychmiast ,dla nie osłuchanego , oczywiste.

Jeszcze jedno serie 707 i 607 też warte są zainteresowania .

 

Teraz z innej beczki. Wczoraj poznałem jednego z krajowych producentów kolumn Marki Akkus. Dane mi było posłuchać  trójdrożnych kolumn opartych w całości o głośniki ceramiczne.  Nie są łatwe do zgrania ze wzmacniaczem, ale o to się nie martwiłem. Grają super. trudno powiedzieć po 3 godzinach o nich wszystko, ale zrobiły na mnie wrażenie. Dźwięk szybki, zwarty, pasmo nie porozciągane i nie kuły w uszy. Bardzo przyjemny, poukładany dźwięk.

Pozdrawiam.

Edytowane przez janvideo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janvideo24

Bardzo dziękuje za odpowiedz ,  znalazłem w Finlandii

https://www.ebay.de/itm/Sansui-AU-D907-AU-919-Integrated-Amplifier-Tuner-Power-Supply-220-100V-250W/163605010627

Za dość niską cenę w stosunku do modeli alpha i zastanawiałem się czemu taka rozbieżność ,

czubsi

Do Finlandi trochę daleko na odsłuch a kupić można ,

- jak myślisz skąd wziąłem te wszystkie modele 907-demek - z wątku .

-  Jak masz zły dzień to nie odpisuj szkoda twoich i innych nerwów ,

nie jest łatwo z 200 stronicowego wątku zrobić analizę bo to nie same konkrety ( ludzie  się wypowiadają na różne tematy , emocji dość dużo , czasem sprzeczek ) -

Doceniam że pielęgnujesz markę Sansui , ale czy każdy "nowy" musi zrobić pełną analizę informacji , oddzielić śmieci z 200 stron  i próbować coś  wybrać z całej reszty ( przy czym ja nie mam pojęcia o elektronice)

Wydaje mi się że zadałem konkretne pytanie - podobno do tego jest forum - a nie "cobyście koledzy polecili"

Poza tym otrzymałem precyzyjną odpowiedź (janvideo24 jeszcze raz dziękuję )

Podobno wątek jest po to żeby dobry sprzęt Sansui nie zaginął , więc warczenie na innych w tym nie pomaga

Pozdrawiam wszystkich i szczerze gratuluje pasji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki607

W tym przypadku niestety kasa się liczy, tak jak napisali koledzy. Pytanie główne to ile chcesz wydać. 

Dwa, jak napisał JanVideo24, część z wymienionych przez Ciebie to dość leciwe konstrukcje.  Sensownym startem jest 911DG lub AU-X 711, te będą na 220V.

Ale zdecydowanie lepiej w serie produkowane w JP, Alpha 607, 707 czy 907. Im wyższy numer tym lepsze granie. Litert DR, KX, XR, MR czy NRA określają trochę rodzaj grania. Bardziej ciepłe, neutralne its itp. jest ono tożsame dla każdej, czy to 607, 707 czy 907.

Nawet na ostatnich stronach możesz znaleźć kilka opisów, który jak gra. Tutaj i na sąsiednim forum. Ale i tak żadne czytanie nie zastąpi odsłuchów. Zapytaj, może ktoś w Twojej okolicy ma Sansui  i będzie chciał Cię zaprosić na odsłuch....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki607.

Odpowiedziałem bo tak tu jest, każdy się dzieli wiedzą. Może nie do kńca, bo trzeba by na stałe przed kompem siedzieć a na to nie każdy ma czas. Paweł - Czubsi - odpisał dobrze, trudno na okrągło powtarzać. Jednak ponieważ uznałem, że nie znając Sansui, zamierzasz brnąć w złym kierunku, więc wyraziłem swoją opinię. Jak widzę na nic się to zdało. Szkoda, wyszukałeś dokładnie to, przed czym ostrzegałem. Twój wybór. AU 919 najmocniejszy ze starych modeli ale na ... stary. D 907 to samo. Jednak nie będę już się upierał, wybór to wybór. Co innego przeczytać opisy - nie zawsze wierne i zgodne z rzeczywistością a co innego usłyszeć. Rozumiem, każdy ma inne preferencje więc i innych rzeczy słucha, inne granie mu pasuje. Jednak nic nie zastąpi odsłuchu. Nic a nic i tu wiem, że mam rację. Nie rozumiem, czemu taki upór. Zawsze warto usłyszeć coś co polecają ludzie, którzy mają rozeznanie. Nawet z ciekawości. Ma się wtedy spojrzenie przekrojowe. Nie mam w domu 919 ale mam 717, mała różnica, choć jest. 919 jest ciut lepiej grający, ale nadal to różnica klasy do najniższej serii Alpha 607 DR o następnych w kolejności  XR czy MR i NRA już nie wspomnę. Alpha 707 jeszcze lepiej a 907 znów lepiej.

Do Norwegii bym się nie wybierał na odsłuchy, w Polsce jest teraz tyle Sansui , ile w/g mnie nie ma w całej Europie razem. Warto więc zadać pytanie, kto jest z Twoich okolic i posłuchać. Wiem, że są Koledzy, którzy lubią vintage i mają starsze modele. Można więc wybierać i tyle. Moim zdaniem lepiej wydać klika złotych na paliwo i posłuchać, niż kupować w ciemno, tylko po to by wyważyć wcześniej uż otwarte drzwi. Wielu z nas zaczynało podobnie, kosztowało to sporo kasy ale wtedy nie było drogi na skróty. Mało było osób nających wiedzę o marce Sansui.                                                                                                                                                                      

To moje zdanie, i za nie odpowiadam , czy ktoś z niego skorzysta ? Nie wiem, ale tyle w temacie.

Pozdrawiam.

Jan

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Janie ostatnio rozważałem Akkusa, bo zmienialem kolumny w glownym systemie. Kolumny tej marki warte grzechu. Pod warunkiem zestawienia z gęstszym, barwniejszym wzmakiem typu mosfet lub starsze schematy sansui.

Kontakt z Panem Witkiem rownież bardzo dobry.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit.

Masz rację. Były też mniejsze dwudrożne kolumny. Też grały świetnie. Konstruktor bardzo miły i bezpośredni. Fajnie, że mamy w kraju ludzi, którym się chce i którzy potrafią. Co do zestawienia, te ceramiczne Akkusy grają teraz z Sansui B 2302 i trzeba napisać, że ta końcówka świetnie sobie z nimi radzi. Dżwięk bardzo fajny. Miałem obawę o jakość góry, ale okazało się, że B 2302 potrafi świetnie kontrolować wszystko. Góra jest bardzo przejrzysta i czysta ale bez jakich kolwiek przeostrzeń. Cały zestaw gra świetnie a bas jest bardzo szybki i zwarty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś o tym. Dlatego piszę jak jest. To wysokiej klasy kolumny i wymagają odpowiedniego traktowania. W nieodpowiednich rekach nie zagrają. Teraz ze swoją latwoscią wysterowania i z wzmacniaczem, ktory je pedzi dadzą wlascicielowi mnóstwo radosci.

Wsrod moich znajomych accutony czesto łączone są z lampami. Dźwięk jest zjawiskowy ale tez musza to być odpowiednie lampy i wzmacniacze. 

Ja rozważałem troche inną konstrukcję tej manufaktury. Rownie dynamiczną ale na innych przetwornikach z bardzo zaawansowaną zwrotnicą. Ale to juz inna historia.

Znam 2302 i bylem tego pewien ( wysokie).Jeszcze jest kwestia preampu i tu obecny wlaściciel bedzie miał pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Janowi za miłe spotkanie w sobotę . Wymieniłem 2103 na 2302 która okazała się zdecydowanie bardziej odpowiednia do moich Akkusów.Co do ceramików accutona to miałem z nimi prędzej do czynienia w innych konstrukcjach Usher ac10 i Avalon ale to co wyciągnoł z nich pan Witek to klasa sama w sobie. 2103 jest bardzo dobrym wzmakiem ale charakter gry 2302 pokazuje co naprawdę one potrafią.Nie ma mowy o suchości gry tak tak charakterystycznej dla ceramików.Jestem bardzo bardzo zadowolony że doszło do sobotniego spotkania po którym stałem się posiadaczem 2302.Czubsi dzięki za podpowiedz Mam zupełnie inny zestaw Strzał w 10

Edytowane przez surfbrother
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janvideo24

źle mnie zrozumiałeś , ta aukcja w Finlandii była powodem , że zadałem pytanie na forum ,  a efektem twojej porady - ale może byłem za mało precyzyjny

Jeszcze raz dziękuje Ci za doradę ( serii D na pewno nie kupię) ?

W związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś z kolegów z małopolski i okolic nie byłby tak miły by się umówić ze mną na odsłuch u siebie  ( 607, 707, 907 , 911).

Proszę o wiadomość na priv

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również przybieram sie do zakupu wzmaka Sansui i byłbym wdzięczny za możliwość odsłuchu czegokolwiek z serii Alpha w najbliższą sobotę w Warszawie. Jestem w kraju tymczasowo więc czas niestety mocno ograniczony. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ammagamma

Niestety, jestem w domu do czwartku włącznie, w piątek jadę na wieś i będę do poniedziałku. Ale jest kilku kolegów z W-wy, może któryś z nich.

surfbrother.

Fajnie było się spotkać, możliwość zaś spotkania P. Witka bezcenne. Niech B 2302 przysparza Ci samych pozytywnych wrażeń.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2019 o 16:41, surfbrother napisał:

 Wymieniłem 2103 na 2302 która okazała się zdecydowanie bardziej odpowiednia do moich Akkusów.

Moim zdaniem, z mojego doświadczenia 2302 jest zdecydowanie bardziej odpowiednia do wszystkiego.... Dobry ruch, gratuluję!

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek napiszę tak.Słuchaliśmy 2103 i 2302 u Jana...Gospodarz,Roman i ja .Odsłuch odbywał się na tych samych kolumnach,kablach i żródłach i przepaści nie było. Słuchaliśmy ponad 2godz. różnych płyt.Na pewno 2302 ma większą klasę i to słychać,ale to takie 10-15 % lepiej....nie 50 czy 100%.

Pozdrawiam.

Wszystko zależy od kolumn,kabli,żródła,pomieszczenia.....czasami pokaże się coś dużo lepiej a czasami tylko trochę albo wcale.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach i nie powiem  nocach spędzonych na słuchaniu nowego nabytku mam następujące wnioski.

1 Pozbyłem się nerwicy audiofila.

2 Obecny zestaw kolumny + wzmacniacz jest bardzo uniwersalny każdy rodzaj muzyki odtwarzany jest na bardzo wysokim poziomie satysfakcjonującym mnie

3 Komplet gra przepięknie z powiedzmy słabym zródle czyli denon transport cd+dac1794+pre lampowe jak i na wyczesanym komplecie Auralica vega g2+aries g2 +zegar leo premium.Z tym drugim po prostu bajeczka i to tylko z plików

4 Kolumny akkus red wine 1261 są bardzo wymagające pod względem charakteru i klasy wzmocnienia a nie koniecznie mocy bo nie są specjalnie prądożerne .Jak zapnie im się coś tak dobrego jak b2302 to banan  nie schodzi z facjaty.

5 Końcówka 2103 gra równie pięknie tylko potrzeba jej innych kolumn o bardziej spokojnej naturze . Wiem bo do momentu wymiany na Akkusy grałem na niej na Saba 1300 pro i było piknie zresztą taki zestaw ma mój tata i sobie chwali.Jan go słuchał nie dawno w sobotę.Inna sprawa że zakupić je można za 1-1,5 kzł ale aby tak grały  jak u taty to 5-6 kzł nie wasze .

oki Panowie spadam słuchać

Edytowane przez surfbrother
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eltoro napisał:

 .Na pewno 2302 ma większą klasę i to słychać,ale to takie 10-15 % lepiej....nie 50 czy 100%.

Pozdrawiam.

Wszystko zależy od kolumn,kabli,żródła,pomieszczenia.....czasami pokaże się coś dużo lepiej a czasami tylko trochę albo wcale.

Mirek

Doskonale to wiem, wszystkie przerobiłem u siebie. Niektóre dalej przerabiam. 

30 minut temu, surfbrother napisał:

Po paru dniach i nie powiem  nocach spędzonych na słuchaniu nowego nabytku mam następujące wnioski.

1 Pozbyłem się nerwicy audiofila.

2 Obecny zestaw kolumny + wzmacniacz jest bardzo uniwersalny każdy rodzaj muzyki odtwarzany jest na bardzo wysokim poziomie satysfakcjonującym mnie

3 Komplet gra przepięknie z powiedzmy słabym zródle czyli denon transport cd+dac1794+pre lampowe jak i na wyczesanym komplecie Auralica vega g2+aries g2 +zegar leo premium.Z tym drugim po prostu bajeczka i to tylko z plików

4 Kolumny akkus red wine 1261 są bardzo wymagające pod względem charakteru i klasy wzmocnienia a nie koniecznie mocy bo nie są specjalnie prądożerne .Jak zapnie im się coś tak dobrego jak b2302 to banan  nie schodzi z facjaty.

5 Końcówka 2103 gra równie pięknie tylko potrzeba jej innych kolumn o bardziej spokojnej naturze . Wiem bo do momentu wymiany na Akkusy grałem na niej na Saba 1300 pro i było piknie zresztą taki zestaw ma mój tata i sobie chwali.Jan go słuchał nie dawno w sobotę.Inna sprawa że zakupić je można za 1-1,5 kzł ale aby tak grały  jak u taty to 5-6 kzł nie wasze .

oki Panowie spadam słuchać

Niestety nerwicy audiofila nie można się pozbyć na stałe. Tylko na chwilę , ale to sam wiesz .

Ja pamiętam 2103 i te  Saby u Ciebie. Dość długo na nie chorowałem później i do dzisiaj było to jedno z fajniejszych pod każdym względem brzmień, jakie słyszałem. 

Jeżeli teraz (inne kolumny + końcówka) jest lepiej, to czas pomyśleć o jakimś wproszeniu się kiedyś na krótkie posłuchanie...oczywiście jak czas pozwoli.

Chociaż wydaje mi się, że elementem robiącym u Ciebie największą robotę jest POMIESZCZENIE, w którym słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Samcro napisał:

Jeżeli teraz (inne kolumny + końcówka) jest lepiej, to czas pomyśleć o jakimś wproszeniu się kiedyś na krótkie posłuchanie...oczywiście jak czas pozwoli.

Chociaż wydaje mi się, że elementem robiącym u Ciebie największą robotę jest POMIESZCZENIE, w którym słuchasz.

co do odwiedzin to dzwoń i przyjeżdżaj a co do pomieszczenia to masz rację akustyka jest letko dłubnięta ale była już jak byłeś u mnie ostatnio więc dobrze że uzupełnia ona wszystkie elementy układanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał,

Jeżeli u Ciebie jest "lekko" dłubnięta, to ja Cię przepraszam bardzo.

Co do przyjazdu będę myślał, ale ostatnio ciężko ze wszystkim, a z czasem najbardziej....ale będę myślał jak to ogarnąć, może bardziej przyjazd się uda niż ostatnim razem, gdy się umawialiśmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz widzę, że ustawiasz 07 na 7,6 - 7,7 - w związku z czym ????? Kto Ci takich niusów nagadał bo chyba nie serwisówka ??? Żaden Sansui nie ma takich wartości !!!

 

P.s.

W sumie przyzwyczaiłem się, że ludzie nie słuchają tego co mówię (a potem żałują i przepraszają ...) ale w takim razie po jaką cholerę pytają jak i tak po swojemu robią ???? ....

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w porządku ! ? Oprócz tych dwóch głównych selektorów zawsze czyść ten source direct (to taki cichy bohater - w złym tego słowa znaczeniu ) . Podchodziłeś do czyszczenia potencjometru volume ??? Wierz mi, że żaden selektor nie da tego co ten zabieg - wzmacniacz gra jak przez otwarte okno - zero ingerencji w sygnał !!! Warto jednym słowem choć ryzyko spore .... Ja z kolei odpuszczam sobie isostaty bo z praktyki stwierdzam, że naprawdę szkoda zachodu - jak są do d...y to je wymieniam - rzadko są jednak w takim stanie (ostatnio byłem zmuszony bo jakiś "ktoś" zalał je nieznanym specyfikiem i .... się skleiły ...

Dla magików co leją kontakt do potencjometru Volume :

Nie znam większej głupoty !!! Te otwory nie są do tego !!! Wlewając tam jakikolwiek płyn trafia on na TYLNĄ stronę wkładki a nie na część roboczą !!!!! Swego czasu w japońskich serwisach "płukano" składany wielosekcyjny potencjometr w nieznanym mi specyfiku - otwory pozwalały osuszyć potencjometr po tym zabiegu - z reguły taki potencjometr baaardzo lekko się obracał bo pozbawiano go przy okazji specjalnego smaru w części osiowej - ja z reguły staram się tam nie ingerować ale ostatnio gdy z potencjometru lało się (!!!) - nie miałem wyboru ... Nie uwierzylibyście z czym człowiek się styka przy przeglądzie Sansui ...

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.