Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zawsze czyszcze ten potencjometr, wyzwanie stanowi pierscien zabezpieczający tzw. Starlock, jak go zdejmiemy i nie uszkodzimy to jesteśmy w domu, to jest najtrudniejsza operacja.

Mycie potencjometru w myjce jest pewnym wyjsciem i calkiem skutecznym ale jak wspomniales wyplukuje smar spowalniajacy

Kiedys znalazlem stronę z czesciani do sansui ale wszystko co ciekawsze bylo juz wykupione domyslam sie ze mozesz miec sporo czesci wlasnie z tego zrodla.

Gdy nie mamy nowych czesci to zostaje regeneracja a warto to zrobic bo przez tone, loudness, processor plynie sygnal

 

Mam duzo takich czesci ktore stanowia zrodlo zapasowych elementow gdybys kiedys czegos potrzebowal jakiejs blaszki czy sprezynki to pisz, zawsze pomoge

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bumpalump napisał:

Paweł na 8,8 został ustawiony za Twoja radą.

7,7 to wartość ktora bardzo dawno dostalem od pewnej osoby z audiokarmy ale nie jest w zaden sposob potwierdzona

Pozdrawiam 

Wszystkie 907- ki na bipolarach w tym AU-07 ustawia się na 8,8. Jest to informacja, która zawarta jest w instrukcjach serwisowych i tak należy ustawiać. Dlatego osoby, które podpowiadają inne wartości powinny zajrzeć najpierw do czegoś takiego

IMG_2460.thumb.JPG.528be233b9a9d130c3a647e734d666be.JPG

a dopiero później udzielać rad. Paweł oczywiście podał prawidłową wartość.

Mam pytanie w zasadzie do Pawła. Czy można zmodować AU-07 tak aby grała jeszcze bardziej zaawansowanym dźwiękiem i była lepsza od 907MR MOD (która gra w zasadzie identycznie tylko jednak lepiej). 

Nie pytam czy jest sens, ile to kosztuje, czy warto itp., tylko czy jest to technicznie możliwe (nie patrząc na koszty) aby poprawić walory dźwiękowe AU-07 przy użyciu modów jakie Ty Pawle stosujesz? Oczywiście przy użyciu najwyżej jakości komponentów zgodnych ze sztuką Sansui.

Bumpalump

Rzeczywiście fajnie, że wstawiasz takie filmiki. Niech ludzie dokładnie zobaczą jak może być zbudowany wzmacniacz.

Surfbrother

Gratuluję nowego nabytku. Domyślam się, że końcówka od monstera poi twoje "czerwone wino" większymi dawkami prądu i jest to dla nich bardziej korzystne. Napisz proszę jakiego pre lampowego używasz? 

Pre lub przetwornik lampowy (bardziej to drugie) mam gdzieś z tyłu głowy i nigdy nic nie wiadomo co się w wydarzy w przyszłości.

pozdrawiam, 

Edytowane przez doktor_mun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku jest możliwe ale .... ja nigdy tego nie zrobię ? Szkoda 07-ki - po prostu ... Jest kilka miejsc w torze, które z pewnych względów pominęli, a które mają spore znaczenie! Największy potencjał jest w sekcji wysokoprądowej i to w zasadzie tyle informacji żeby komuś do głowy nie przyszło pruć 07-kę ? Największa zmiana pojawiła by się w rytmice i rozświetleniu dalszych planów - reszta jest na wybitnym poziomie !

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Bumpalump napisał:

Krótki filmik, Sansui AU-Alpha 907KX

Widzę że mnie uprzedzileś ?

Choroba mnie rozłożyła, a i z telefonu ciężko mi się pisze to raz a dwa to dostałem ostatnio psztyczka w nos ze literówki robię to i mi się odechcialo pisać:)

Piec jest mój,zakupiony od Ciebie Janku, szybka sprawna akcja z kobtaktem, transportem jak i  cena za usługę- przystepna, wszystko udokumentowane.

Prądy byly troszkę rozjechane, Mariusz zrobil tak jak Service Manual podaje.

Narazie trwa odsluchiwanie w tzw miedzyczasie, ale bapewno zmiany są.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, surfbrother napisał:

pre to Jas audio bravo1.1 limited

Widziałem na zdjęciu Twój pokój ze sprzętem. Jak zobaczyłem te 2 klocki w kolorze jakby czerwonym. Przez sekundę błysnęła mi myśl czy przypadkiem nie masz lampowego pre od Lampizatora. Niektóre sprzęty tej marki również występują w podobnym kolorze. Jeżeli będę kupował kiedyś przetwornik+pre lampowy to na pewno rozważę ofertę tego producenta. Podoba mi się dźwięk tej marki no i to w końcu rodzima produkcja (dla mnie plus). Oczywiście nie znaczy, że to zrobię.

Gdyby to był Lampizator to już musiał bym się chyba wprosić na odsłuch. Takie połączenie bardzo mnie ciekawi. Z drugiej strony oczywiście uważam że końcówka Sansui na pewno dobrze dogaduje się z pre firmowym (nie ma co rozdzielać rodzeństwa).

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1 kwietnia 2019 o 23:27, ammagamma napisał:

Witam. Również przybieram sie do zakupu wzmaka Sansui i byłbym wdzięczny za możliwość odsłuchu czegokolwiek z serii Alpha w najbliższą sobotę w Warszawie. 

Ammagamma,

wysłałem Ci info na PW odnośnie tej soboty...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro od jakiegoś czasu dużo się mówi i czystych sektorach to i ja postanowiłem nie być z tym tematem do tyłu. Po porządnym czyszczeniu mogę potwierdzić, że wysiłek jest jak najbardziej wart zachodu. 

Różnice mogę opisać w dwojaki sposób:

krótko - wcześniej grało to na prawdę porządnie. Jakiekolwiek niedobory przypisywało się gorszej realizacji tzn. brak uroku, przestrzeni, wybrzmień itp. Aktualnie pojawiło się to wszystko nawet na płytach, które przekreśliłem w swojej płytotece. 

Nieco dłużej : tutaj skupię się na konkretnych zmianach. Pierwsze podłączenie miało miejsce po północy bo o takiej wróciłem z NRA 907 do domu. Po włączeniu płyty Divide Eda Sheerana gdzie na głównym planie był jego wokal wróciłem uwagę na łatwość przekazu, lekkość z bardziej kontrolowanym dociążeniem i na koniec wspomnę o najlepszym co mnie spotkało od bardzo długiego czasu zabawy w audio- głos Sheerana ukazał kolejne składowe o których wcześniej nie miałem pojęcia. W głosie było wyraźnie słychać rezonans jego strun głosowych w sposób rozdzielczy i selektywny wydobywający się z klatki piersiowej przez gardło i usta jak przez naturalne żywe pudło rezonansowe. Krótko mówiąc zamarłem bo nie spodziewałem się czegoś takiego. Temu brzmieniu towarzyszy niewiarygodna czystość i lekkość ale i też bardziej kontrolowana moc. Harmonicznych składowych jest znacznie więcej, a każdy dźwięk ma swoje miejsce w przestrzeni. Podstawowym dźwiękom towarzyszą nie znane wcześniej mlaśniecia, stuknięcia, wybrzmienia i taka trudna do opisania naturalność i organiczność.   

Kolejna sprawa to atak. Elastyczność pod tym względem cały czas mnie zadziwia. Kontrola dźwięku jest tutaj w każdym aspekcie. Na jednej płycie bogajrze ,,Wardruna" utwór zaczyna się od uruchomienia piły spalinowej. Przez ułamek sekundy byłem przekonany że ktoś obok mnie ją odpalił i kierowany instynktem samozachowawczym odskoczyłem :-). Nie było głośno. To był efekt realizmu, wszystkich składowych umiejscowionych w lesie z w leśnej przestrzeni i warkotu odpalonej maszyny, silnika, ruchu łańcucha, wydobywających się spalin przez rurę wydechową. Było to wszystko podane tak autentycznie, że zapomniałem na te chwilę że to dźwięki z kolumny. Podane z właściwą barwa, masą i energią.  Myślę że w tym przypadku trudno jest rozróżnić rzeczywistość od fikcji podanej w taki nieznany dotąd sposób. Dużo by jeszcze mówić bo różnice słychać jak na dłoni. Człowiek w śpiączce by je usłyszał a przecież wczesniej było i tak dobrze. 

Przypomniałem sobie jak parę miesięcy temu na teście wylądował u mnie kabel zasilający Verictum Demiurg oraz X block. Z efektu byłem tak zadowolony że uznałem że jest to najlepsza zmiana jaką słyszałem na swoim systemie. Rezultat tego czyszczenia przypomniał mi o dźwiękowym podobieństwie zmian jakie zaszły wtedy i teraz. Przy czym obecne są jeszcze lepsze. Nic nie zastąpi idealnie czystego toru sygnałowego wewnątrz wzmacniacza. 

Ponadto dzięki temu zabiegowi jeszcze lepiej doceniłem też swojego Daca. Trudno mu teraz coś więcej zarzucić. Nie jest to żaden szczyt choć porządna konstrukcja oparta na kondensatorach audio dostępnych tylko na rynek japoński i z solidną kością i obudową z aluminium  - Onkyo Dac 1000.  Choć CD dalej górą! 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/22/2019 at 2:30 PM, Samcro said:

Sprawdź na ebay Kashimura. Tanio nie jest za bardzo, można znaleźć 1000W 220-240 na 100 (i w drugą stronę też możesz przepuścić, jakbyś chciał zabrać europejski sprzęt i trafo do Japoni ? ?

Marek @bkeram ma takie tylko mocniejsze, mówi, że ciche, dobre, nieduże i w ogóle i chyba nawet porównywał z airlinkiem.. Na odsłuch przywiezie (jak się już umówimy) to podepniemy i posłuchamy. Zapytaj go.

 

Jak mawiają starsi ludzie "szkłem d..y nie wytrzesz" , oszczędności w tym przypadku są tylko chwilowe.

Jak wypadlo porownanie tych dwoch transformatorow? Mam standardowego airlinka ale zaczalem sie rozgladac za czyms zrobionym w Japonii. Czy transformator Kashimura TI-18 byloby tym czego szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś sprzedawcę o zdjęcia ze środka, wymiary i wagę bo wygląda na dość mały jak na 1000W a to ma znaczenie w jakości zastosowanych materiałów. 

Żeby przebić Airlinka bądź chociaż dorównać mu potrzeba czegoś wysokiej jakości.

Edytowane przez mario100007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sansui au-x711 i myślę wymienić na au-x911 jaka będzie różnica w dźwięku i jego sygnaturze między tymi wzmacniaczami i czy warto wymieniać?

 

To tylko tymczasowa opcja ale mogę z minimalną stratą około 500zl zrobić przesiadkę i nie wiem czy warto... do czasu aż nie trafię na coś z wyższej półki w przyzwoitej cenie

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze na zdjecia lub schemat do tego transformatora Kashimura TI-18 to bym raczej nie liczyl. Wazy ok 4.5kg przy rozmiarach 25x165x100. Taki Airlink jest wiekszy i ciezszy ale np ma bardzo ciezka obudowe wiec trudno powiedziec ile waza "bebechy".

Ja uzywam tego modelu https://airlinktransformers.com/product/japan-uk-voltage-converter-uk-ja1500 ale widze ze na stronce sa Audio/Balanced Power Supply ktore sa 2-3 razy drozsze. Czy ktos ich uzywa?

Sa jeszcze jakies inne Japonskie firmy produkujace tego typu urzadzenia?

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Samcro said:

Lucky

Mam i na razie stoi, nie porównałem. Taki lekki nie jest, 1500W co prawda.

Ale u kilku Kolegów gra. Ale postaram się w następnym tygodniu posłuchać i porównać.

Masz na mysli Kashimure? Bedziesz go porownywal do Airlink'a?

Z gory dziekuje ?

Ps ja myslalem o zakupie wersji 1000W

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2019 o 11:46, antymalkontent napisał:

Mam sansui au-x711 i myślę wymienić na au-x911 jaka będzie różnica w dźwięku i jego sygnaturze między tymi wzmacniaczami i czy warto wymieniać?

 

To tylko tymczasowa opcja ale mogę z minimalną stratą około 500zl zrobić przesiadkę i nie wiem czy warto... do czasu aż nie trafię na coś z wyższej półki w przyzwoitej cenie

Wiem że to trochę skomplikowane bo trzeba było mieć i słuchać obydwa zeby się wypowiedzieć ale może ktoś miał oba wzmacniacze? Czubsi może by coś napisał bo miał na pewno bo to od niego wzmacniacz.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe. Mam ochote troche poksperymentowac z Alphami z serii 607. Zakupy i transport z Japonii mam w guncie ogarniety ale doprowadzenie wzmacniacza do jego swietnosci na "gruncie Angielskim" jest dla mnie zupelnie nowym wyzwaniem. Mieszkam w Uk i chcialbym uniknac wysylania wzmacniacza do Ploski z oczywistych wzgledow dlatego musze skorzystac z lokalnych technikow. I tu jest problem bo nie wiem jak opisac po angielsku co musi byc zrobione. Jak rozumiem na dzien dobry trzeba wyszczyscic selektory i ustwaic prady? Jaka bylaby ich wartosc dla Alphy 607? No i najwazniejsze jak to napisac po angielsku? Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Ps Czy oddac wzmacniacz do czyszczenia z moim trafem czy to wszytko jedno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, luckyguliver napisał:

Mam prosbe. Mam ochote troche poksperymentowac z Alphami z serii 607. Zakupy i transport z Japonii mam w guncie ogarniety ale doprowadzenie wzmacniacza do jego swietnosci na "gruncie Angielskim" jest dla mnie zupelnie nowym wyzwaniem. Mieszkam w Uk i chcialbym uniknac wysylania wzmacniacza do Ploski z oczywistych wzgledow dlatego musze skorzystac z lokalnych technikow. I tu jest problem bo nie wiem jak opisac po angielsku co musi byc zrobione. Jak rozumiem na dzien dobry trzeba wyszczyscic selektory i ustwaic prady? Jaka bylaby ich wartosc dla Alphy 607? No i najwazniejsze jak to napisac po angielsku? Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Ps Czy oddac wzmacniacz do czyszczenia z moim trafem czy to wszytko jedno?

Szczerze to ja cienko widze anglikow rozbierajacych potencjometry i selektory czy przelaczniki ale mozesz probowac

 

Hi dear, I have the following questions, I have an amplifier that needs a full service, which must necessarily contain disassembling every one switch and potentiometer, rotary switches and relays, cleaning them and re-lubing and assemblying. Of course check all soldering connections and finally it must be adjusted to the factory settings, actually it is the easiest part because i have service manuall which you have to follow.
Best Regards

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe z tym "Hi dear" to chyba przesadziles ? ale reszta super. Dziekuje.

Jesli chodzi o ten service manual to my go rzeczywiscie mamy? ? No i jaka jest wartos pradow dla 607?

Zaraz rozesle emaile po lokalnych "elektronikach" i zobaczymy co oni na to. Nie omieszkam podzielic sie ich odzewem.

@Bumpalump Ty chyba miales w swoim arsenale Jamo Concert 11. Ja mam 8'mki. Alpha 607 powinna sobie z nimi poradzic? I jeszcze jedno pytanie. Byla pomiedzy Twoja Alpha a Concert synergia?

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, luckyguliver napisał:

Jesli chodzi o ten service manual to my go rzeczywiscie mamy? ? No i jaka jest wartos pradow dla 607?

Wiele serwisówek jest wspolna dla modeli 607, prady zreszta tez 10mV

Concerty mialem w czasach Sony ES, ale znajac teraz modele Sansui mysle ze rownie swietnie by sie zgraly z Sansui, 8 nie sa jakos mega wymagajace co do pradu wiec 607 powinna dac rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Klubowicze

Mam pytanie o tanie Sansui do 1000 zł. Możecie polecić jakiś model ze względu na dobre brzmienie mimo swej niskiej ceny. Widziałem w ogłoszeniach au x 501 , au 317, au g 33x . Który z nich byłby najlepszy ? Może inny model?

Edytowane przez fortepiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja mam 8'mki. Alpha 607 powinna sobie z nimi poradzic? I jeszcze jedno pytanie. Byla pomiedzy Twoja Alpha a Concert synergia?

Z 8kami poradzi sobie bez większych problemów, ale czy to jest świetna synergia? Moim zdaniem po prostu dobra, ale to jest trochę problem kolumn, one grają dość specyficznie. Mimo dobrych przetworników, nie uważam tych kolumn za jakoś specjalnie dobre. Internet z resztą uważa podobnie.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja rozumiem, że to klub miłośników Sansui ale może mi się nie oberwie jeśli zapytam czy ktoś porównywał bezpośrednio z klockami Accuphase? 

Konkretnie chodzi mi o E-202?

Wątpię żeby mi się udało odsłuchać którykolwiek więc ciężko się zdecydować...

Zamierzam przeznaczyć ok €1000.

Dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, hoobi said:

Z 8kami poradzi sobie bez większych problemów, ale czy to jest świetna synergia? Moim zdaniem po prostu dobra, ale to jest trochę problem kolumn, one grają dość specyficznie. Mimo dobrych przetworników, nie uważam tych kolumn za jakoś specjalnie dobre. Internet z resztą uważa podobnie.

Hubert

a. Dobra synergia na poczatek w zupelnosci wystarczy ? Mam jeszcze w odwodzie Pro Ac'ki Response 1S. Poza tym w zasadzie kazde kolumny mozna by nazwac "specyficznymi", nie? ?

b. Nie wymagajmy od monitorow za 2k Bog wie czego. Takie T+A Criterion TCI 3R to chyba nie tylko inna klasa ale i kasa ?

c. @ammagamma Nie mieszkasz chyba na ksiezycu? Choc teraz widze ze jak podajesz budzet w Euro to chyba nie w Polsce?

d. @fortepiano Ja bym bral Sansui au g77x. Mam go i za te pare groszy fajny wzmacniacz. Mozesz tez poszukac wersje mocniejsza G99X. Tez podobno warta swoich pieniazkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.