Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minutes ago, ammagamma said:

Mieszkam w Irlandii 

To by trzeba podpytac ojcow tego watku czy nie wyslali czasem jakiejs Alphy do Irlandii ?  Alternatywa to wybrac sie do kogos na odsluch podczas wakacji w Polsce. Ja tak pewnie zrobie jesli znajdzie sie ktos w okolicach Rzeszowa lub Krakowa. Inaczej to chyba juz tylko zakup w ciemno.

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ammagamma napisał:

Właśnie ostatnio próbowałem ale się nie udało,  trochę mało czasu.

 

Nikt nie porównywał sansui z accuphase?

Na sąsiednim forum Piotrek i Mariusz porownywali z seria 5xx

Osobiscie tez rozmawialem z Mariuszem, On serwisowal wiele piecy w tym Acuu i .. slucha muzyki na Sansui ?

https://forum.audio.com.pl/topic/42939-sansui-8211-moja-ulubiona-marka/?do=findComment&comment=273876

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie w przedbiegach, model E-305 jest naprawde calkiem fajnym wzmacniaczem, podobnie zreszta jak E-550 który dzielnie walczył z AU-07 i 907MR

napewno trzeba posluchac osobiscie, jak ktos jest z dolnegom slaska to jeszcze przez kilka dni mozna porownac E-305 z 907MR u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo dobrze, naprawde lubie ten dzwiek aczkolwiek wole zdecydowanie Sansui.

Accu jest delikatnie spowolniony, bardziej miesisty, moze zaryzykuje stwierdzenie ze bardziej podkoloryzowany na basie i srednicy, accu podaje detale w delikatnym rozmyciu w porownaniu do sansui ale nalezy pamietac ze accu nie ma latwego przeciwnika, na tle konkurencji takia E-305 wypada rewelacyjnie, gdyby nie istnialo Sansui z pewnoscia gralbym na Accuphase to jest pewne :)

958d71eddeed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo odbieram granie Accu - akurat te cechy są w większości modeli bardziej lub mnie zauważalne.

Ja osobiście zauważam, że MR jest najlepszym kompanem do porównań z Accuphase ponieważ tak samo bazuje na średnicy. W Accu nawet to pasmo odstaje od Sansui 907MR choć nadal jest to wysoki poziom. Różnica główna jak dla mnie to w Accuphase góra pasma jest poprawnie sklejona ze średnicą ale bas jest jakby na dokładkę ... Po paru minutach odsłuchu od razu ma się utartą opinię co będzie dalej ... Bas to najsłabsza strona Accuphase no ale coś za coś ... W Sansui nie ma mowy o żadnych kompromisach i to od razu słychać. Urządzenie jest dokładnie skrojone na miarę - tak jak chciał jego twórca. Średnica jest idealnie zbalansowana w kwestii koloru i rozświetlenia. To przekłada się na wyjątkową wiarygodność i precyzję na scenie. Góra i dół są połączone symbiotycznie stanowiąc bardziej podparcie niż osobno zaznaczone pasma. To wszystko sprawia, że 907 MR jest świetnie zestrojona i trudno tu mówić o jakichś niedostatkach. Trzeba jednak pamiętać, że to model który jest najbardziej wrażliwy na ustawienie i stan toru  !!!

Właściwie zadbana MR da pojęcie czym są wysokie modele Sansui a ostatnie doświadczenia z tym wzmacniaczem w 100 % potwierdzają moje słowa ...

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czubsi

Nie mialbys ochoty wpasc po latach do mnie z tym Sansui (masz tak blisko...) ? Chetnie posluchalbym i porownal granie moich glosnikow Tannoy-a napedzanych tym Samsui i Cayin-em A88T w nowych warunkach, rozniacych sie troche od tych jakie byly, gdy byles u mnie przed laty z... ( ucieklo mi nick czy tez imie kolegi). A te nowe warunki polegaja na tym, ze te same glosniki mam w innych - wiekszych obudowach  (105 l) - i zmienilem mieszkanie. Wowczas byl pokoj ok 22 m kw, a obecnie 30 m kw.  

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lutek ! Miło Cie znów usłyszeć !!! Pamiętam o koledze ! Czasu mało na wszystko a poza tym wiesz, że u mnie audio to taki mały dodatek do życia :-) Byłem wtenczas z Radkiem (radziu21) Potem widzieliśmy się u niego w Moryniu ! Bardzo chciałbym w końcu zrealizować ponowne spotkanie ale u mnie oprócz problemu (masakrycznego wręcz z czasem) jest jeszcze problem z dojazdem ... Ale może kiedyś się w końcu uda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze u wszystkich audio, to raczej dodatek do zycia, ale jakze przyjemny :-)

No..., teraz, to mi pieknie rozjasnilec, ze to byl Radek (radziu21) i pamietam, ze bylem rowniez u niego w Moryniu. Niestety, ale po pewnej operacji, ktora przeszedlem przed laty, mam powazne klopoty z pamiecia :-( Co do ciaglego braku czasu, to z tym ma problem wiekszosc, ale sadze, ze w jakis weekend cos wygospodarujesz. A co do problemu z dojazdem, to moglbym po Ciebie przyjechac, a wrocilbys  ewentualnie pociagiem.

Na PW podam Ci moj tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Lutek napisał:

Mysle, ze u wszystkich audio, to raczej dodatek do zycia, ale jakze przyjemny ?

No..., teraz, to mi pieknie rozjasnilec, ze to byl Radek (radziu21) i pamietam, ze bylem rowniez u niego w Moryniu. Niestety, ale po pewnej operacji, ktora przeszedlem przed laty, mam powazne klopoty z pamiecia ? Co do ciaglego braku czasu, to z tym ma problem wiekszosc, ale sadze, ze w jakis weekend cos wygospodarujesz. A co do problemu z dojazdem, to moglbym po Ciebie przyjechac, a wrocilbys  ewentualnie pociagiem.

Na PW podam Ci moj tel.

Pociągiem z α907MR?

Chyba ciężko, dosłownie i w przenośni :). To będzie ze 33 kg.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bkeram napisał:

Pociągiem z α907MR. 

Ciężko, dosłownie i w przenośni :).

Oczywiscie..., dokladnie tak. A pisalem powyzej, ze mam klopoty z pamiecia i piszac " pociagiem " juz w tym momencie ucieklo, ze wczesniej pisalem, aby czubsi wpadl z Sansui. Z Cayinem pociagiem rowniez  ciezka sprawa, choc kiedys przed laty ktos wiozl ode mnie pociagiem zarowno Cayin-a A88T, a innym razem nawet Monobloki 860 Cayina i to az zza Rzeszowa !

Oczywiscie czubsi-ego zapraszam rowniez bez wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dużą prośbę wszedłem przypadkiem w posiadanie polecanej tu końcówki B2103 MOS niestety nie mogę znaleźć jaki był dedykowany do niej pre ew. jaki polecacie?może coś z lampowego Luxmana?sporo tego widzę. Zależy mi na czasie bo chce wsysać je razem. Pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TMontana napisał:

mam dużą prośbę wszedłem przypadkiem w posiadanie polecanej tu końcówki B2103 MOS niestety nie mogę znaleźć jaki był dedykowany do niej pre ew. jaki polecacie?może coś z lampowego Luxmana?sporo tego widzę. Zależy mi na czasie bo chce wsysać je razem. Pozdrawiam i dziękuje

Dedykowany to tylko C2105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2019 o 12:10, antymalkontent napisał:

Wiem że to trochę skomplikowane bo trzeba było mieć i słuchać obydwa zeby się wypowiedzieć ale może ktoś miał oba wzmacniacze? Czubsi może by coś napisał bo miał na pewno bo to od niego wzmacniacz.

Ostatnio porównywalem z najniższym lampowym yaqin au-x711 i sansui poległ scena szczegóły naturalność gorzej. Teraz mam dylemat czy iść w 911 czy na razie pożegnać się z sansui. Pewnie najwyższe modele coś potrafią ale nie ten budżet.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał 911, drugi kolega słuchał u Niego w systemie, a potem robiąc za kuriera z jednego miasta do drugiego w zupełnie innym dopieszczonym systemie, pomieszczenie tylko pod odsłuch , kable, zrodlo, kolumny po 3 metry od scian, kanapa specjalnie ustawiona ekrany i ustroje.

 

 

Jego opinia była taka, że żeby wiedział że ten piec (911) ma takie możliwości jak usłyszał u Nowego własciciela ( który de facto kupił go do pokoju dziennego jako wpiece w systemi Video ( telewizja na codzien etc ) to by sam go odkupił.

Mówił że dwie klasy lepiej.

 

Żeby dolać oliwy do ognia - ten własnie kolega ma YaqinaMSL30 czy jakos tak, po modach w Sinus Audio, i co ?? 

Uważa ze ten Yaqin gra wszystko na jedo kopyto i mocno uśrednia, nie róznicuje nawet źródeł...

 

Nie wiem jak 711 ale 911 ma naprawde potencjał  w swym budzecie, nie przekreslaj jej.

A potem masz 607ki , 707 ki i 907ki ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2019 o 20:46, Yasica napisał:

Kolega miał 911, drugi kolega słuchał u Niego w systemie, a potem robiąc za kuriera z jednego miasta do drugiego w zupełnie innym dopieszczonym systemie, pomieszczenie tylko pod odsłuch , kable, zrodlo, kolumny po 3 metry od scian, kanapa specjalnie ustawiona ekrany i ustroje.

 

 

Jego opinia była taka, że żeby wiedział że ten piec (911) ma takie możliwości jak usłyszał u Nowego własciciela ( który de facto kupił go do pokoju dziennego jako wpiece w systemi Video ( telewizja na codzien etc ) to by sam go odkupił.

Mówił że dwie klasy lepiej.

 

Żeby dolać oliwy do ognia - ten własnie kolega ma YaqinaMSL30 czy jakos tak, po modach w Sinus Audio, i co ?? 

Uważa ze ten Yaqin gra wszystko na jedo kopyto i mocno uśrednia, nie róznicuje nawet źródeł...

 

Nie wiem jak 711 ale 911 ma naprawde potencjał  w swym budzecie, nie przekreslaj jej.

A potem masz 607ki , 707 ki i 907ki ...

 

Dzięki za opinię chcę sprawdzić tą 911 tylko napisz jaki ma charakter grania bo to ważne bo słyszałem różne sansui z serii 500 i 700 i cierpiały na granie "za kocem" i nacisk na noskie czestotliwosci. A tego nie preferuję. 711 jest jasniejsza bardziej szczegółowa dlatego została ale jest już najsłabszym ogniwem i czas wymienić. 

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, antymalkontent napisał:

Dzięki za opinię chcę sprawdzić tą 911 tylko napisz jaki ma charakter grania bo to ważne bo słyszałem różne sansui z serii 500 i 700 i cierpiały na granie "za kocem" i nacisk na noskie czestotliwosci. A tego nie preferuję. 711 jest jasniejsza bardziej szczegółowa dlatego została ale jest już najsłabszym ogniwem i czas wymienić. 

Zbyt dawno słuchałem, na dodatek nie u Siebie - nie będę czarował z głowy jaki ma charakter 911.

Musisz sam posłuchać, ale najlepiej poszukaja jakieś 607 - ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antymalkoment.

Możesz posłuchać u mnie  Sansui 607 XR - czarna, ładna i z drewnianymi boczkami. Możesz też jak chcesz mieć Alphę 907 . Tylko trzeba się przejechać bądź pod Warszawę lub Lublin. Zależy kiedy. Mam też końcówkę mocy B 2103 , możesz więc poznać właściwie cały ,, wachlarz,, Sansui. Kolumny do wyboru, Martin Logan SL3, Infinity Reneissaince 80.  Pozwoli Ci to zdecydować się na jakiś ruch. Może trafisz też na 607 MOS Premium i 907 MR. 

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum , ale już od dłuższego czasu interesuje się ta marka. Czy mógł  by mi ktoś powiedzieć jak gra model au alpha 707 dr. Znalazłem ja w dani , koszt około 6000 , jest z 91 roku . Poszukuje wzmacniacza do pcm twenty23 , zastanawiałem się również nad sugdena21 . ( z tego co wiem najlepsza opcja była by au alpha 907, ale jedyne dostępne na ebay to koszt rzędu 10000, plus cło z japoni, i jest to powyżej mojego budżetu) Pozdrawiam.

Edytowane przez Kris23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za małe pieniądze 907i od kolegi z forum ! Jeśli Ci nie przeszkadza , że stan wizualny nie jest perfekcyjny to naprawdę świetna opcja ! 707 DR za 6 tysięcy to baaardzo dużo zważywszy, że idealne 907DR chodzą po ok. 8 tys. a u nas na allegro bardzo długo były egzemplarze za ok. 5 tysięcy (co do ich wiarygodności to się nie wypowiem ...) Ta 907i jest po totalnym odświeżeniu i perfekcyjnie ustawiona - będzie cieszyć ucho - gwarantuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.