Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.05.2019 o 11:57, czubsi napisał:

jak znajdę chwilę to zobaczę po fotkach jaki tam był i coś Ci tam wskażemy - nawet na allegro są ...

póki co wyjmiesz sobie z 701-ki ?

 

i znalazłeś jakieś fotki jaki tam siedzi a z 701 nic nie będę wyciągał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie, 

Panowie udało się! W końcu jest długo oczekiwany Samuraj. 

WIELKI PODZIĘKOWANIA dla Mariusza alias Marr/Bumpalump/K4m! Bez Ciebie nie byłoby Samuraja w moim stereo. 

Bardzo mi pomogłeś i wisze Ci porządny cognaq. 

 

Jeszcze raz dzięki!

Został jeszcze zakup transformatora i budowa skrzynki , jednak z Mariuszem damy rade i w końcu będzie tak jak powinno.

 

Pozdrawiam wszystkich członków klubu. 

20190514_133833.jpg

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fashi.

Gratulacje z powodu bardzo dobrego nabytku. Świetny wybór, z integr mój ulubiony, szybki bardzo energetyczny .

 

Do osób , które chciały by przygarnąć może słabszy mocą ale też świetnie grający Sansui 607 XR - czarny z drewnianymi boczkami oraz 607 MOS Premium - jasny , szukają nowego domu. Info na Priv.

Jan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, janvideo24 napisał:

Fashi.

Gratulacje z powodu bardzo dobrego nabytku. Świetny wybór, z integr mój ulubiony, szybki bardzo energetyczny .

Dokładnie tak jest. Zaraz po 907MR to mój ulubiony wzmacniacz z serii 907.

Jeżeli ktoś szuka ładnej 907XR to zapraszam na priv.

pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 16:46, Yasica napisał:

Cześć, 

Jak by ktoś był zainteresowany, moja Alpha 907 KX do wzięcia

https://www.olx.pl/oferta/sansui-au-alpha-907kx-CID99-IDzR1x8.html

 

 

Black Friday w Lublinie zaczyna się w czwartek ?

Nowa niższa cena

https://www.olx.pl/oferta/sansui-au-alpha-907kx-CID99-IDzR1x8.html#367c93d13f;promoted

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 13:53, Fashi napisał:

Witam po dłuższej przerwie, 

Panowie udało się! W końcu jest długo oczekiwany Samuraj. 

WIELKI PODZIĘKOWANIA dla Mariusza alias Marr/Bumpalump/K4m! Bez Ciebie nie byłoby Samuraja w moim stereo. 

Bardzo mi pomogłeś i wisze Ci porządny cognaq. 

 

Jeszcze raz dzięki!

Został jeszcze zakup transformatora i budowa skrzynki , jednak z Mariuszem damy rade i w końcu będzie tak jak powinno.

 

Pozdrawiam wszystkich członków klubu. 

20190514_133833.jpg

nie chcę nic mówić ale on się sprzedawał chyba ze 2 lata. sprzedający to musiał klaskać uszami jak z nim wychodziłeś. cena była tak zaporowa! zobacz za ile się sprzedaje to w Japonii- jest to jeden z najtańszych modeli zresztą było pokazywane na forum ile kosztują takie klocki, ale to Twoja decyzja jedynie analogicznie przypomina mi się historia felg od Mercedesa z wykopu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audiofilek4 napisał:

nie chcę nic mówić ale on się sprzedawał chyba ze 2 lata. sprzedający to musiał klaskać uszami jak z nim wychodziłeś. cena była tak zaporowa! zobacz za ile się sprzedaje to w Japonii- jest to jeden z najtańszych modeli zresztą było pokazywane na forum ile kosztują takie klocki, ale to Twoja decyzja jedynie analogicznie przypomina mi się historia felg od Mercedesa z wykopu:)

Przeciez on nie zostal kupiony za cene z allegro, to chyba oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny siejący ferment,żal ...ściska ,że nie masz żadnego modelu ? Po co ten wpis ? Kolega kupił i jest zadowolony,a Ciebie nie powinno obchodzić za ile .

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiofilek4 napisał:

nie chcę nic mówić ale on się sprzedawał chyba ze 2 lata. sprzedający to musiał klaskać uszami jak z nim wychodziłeś. cena była tak zaporowa!

Po pierwsze zaczyna się wypowiedź z DUŻEJ litery, a po drugie skąd wiesz za ile kupiłem? 

Nie prościej napisać na priv jak człowiek i pogadać?? Lepiej się wtrącać i opowiadać głupoty dla lepszego samopoczucia?? 

Z drugiej strony gdybym nawet zapłacił rządaną cenę to co to zmienia? 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - jeśli takie tutaj są ? przymierzam się do sprzedaży mojego wzmacniacza hybrydowego i polecono mi właśnie Sansui. Problem jednak jest taki, że nie nigdy nie słuchałem żadnego sprzętu tej firmy i zastanawiam się również czy zgra się potencjalny wzmacniacz z moimi kolumnami.W związku z tym mam pytanie i zarazem prośbę, czy ktoś byłby tak uprzejmy i zaprosił mnie do siebie z moimi kolumnami by odsłuchać taki sprzęt? Lokalizacja to małopolska lub śląsk.  
Nie wiem też jaki model warto kupić np do 2000zł - prosze o radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aiki

W kwocie, jaką chcesz wydać, niestety trudno znaleść coś sensownego / Trafiają się czasem okaxje, ale jedna na kilka lat, by kpić Sansui grający dobrze za takie pieniądze. Piszę dobrze, czyli tak jak modele z serii Alpha. Możesz szukać  Sansui 711 lub 911 bo te czasem można kupić w tej kwocie. Jednak sensowniej dozbierać więcej kasy i kupić sensownie, czyli model serii Alpha. Nie jestem z okolic, jakie wyliczyłeś, mieszkam w okolicach Warszawy. Od sierpnia w okolicach Hrubieszowa na Lubelszczyźnie. 

Może napisz jakie masz kolumny , ktoś z nas mógł je słyszeć.

Jan

Edytowane przez janvideo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem elektronikiem, nie jest więc problemem naprawa, wymiana słabszych elementów.

Jednak starsze modele to właśnie wielka niewiadoma. Stare elektrolity, lata pracy, często również lata

stania gdzieś w kączie. Zaśniedziałe styki itp. Te zaś , które są warte ,,grzechu,, to zwykle wydatek

podobny do Alph. Poluj na 711 lub 911, czasem są do kupienia.

Co do kolumn, każda alpha i wymienione 711 i 911 nie będą miały z nimi problemu.

Jan

Edytowane przez janvideo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, aiki napisał:

Jan dzięki za odpowiedź. 
Seria alpha to na ten moment budżetowo nie do przeskoczenia dla mnie - buduję dom i nie mam kasy więcej na audio.Kolumny jakich używam to BMN S2 II. Co myslisz o amplitunerach i starszych modelach?

 

Spróbuj poszukać także α507NRA, XR, MRV. Powinny być tańsze niż α607, a funkcjonalność i jakość podobna (bez trybu direct i troszkę słabsza moc bo tylko 60W na kanał przy 8Ohm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bkeram napisał:

Spróbuj poszukać także α507NRA, XR, MRV. Powinny być tańsze niż α607, a funkcjonalność i jakość podobna (bez trybu direct i troszkę słabsza moc bo tylko 60W na kanał przy 8Ohm).

Dziekuje. Popatrze na ogloszenia i podjade cos posluchac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aiki napisał:

Dziekuje. Popatrze na ogloszenia i podjade cos posluchac. 

https://www.hifido.co.jp/19-21857-24511-00.html?KW=sansui+607&G=1&P1=&P2=&A=10&N=&Y=&CT=0&M=0&LNG=E&OD=0&O=0&L=50

https://www.hifido.co.jp/19-21224-16322-00.html?KW=sansui+607&G=1&P1=&P2=&A=10&N=&Y=&CT=0&M=0&LNG=E&OD=0&O=0&L=50

 

tu masz dwie sztuki 607DR/XR jak masz kartę kredytową i trochę cierpliwości to za ok 2500 na godowo możesz mieć. w Polsce nie szukaj bo ceny zabójcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, audiofilek4 napisał:

https://www.hifido.co.jp/19-21857-24511-00.html?KW=sansui+607&G=1&P1=&P2=&A=10&N=&Y=&CT=0&M=0&LNG=E&OD=0&O=0&L=50

https://www.hifido.co.jp/19-21224-16322-00.html?KW=sansui+607&G=1&P1=&P2=&A=10&N=&Y=&CT=0&M=0&LNG=E&OD=0&O=0&L=50

 

tu masz dwie sztuki 607DR/XR jak masz kartę kredytową i trochę cierpliwości to za ok 2500 na godowo możesz mieć. w Polsce nie szukaj bo ceny zabójcze

Rzeczywiście ciekawe. Napisz coś o ich stanie technicznym, bo szukam jakichś informacji i nie mogę nic znaleźć?

 

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiofilek4 napisał:

https://www.hifido.co.jp/19-21857-24511-00.html?KW=sansui+607&G=1&P1=&P2=&A=10&N=&Y=&CT=0&M=0&LNG=E&OD=0&O=0&L=50

https://www.hifido.co.jp/19-21224-16322-00.html?KW=sansui+607&G=1&P1=&P2=&A=10&N=&Y=&CT=0&M=0&LNG=E&OD=0&O=0&L=50

 

tu masz dwie sztuki 607DR/XR jak masz kartę kredytową i trochę cierpliwości to za ok 2500 na godowo możesz mieć. w Polsce nie szukaj bo ceny zabójcze

Dziekuje bardzo. Jesli wysylaja do Pl w ludzkich pieniadzach to moze sie skusze.

Ciekaw jeszcze jestem ile cla mi przywala za ta przesylke.

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilek4.

Masz rację z tym HiFiDo. Nie wiem, czy przeczytałeś wątek, czy sam na to wpdłeś. Było kilka razy o tym sklepie pisane na tym forum.

Aiki.

Cłem bym się nie martwił, więcej wyniesie podatek. To cena zakupu plus transpotr razy watowe procenty.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 19:12, aiki napisał:

Dziekuje bardzo. Jesli wysylaja do Pl w ludzkich pieniadzach to moze sie skusze.

Ciekaw jeszcze jestem ile cla mi przywala za ta przesylke.

Cło na elektronikę z Japonii wynosi 0zł płacisz jedynie vat.

Oni mają świetne ceny wysyłki np wysyłka 907MR to jedynie 300 usd za wzmak który netto waży jakieś 33kg.  a tu masz prawie połowę lżejszy sprzęt myślę że 2000-2500 zł powinieneś się zmieścić ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aiki,nie robi się żadnych przeróbek (poczytaj dlaczego).Kupujesz osobne trafo- koszt jakiegoś podstawowego (czytaj-wystarczającego) ok.200-300 zł.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, misiek x napisał:

Aiki,nie robi się żadnych przeróbek (poczytaj dlaczego).Kupujesz osobne trafo- koszt jakiegoś podstawowego (czytaj-wystarczającego) ok.200-300 zł.

chodzi o coś takiego?
szukałem na google, dlaczego nie powinno sie przerabiac, ale nie znalazlem niczego pasującego do tego tematu, poratujesz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, aiki napisał:

chodzi o coś takiego?
szukałem na google, dlaczego nie powinno sie przerabiac, ale nie znalazlem niczego pasującego do tego tematu, poratujesz?

 

 

...(poczytaj dlaczego)... odnosi się do TEGO FORUM !!!

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aiki napisał:

chodzi o coś takiego?
szukałem na google, dlaczego nie powinno sie przerabiac, ale nie znalazlem niczego pasującego do tego tematu, poratujesz?

 

 

tą 607xr/mr czy modele 707xr/mr możesz śmiało przewijać na 230v tam niem trafa jak w szczytowych modelach907XR/MR i ktoś to moze ogarnąć na spokojnie bez degradacji dźwięku, a z trafo to zawsze zabawa albo buczy albo się grzeje. Komfort użytkowania napawano nieporównywalny. są zakłady specjalizujące się w takich usługach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.