Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, san-sui napisał:

Witam w klubie II. 

Czytam wasze wpisy już od jakiegoś czasu. 

Mam kilka różnych "zabawek" z logo SANSUI ale wszystko zasilane 220V i gra z tzw. "gniazdka". 

Poszukuję zasilania na 100V. Zorientowałem się, że powinna mieć 1500VA lub więcej i tu jest problem. 

 

Piękny klocek ale ta cena ...... 

Cena jest jaka jest  - do negocjacji jak pewnie widziales ...

Napisalem ze oddam w dobre ręce, a nie ze mam zamiar sprzedawac w nieskończoność, także tego..jeżeli naprawde chcesz mieć ten model to pisz prv...

Co do zasilania..

Nie wiem czy dobrze rozumiem ze szukasz trafa down step...

 

Ja uzywam takiego

https://allegro.pl/oferta/transformator-1000w-230v-110v-2-gniazda-usa-6998183302

 

Zamawiasz przez allegro, piszesz wiadomość ze chcesz z 230v na 100v bezglosne do audio...

Czekasz 3 dni.. przyjeżdża..podpinasz..

Jak ci nie pasuje bo wg Ciebie bezglosne to cos innego, to odsylasz zgodnie z regulaminem...jak przymnkiesz oko ze do 50cm o 23 w nocy bedac sam w mieszkaniu brumi(zapewne sluchasz z 2-4 metrow od bazy stereo  a nie z 1 metra lub mniej ) to masz trafo w obudowie z soft starem ( od 750va  w górę ) na Toroidzie z 2 gniazdami co pod obciazeniem 2 piecami 607 kami dzje rowno 99,9V ... 

 

Powodzenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z tym, że od niemal 8 miesięcy dwa wzmacniacze stoją w szafie (907 limited i AU07) gdyż słucham non stop B2301L MOD  oddam w świetnym stanie 907 limited (!) Wersja oczywiście na Silmik I ? Stan jest niemal jak sklep ( w końcu to mój egzemplarz ...) W moim posiadaniu od momentu zakupu w hifido w 2012 roku ... Ciśnienia nie mam ale jeśli ktoś marzył o pewnym egzemplarzu 907 limited to zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ta z allegro to chyba znam właściciela ?

Gratuluję 907MR. Im ich więcej w naszym kraju tym bardziej spokojny jestem o to, że dołączą do nas nowi wielbiciele dobrego brzmienia !!! ?

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2019 o 21:51, Son-go napisał:

Witam. 907 MR już gra? Screenshot_20190720-214820_Gallery.thumb.jpg.91240b966e6a55db8aa9db3604b1b34b.jpgtrochę porównań 

I jak tam porównania?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

707Mr masz po serwisie?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja :)

Raz jeden czaruje, raz drugi, a Beryl wyciąga z obu co najlepsze :)

Jeden z tych 2 ciągle do oddania w dobre ręcę w zamian za PLNy ... oba są na znanych portalach, MR ka dodatkowo do kupienia w opcji bez oryginalnych boczków, co oczywiście będzie skutkować niższą ceną :)

Sansui dwa (1).jpg

Sansui dwa (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne grono milosnikow Sansui. Czy pomoze mi ktos namierzyc zarowki do Sansui G-301? Nie musza byc oryginalne, byle spelnily swoje zadanie. Potrzebuje dwoch zarowek. Jedna podswietla skale i wskazniki dostrojenia, a druga podswietla logo i lampke zasilania. Z gory dzieki za wszelkie wskazowki ?

2019-07-27 19.36.11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.07.2019 o 17:13, Yasica napisał:

Taka sytuacja ?

Raz jeden czaruje, raz drugi, a Beryl wyciąga z obu co najlepsze ?

Jeden z tych 2 ciągle do oddania w dobre ręcę w zamian za PLNy ... oba są na znanych portalach, MR ka dodatkowo do kupienia w opcji bez oryginalnych boczków, co oczywiście będzie skutkować niższą ceną ?

Sansui dwa (1).jpg

Sansui dwa (2).jpg

Moja 607 NRA II dalej do oddania w dobre rece, w jeszcze leszej cenie ?

https://www.olx.pl/oferta/sansui-au-alpha-607nra-ii-CID99-IDADn8r.html

 

 

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników sprzętu Sansui. Mam pytanie: chodzi mi o grzanie się zasilacza w modelach au-9900, au-11000, no i może w au-20000. do jakiej mniej więcej temperatury dochodzi w Waszym sprzęcie, czy ktoś może to w miarę dokładnie określić? Czy to jest np; 40 stopni C, czy więcej. Ciekaw jestem również czy w innych modelach waszych wzmacniaczy zasilanie się mocno grzeje? z góry dziękuję za wszelką informację na ten temat.   

Żeby może nie rozciągać wątku w Klubie, wszelkie cenne informacje można kierować na priv. Dziękuję.

Edytowane przez ostryga57
Błąd ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.08.2019 o 06:39, ostryga57 napisał:

Witam użytkowników sprzętu Sansui. Mam pytanie: chodzi mi o grzanie się zasilacza w modelach au-9900, au-11000, no i może w au-20000. do jakiej mniej więcej temperatury dochodzi w Waszym sprzęcie, czy ktoś może to w miarę dokładnie określić? Czy to jest np; 40 stopni C, czy więcej. Ciekaw jestem również czy w innych modelach waszych wzmacniaczy zasilanie się mocno grzeje? z góry dziękuję za wszelką informację na ten temat.   

Żeby może nie rozciągać wątku w Klubie, wszelkie cenne informacje można kierować na priv. Dziękuję.

Jeżeli chodzi o grzanie się zasilacza, powyżej 40 st. w, to różnych modelach, nie tylko Sansui, jest pewnie tak samo, gdy na zewnątrz jest temperatura powyżej 30 st. (ja w sierpniu 2019 r miałem to samo - wzmacniacz gorący), a być może w pomieszczeniu dużo wyżej. Po prostu fizyka - brak chłodzenia robi swoje. 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedź, wszystko się zgadza, to zależy w dużej mierze od temperatury otoczenia w pomieszczeni w jakim sprzęt jest używany. Teraz temperatura rzeczywiście spadła do ok 40 st. Pozdrawiam miłośników Sansui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów... chciałem się podzielić taką wiadomością..parę lat temu jakieś 7 latek dostałem od znajoma na części trupa sansuia au x 501 .. obudowa pogięta bez oznak życia... dałem go koledze elektronikowi i po około roku dzwoni tak od niechcenia ze reanimowal sansuia ..oczywiście od razu po niego pojechałem..no i tu zaskoczenie piękny bas sopran też niczego sobie ale potężna moc... a ze jestem DJ. amatorsko gram po imprezach wyprobowalem to i zdziwiło mnie  ogarnia bez problemu duże sale jak i imprezy plenerowe.. ma naprawde duzy zapas mocy ...a gram juz na nim od paru ladnych lat ...troche sie grzal na początku ale zastosowalem dwa wentylatory chlodzace radiator i jest bajka nigdy mnie nie zawiódł...tyle na razie na ten temat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem (mam) te kable z 907DR, 907XR i B 2103mos.Dynamiczne,rozdzielcze z bardzo dobrym basem.Polecam w swojej cenie.

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Son-go napisał:

Jak by co 707MR jest jeszcze do wzięcia.

żeś się wpakował z tą 707MR, w UK nikt tego nie chciał za niecałe 5 tysięcy już nie wspominając w jakiej cenie wybawiłeś kolegę z 907MR. kasa nie do odzyskania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audiofilek4 napisał:

żeś się wpakował z tą 707MR, w UK nikt tego nie chciał za niecałe 5 tysięcy już nie wspominając w jakiej cenie wybawiłeś kolegę z 907MR. kasa nie do odzyskania 

Napisz jaki sprzęt używasz, gdyż jasno widać, że nie jesteś z niego zbyt zadowolony i masz straszną chęć na jakiś Sansui z wyżej wymienionych ale cię na razie nie stać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofilek4

fantazje to Ty masz, nie wiem skąd bierzesz takie bzdury ale widać że szukasz zaczepki w sumie już nie pierwszy raz wiec Twoje komentarze mnie nie ruszają. Pozdrawiam wszystkich którzy nie mają i zazdroszczą Sansui??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Son-go napisał:

audiofilek4

fantazje to Ty masz, nie wiem skąd bierzesz takie bzdury ale widać że szukasz zaczepki w sumie już nie pierwszy raz wiec Twoje komentarze mnie nie ruszają. Pozdrawiam wszystkich którzy nie mają i zazdroszczą Sansui??

żądne bzdury w tej cenie co próbujesz opchnąć 707MR masz bezpośrednio z Japonii pod dom  907MR lub 907XR! a tyle co dałeś za swoją 907MR to miałbyś pod dom 907 Limited, która to jest najładniejsza z całej serii-moim zdaniem, każdy ma wybór Ty wybrałeś tak i ja to szanuję chociaż ja bym nie kupował tak pochopnie i na pewno nie w PL tylko z JP jeśli już bym chciał coś koniecznie na 100V

zajrzyj tu:

"CD do Sansui AU-Alpha 907XR i YB Zephyr"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.