Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie obrażanie? Zacytuj cos ze mnie co jest powszechnie uznawane za obraźliwe. Pytam , nie stwierdzam. A to różnica.

Wchodzisz do klubu miłośników i obrażasz ludzi , rzucasz jakieś aluzje i insynuacje. 

Tak się zachowuje dorosły człowiek?

Twoje zachowanie właśnie sugeruje wiek. Nie trafiają do Ciebie argumenty.Przedstawiasz tylko egzemplarze w kiepskim stanie na potwierdzenie swojej tezy. A może będziesz na tyle dorosły i uczciwy, że pokażesz oferty sprzętu w stanie idealnym? 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje to co dla niego pasuje. Przecież nikt nie wydaje takiej kasy bo ktos powiedział, że cos fajnie gra. Jedziesz sluchasz ogladasz pasuje cena, dźwięk bierzesz nie pasuje coś  nie kupujesz ot i cala filozofia. Dla jednego jest wart 5kzl dla drugiego 7kzl a trzeci w ogóle by tego nie chcial. Nikt nikomu nic na sile nie wciska, a to forum jest na temat wymiany zdania o sprzecie Sansui i ze ktos pisze pochlebne opinie nie znaczy ze drugi musi od razu kupić. Tu nikt nikogo na SANSUI nie zmusza. Chyba, że ktoś chciał by mieć a nie stać go, zazdrości  i próbuje w jakiś sposób zniechęcić innych. Ale kto posłucha sam sobie zdanie wyrobi. Co ile dla niego jest warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie pisać ale powrócił gwiezdny duet. ?

Pierwsza sprawa. Teraz ja pobawię się w detektywa. Rafałek, po Twoim nicku wnoszę że te cyferki to symbol starych strucli Bumera którym jeździ młody gniewny, lekko zakompleksiony "obywatel świata". Chociaż stare siódemki kocham to do Ciebie pasuje to auto i legendy związane z marką. Dwa, z tego co wyczaili moi ludzie w mieście ? mieszkasz bardzo blisko mnie, to tylko 70km. Zresztą w środę będę w Kętrzynie to możemy pogadać bez napinek jak dorośli ludzie a nie gówniarze przez neta. Jak coś pisz na priv, ostatnio miałem kolegę z Kętrzyna na odsłuchach, może to nasz wspólny znajomy.

Audiofilek. Tu nie będę bawić się w detektywa, ale napisz kto Cię skrzywdził w przeszłości że tak Cię nadal bolą te ceny i wszystko związane z marką Sansui. Ktoś Cię przekręcił na dużą kasę czy próbował to zrobić? Zły "dotyk" boli całe życie ale proponuję nie generalizować i nie stosować zasady zbiorowej odpowiedzialności.

I na koniec. Na tym forum zarejestrowałem się jak żeście pewnie szukali papu w nosie. W momencie kiedy wreszcie trafiłem na sprzęt który w końcu nie budził mojego obrzydzenia marketingiem i cenami z dupy (nowe Accu) reaktywowałem się. Tak, według mnie ceny sprzętu Sansui to okazja na rynku audio i mam w dupie czy ktoś na tym zarabia czy nie. Trochę przeszedłem w życiu przez audiofilski światek i coś tam wiem. Ale komu ja się tłumacze.

ps. detektywi z Was tacy sami jak znafcy rynku audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Son-go napisał:

Każdy kupuje to co dla niego pasuje. Przecież nikt nie wydaje takiej kasy bo ktos powiedział, że cos fajnie gra. Jedziesz sluchasz ogladasz pasuje cena, dźwięk bierzesz nie pasuje coś  nie kupujesz ot i cala filozofia. Dla jednego jest wart 5kzl dla drugiego 7kzl a trzeci w ogóle by tego nie chcial. Nikt nikomu nic na sile nie wciska, a to forum jest na temat wymiany zdania o sprzecie Sansui i ze ktos pisze pochlebne opinie nie znaczy ze drugi musi od razu kupić. Tu nikt nikogo na SANSUI nie zmusza. Chyba, że ktoś chciał by mieć a nie stać go, zazdrości  i próbuje w jakiś sposób zniechęcić innych. Ale kto posłucha sam sobie zdanie wyrobi. Co ile dla niego jest warte.

o to chodzi tylko po co te legendy o cenach w Japonii i że ka jak sprzęt a za 100 000 PLN. ktoś chce kupić wzmak warty 2000pln za 10000PLN to jego indywidualna spawa, tylko nie piszcie że tam to też kosztuje bardzo dużo i tyle w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiofilek4 napisał:

o to chodzi tylko po co te legendy o cenach w Japonii i że ka jak sprzęt a za 100 000 PLN. ktoś chce kupić wzmak warty 2000pln...

Gdzie ten sprzęt za 2000zł w stanie idealnym po wszystkich kosztach dostawy etc? 

Tu i teraz oświadczam , że biorę od Ciebie Au 07 i 907 Limited po 2000zł szt plus dorzuce 1000zł za fatyge

Sprzęt ma być w idealnym stanie technicznym i wizualnym. 

Podjadę po wzmacniacze...

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwanie najtańszych ofert w historii (bez sprawdzania w jakim co jest stanie) to czysta głupota. Poza tym, aukcje jak to aukcje - raz się uda kupić okazyjnie a drugi raz w miarę normalnej cenie a czasem i drożej. Poza tym nawet jeśli coś poszło w okazyjnej cenie i to kilka razy, nie oznacza to że każdy sprzedający musi się od razu dostosowywać, gdy sprzęt w jego mniemaniu prezentuje dużo wyższą wartość dźwiękową. Sa różne przypadki, bogaty ma gdzieś za ile coś sprzeda, wystawi na aukcje żeby się pozbyć, biedny będzie chciał uzyskać rynkową wartość - jak najwyższą w zależności od stanu, a chciwy wystawi za 3x tyle i będzie zjeżdżał z ceny o pare groszy co jakiś czas. Jeszcze jedna kwestia - wartość marki w danym kraju - są różne przypadki. U nas Tonsile czy Unitry osiągają czasem zawrotne ceny i są na to chętni, a za granicą wystawialiby na śmietnik :) 

Z innej beczki, odnośnie sprowadzania z Japonii, zamiast rozmydlać temat to może ktoś zorientowany w temacie wyliczy dokładniej po kolei, w podpunktach żeby było przejrzyście, za co i dokładnie ile trzeba zapłacić (np wysyłka do pośrednika, podatek itd) i podać konkretne kwoty za wzmacniacz kupiony na Yahoo ? 

1 przypadek - wzmacniacz 25kg, czyli chyba z opakowaniem mieści się w limicie do 30kg, cena na Yahoo 4000zł

2 przypadek - wzmacniacz 35kg, cena na Yahoo 4000zł 

Lub można podać coś na własnym przykładzie - z inną kwotą zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, misiek x napisał:

Fashi to ja Ciebie przebijam, dam po 3000zł +1000zł za fatygę za w/w wzmacniacze.....Audiofilek czekam …..

Licytacja?

To ja przebijam - to wyżej x 2 za Au 07 i 907 Limited. Podkreślam - nawet za stan dobry. 

A co!?

 

@ don111

To było już kilka razy wałkowane wcześniej. Wystarczy poczytać. 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak to jest z tymi okazjami...

Mogę powiedzieć o moje pierwszej okazji z Sansui  Z7900:

Słucham dużo radia, dlatego lubię amplitunery. Miałem już dwa z serii G ale seria Z bardziej mi pasuje, Znalazłem sprawny  Z7900 na Ebayu amerykańskim w aukcji za 99$ z darmową wysyłką w stanie technicznym i wizualnym bdb z Florydy, który gra i świeci. No i zalicytowałem. Ku swemu zdziwieniu wygrałem - kupiłem Z7900!!! Zapłaciłem PayPalem i w tym momencie zaczęły się schody:

- wysyłka darmowa - tak ale tylko do USA,

- wysyłka z Florydy - tam są najwyższe stawki za wysyłkę + płaci się od tego podatki w Polsce

- darmowa wysyłka za przeszło 1500 złoty

- stan bdb tak, ale tylko z zewnątrz, w środku koszmarna rdza 

- gra i świeci - tak wyświetlacz świeci, ale pokazuje komunikat o błędzie procesora  

- naprawa, części i odnowienie - prawie 2 000 złotych 

Całość około 4 000 zł i przeszło półtorej roku czekania. Podłączyłem do Pioneerów HPM 110 i gra to pięknie, bardzo pięknie.

Po perypetiach z naprawą stwierdziłem że normalnie kupię drugiego bo tak ładnie gra, ale żadna okazją,

Znalazłem w cenie 5 razy wyższej, pojechałem 200 km (przejazdem, bez kosztów) sprawdziłem, zapłaciłem, przywiozłem.

Oddałem do zaprzyjaźnionego serwisu, koszt przeglądu i wymiany części kondensatorów - 190 zł i gra tak samo.

Nie ma nic za darmo, za każdą okazję trzeba zapłacić, każdy 40-letni sprzęt wymaga naprawy.

Coś co ma cenę pozornie 5 razy niższą może finalnie kosztować 2 razy więcej - "prawdziwa okazja z netu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się co spinać - tych dwóch jest tu w wiadomym celu ... Nie ma co pisać i tłumaczyć bo nie po to tu są a już na pewno nie po to by coś zrozumieć ... Jeden to przecież szczyt hipokryty co to swoją pomazańczą kończyną z przeciętnego audio robi cuda a potem kręci biznesik na futrzakach a zarzuca innym biznesy ? Chyba właśnie o to chodzi, że co poniektórym żaldupościskaczom interesik nie przędzie ... ten drugi to taki piesek pana chwilowo bez kagańca i bez miski z jadłem zbyt długo od suki odłączony ... Najbardziej bawi bredzenie o legendarnym odsłuchu gdzie to się ponoć nikomu nie podobało Sansui ? Żadna "parówa" nie ma pojęcia co się naprawdę wydarzyło ale najlepiej powielać głupoty ... Opinia o Sansui z tego tzw odsłuchu to pokłosie konfliktu paru panów w różowych bamboszach a żadna ocena wzmacniacza, który notabene nawet się podobał jednemu z bardziej opiniotwórczych kolesi z tego forum ? No i ??? Oczywiście pisać można wszystko ale zawsze powtarzałem i powtarzać będę jedno - Sansui się broniło i broni nadal i nie istnieje żaden poziom ludzkiej głupoty czy zawiści by mieć na to jakikolwiek wpływ ! Na koniec odezwa do tego co zarzuca ukrywanie się pod innymi nickami - ja mam twarz i jednego nicka a ty ??? Moim osobistym "biznesem" związanym z Sansui jest to że dziś mam setki przyjaciół na całym świecie a tego za żadne pieniądze kupić się nie da i to jest to co tak bardzo boli ludzi małych - kwintesencja zazdrości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fashi napisał:

Bo kolega audiofikek4 nie wie albo nie chce wiedzieć , że Nas interesują tylko egzemplarze w bdb stanie i nie naprawianie. Bez żadnych przygód elektronicznych itp.

Ta, a jak to stwierdzacie? Na podstawie zdjęć? Już w innym temacie byla wystarczająca ilość linków do Sansui z realnymi cenami. Na allegro są też wzmacniacze za 500 i za 1000zl. Ten sam model i 100% różnicy. Zazwyczaj ten droższy prosto od handlarza. 

2 godziny temu, Baron napisał:

Miałem nie pisać ale powrócił gwiezdny duet. ?

Pierwsza sprawa. Teraz ja pobawię się w detektywa. Rafałek, po Twoim nicku wnoszę że te cyferki to symbol starych strucli Bumera którym jeździ młody gniewny, lekko zakompleksiony "obywatel świata". Chociaż stare siódemki kocham to do Ciebie pasuje to auto i legendy związane z marką. Dwa, z tego co wyczaili moi ludzie w mieście ? mieszkasz bardzo blisko mnie, to tylko 70km. Zresztą w środę będę w Kętrzynie to możemy pogadać bez napinek jak dorośli ludzie a nie gówniarze przez neta. Jak coś pisz na priv, ostatnio miałem kolegę z Kętrzyna na odsłuchach, może to nasz wspólny znajomy. 

Nie trzeba bawić się w detektywow. Wystarczy czytać forum od paru lat. Każdy kto to robił zna temat pompowania cen szajsu przez kilku naganiaczy, którzy przycinali na tych trupach parę tysięcy. Teraz zaciekle staracie się odwrócić kota ogonem. Śmieszne to i smutne zarazem. Bańka tak została nadeta jak wasze ego, aż wszyscy pospiepszali na inne forum żeby znów wrócić po paru miesiącach z podkulonym ogonkiem jakby nigdy nic żeby kręcić znów swoje biznesy. 

Ps. Po tym belkocie wątpię bym chciał z toba wymienić przynajmniej dwa zdania. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don111 napisał:

Z innej beczki, odnośnie sprowadzania z Japonii, zamiast rozmydlać temat to może ktoś zorientowany w temacie wyliczy dokładniej po kolei, w podpunktach żeby było przejrzyście, za co i dokładnie ile trzeba zapłacić (np wysyłka do pośrednika, podatek itd) i podać konkretne kwoty za wzmacniacz kupiony na Yahoo ? 

1 przypadek - wzmacniacz 25kg, czyli chyba z opakowaniem mieści się w limicie do 30kg, cena na Yahoo 4000zł

2 przypadek - wzmacniacz 35kg, cena na Yahoo 4000zł 

Lub można podać coś na własnym przykładzie - z inną kwotą zakupu.

Tak się nie da. Za dużo zmiennych. Trzeba przejść to samemu. Jeżeli masz kartę płatniczą/kredytową z możliwością regulowania płatności internetowych i zagranicznych to wchodzisz na stronę pośrednika w Japonii, np.buyee.jp. Tam cała procedura jest opisana.

Kupują (buyee.jp) wylicytowany przedmiot za Ciebie (płacisz oczywiście do buyee plus ich prowizja 8% chyba?, nie uznają paypal).  Wzmacniacz jest wysyłany wstępnie do nich. Jak dojedzie, dopiero możesz wybrać płatne opcje pakowania ochronnego (lub nie), możesz konsolidować wiele zakupów (lub nie), wybierasz sposób wysyłki (są różne np. ich poczta ems lub pow. 30 kg to tylko dhl), płacisz za transport (czasami z powodu zakupu wzmacniacza z pudełkiem i dodatkowego pakowania ochronnego można wejść w wyższy próg opłat) i czekasz. 

Jak dojedzie do Polski trzeba paczkę odprawić na cle (opłata za odprawę celną plus vat od wszystkich płatności związanych z zakupem wzmacniacza, razem z transportem, prowizją buyee i dodatkowymi opłatami), płacisz i w końcu paczka w domu.

Uprzedzam, że niestety zdarzają się wpadki: towar niezgodny z opisem, towar nie działa, towar zniszczony. Możliwości zwrotu najczęściej brak, jeżeli jest to na własny koszt i oczywiście z krótkim terminem (czyli praktycznie też brak).

Wzmacniacze na zdjęciach są często prezentowane w ten sposób, że trudno ocenić ich stan na 100%. Nie wierzcie w jakąś specjalną uczciwość Japończyków.

Tak więc czasami wymarzony sprzęt staje się rozczarowaniem. Jeżeli masz kasę i trochę uporu, polujesz znowu na ten wymarzony.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Buyee z tego co wczoraj sprawdzałem w ogóle nie ma możliwości wysyłki towarów powyżej 30kg. Żadna z ich firm wysyłkowych nie oferuje takiej wysyłki. Dlatego szukam innych pośredników. W tej chwili nie planuję zakupu więc nie mam ciśnień ale chcę wiedzieć tak na przyszłość. Napisałem wiadomości do jeszcze dwóch, zobaczę co odpiszą.

A na Yahoo to tak jak na allegro, cwaniaków mnóstwo, z tym że ryzyko większe bo na allegro coś tam możemy wywalczyć a do Japonii nie pojedziemy i nie wyślemy 40 kg z powrotem. Dlatego eliminując trochę ryzyko mamy HiFi-Do, ale cena wzrasta. W HiFi-Do każdy sprzęt przed wysyłką sprawdzają i testują, świetnie zapakowują. Osobiście wolę dać więcej a mieć spokojną głowę niż zapłacić za towar, nie spać dwa tygodnie a potem drugie tyle zainwestować. Nie chce pisać że tak jest zawsze ale mogę napisać że w większości przypadków z wzmacniaczami które mają około 30 lat. Jak to się mówi, skąpy płaci dwa razy.

 

Edytowane przez Baron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze teraz. Jak wzmacniacz jest już cały i w naszych rękach i oczywiście działa, to okazuje się japońskiego kurzu jest w nim ze dwa kilo.

Wzmacniacze po jakimkolwiek serwisie w Japonii są o wiele droższe i rzadkie. 

Instalujemy wymarzony sprzęt, a po pół godzinie trzeba go wyłączyć. Niestety po rozgrzaniu wszystkie kurze i wieloletnie „śmieci” zaczynają śmierdzieć, kanały grają nierówno, basu brak. Innych znamienitych cech Sansui też brak. Szukamy w takim razie serwisu (oczywiście brak). Jest kilku Znamienitych i znających markę Specjalistów w Polsce (Chwała Im). Jednak z uwagi, że jest ich tylko kilku, nie są w stanie wszystkiego zrobić od razu.

Poszukajcie na youtubie, zobaczycie jak wyglądają procesy renowacji i ustawiania wszystkich parametrów.

Potem przywozimy „sprzęta” do domku i w końcu można posłuchać muzyki.

 

20 minut temu, Baron napisał:

Na Buyee z tego co wczoraj sprawdzałem w ogóle nie ma możliwości wysyłki towarów powyżej 30kg. Żadna z ich firm wysyłkowych nie oferuje takiej wysyłki. Dlatego szukam innych pośredników. W tej chwili nie planuję zakupu więc nie mam ciśnień ale chcę wiedzieć tak na przyszłość. Napisałem wiadomości do jeszcze dwóch, zobaczę co odpiszą.

A na Yahoo to tak jak na allegro, cwaniaków mnóstwo, z tym że ryzyko większe bo na allegro coś tam możemy wywalczyć a do Japonii nie pojedziemy i nie wyślemy 40 kg z powrotem. Dlatego eliminując trochę ryzyko mamy HiFi-Do, ale cena wzrasta. Osobiście wolę dać więcej a mieć spokojną głowę niż zapłacić za towar, nie spać dwa tygodnie a potem drugie tyle zainwestować. Nie chce pisać że tak jest zawsze ale mogę napisać że w większości przypadków z wzmacniaczami które mają około 30 lat. Jak to się mówi, skąpy płaci dwa razy.

 

Tak jak pisałem wcześniej dhl jest na buyee. Opcja ta pokazuje się jednak dopiero przy wysyłce sprzętu powyżej 30kg.

Wysyłka przez dhl końcówki  B2105 (37 kg plus opakowania), kosztowała mnie 1519,00 pln właśnie przez buyee.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bekeram, ja sprawdzałem tylko w ich opisie. Na buyee kupiłem niedawno fajną rzecz ale nie zapeszam, zobaczymy co przyjdzie. Gdzieś wyczytałem że dobrze jest wybrać przy lżejszych rzeczach jakieś Japan post Airmail, "łagodniej" przechodzi przez cło. Ale to może mit, nie wiem czy za pośrednictwem Buyee cokolwiek może przejść "łagodniej". ? Najchętniej kupiłbym przez HiFi-Do, ale po pięciu latach polowania zawsze mnie ktoś ubiegał i odpuściłem.

Edytowane przez Baron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze są licytacje z Yahoo, które trwają do ostatniego postąpienia. Kończą się dopiero jak licytanci przestaną podbijać cenę. Często przedłużają się o wiele godzin.

Inaczej niż na naszym All....

15 minut temu, Baron napisał:

Dzięki bekeram, ja sprawdzałem tylko w ich opisie. Na buyee kupiłem niedawno fajną rzecz ale nie zapeszam, zobaczymy co przyjdzie. Gdzieś wyczytałem że dobrze jest wybrać przy lżejszych rzeczach jakieś Japan post Airmail, "łagodniej" przechodzi przez cło. Ale to może mit, nie wiem czy za pośrednictwem Buyee cokolwiek może przejść "łagodniej". ? Najchętniej kupiłbym przez HiFi-Do, ale po pięciu latach polowania zawsze mnie ktoś ubiegał i odpuściłem.

Zgadza się, ale dotyczy to drobnych paczek. Jak Japończycy zadeklarują niską wartość (też oszukują?), a paczka jest niewielka, to listonosz może przynieść bez dodatkowych opłat.

Na hifi-do niestety jest dużo skromniejszy wybór. Można też poszukać w sklepach z elektroniką, które buyee też obsługuje. Sprzęt droższy, ale i jakość często lepsza. 

Jak już Wszyscy wiedzą jak sprowadzać z JP,  to mam nadzieję, że sami Będziecie sprawdzać co ile tam kosztuje. 

Pyskaczy słuchać nie musimy.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2019 o 06:02, rafal735r napisał:

Tylko kraj cebuli docenił tą wyjątkowość Sansui

Nie tylko, juz wielokrotnie o tym pisalem, zobacz sobie ceny po jakich kupuja amplitunery w stanach np na audiokarmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tej calej nagonce kilku trolli zastanawia jedno, wy serio myslicie ze ktos wydaje kwote 10.000zl na sprzet bez odsluchu bo ktos na forum napisal?
kazdy kto kupuje sprzet robi to swiadomie, skoro jest tylu zadowolonych posiadaczy to o czym to swiadczy?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bumpalump napisał:

Mnie w tej calej nagonce kilku trolli zastanawia jedno, wy serio myslicie ze ktos wydaje kwote 10.000zl na sprzet bez odsluchu bo ktos na forum napisal?

Dokładnie tak.

Ludzie którzy wydają taką kwotę na wzmak raczej są już mniej lub bardziej osłuchani. Rzadko się zdarza aby ktoś kupił wzmak na rynku wtórnym jakiejkolwiek marki za taką kwotę jako pierwszy wzmacniacz w życiu, w dodatku pod wpływem wpisów na forum. 

Było przytaczane Limited więc o tym klocku napiszę. To czy Limited kosztowałoby 150zł, 1500zł, 15000 zł, czy 150000 zł, nie zmienia faktu jak ono gra. Limited o dziwo gra jak Limited i albo się komuś podoba, albo nie. A to ile kosztuje szrot a wychuchany egzemplarz to już inna sprawa. 

Nie tak dawno sprzedawałem swój made in Japan samochód . Powiedziałem o tym koledze. Kolega przyprowadził swojego kolegę. Ogłoszenia nie dałem wtedy jeszcze. Zainteresowany kupnem pyta ile chcę, to ja mu mówię, że X zł. Kupujacy mówi że w necie takie auta (czyli model i rocznik) stoją za i podaje mi kwotę X - 44% ( oczywiście przygotował się i podniósł mi ciśnienie, klasyczne polskie podejście w szukaniu najtańszej „okazji”. Wtedy ja wchodzę w net i sprawdzam. Rzeczywiście można kupić takie auto, czytaj problem na kołach, za X - 45%. Ogólnie różnica w cenie najtańszego a najdroższego egzemplarza wynosiła ponad 250%. Mój egzemplarz był jednym z droższych . Dobra, umówiliśmy się na jazdę próbną w weekend. Przejechałem z kupującym w niedzielę dosłownie kilka km, prowadziłem ja. Po tych kilku km, zamieniliśmy się miejscami i kupujący przejechał tym autem mniej niż 5 km. Następnego dnia przyjechał po samochód i zapłacił żądaną kwotę i się Nie TARGOWAŁ. Auto zostało sprzedane bez żadnego rabatu. Nawet na przysłowiową flaszkę nie musiałem opuszczać. Po prostu kupujący nawet nie proponował niższej ceny.  Byłem w szoku ale jak dbasz tak masz. 

Dlatego jeżeli ktoś chce kupić okazyjnie 20-30-40 letni sprzęt, to może się mocno zdziwić w którymś momencie. Sprzęt zadbany, w pięknym stanie, na rynku wtórnym zawsze będzie się cenił bez względu na markę. No i finalnie nie ma 2 takich samych egzemplarzy na rynku wtórnym w używanych przedmiotach. Każdy ma swoją własną historię, dlatego nie ma czegoś takiego jak sztywna cena za dany model w przypadku używanych rzeczy.

 

11 godzin temu, Bumpalump napisał:

Nie tylko, juz wielokrotnie o tym pisalem, zobacz sobie ceny po jakich kupuja amplitunery w stanach np na audiokarmie

Osoba która mi uświadomiła istnienie marki Sansui, już niestety nie żyje od kilku lat. Jednak kiedyś ten Pan posiadał właśnie jakiś model amplitunera Sansui oraz integrę. Nie pamietam który to już model był, naprawdę dość dawno temu było (nie wiedziałem nawet o istnieniu tego forum wtedy). Ten Pan zawsze marzył o tych najwyższych modelach tych amplitunerów. Sprawdziłem cenę wtedy w necie na świecie i wyskoczyła właśnie w stanach za topowy model. Za głowę się złapałem jak to zobaczyłem. To tylko taka ciekawostka, od X lat już tego nawet nie sprawdzałem także nawet nie wiem ile takie sprzęty kosztują teraz.

pozdrawiam,

Edytowane przez doktor_mun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motoryzacji to tez standard, po kupnie nowego auta chcialem sprzedac poprzednie, przejrzałem portale aby zobaczyc po ile chodzi obecnie taki egzemplarz, krajowe auta, z historia, lub sprowadzone ale zarejestrowane w polsce juz kilka lat ok 21-25tys, szroty natomiast po 14-18 wiec nawet nie bawilem sie w probe sprzedazy, jak trafi sie kiedys jakis chetny znajomy to sprzedam, do tego czasu uzytkuje oba na zmiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale koledzy nie chcą dopuścić tych faktów do świadomości. Wg audiofilka4 i Rafała ceny za szroty są jedynie słuszne i akceptowalne. Tyle wg nich powinny kosztować wszystkie Alphy...

Nie ma sensu tłumaczyć i przedstawiać innego punktu widzenia, bo chłopaki swoje wiedzą!

Najlepiej nie odpisywać ja to napisał misiek x .

 

Pozdrawiam serdecznie, 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa ludzi którzy piszą w tym klubie to klony. Wystarczy wejść na te nicki i poczytać co piszą. Ten cały klub to trup. Prawdziwych użytkowników Sansui jest tutaj garstka. Do tego nawet tu nie zaglądają. Miejcie jakiś honor ludzie. Wszystkich, których udało się wydoic już zostali wydojeni. Rynek się nasycil tymi cudami na 100V.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda piękna, Sansui na 100V gra zjawiskowo....życie jest piękne-Pozdrawiam wszystkich miłośników marki ….i tych zgorzkniałych, którzy nie znaleźli swojego dźwięku i jeszcze szukają

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie fanów Sasnui za chodzące czytające ludzkie Ameby.

"Jak wzmacniacz jest już cały i w naszych rękach i oczywiście działa, to okazuje się japońskiego kurzu jest w nim ze dwa kilo."

Jakoś Baron wolał kupić wzmak z 2 kg kurzu w środku i zapłacić za wysyłkę 1600 zł, ryzykować wysyłkę i czekać na serwisy być tak długo bez ukochanego sprzętu i te inne legendy, które tak namiętnie uskuteczniacie a Wiecie dlaczego?! 

bo od Was to w tej cenie co kupił b 2105 to najwyżej miałby 607MR lub 707MR ja wiem że musicie tak pisać żeby biznes dobrze się kręcił no ale już bez przesady...

W dniu 31.10.2019 o 17:21, filuterek napisał:

Wiecie jak to jest z tymi okazjami...

Mogę powiedzieć o moje pierwszej okazji z Sansui  Z7900:

Słucham dużo radia, dlatego lubię amplitunery. Miałem już dwa z serii G ale seria Z bardziej mi pasuje, Znalazłem sprawny  Z7900 na Ebayu amerykańskim w aukcji za 99$ z darmową wysyłką w stanie technicznym i wizualnym bdb z Florydy, który gra i świeci. No i zalicytowałem. Ku swemu zdziwieniu wygrałem - kupiłem Z7900!!! Zapłaciłem PayPalem i w tym momencie zaczęły się schody:

- wysyłka darmowa - tak ale tylko do USA,

- wysyłka z Florydy - tam są najwyższe stawki za wysyłkę + płaci się od tego podatki w Polsce

- darmowa wysyłka za przeszło 1500 złoty

- stan bdb tak, ale tylko z zewnątrz, w środku koszmarna rdza 

- gra i świeci - tak wyświetlacz świeci, ale pokazuje komunikat o błędzie procesora  

- naprawa, części i odnowienie - prawie 2 000 złotych 

Całość około 4 000 zł i przeszło półtorej roku czekania. Podłączyłem do Pioneerów HPM 110 i gra to pięknie, bardzo pięknie.

Po perypetiach z naprawą stwierdziłem że normalnie kupię drugiego bo tak ładnie gra, ale żadna okazją,

Znalazłem w cenie 5 razy wyższej, pojechałem 200 km (przejazdem, bez kosztów) sprawdziłem, zapłaciłem, przywiozłem.

Oddałem do zaprzyjaźnionego serwisu, koszt przeglądu i wymiany części kondensatorów - 190 zł i gra tak samo.

Nie ma nic za darmo, za każdą okazję trzeba zapłacić, każdy 40-letni sprzęt wymaga naprawy.

Coś co ma cenę pozornie 5 razy niższą może finalnie kosztować 2 razy więcej - "prawdziwa okazja z netu". 

przesłanie z tego takie że jedyna słuszna drogą to kupować od zaufanych forumowiczów....

sprzętem za  99$ z darmową wysyłką!!! lepszego troal nie słyszałem, - sam piszesz że tam wysyłka droga a Ty zakładałeś że ktoś do Polski wyśle Ci sprzęt i wysyłkę w cenie 99$?????????????(380 zł?)

2 000 złotych chyba złotem tam Ci go lutowali a sprężone powietrze do czyszczenia miał z Egiptu bo tam jest bardziej audiofilskie

większych bredni trudno szukać na innych klubach! sami się osmieszacie, i naprawdę myślicie że ktoś się wystraszy uwierzy? i kupi od Was wzmak za 10 000 PLN 

W dniu 3.11.2019 o 10:05, misiek x napisał:

Pogoda piękna, Sansui na 100V gra zjawiskowo....życie jest piękne-Pozdrawiam wszystkich miłośników marki ….i tych zgorzkniałych, którzy nie znaleźli swojego dźwięku i jeszcze szukają

ja swój specjalnie przerobiłem trafo z 230v na 100v mam teraz  jazdę że sztos, kosi wszystko po tym zabiegi do 100 000 PLN, nia ma jak zasilanie na 100v. polecam każdemu coś niesamowitego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 15:09, Fashi napisał:

Bo kolega audiofikek4 nie wie albo nie chce wiedzieć , że Nas interesują tylko egzemplarze w bdb stanie i nie naprawianie. Bez żadnych przygód elektronicznych itp.

Jaka jest przyjemność z widoku obitego/podrapanego wzmacniacza?  

Żadna!

Przynajmniej dla mnie. Nie mógłbym spokojnie słuchać muzyki widząc jakieś ubytki we froncie , głębokie rysy etc... 

Za stan zawsze trzeba zapłacić! 

Analogicznie jest w przypadku samochodów. Owszem można kupić w140 za 7k , jednak stan jest jaki jest. Można również kupić w140 500se za 35k. Kto którym woli jeździć to jego sprawa... 

 

Pozdrawiam, 

Bo kolega audiofikek4 nie wie albo nie chce wiedzieć , że Nas interesują tylko egzemplarze w bdb stanie i nie naprawianie. Bez żadnych przygód elektronicznych itp.

 

ja wiem Wysyłacie waszego Guru do Japonii i on tam jedzie sprawdza wszystko czy jest ok i dopiero wtedy licytujecie?!Przecież kupujecie na takich samych aukcjach czytacie tak samo opisy i tak samo kupujecie w cenach 2000-3000 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku czytać się już nie chce tych Twoich, czy wręcz Waszych "w koło Macieju".

 

Tak na marginesie:

Wydaje się, że jesteś jednym z troli tzw. "totalnej opozycji".

Ta sama nar'racja. Ten sam styl ...

Wszystko co nie PO Twojej, Waszej myśli, jest nie takie, jak musi być!?

 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LJ3 napisał:

Człowieku czytać się już nie chce tych Twoich, czy wręcz Waszych "w koło Macieju".

 

Tak na marginesie:

Wydaje się, że jesteś jednym z troli tzw. "totalnej opozycji".

Ta sama nar'racja. Ten sam styl ...

Wszystko co nie PO Twojej myśli jest nie takie jak musi być!?

 

 

 

tak cytat z "Matrixa" mi się nasunął " Na razie oni należą do systemu, czyli są wrogami. Musisz pamiętać, że oni na ogół nie dojrzeli do wolności. Niektórzy są tak bierni, uzależnieni od systemu, że będą go bronić."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audiofilek4 napisał:

tak cytat z "Matrixa" mi się nasunął " Na razie oni należą do systemu, czyli są wrogami. Musisz pamiętać, że oni na ogół nie dojrzeli do wolności. Niektórzy są tak bierni, uzależnieni od systemu, że będą go bronić."

Nie płacz „misiaczku”?.

Już wszystko jasne, gość prosto z Matrixa, to i świadomość inna.

Ha, ha, ha

Pozdrawiam

 

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, audiofilek4 napisał:

tak cytat z "Matrixa" mi się nasunął " Na razie oni należą do systemu, czyli są wrogami. Musisz pamiętać, że oni na ogół nie dojrzeli do wolności. Niektórzy są tak bierni, uzależnieni od systemu, że będą go bronić."

Tylko, że .... To trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

Przyzwoitość nakazuje wręcz również odnosić TO do siebie. 

To Ty przecież jesteś WROGIEM Klubu Sansujowców!!!!!

Czy dojrzałeś do WOLNOŚCI jaką doznaje się słuchając Alpha 907????

"Niektórzy NIE są bierni, BO uzależnieni od systemu BYLEJAKOŚCI (ciepłej wody w kranie itd. itp ....), że będą go bronić" 

 

Przemyśl TO ^ wyżej co napisałeś. 

 

Tak na marginesie:

Ja lubię gorącą wodę zimą, a zimną preferuję upalnym latem.

I tym się różnimy, pewnie .... 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.