Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie - ja Twoje wpisy teŻ kolekcjonuję bo wszystkie noszą znamiona dyskredytowania innych i publicznego szerzenia pomówień - dwóch wcześniej się już zdziwiło teraz kolej na Ciebie - w tym kontekście był wpis ale skoro wymusiłeś info to niespodzianki nie będzie ?

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bkeram napisał:

 

Niestety, Pan @jan24video nie odpowiada także na żadne e-maile.

Nie chcę krakać, ale czuję że Kolega Jan może zaniemógł na zdrowiu... Również pisałem do Niego ze 3 emaile, i cisza... Ostatnio widziałem się z Nim chyba w styczniu, a ost email miałem w lutym .... Cóż owszem potem sam się długo nie odzywałem, ale ... Ta Cisza jest mocno niepokojąca...

Janie, jeżeli to czytujesz jeszcze daj sygnał, ze żyjesz... Masz tu grono kolegów, którzy o Tobie pamiętają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, knerazk napisał:

Nie chcę krakać, ale czuję że Kolega Jan może zaniemógł na zdrowiu... Również pisałem do Niego ze 3 emaile, i cisza... Ostatnio widziałem się z Nim chyba w styczniu, a ost email miałem w lutym .... Cóż owszem potem sam się długo nie odzywałem, ale ... Ta Cisza jest mocno niepokojąca...

Janie, jeżeli to czytujesz jeszcze daj sygnał, ze żyjesz... Masz tu grono kolegów, którzy o Tobie pamiętają

@jan24video był tu obecny w czerwcu, a w wakacje wystawiał jakąś alphę.

O ile pamiętam, gdy się wyprzedawał ze sprzętu, to zawsze w jednym celu. W celu podróży po Azji i Pacyfiku. Pewnie gdzieś tam się właśnie "wałęsa"?  

Mam nadzieję ..... 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wytłumaczyć co miał na myśli filek pisząc "szacunki Ci się rozjeżdżają nie 1 tys od 5 000 tyś do 8 000 tys na sztuce i nie raz w roku" lub "wysyłka z Japonii zaczyna się od 3 000 tyś"??? Co oznacza 3 000 tys.? 3000 czy 3000000? Czytając poważnie wpisy tego fachowca ekonomisty od cen zastanawiam się co miał na myśli. Bo jeżeli to co napisał to rzeczywiście zwariował z tymi cenami i wysyłkami.

No i to "DLA CZEGO ktoś szuka 907MR"??? Nie sądzę że to literówki lub pomyłki pisane w amoku walki ze złem. Czy my go przypadkiem nie przeceniamy odpisując na każdą zaczepkę? Teraz kolej na którego klona? Rafa dawaj, rzuć picowanie Bumera i dawaj na audiostereo, bo ceny Sansujów rosną niczym inflacja za komuny.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 17:37, audiofilek4 napisał:

szacunki Ci się rozjeżdżają nie 1 tys od 5 000 tyś do 8 000 tys na sztuce i nie raz w roku..

...

20 godzin temu, audiofilek4 napisał:

Najlepiej sztucznie mnożyć koszty. polecam wejść na UPS tam wysyłka z Japonii zaczyna się od 3 000 tyś to będzie dobrze cenę podbijać, bo po co wysyłka morzem  za 500-800 zł jeszcze do kurzu sól się przyklei  lub samolotem z seoo za 1000 PLN

I się zastanawiacie np. dla czego ktoś szuka 907MR a to szuka bo tu najbardziej się ją zachwala jak to bije  na głowę inne marki i te sławne rankingi napali się głupi i kupi..

 

Dokładnie koledze chodzi o to. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie najważniejsze że sansui ma swoją szkołę brzmienia i to nie każdemu się spodoba i większość sprzętów jest przeciętnych nawet z serii aux I au alpha. Piszę to jako osoba która testowala kilka modeli (907 nie żeby nie było) I większość z nich była słaba oczywiściw często lepsza od jakiś tam Pioneer ów denonow ale słaba i z wadami i określonym brzmieniem które większości się nie spodoba. Tylko oczywiście wtedy kosztowały mało.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, antymalkontent napisał:

Panowie najważniejsze że sansui ma swoją szkołę brzmienia i to nie każdemu się spodoba i większość sprzętów jest przeciętnych nawet z serii aux I au alpha. Piszę to jako osoba która testowala kilka modeli (907 nie żeby nie było) I większość z nich była słaba oczywiściw często lepsza od jakiś tam Pioneer ów denonow ale słaba i z wadami i określonym brzmieniem które większości się nie spodoba. Tylko oczywiście wtedy kosztowały mało.

No tak , jeśli się słucha bas i sopran na +7 do tego aktywny loudness , to liniowe granie Sansui się nie podoba. Proste. 

 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fashi napisał:

No tak , jeśli się słucha bas i sopran na +7 do tego aktywny loudness , to liniowe granie Sansui się nie podoba. Proste. 

 

E tam ja bez korekt słucham. Nie chodzi o liniowosc. Ja zaobserwowalem np gubienie szczegółów czy przyciemnienie dźwięku czy niedostateczna kontrolę niskich rejestrów. Oczywiście nie każdy model ale większość miała te bolączki.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam sciemniasz, szczegolnie z ta kontrola basu, te wzmacniacze to male elektrownie.

W alfach 907 masz:

Bardzo duzej mocy transformator, znacznie mocniejszy niz zapotrzebowanie na prad w stosunku do mocy oddawanej

4 pary tranzystorow na kanal

Kondensatory o wartosci ESR ktora jest poza zakresem pomiarowym przyrzadow, <1mOhm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antymalkontent

Puszczę Ci na 911-ce czy 711-ce przy moich kolumnach i kablach parę rzeczy  z esoterica K05 i zobaczymy gubienie szczegółów , przyciemnienie czy brak kontroli basów .... zapewniam, że trochę się zdziwisz - zobaczymy jak wtedy to skomentujesz ??? Nie ma to jak pisać cokolwiek dla potwierdzania swoich tez ... No ale główną krzywdę to sobie człowiek sam robi a nie komuś ...

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba być ważnym , żeby komuś tak przeszkadzać? 

Po hejcie widać żale , niemoc itp . Lepiej zatruwać komuś postrzeganie marki i radość ze słuchania. 

Nie rozumiem takiego podejścia. Ja nie latam po klubie Accu i nie wypisuje jakie to są przereklamowane i drogie.

Co to kogo w ogóle obchodzi? Nie masz Sansui i nie lubisz to ok, ale po co komuś zadowolonemu psuć krew? Wypisywać dyrdymały i teorie dziwnej treści...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bumpalump napisał:

Cos tam sciemniasz, szczegolnie z ta kontrola basu, te wzmacniacze to male elektrownie.

W alfach 907 masz:

Bardzo duzej mocy transformator, znacznie mocniejszy niz zapotrzebowanie na prad w stosunku do mocy oddawanej

4 pary tranzystorow na kanal

Kondensatory o wartosci ESR ktora jest poza zakresem pomiarowym przyrzadow, <1mOhm

Zastanawiam się czemu wielu ludzi kojarzy kontrolę basu z mocą wzmacniacza. Z tego co zaobserwowałem to zależy jaki charakter ma dany wzmacniacz. Wielki i mocny Denon PMA-2000 ma wielki i bulowaty bas, a pre + power Naim NAC152xs i NAP155 z zaledwie 60W przy 8ohm szybki i punktowy. Więc chyba sama moc to nie wszystko. Zależy jeszcze jak skonstruowany jest dany wzmacniacz. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rafal735r napisał:

Zastanawiam się czemu ...

Damping factor. Mówi Ci to coś? 

 

https://audio.com.pl/vademecum/slownik/19739-wspolczynnik-tlumienia-ang-damping-factor-wzmacniacz

 

...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, antymalkontent napisał:

E tam ja bez korekt słucham. Nie chodzi o liniowosc. Ja zaobserwowalem np gubienie szczegółów czy przyciemnienie dźwięku czy niedostateczna kontrolę niskich rejestrów. Oczywiście nie każdy model ale większość miała te bolączki.

w podobnym tonie można poczytać opinie w Japonii o tych  integrach, ale może tam mają za małe doświadczenie albo na pewno słucha  bas i sopran na +7 do tego aktywny loudness ? co do jakości  budowy np. trafo  jest zalane jakąś żywica czy innym podobnym materiałem po wydłubaniu spada jego masa i trafo wygląda zwyczajnie i nie robi takiego efektu jak czarna skrzynka z złotym napisem. gdzieś widziałem fotkę jak odnajdę to wrzucę wygląda normalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Fashi napisał:

Dalej nic z tego nie wynika. Wchodzi na to ze im mocniejszy wzmacniacz tym współczynnik lepszy, co teoretycznie powinno się przekladac na jakość basu. Czyli szybkość itd z tym ze do końca tak nie jest jak podałem przykład powyżej. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Wielki i mocny Denon PMA-2000 ma wielki i bulowaty bas, a pre + power Naim NAC152xs i NAP155 z zaledwie 60W przy 8ohm szybki i punktowy

Ani on wielki ani mocny, nie chodzi o moc wzmacniacza a o wydajnosc kondensatorow i trafa i ilosc par tranzystorow

7 minut temu, audiofilek4 napisał:

w podobnym tonie można poczytać opinie w Japonii o tych  integrach, ale

Taki z ciebie poliglota jak i audiofilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rafal735r napisał:

Wchodzi na to ze im mocniejszy wzmacniacz tym współczynnik lepszy, co teoretycznie powinno się przekladac na jakość bas

Nie

Czas narastania sygnalu miedzy innymi, mowi Ci to cos? W sansui ten parametr ma wartosx 300v/us pokaz drugi wzmacniacz ktory bedzie tyle mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, idąc dalej tym tropem wzmacniacze estradowe kładą sansui. Nawet takie za 2 tysiaki. Są najmocniejsze i najlepsze. 

3 minuty temu, Bumpalump napisał:

Nie

Czas narastania sygnalu miedzy innymi, mowi Ci to cos? W sansui ten parametr ma wartosx 300v/us pokaz drugi wzmacniacz ktory bedzie tyle mial

Ale ja ci podałem prosty przykład. W tym momencie sansui mnie nie obchodzi. Czemu cherlawy Naim ma ciekawszy bas od wielkiego i mocnego Denona? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audiofilek4 napisał:

w podobnym tonie można poczytać opinie w Japonii o tych  integrach, ale może tam mają za małe doświadczenie albo na pewno słucha  bas i sopran na +7 do tego aktywny loudness ? co do jakości  budowy np. trafo  jest zalane jakąś żywica czy innym podobnym materiałem po wydłubaniu spada jego masa i trafo wygląda zwyczajnie i nie robi takiego efektu jak czarna skrzynka z złotym napisem. gdzieś widziałem fotkę jak odnajdę to wrzucę wygląda normalnie 

Dawaj linki i fotki a nie bajdurz o dupie marny.  Rzucasz zaczepki w eter nie poparte dowodami i myślisz , że jesteś wielki. Coś ala pomówienia, błoto leci i nie zawsze wszystko da się strzepnąć...

48 minut temu, rafal735r napisał:

Pytanie, co ma więcej basu od Denona? Nie znam niczego innego. 

A to ma więcej basu , że np uwydatnione są okolice np 200-300hz i wtedy robi się buła na basie żeby przykryć braku w dynamice i brak wydajności. W tej części pasama nie zawsze więcej znaczy lepiej. 

Ludzie , to jest forum audio , a wy podstaw nie znacie! Matko z ojcem...

Przedtem było , że Sansui za drogie , że wysyłka krocie itp. Jak jeden z drugim dostał dowodami po oczach co ile kosztuje , to się do brzmienia przyjebali. A z brakiem kontroli basu i problemami ze szczegółowością to już w ogóle goście wygrali internet. 

Jeszcze raz pytam (chyba jako 20sta osoba)  czego i z czym slychaliscie z serii Alpha?  Pokazywać zdjęcia nie bać się. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiofilek4 napisał:

 co do jakości  budowy np. trafo  jest zalane jakąś żywica czy innym podobnym materiałem po wydłubaniu spada jego masa i trafo wygląda zwyczajnie i nie robi takiego efektu jak czarna skrzynka z złotym napisem. gdzieś widziałem fotkę jak odnajdę to wrzucę wygląda normalnie 

Kup , wydłub i pokaż wszystkim. No przecież możesz mieć 907xr/mr za 2,5k zł to co Ci szkodzi?  Nawet odkupie od Ciebie ten wzmacniacz za 2,5k żebyś nie był stratny. Piszesz się?  

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fashi np. aux701 czy aux901 to są wzmacniacze którym nie brakuje szczegółów i nie są ciemno grające? Ja je dokładnie testowałem i tak mi wyszło. Miałeś słyszałeś? 

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze o serii Alpha , tak się składa , że model 607dr dał radę Kefom r700 w salonie ok 30m2... także nawet niskie alphy potrafią. Model 901 akurat ma takie sobie opinie i to nie jest żadną tajemnica.

711 jak to zostało opisane na pierwszych stronach tego klubu , to dopiero przedsmak tego czym jest Sansui, a Ty uogólniasz i rzutujesz na całą LEPSZĄ  serię Alpha. 

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fashi napisał:

 

A to ma więcej basu , że np uwydatnione są okolice np 200-300hz i wtedy robi się buła na basie żeby przykryć braku w dynamice i brak wydajności. W tej części pasama nie zawsze więcej znaczy lepiej. 

 

A o czym ja piszę od początku. Ciągle podniecacie się bzdetami. A jaka wielka obudowa, a jakie wielkie trafo, a jakie wielkie kody, a ile tranzystorów, a jaki ciężki, a jak zabudowany. I co z tego? To żadna gwarancja dobrego brzmienia. Tak samo jak ta super wypasiona moc, której praktycznie nikt nie używa. Budowa i moc nie gra, duże trafo i gruba obudowa też. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o niebie Ty o chlebie...

Rafał której Alphy słuchałeś?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem znajomego na odsłuchach DRki i Limited. Też mi dawał wykłady o Damping Factor i jakimś Rotelu który zmiata wszystko z powierzchni. Wówczas rzeczywiście bas Sansui był lekko puszysty. Ale mam kolumny z 30cm basem co w moim pomieszczeniu (bez zrobionej akustyki) jest ciut za dużo. Ale coś mnie wówczas tknęło i zmieniłem kabel zasilający w DACu!!! z Acoustic Revive Power Reference na taki dydykowany dla mojego DACa nieznanej firmy North Audio (ponoć niektóre modele fabrycznie do swoich wielkich pieców wrzucają do kartonów amerykanie). Pamiętam minę tego znajomego, zresztą sam się mocno zdziwiłem. Piszę to po to że kontrola basu to śliski temat, zależy od wielu czynników i systemu a nie tylko pieca. Teraz mam bas tak kontrolowany i konturowy że trudno uwierzyć że to 30tki grają w trochę ponad 20metrowym pokoju. Ale ktoś może podłączyć kable-sznurówki ze sklepu RTV i też kontroli nie będzie.

Druga sprawa. Również kiedyś podczas innego odsłuchu kolega też zarzucał mi że mam za miękki bas. No i zaprosił mnie do siebie i chciał pokazać jak powinien brzmieć bas. Po pomiarach akustycznych okazało się że jego bas zaczyna się od piku na 80Hz a potem pojawia się na 200Hz (chociaż to już chyba niska średnica) i potem znów miał parę pików. Ogólnie grał średnicą bo góra też kończyła się na 7kHz. Dlatego było krótko, punktowo i szybko. Okiełznąć bas który realnie schodzi do nawet 40Hz (nie mylić z danymi papierowymi 20Hz bo to w większości przypadków pobożne życzenia) to nie taka łatwa sprawa. Sansuje to potrafią, oczywiście końcówki są najlepsze ale taka 907 DRka trzyma za mordę membrany 30 aż miło. Dlatego nie wiem co kolega od Bumera nazywa basem, czy to co na papierze czy to co w realu czy to co usłyszał w bagażniku swojego Bumera, a to już inna historia i warunki akustyczne.

Według mnie znów pudło. Najpierw ceny zawyżone, później wysyłka za 3000tys. zł, po drodze jakieś przebitki 5000 tys. zł a teraz słaby bas. Qrwa z przeproszeniem ale zaczyna mnie ciekawić ten wątek. Tylko czy to stado klonów powtarzających to samo jest warte tej dyskusji? Zaraz wejdzie audiofilek i rzuci nowe wyzwanie że wszystkie Sansuje śmierdzą starością, a rafałek i z paką będą ten smród analizować i wygłaszać teorie że śmierdzący wzmacniacz nie może kosztować więcej niż 2 tys.zł (co według niego jest 2000 tys.zł).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   4 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.