Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

To tak po krótce , apropo tego co pisał Rafał o muleniu Denona itp.

Najwidoczniej ten wzmacniacz jest źle zertrojony tonalnie. Konstruktor uwydatnił bas , co przełożyło się na resztę pasma. I taki balans tonalny skopany od samego początku będzie charakterem wzmacniacza bez znaczenia na jego moc!

Teraz trochę tego i tamtego:

Równowaga - Zależność miedzy poziomami głośności poszczególnych instrumentów

Pasmo - wszystkie częstotliwości prawidłowo reprezentowane

Panorama - rozplanowanie instrumentów w przestrzeń

Dynamika - kontrola głośności poszczególnych instrumentów

Pasmo
Charakterystyka:

20-100 Hz Ociepla brzmienie

100-200 Hz Zamula brzmienie niektórych instrumentów, ale dodaje pełni innym

350-400 Hz Brzmienie "kartonowe"

750- 800 Hz Dodaje głębi i "ciała"

1-2 kHz Dodaje ataku niektórym instrumentom, ale u części powoduje nosowe brzmienie

2-5 kHz Zwiększa prezencję instrumentów

5-8 kHz Brzmi szorstko na niektórych instrumentach

8 kHz i więcej Dodaje powietrza i rozjaśnia niektóre instrumenty

Jeśli nie ma równowagi , można mówić o jasnym , ciemnym , zimnym czy ciepłym dźwięku. Liniowość charakterystyki to wzór , do którego nie każdy dorósł.

W Sansui jest tonalnie można to określić na 0 , nic nie jest uwypuklane czy cofane. Wszystkie części pasma są oddawane i wzmacniane tak jak powinny. Zresztą Paweł już dawno o tym pisał w klubie. To jest liniowość. 

I Ci, którzy mają wysokie Sansui o tym wiedzą i nie dadzą sobie wmówić , "że czarne jest białe , a białe czarne" . Typu opowieści o muleniu czy braku szczegółów. 

Starałem się wyjaśnić w jak największym stopniu i w miarę prosto żeby nie było nie do mówień. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 14:44, czubsi napisał:

Puszczę Ci na 911-ce czy 711-ce przy moich kolumnach i kablach parę rzeczy  z esoterica K05 i zobaczymy gubienie szczegółów , przyciemnienie czy brak kontroli basów ....

Z ciekawości pochwal się jakie to kolumny i kable ...

911 są w przystępnych cenach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kolumny jakie mam lub miałem lub testowałem w szczególności SF Venere 2,5 (obecnie) SF Cremona , SF Olimpica 2 , B&W 703 , B&W 803D , KEF203 , Jamo 570 mod i wiele wiele innych jak np Infinity Renaissance 90 itd ... a kable są mojej produkcji (srebro / złoto) zarówno głośnikowe jak i rca od 8 lat ... Zmieniam w systemie od czasu do czasu źródło (bardziej pnę się w górę ...) reszta jest jak dla mnie na właściwym (co najmniej zadowalającym) poziomie ... Można się bawić w lepsze kolumny co jakiś czas robiłem ale raz że nie można mieć wszystkiego a po drugie przy tej klasie sprzętu kolumny zaznaczają bardzo swój charakter i prozaicznie w sumie jedna z tańszych konstrukcji sprawdziła się na tyle dobrze , że przestałem mieć ciśnienie na zmiany kolumn ... końcówka B2301L Sansui ogarnia wszystkie kolumny, które nie upośledzają pasma w stopniu bardzo dobrym ! Teraz są Venere bo przy Sansui błyszczą i dają z siebie to czego większość ich użytkowników przy innych systemach nie ma szans usłyszeć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.11.2019 o 18:27, Baron napisał:

Kiedyś miałem znajomego na odsłuchach DRki i Limited. Też mi dawał wykłady o Damping Factor i jakimś Rotelu który zmiata wszystko z powierzchni. Wówczas rzeczywiście bas Sansui był lekko puszysty. Ale mam kolumny z 30cm basem co w moim pomieszczeniu (bez zrobionej akustyki) jest ciut za dużo. Ale coś mnie wówczas tknęło i zmieniłem kabel zasilający w DACu!!! z Acoustic Revive Power Reference na taki dydykowany dla mojego DACa nieznanej firmy North Audio (ponoć niektóre modele fabrycznie do swoich wielkich pieców wrzucają do kartonów amerykanie). Pamiętam minę tego znajomego, zresztą sam się mocno zdziwiłem. Piszę to po to że kontrola basu to śliski temat, zależy od wielu czynników i systemu a nie tylko pieca. Teraz mam bas tak kontrolowany i konturowy że trudno uwierzyć że to 30tki grają w trochę ponad 20metrowym pokoju. Ale ktoś może podłączyć kable-sznurówki ze sklepu RTV i też kontroli nie będzie.

Druga sprawa. Również kiedyś podczas innego odsłuchu kolega też zarzucał mi że mam za miękki bas. No i zaprosił mnie do siebie i chciał pokazać jak powinien brzmieć bas. Po pomiarach akustycznych okazało się że jego bas zaczyna się od piku na 80Hz a potem pojawia się na 200Hz (chociaż to już chyba niska średnica) i potem znów miał parę pików. Ogólnie grał średnicą bo góra też kończyła się na 7kHz. Dlatego było krótko, punktowo i szybko. Okiełznąć bas który realnie schodzi do nawet 40Hz (nie mylić z danymi papierowymi 20Hz bo to w większości przypadków pobożne życzenia) to nie taka łatwa sprawa. Sansuje to potrafią, oczywiście końcówki są najlepsze ale taka 907 DRka trzyma za mordę membrany 30 aż miło. Dlatego nie wiem co kolega od Bumera nazywa basem, czy to co na papierze czy to co w realu czy to co usłyszał w bagażniku swojego Bumera, a to już inna historia i warunki akustyczne.

Według mnie znów pudło. Najpierw ceny zawyżone, później wysyłka za 3000tys. zł, po drodze jakieś przebitki 5000 tys. zł a teraz słaby bas. Qrwa z przeproszeniem ale zaczyna mnie ciekawić ten wątek. Tylko czy to stado klonów powtarzających to samo jest warte tej dyskusji? Zaraz wejdzie audiofilek i rzuci nowe wyzwanie że wszystkie Sansuje śmierdzą starością, a rafałek i z paką będą ten smród analizować i wygłaszać teorie że śmierdzący wzmacniacz nie może kosztować więcej niż 2 tys.zł (co według niego jest 2000 tys.zł).

 

Mamo chwalą nas!Kto? My Ciebie a Ty nas....

to są zwyczajne wzmacniacze produkowane na dużą skale i mają swoje zalety jak i wady jak widać poniżej dalej na rynku Japońskim ich walory są wyceniane na:........

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=l561347298

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=x658768019

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=w350966284

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=k424490946 

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=f385645563

można się rozwodzić pisać ochy i achy i płacić po 00 0000 cyfrowe sumy jak ktoś lubi sprzęt na 100V jego sprawa. tylko bez przesady o tych wysokich cenach w Japonii i o tym jak niszczy Hi-End do 100 000 tyś , Oni się urodzili z tym sprzętem i na pewno znają jego możliwości, wady i zalety.Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiofilek4 napisał:

Mamo chwalą nas!Kto? My Ciebie a Ty nas....

to są zwyczajne wzmacniacze produkowane na dużą skale i mają swoje zalety jak i wady jak widać poniżej dalej na rynku Japońskim ich walory są wyceniane na:........

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=l561347298

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=x658768019

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=w350966284

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=k424490946 

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=f385645563

można się rozwodzić pisać ochy i achy i płacić po 00 0000 cyfrowe sumy jak ktoś lubi sprzęt na 100V jego sprawa. tylko bez przesady o tych wysokich cenach w Japonii i o tym jak niszczy Hi-End do 100 000 tyś , Oni się urodzili z tym sprzętem i na pewno znają jego możliwości, wady i zalety.Pozdrawiam 

Grzecznościowo miało na tym forum nie być odnośników do aukcji.

Niestety kolega audiofilek4? (jak to pomidor) znowu nawrzucał linków do najgorszych jakościowo wzmacniaczy wyszukanych na wewnętrznym rynku w Japonii.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomnialem, taki z niego poliglota jak i audiofilek

907nra: each input from sound out is could do .PHONO terminal only right from sound . a little hear, large scratch . dirt * loss place * light damage etc. is seen ., general use . problem. not goods

907limited: operation . problem. not working properly goods

907dr: operation is does, but , switch kind . somewhat gully equipped

907xr: general use regarding problem. not goods

 

Wyszukal sprzet z problemami, poobijany i sie cieszy...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audiofilek4 napisał:

Mamo chwalą nas!Kto? My Ciebie a Ty nas....

to są zwyczajne wzmacniacze produkowane na dużą skale i mają swoje zalety jak i wady jak widać poniżej dalej na rynku Japońskim ich walory są wyceniane na:........

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=l561347298

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=x658768019

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=w350966284

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=k424490946 

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=f385645563

można się rozwodzić pisać ochy i achy i płacić po 00 0000 cyfrowe sumy jak ktoś lubi sprzęt na 100V jego sprawa. tylko bez przesady o tych wysokich cenach w Japonii i o tym jak niszczy Hi-End do 100 000 tyś , Oni się urodzili z tym sprzętem i na pewno znają jego możliwości, wady i zalety.Pozdrawiam 

O co chodzi z tymi cenami przecież to normalne ceny za tego typu sprzęt z tych czasów.

Nie porównuj z cenami np. W pl które są obarczone zyskiem handlarza oraz kosztami transportu.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są chłopcy , jest zabawa...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wyżej co jakiś czas pociesza się "jeden z drugim", że może i nasze piece są w takim złym stanie, nie do użytku i nie możemy się nimi cieszyć.  Gdyby nawet - wszystko da się doprowadzić do używalności. 

Po prostu żal dvqkę "ściska" i w tym rzecz się ma'cała. 

Season 4 Episode 3 GIF by Rick and Morty

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, aby Audiofilek, Antymalkontent  (co jak co, ale nick w żadnym stopniu nie pokrywa się z jego wyczynami w klubie miłośników Sansui) czy Rafał, w końcu napisali prawdę.

 

Otóż zapewne słuchali którejś 907.. czy np b2105 i po prostu nie są w stanie wyjść z podziwu dla tych sprzętów! Patrzącz z politowaniem na swoje zabawki, mamroczą pod nosem. 

Podświadomie o nich myślą, marzą i nie mogą przestać. Z racji braku kasy na ww piszą to co piszą i liczą , że któryś z miłośników w końcu sprzeda któremuś z Panów po cenie z Jp. 

Ot cała filozofia w takim postępowaniu.

Panowie w zaciszu swoich pokoi , w półmroku przy szklance kubusia przeczesują internet, oglądając zdjęcia Sansui nie mogąc znieść faktu, że na koncie nie ma wystarczającej kwoty pozwalajacej na zakup.

A frustrację wylewają na audiostereo w klubie miłośników Sansui, przy okazji próbując zniechęcić innych i obrzydzić użytkowanie już posiadanych. . .  

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fashi napisał:

Otóż zapewne słuchali którejś 907.. czy np b2105 i po prostu nie są w stanie wyjść z podziwu dla tych sprzętów! Patrzącz z politowaniem na swoje zabawki, mamroczą pod nosem. 

Podświadomie o nich myślą, marzą i nie mogą przestać. Z racji braku kasy na ww piszą to co piszą i liczą , że któryś z miłośników w końcu sprzeda któremuś z Panów po cenie z Jp. 

Ot cała filozofia w takim postępowaniu.

 

Prawda jest taka, że niemal każdy kto ma i słucha u siebie najwyższych modeli - 907, a nawet niższych, śmiem napisać, że już od modeli 507i ! , nie pozbywa się ich ot tak, dla kaprysu, że nie gra, nie zadowoli, a tylko dopiero wówczas, gdy "dostanie" jeszcze wyższy, lepiej grający w systemie, model sprzętu Sansui. 

Zresztą podobnie jest z modelami starszymi, również wspaniale grającymi (wg mnie!), choć w zupełnie inny sposób, miękko i płynnie do tego stopnia, że wszystkie dżwięki się rozpływają w eterze, a słuchanie nigdy nie zmęczy! 

Po prostu: Wielbiciele obydwu "szkół" grania są b. zadowoleni. ?

 

4 godziny temu, czubsi napisał:

A tu wciąż nowi posiadacze i co najgorsze tez zadowoleni (o zgrozo !) z Sansui mimo wywalenia bardzo dużej kasy ....

 

Śmiem twierdzić, że Panowie "narzekający " na to, że drogo, nigdy nie "zdobędą" się na "gest" zakupu wyższego modelu. Nigdy nie odważą się wydać "AŻ" tyyyllleee!!! kasy, z prostego powodu:  bo po prostu ceny rosną i wszystko wskazuje, że dalej będą rosły. A "molestowanie", które uskuteczniają, nie da żadnego rezultatu. Bo .... Taki jest trend na rynku.

Zresztą to co się obecnie dzieje to, od ok. 2000r, jest już druga fala wzrostowa cen sprzętu tzw. "vintage" lub im podobnego. Ten trend "mody" na "stare ale jare" i w dodatku jak grające! sprzęty przezywa cała globalna społeczność.

Na marginesie wspomnę tylko, że tak już jest na tzw. "rynku", a w/g teorii fal Eliotta, czeka nas jeszcze jedna taka fala, być może największa, za kilka, kilkanaście lat. Ma to swoje uzasadnienie w faktach, gdyż z rynku znika co roku ileś tam sprzętów, np. na części, czy po prostu na złom, a fanów (m.in. poprzez takie portale - i dzięki takim Panom jak Ty - Czubsi i Jan.... itd.) przybywa, przybywa....  

Na rynku polskim, jak widać, ciągle przybywa nowych wysokich modeli (głównie z Nippon!), a mimo to jakoś nie widzę tłoku na portalach handlowych. Wręcz odwrotnie. Wszystko, może nie od razu (bo jednak kasa jest tu powodem i trzeba jej nazbierać!) ale znika w "otchłań" przepastnych rąk wielbicieli marki. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "narzekacze"!

Jeżeli pokaże się wysoki model Sansui ruszajcie na zakupy i nie ociągajcie się, bo nie wiecie nawet ile tak naprawdę tracicie ...... w tym zupełnie niepotrzebnie energii na głupie "paplanie" na tematy dawno "ogarnięte" aż nadto! 

Jeżeli jednak Wam szkoda tak dużej kasy, to choćby tak, dla poznania marki, kupcie sobie niski model (co już Wam kiedyś proponowałem), by w ogóle mieć jakiekolwiek pojęcie, co potrafi Sansui i nie zapominajcie by porównać je do niskich modeli innych marek, z tej samej półki, a nie od wysokich, z innej wysokiej półki!

Nie piszcie już więcej, że drogo itd. itp., bo niskie modele są za przysłowiowe grosze ....., jak na ich możliwości! 

W przypadku Sansui, szczególnie modeli ze znaczkiem - AU, każdy z nich ma w sobie słyszalne to "COS", charakterystyczne, tylko o różnym natężeniu, o czym stanowi właśnie TAKA, a nie inna cena. 

Po cenie poznacie możliwości. 

 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie wspomnialem, znam juz bardzo duzo osob z klubu Sansui i wiem ze kazdy kto pozbywa sie jakiegos Sansui to tylko dlatego ze przechodzi na wyzszy/inny model, na forach udziela sie tylko garstka osob, a ile jest osob majacych Sansui i nie piszacych na forach to nawet malkontenci nie maja pojecia, nie pisza wlasnie przez takie osoby jak audiofilek, po prostu szkoda klawiatury na przepychanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 09:26, audiofilek4 napisał:

Mamo chwalą nas!Kto? My Ciebie a Ty nas....

to są zwyczajne wzmacniacze produkowane na dużą skale i mają swoje zalety jak i wady jak widać poniżej dalej na rynku Japońskim ich walory są wyceniane na:........

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=l561347298

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=x658768019

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=w350966284

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=k424490946 

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=f385645563

można się rozwodzić pisać ochy i achy i płacić po 00 0000 cyfrowe sumy jak ktoś lubi sprzęt na 100V jego sprawa. tylko bez przesady o tych wysokich cenach w Japonii i o tym jak niszczy Hi-End do 100 000 tyś , Oni się urodzili z tym sprzętem i na pewno znają jego możliwości, wady i zalety.Pozdrawiam 

Obrażanie, wyzywanie czy próby zastraszania ot cała wasza śmietanka w pełnej klasie. GRATULACJE. A już ubliżanie i usuwanie swoich wulgarnych i przesiąkniętych mową nienawiścią komentarzy tylko pokazuje z jakim elementem społecznym mamy doczynienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stado klonów obraża krzycząc coś w stylu "że przyszedł Twój Pan" a potem płaczą urażeni że ich się obraża i zastrasza. Banda hipokrytów. Skończyłem udział w tej dyskusji bo o to w tym chodzi żeby sprowokować a potem grać uciśnionych i pokazać jaki to klub miłośników agresorów. Qrwa myślałem że takich ludzi już nie ma wśród dorosłego społeczeństwa, wydaje się cywilizowanego kraju. Jak ja chciałbym posłuchać i uczestniczyć w takiej dyskusji ale w świecie realnym a nie w necie i na prawdziwe argumenty a nie na gówniarskie pierdolenie i prowokowanie.

Pozdrawiam pieniaczy którym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni element układanki prawie gotowy. Jeszcze tylko gniazdko JP i maty bitumiczne. 

Wykonanie by Mariusz alias Marr/Bumpalump.

IMG-20191205-WA0009.jpg

IMG-20191205-WA0005.jpg

IMG-20191205-WA0006.jpg

IMG-20191205-WA0008.jpg

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Zdecydowanie Kupię CD Sansui , model : 

Sansui CD-X 211 E

musi być na napędzie CDM 4/19 i z kością TDA1541A, oraz wyjściem COAX

 

poszukuję także z seri F1 Alpha Tunera, jeżeli komuś zbywa to także poproszę o propozycje na prv, ewentualnie odrazu ze zdjeciami na mejla :

[email protected]

 

Dodatkowo informacja, mam na sprzedaż Integrę Sansui AU Alpha607MR, srebrna, kupiona od znanego i szanowanego forumowicza i kolekcjonera, stan wizualny bardzo dobry - , techniczny wzorowy - piec rozkręcany tylko raz, przez użytkownika Marr1, pełne czyszczenie, regeneracjią i regulacja, włacznie z potencjometrem vol i równoważeniem głośności kanałów l/p.

Na jego kanale Youtube filmik z całego procesu.

Sprzedaję tylko dlatego że przeszedłem na inny model, w kolorze czarnym który bardziej mi pasuje do reszty klocków.

 

Zainteresowanych zapraszam na prv, zdjęcia w b.dużej rozdzielczości oraz zblizenia z obtarciami wyślę na mejla.

Cena do dogadania, idą święta także ktoś może zrobić sobie naprawdę fajny prezent ?

 

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że mnie przywrócili :-) .... Nic się widzę na tym forum nie zmieniło  żal tylko, że tak fajny i wyjątkowy wątek jest w takim miejscu .... Najbardziej jednak dziwi fakt, że nadal nie ma tu wśród osób decyzyjnych takich, którym zależy na ucywilizowaniu tego miejsca .... lepiej stać na straży zwykłego "buractwa" mylonego powszechnie z szumnym i nadużywanym dziś hasłem "wolność słowa"

Prozaicznie to co dziś uchodzi za rozwój zwraca się ku chaosowi i poziomowi człowieka jaskiniowego gdzie dorobek cywilizacji , unormowania życia społecznego zamienia się z powrotem na dzicz w imię tzw wolności ... To nas otacza , zaraża a co najgorsze zastępuje zdrowy rozsądek ... Co drugi mądry inaczej już niedługo stwierdzi, że każdemu wolno wszystko, również zabijać (no bo dlaczego niby nie skoro to gościa realizuje w myśl "nowoczesnego myślenia" ???) bo Pan z nożem to przecież zawsze tylko kucharz i tylko za mocno czasem macha nożem  ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, war3z napisał:

Forum jak każde ma swoje określone zasady których pilnują wybrane osoby i tyle albo się na to godzimy i jesteśmy lub nie.

Fajna odpowiedź. Forum ma swoje zasady. To czy ja mogę założyć swoje forum "Jak zabić człowieka bez śladów zbrodni" z zasadami że wypowiadać się mogą tylko osoby praktykujące? Wszystkie chwyty, słowa i porady dozwolone. Specjalnie przerysowuje porównanie żeby pokazać że na tym forum są zasady które dają przywileje prowokatorom, gówniarzom bez zasad w życiu realnym. Przykład można sprowadzić do wygłaszania wykładów na temat sprzętu przez laików którzy nie słyszeli a nawet nie widzieli na żywo klocka audio danej firmy. Oni są faworyzowani, im wszystko wolno. Kiedyś wchodząc na forum Krella nie wpadłem jak oszołom szczekając że to gra jak susza na Arktyce tylko grzecznie zapytałem czy prawdą jest obiegowa opinia że wzmacniacze tej marki grają sucho i po chłodnej stronie dźwięku. Nie pieprzyłem że kupowanie tego sprzętu za taką kasę to czysty debilizm tylko zapytałem ile według użytkowników warty jest piecyk w dobrym stanie na rynku wtórnym.

A teraz najważniejsze. Nie jest to chyba żadna tajemnica dlaczego jest tutaj ciche przyzwolenie na chamstwo i pisanie bez zasad panujących w szanujących się forach na necie. Akurat ten wątek umiera stąd przykład jeszcze aktualniejszy. To forum nastawione jest na klikanie i ilość wpisów. Nieważne co się pisze, ważne żeby było jak najwięcej. Dlatego wrzutka kilku prowokacyjnych wpisów od kilku oszołomów nie mających pojęcia o czym pisze jest wodą na młyn dla właścicieli tej stronki. Po jakimś czasie akcja się powtórzy zapewne. Tylko czy o takie zasady na pewno chodzi? To forum jest bardzo popularne, odwiedza je sporo ludzi ale merytorycznie jest coraz gorzej. Najlepsze są wątki dotyczące kabli, czytam je często bo lubię temat kabli w audio. Sporo wątków jest takich że ktoś zadaje pytanie czy kabel zasilający np. Acrolink PC9500 czy nawet tańszy jest dobry i jak gra. Pierwszych kilka odpowiedzi jest od użytkowników, potem wpada jakiś cwaniak że kable zasilające nie grają i następnych 8 stron jest o tym czy grają czy nie. Nikt z tym porządku nie robi bo ilość wpisów jest gigantyczna. To w skrócie są te zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nowego. Tak jest w innych wątkach, klubach .... 

Szukałem info n.t. Sony CD i przypadkiem trafiłem na stronki "Klub Miłośników Sony z serii ES".

Trochę poczytałem .... Nic nie można tam znależć konkretnego, gdyż ponad 300 stron jest o wszystkim i o niczym. Takie przepychanki z nie/lubiącymi marki.

Podobnie jak ostatnio tu, w klubie Sansui. 

To wygląda tak, jakby do klubu Miłośników Legii wchodził co chwilę rozjuszony przeciwnik, np z Lechii i rozstawiał wszystkich Miłośników po kątach i układał wszystko dookoła po swojemu. 

A "policja"? Umywa ręce. To nie ich rewir?!! Nie! Prowokuje, podjudza, napuszcza ... Jak za Tuska .... 

Podejrzewam, że właściciele portalu mają w tym interes .... handlowy. 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dlaczego w tym klubie tak mało się pisze o odtwarzaczach cd firmy Sansui ? czyżby odstawały one jakością od wzmacniaczy? warto nabyć dość niski, ale w sumie przyzwoicie zbudowany Sansui CD-X501i? tak na dobry początek jaki charakter brzmienia mają te odtwarzacze z tej serii, mógłby ktoś napisać o nim dwa słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui CD-X501i tak na dobry początek może oczywiście być.

Zawsze namawiam tych, którzy chcą popróbować jak "gra" firma Sansui, do zakupu niższych modeli, by poczuć charakter dżwięku, jaki te wzmaki wydobywają z głośników.

Moim zdaniem to, w jaki CD Sansui celować, zależy od tego z jakim wzmacniaczem będzie współpracował. Do wyższego modelu lepszy CDk. 

Do pierwszej swojej Alphy, tzn. AU-A507i zapiąłem od razu CD-X701i i byłem zaskoczony, jak ten "skromny" wzmacniacz odżył. Zaczął brzmieć bardzo naturalnie, szczegółowo i z wdziękiem. 

Dlatego na pierwszy rzut proponuję właśnie CD-X701i, choć na pewno trudniejszy do zdobycia i potrzeba większej kasy. 

 

Wszystkie modele Sansui zaczynające się liczbowo od 7..., na przestrzeni wielu lat, zaczynając od lat 70-tych, moim zdaniem,  jakościowo, należą do wyższej półki. 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dune napisał:

warto nabyć dość niski, ale w sumie przyzwoicie zbudowany Sansui CD-X501i? tak na dobry początek jaki charakter brzmienia mają te odtwarzacze z tej serii, mógłby ktoś napisać o nim dwa słowa.

Zdecydowanie warto nabyć jako niedrogie CD, jednak jeszcze bardziej warto dopłacić do X701 (tak jak napisał LJ3), które naprawdę potrafi zaskoczyć pozytywnie, oczywiście w tym przedziale cenowym. Gra dźwiękiem analogowym ale nie muli, tak jednym słowem. 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.