Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem odtwarzacz Artech CP-2890 czyli Sansui CD-X501i w innej obudowie zrobiony na zamówienie przez Sansui dla Artech ( Blaupunkt ) na rynek Niemiecki nic wielkiego, ale czemu nie kupić i nie sprawdzić jak gra ten ciekawy Cdik :-) pewnie przed świętami wpadnie coś jeszcze od Nakamichi czy Saba jakiś deck może wzmacniacz, trzeba popróbować z każdej firmy po trochu :-) Odpowiednikiem Sansui CD-X701 jest model Artech CP 2990, nie kupiłem Sansui CD-X501 bo to co jest obecnie na rynku wtórnym jest w bardzo słabym stanie wizualnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jeszcze miałem AU 999, to grał u mnie Artech CP 2990 i było to ciepłe mile granie z przyzwoitym basem. Porównywałem go z jakimś Denonem  ( nie pamiętam jaki model) z Saturna za +- 900€ i Denon wrócił do sklepu. Nie dało się jednak tego słuchać z 907ką.

Mało o tym się pisze ale warto docenić i kupić niższe modele Sansui bo ta marka się rozwijała budując po drodze wzmacniacze, które wyprzedzały jakością konkurencję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2019 o 11:06, Wuwuzela napisał:

Mało o tym się pisze ale warto docenić i kupić niższe modele Sansui bo ta marka się rozwijała budując po drodze wzmacniacze, które wyprzedzały jakością konkurencję. 

Popieram to zdanie wyżej. Dżwięk Sansui ewaluował na przestrzeni wielu lat. Od miło, miękko i kolorowo "śpiewającego", do bardzo naturalnego, a w wypustach specjalnych, moim zdaniem, bardzo zbliżającego się do tzw. "lampowego". 

 

Do chwili obecnej trzymam niektóre starsze ale i nowsze, niskie modele klocków Sansui, którymi zachwycałem się wcześniej.

Zachwyt ewaluował wraz ze zdobywaniem innych, w tym i wyższych modeli.  

Obecnie także mi szkoda pozbywać się co niektórych. Czasami wyciągam je, by odkurzyć i posłuchać, a także porównać ich brzmienie z różnymi wyższymi modelami, także innych marek, które od czasu do czasu "wpadają mi w ręce". Taka Sansui'owa mania? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, na początku chciałbym wszystkich przywitać jako, że jest to mój pierwszy post w tym wątku. Złożyłem nowy temat z pytaniem o możliwość regulacji barwy dżwięku w AU-X 901, ale nikt mi nie udzielił żadnej odpowiedzi, więc piszę tutaj. Niedawno postanowiłem wstąpić oficjalnie w grono członków klubu miłośników Sansui, choć forum śledzę od dawna. Co prawda także od dawna jestem posiadaczem amplitunera kina AV-9000DSP i odtwarzacza CD-X317 , ale uważałem, że to zbyt skromny zasób aby wstępować w grono tak zacnych ludzi mających topowy sprzęt tej marki . Muszę przyznać, że powyższy zestawik sprawował mi się zupełnie dobrze, ale chcąc wejść na wyższy poziom zakupiłem AU-X 901 i CD-X 701 i to chyba nie będzie już wstyd przystąpić do Waszego grona. I tak oto jestem.

Nie ukrywam, że wskazówkami dla nabycia właśnie tego modelu wzmacniacza były wcześniejsze Wasze posty o możliwości jego face-liftingu, a główny powód to to, że nadal chcę zostać przy sprzęcie tej firmy. Wzmacniacz przyjechał z Niemiec i w Polsce nie był „grzebany”. Gra dobrze jak to Sansui, ale zauważyłem, że słabo reaguje na zmianę barwy /bass, treble/. Ponieważ w poprzednim wzmacniaczu nie było możliwości regulacji barwy dźwięku, to nie mam odniesienia do oceny jej intensywności w 901. Stąd moje pytanie do Was - co może być powodem takiego stanu rzeczy? Od razu nadmienię, że nie jestem elektronikiem i z prądem miałem tylko styczność na budowie jak mnie kilkukrotnie „złapał”, więc przy odpowiedzi poproszę o język prosty, który trafi do robola /bez obrazy/. Nieśmiało zapytam jeszcze - czy ktoś  z Was pasjonatów, którzy zajmują się na co dzień tymi wzmacniaczami nie znalazł by trochę czasu i nie zechciał go poświęcić na przejrzenie mojego i doprowadzenie go do takiego stanu, aby jeszcze długo cieszył ucho. Dla mnie dobór kondensatorów, rezystorów, a w szczególności ustawianie prądów to abstrakcja. Tylko muzyki słuchać mogę i chciałbym, żeby była jak najlepiej podana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, dziadek-dzidek napisał:

Nieśmiało zapytam jeszcze - czy ktoś  z Was pasjonatów, którzy zajmują się na co dzień tymi wzmacniaczami nie znalazł by trochę czasu i nie zechciał go poświęcić na przejrzenie mojego i doprowadzenie go do takiego stanu, aby jeszcze długo cieszył ucho. Dla mnie dobór kondensatorów, rezystorów, a w szczególności ustawianie prądów to abstrakcja. Tylko muzyki słuchać mogę i chciałbym, żeby była jak najlepiej podana.

 

Takie rzeczy to raczej tylko @Bumpalump v Marr z Dolnego Śląska. Należy się z nim skontaktować, umówić. Najlepiej na priv i ewentualnie wysłać sprzęt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dziadek-dzidek napisał:

 Gra dobrze jak to Sansui, ale zauważyłem, że słabo reaguje na zmianę barwy /bass, treble/. Ponieważ w poprzednim wzmacniaczu nie było możliwości regulacji barwy dźwięku, to nie mam odniesienia do oceny jej intensywności w 901. Stąd moje 

 

Ten typ chyba tak ma miałem u siebie wzmacniacz aux-701 i tam też kręcenie tymi pokrętłami od barwy zwłaszcza treble wprowadzało delikatne zmiany, a tak w ogóle po co tego używać?  lepiej wyłączyć całkiem i ominąć, swoją drogą pamiętam, że model 701 dość mocno akcentował bas i był oszczędny na górze pasma ten wzmacniacz to raczej do jasnych kolumn i źródła nie wiem jak jest z tym 901.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 901 i faktycznie zakres regulacji tonów jest niewielki, ale od kiedy mam ten wzmacniacz nie korzystam z regulacji – nie ma potrzeby. Jeśli wzmak jest świeżo po zakupie, daj go do przeglądu, ale na Twoim miejscu nie przejmowałbym się za bardzo, raczej spróbowałbym zmienić coś w reszcie toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za zainteresowanie się moimi obawami co do funkcjonowania  regulacji barwy tonu w 901. Do tej pory myślałem, że jeżeli są takie pokrętła, to pokręcanie nimi powinno być wyraźnie słyszalne dla ucha. Wasze wpisy trochę mnie uspokoiły. Oczywiście skorzystałem z rady odnośnie przeglądu i wysłałem priw do jednego z wymienionych przez LJ3 kompetentnych forumowiczów, ale jeszcze nie mam odpowiedzi. Jestem obecnie na etapie porównywania gry AV-9000SP i AU-X901 i eksperymentowania z zamianą kabelków RCA na XLR. Dodam tylko, że zarówno kable sygnałowe jak i głośnikowe to firma KLOTZ, a grają AE Aelite3.

Cieszy mnie też fakt, że można na forum pisać rzeczowo i spokojnie właśnie o tym do czego zostało stworzone, czyli co dotyczy pomocy w eksploatacji sprzętu, dzieleniu się wiedzą i wrażeniami z odsłuchu. Powiem Wam, że jak miałem czasem ciężkie dni to otwierałem forum zagłębiając się w doskonałe polemiki i miałem niezły ubaw zapominając o bieżących kłopotach. Swoją drogą, jak niewiele trzeba, aby wkręcić niektórych w dyskusję o wyższości „ Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia”. Jest to zastanawiające, bo zdarzało się już kilkukrotnie, zawsze z podobnym skutkiem. Może jest to od czasu do czasu potrzebne Polaki czupurki ?

Jeszcze raz dziękuję za rzeczowe odpowiedzi i będę szukał fachowca, który przejrzy mój wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dziadek-dzidek napisał:

Do tej pory myślałem, że jeżeli są takie pokrętła, to pokręcanie nimi powinno być wyraźnie słyszalne dla ucha.

Regulacja tonów oraz loudness działa w Sansui bardzo subtelnie i tak ma działać. Po co komu wzmacniacz, który po użyciu pokręteł do korekcji np.basu zacznie dudnić. W Sansui jest to zrobione delikatnie i jeśli słuchamy np. spokojnej muzyki z małą ilością dźwięków to możemy zacząć się zastanawiać czy to wogóle działa. Tak ma być.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, doktor_mun napisał:

Regulacja tonów oraz loudness działa w Sansui bardzo subtelnie i tak ma działać. Po co komu wzmacniacz, który po użyciu pokręteł do korekcji np.basu zacznie dudnić. W Sansui jest to zrobione delikatnie i jeśli słuchamy np. spokojnej muzyki z małą ilością dźwięków to możemy zacząć się zastanawiać czy to wogóle działa. Tak ma być.

Wywód może i słuszny, ale naturą człowieka jest kręcić  pokrętłami jeżeli już są i spodziewać się skutków tych działań. Jeżeli tego nie słyszy to podejrzewa awarię i stara się szukać pomocy.  Ja też nie zamierzam używać tego permanentnie,  ale jeżeli są,  to niech działają. Dobrze , że już wiem o ich delikatnym działaniu i wiem czego oczekiwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z Mariuszem posluchaliśmy dwóch ciekawych wzmacniaczy... 

 

Było miło ?

20191219_182254.jpg

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Xr goły drut...

Ciutke lepsza perspektywa...

20191219_182308.jpg

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, luckyguliver napisał:

A ja troche z innej beczki. Jakich wtykow uzywacie w swoich kablach tak zeby pasowaly do terminali glosnikowych w alphach?

Początkowo używałem bananów jako końcówek w kilku różnych kablach głośnikowych (zazwyczaj firmowa konfekcja) jednak przeszedłem na BFA-pewniej siedzą w gniazdach w mojej MRce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, czubsi napisał:

Tak z innej beczki

Miłośnikom nieoczywistej muzyki elektronicznej polecam dwa utwory (4 i 6) z płyty DOOM  niemieckiej formacji Blank and Jones. Fajny zbiór ciekawych brzmień z industrialnym odcieniem ?

Z ciekawości poproszę o tytuły utworów (4 i 6). Łatwiej dotrzeć np. poprzez YouTube. 

Lubię gdy podczas rozmaitych zajęć w tle tak plumka .... Ciągnę wówczas z YouTube via TV, DAC itd. 

To bardzo wygodne, gdyż szpiegujące nas google i YouTube z automatu dopasowują kolejne utwory pod gusta słuchacza i nie trzeba zajmować głowy, co dalej, kto zagra.  

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, RoRo1 said:

Początkowo używałem bananów jako końcówek w kilku różnych kablach głośnikowych (zazwyczaj firmowa konfekcja) jednak przeszedłem na BFA-pewniej siedzą w gniazdach w mojej MRce.

Pozdrawiam

Tylko nie wiem wlasnie czy mi wejda zwykle wtyki bo tym masz chyba standardowe porty WTB a wiekszosc alph ma inne. Takie jak na fotce.

Przy okazji zapytam czy ktos sie bawil zmiana kabli sieciowych przy swoich alphach? Ja dopiero teraz zauwazylem ze kabel od mojej 607NRA II mozna wypiac. Pozyczyc od kogos nie pozycze bo musze miec japonska wtyczke. Tak wiec zostaje mi taki sobie zrobic lub kupic w Japonii.

IMG_0569.JPG.0c4054b97e041ea45dad492ed461eac8.JPG

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, luckyguliver napisał:

Ja dopiero teraz zauwazylem ze kabel od mojej 607NRA II mozna wypiac. Pozyczyc od kogos nie pozycze bo musze miec japonska wtyczke. Tak wiec zostaje mi taki sobie zrobic lub kupic w Japonii.

Sprawa jest banalnie prosta. Można dokupić przejściówkę, adapter, wtyczka EU, PL - USA, Nippon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne, z zapasem = "tłuste" = grube, trój-żyłowe (a najlepiej ekranowane kable - do wszystkiego) to podstawa i ochrona przed wpływami niepożądanych "efektów", burczenia, wzbudzeń itp. 

Sansui z wyższej półki (niegrzebane) ma porządne kable . 

Zauważyłem jednak, że najlepiej i najciszej zachowują się sprzęty w zestawie, gdy każdy klocek (w zestawie, np DAC, TV itd.) jest zasilany z innej "wtyczki". Np u mnie dobrze robi, gdy nawet "czerpanie" z jednego gniazdka w ścianie odbywa się poprzez oddzielne przedłużacze ok. 1,5 - 2 m.

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, LJ3 napisał:

Z ciekawości poproszę o tytuły utworów (4 i 6). Łatwiej dotrzeć np. poprzez YouTube. 

Lubię gdy podczas rozmaitych zajęć w tle tak plumka .... Ciągnę wówczas z YouTube via TV, DAC itd. 

To bardzo wygodne, gdyż szpiegujące nas google i YouTube z automatu dopasowują kolejne utwory pod gusta słuchacza i nie trzeba zajmować głowy, co dalej, kto zagra.  

4. Exim

6. Universus

Polecam Tidal przy dobrze dobranym odtwarzaczu czy PC jakość cd i pozostaje tylko mieć czas i słuchać.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Sansujomaniaków .

Mam na sprzedaż wzmacniacz aux911dg Mod by CZUBsi  jedna z trzech lub czterech  które Paweł tak  zmodował.

Wzmacniacz posiadam od 2012r . Wiosną tego roku był u Pawła na przeglądzie  i wymianie potencjometru głośności.

Polecam bo za stosunkowo niewielkie pieniążki można nabyć coś naprawdę wyjątkowego ,więcej info na priv.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny przewod w Alphach to Kawasaki KDK 2mm2, to bdb kabel, osobiscie nic bym w tym temacie nie modyfikowal, mozna jednak pokombinowac z kablem do zasilacza, ja uzywam teraz 2 przewodow, oryginalnie konfekcjonowany XLO ER10 i drugi ktory sam zrobilem ElecAudio CS-331B na wtykach Oyaide P-037, trafa zasilam przez listwe Sun Leiste (listwa z Sun Audio dedykowana do wysokich modeli Marka Levinsona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bumpalump napisał:

i drugi ktory sam zrobilem ElecAudio CS-331B na wtykach Oyaide P-037

Wygląda to tak:

20191223_104409.thumb.jpg.9cbc5211fd94fdb6cb7c35c0fee403ef.jpg

Przewód fajnie się układa a wtyki siedzą pewnie. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta, Święta i czas życzeń dla całego Klubu Miłośników Sansui.

Tak więc, 

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym życzy 

Marek

PS.

Kolędy "gramy" na swoich integrach, końcówkach i Kto co tam ma. ale musi to być Sansui. ?

 

5c1bb8b48f3ae_p.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.