Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się ozywilo. Chyba jakieś 907 musiały wylądować w sprzedaży. Piszcie jakie bo nie chce mi się szukać.

I jestem załamany tym jak łatwo podbijacie ceny. Szkodzicie tylko sobie no chyba że tu głównie handlarze.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bumpalump napisał:

Teraz znajdz cos na hifi.do teoretyku, nie zastanawia Cie dlaczego ceny sa znacznie wyzsze? 

Ceny są wyższe i będą jeszcze wyższe - będą wciąż rosły - także w Nippon.

Po prostu taka jest odpowiedż rynku na brak PODAŻY. Podaży brak, gdyż firma - tak na prawdę - nie istnieje. To co się produkuje to rozmaite podróby, gdyż istnieje tylko LOGO - w rękach Chińczyków. Biznesssss .... 

Popyt rośnie, gdyż rośnie zainteresowanie starymi produktami firmy - od lat. Wystarczy spojrzeć na fora, w tym zachodnie. Produkty Sansui są stawiane ponad inne wyroby.

W tym sęk. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2020 o 00:18, Samcro napisał:

Dla mnie DR ma w sobie taką naleciałość ze sprzętu z lat 80 w brzmieniu. Tworzy inny klimat niż późniejsze konstrukcje, nie gubiąc nic z detaliczności czy innych aspektów dźwięku -  lub naprawdę bardzo niewiele..

 XR jest totalnie bezpośrednia, czasem wręcz do bólu ? (jeżeli nie najlepiej dobraliśmy resztę toru, naprawdę potrafi zaboleć, szczególnie przy złych realizacjach ) , jest chyba najbardziej naturalnie i bez podbarwień grająca Alphą. 

Tak się zastanawiałem, jak nazwać tą "naleciałość ze sprzętu z lat 80 w brzmieniu" - lepiej chyba będzie napisać, że ma bardziej analogowe brzmienie niż cała reszta Alph. I to się może podobać, nawet bardzo. I mi się też podoba.

Jakiś czas temu  kilku Kolegów mnie odwiedziło i posłuchaliśmy 907 DR i...KX. KX jest podobnie jak DR "analogowy". I niezmiernie mnie zadziwił. I jest to chyba  najbardziej niedoceniona Alpha  .

A co do  907DR - jeszcze znajdzie ona u mnie miejsce jako odskocznia od AU-07 ?  
Wcześniej tylko kilka innych, ważniejszych zmian...

 

KX , masz mojego na mysli ?? 

Tak świetny sprzęt, czasem załuję że go sprzedałem ... z drugiej strony mam kolumny 96dB skuteczności w 17m2, więc 607Mr ka wystarczała mi spokojnie. 

Szkoda zę 607MRki nie były w kolorze czarnym, bo pasuje mi jak pięść do nosa, wszystko czarne a tu srebrna MRka....

 

DRka, chodźby ta co wisi na OLX, jest jak dla mnie śliczna, czarna. 

Mnie się zzarne klocki podobają bardziej.

I dlatego zapragnąłem mieć 999DG, no i mam.

Gra inaczej jak MRka, inaczej jak KX.

KX miał w sobie tę moc, moc 907 ki od samego dołu, i grał bardzo szeroko, pamiętam... MRka gra jak nie jedna lampa którą posiadałem, okal i średnica do przodu, Bass poluzowany przez co wydaje sie obszerniejszy, góra miękka, nie męczy....

 

Ale co by nie było. AU07, podobnie jak Ty uważam po tym wszystkim co gościnnie posłuchałem za najlepsze brzmienie, jeno cena....no i weż znajdz czarną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bkeram napisał:

Sansui 607MR były i są w kolorze czarnym.

No tak, jednak teraz przypominam sobie że ktoś kiedyś podsyłał mi, była chyba na aukcji w JP, cyk myk i ... się zbyła ?

Biały ( czarny ) kruk  ?

Ale można przyjąć że w PL to  nie ma ( chyba że ktoś ma a się nie chwali ) ?

2 godziny temu, LJ3 napisał:

Ceny są wyższe i będą jeszcze wyższe - będą wciąż rosły - także w Nippon.

Po prostu taka jest odpowiedż rynku na brak PODAŻY. Podaży brak, gdyż firma - tak na prawdę - nie istnieje. To co się produkuje to rozmaite podróby, gdyż istnieje tylko LOGO - w rękach Chińczyków. Biznesssss .... 

Popyt rośnie, gdyż rośnie zainteresowanie starymi produktami firmy - od lat. Wystarczy spojrzeć na fora, w tym zachodnie. Produkty Sansui są stawiane ponad inne wyroby.

W tym sęk. 

 

 

 

Nie.

Ceny rosną bo koszty rosną, i ludzie więcej zarabiaja.

Są tu ludzie którzy opluwają osoby lubiące markę Sansui - ok - może Ci co mają 1, 2 czy 20 sztuk Sansui nie słyszą albo ogólnie żle robią, nie wiem, mozna ich zapluć.  Ale chyba z Prezydentem cięzko polemizować,  myslę że tęwypowiedź na temat cen każdy nty Sansujowiec powinien wyryć na pamięć : 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200121_131558_resized_20200121_011642562.jpg

27 minut temu, Yasica napisał:

Ale co by nie było. AU07, podobnie jak Ty uważam po tym wszystkim co gościnnie posłuchałem za najlepsze brzmienie, jeno cena....no i weż znajdz czarną ?

Jak się ma trochę szczęścia to idzie znaleźć a kasa...rzecz wtórna. Można uzbierać.

Wiem o kilku miejscach i widziałem nawet takie zestawy

IMG_20200121_131558_resized_20200121_011642562.jpg

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Samcro napisał:

IMG_20200121_131558_resized_20200121_011642562.jpg

Jak się ma trochę szczęścia to idzie znaleźć a kasa...rzecz wtórna. Można uzbierać.

Wiem o kilku miejscach i widziałem nawet takie zestawy

IMG_20200121_131558_resized_20200121_011642562.jpg

Pewnie ktoś dostał od Pana Stanisława z Warszawy... to pewnie ten sam od samochodów, tu dwa samochody, tam dwa Sansuie AU07  ? hehe ( sorry ale jak widzę od kilku miesięcy tych opluwaczy Marki Sansui, ludzi co wietrza spisek, co nie mogą przeboleć że za taka a nie inna kwotę ktoś wybrał te Markę a nie inną to cały czas zbiera mnie na śmiech, przyjmuje na Anal ich wpisy i zalecam dawkę humory z ich wpowiedzi ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, czarną NRA to mnie niesamowicie zaskoczyłeś!  Pięknie wygląda , naprawdę ☺

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna 607 MR była do nabycia wcale nie tak dawno .... i to w Polsce i do tego chyba nawet dwie sztuki ...

Samcro

AU07 black and white to mam nawet sesje ... u siebie ... ? mało tego - znajdą się fotki 3 limited i 3 AU07 obok siebie ?

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne rządzą! Chyba zmienię kolor "garniturka" ? 

Jak myślisz Mariusz? ?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z "czarnymi" jest ten problem, że bardzo rzadko są w dobrym wizualnym stanie. Widać na nich każdą rysę, zadrapanie. Trudno znaleźć ładną sztukę. Oczywiście szczęśliwi są Ci którym udało taki okaz upolować.

Ale, jakby nie było, srebrne "szampańskie"  też są piękne i w realu (907...).

 

IMG_0727.jpeg

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Marku , w dodatku na czarnym hi fi okropnie widać kurz. Wystarczy chwila i cały błysk znika ?

Trzeba przemyśleć zmianę , hmmm

Jednak czerń niesamowicie kusi w błyszczącym wydaniu. 

PS 

Piotrze czarny AU-07 to majstersztyk wzorniczy ☺

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nigdy nie miałem problemu z łączeniem czarnych z czarnymi, srebrnych ze srebrnymi, a nawet na przemian. Srebro pasuje do czerni i się nie "gryzie" wizualnie. Srebro jest "zimne". 

Czarna gra ciemno, a jasna jasno ale ......?

?

Problem pojawił się dopiero, gdy pojawiły się modele złote, złocone itd, od których bije naturalne "ciepło". 

"Zimno" to przeciwieństwo "ciepła". 

 ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, czarny jak nie przkryty to kurz strasznie zbiera.

Moja 2 polowka sprzata co dzien nasze m2.

Odkurza.myje podloge itd.

Wyjezdzamy na weekend, wracamy i na czarnej blyszczacej 999DG kurz widac strasznie. Na 607MR nie. Chociaz jak sie palcem przeciagnie to "ilosciowo" jwzt go tyle samo....

 

A pyatnie brzmi:

Skoro 3 dni nie ma nikogo w domu ta z kad ten kurz ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LJ3 napisał:

Najbardziej analogowo grają stare modele, z lat 60-70-tych. 

Święta prawda.

 Seria KX i bardziej nawet DR jest połączeniem dwóch swiatów: starego i nowego. 

Obie mają trochę tego, co cenimy w sprzętach lat 70 - analogowość w brzmieniu oraz to, co nowe - dokładność, kontrolę znaną z serii Alpha.

Inne modele - XR, MR czy NRA tego już nie mają. 

Natomiast AU-07 to zupełnie inna historia...

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku , piękny!

Uciekam do innych zajęć , bo się rozmarzyłem... 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wytrzymam do końca! ?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Samcro napisał:

to prawda.

To ma w sobie właśnie seria KX i bardziej nawet DR - trochę tego, co cenimy w sprzętach lat 70 - analogowość w brzmieniu oraz to, co nowe - dokładnośc, kontrolę znaną z serii Alpha.

Inne modele - XR, MR czy NRA tego już nie mają. 

Natomiast AU-07 to zupełnie inna historia...

Co do AU-07 zgoda ale to m.in. te inne trany tak "robią" .... 

 

Czasami jednak dokładność i kontrola serii Alpha może dawać pewien przesyt, a raczej znużenie szczegółem. To zależy, w/g mnie, czego się słucha i jakie są końcówki toru. "Kolorystyka" brzmienia starych modeli, analogowość, daje niesamowitą przyjemność i lekkość słuchania. Szczególnie  podczas długotrwających odsłuchów. 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LJ3 - zgadzam się. Zbytnia detaliczność potrafi zmęczyć, podobnie jak brak jakiejkolwiek kontroli.... 

I może dlatego tak lubię AU-07 - przede wszystkim to, jak gra.

Dla mnie ma zachowane odpowiednie proporcje w każdym aspekcie dźwięku. Przy tym gra z niesamowitą klasą, co słychać od samego początku.

A u mnie gra każdy rodzaj muzyki. Dosłownie każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.