Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

O kurcze , Mr'kę zastąpił 907Limited! ?

Gratuluję. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te wszystkie dobrodziejstwa przedstawione na zdjęciach patrze na Xr'kę innym okiem... ?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fashi napisał:

Przez te wszystkie dobrodziejstwa przedstawione na zdjęciach patrze na Xr'kę innym okiem... ?

Zapominasz o jakże ważnej rzeczy! 

Porównując praktycznie różnica tkwi w kasie. 

2 x XR  =  1 x Limited

Tak było do niedawna. Co będzie w przyszłości???

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fashi napisał:

Przez te wszystkie dobrodziejstwa przedstawione na zdjęciach patrze na Xr'kę innym okiem... ?

Tadek, najważniejsze żeby dobrze grało,wygląd tez jest ważny ,ale mniej. I nie ważne czy 5 razy droższe, czy 2 razy tańsze-najważniejsze są nasze preferencje. W tym wypadku Twoje- żebyś Ty był zadowolony. 

Teraz napisze taką małą herezję - miałem B2103 przez pół roku , kupiłem razem z 907XR .Słuchałem w różnych konfiguracjach i została 907XR ,B2103 poszła do nowego właściciela. Większość ( o ile nie wszyscy) miłośnicy Sansui ,bardziej cenią B2103 ….a mnie lepiej spodobała się 907 XR. To mnie (Tobie ) ma się podobać-to jest najważniejsze. 

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LJ3 napisał:

Co do AU-07 zgoda ale to m.in. te inne trany tak "robią" ....

Te same co np w MR czy DR, robote robia Rikeny i inne napiecia, wiecej na ten temat napewno powie Paweł chociaz to juz wszystko zostało na tym forum napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch.

Tak się z @bkeram umawialiśmy, że w końcu się umówiliśmy.

W następny piątek 31.01  będziemy jedli sushi, troche popijali Chivas albo coś i przede wszystkim porównywali trzy końcówki wagi super ciężkiej.  

Zmiennymi będą tylko końcówki, reszta toru stała, całkiem przyzwoita (cd, pliki, tidal, vinyl…)

I tak sobie wymyśliliśmy,  że warto by kogoś zaprosić na ten odsłuch, co tak we dwóch będziemy słuchali.... 

ZATEM ZAPRASZAMY!

A ponieważ zapraszamy, to mamy warunki następujące :

- max trzy osoby, no, może cztery, bo już nas będzie wtedy 6 i zacznie się robić ciasno

- osoby tylko znane osobiście lub poleceni znajomi znajomych

- zastrzegamy sobie dowolność wybrania zaproszonych, tylko i wyłącznie wg naszego "widzimisię"   ??

- zaproszeni mogą przynieść JEDNĄ PŁYTĘ ! co i tak będzie za dużo przy tylu osobach.

- Noclegu nie zapewniamy , ale niedaleko  ( ok.800m) jest przyzwoity, nie za drogi hotel, jakby ktoś z daleka potrzebował  

-początek ok godz. 19 pewnie, koniec....jak siły pozwolą  

 

Jeżeli ktoś chciałby się spotkać, to proszę pisać na pw do mnie i Marka , potwierdzać będziemy też na pw.

 

 Mimo żartownego tonu propozycja poważna  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 17:45, antymalkontent napisał:

Ale ceny sansui są napompowane w Polsce przez różnych handlarzy więc jak już wyższe modele to tylko sprowadzić.

Np. 907 Limited można było mieć z ebay za 2000 usd czyli ok 7 648,44 plus podatki a w Polsce od "znanego forumowicza"  prawie drugie tyle ? 

19 godzin temu, Bumpalump napisał:

Czarna Au-07 to najladniejszy wzmacniacz Sansui jaki mialem u siebie i najladniejszy jaki widzialem ever, nie mialem niestety jeszcze nigdy Limited a ona tez jest piekna

mam gdzieś zapisaną 07 w czarnym kolorze z yahooo, wkleję zaraz przebieg licytacji jeśli jeszcze nie wygasła ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, audiofilek4 napisał:

Np. 907 Limited można było mieć z ebay za 2000 usd czyli ok 7 648,44 plus podatki a w Polsce od "znanego forumowicza"  prawie drugie tyle ? 

mam gdzieś zapisaną 07 w czarnym kolorze z yahooo, wkleję zaraz przebieg licytacji jeśli jeszcze nie wygasła ? 

Ja się załapałem na  Kodomo-no Hi i  dostałem w prezencie i jeszcze zapłacili mi wszystkie koszta dodatkowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiofilek4 napisał:

Np. 907 Limited można było mieć z ebay za 2000 usd czyli ok 7 648,44 plus podatki a w Polsce od "znanego forumowicza"  prawie drugie tyle ? 

mam gdzieś zapisaną 07 w czarnym kolorze z yahooo, wkleję zaraz przebieg licytacji jeśli jeszcze nie wygasła ? 

Niemożliwy jesteś. 

Dawaj tą licytację i jej historię, dawaj.

Dla porównania pokaż też inne licytacje oraz historię sprzedaży 907 limited w ostatnim roku. Dopiero to może nam coś pokazać. Chcesz pokazywać jaka jest /  powinna być cena na jednym przykładzie? Nie na średniej z pewnego okresu,  z np ostatniego roku? W jakiej szkole tak uczą?

. I nie zapomnij też dodać screenów z:

- opłatami wewnątrz Japonii

- opłatami yahoo lub aleado czy innego pośrednika

- kosztami transportu

- cłem

 

Licytacja - czyli różnie może być . Raz więcej zainteresowanych, raz mniej. Raz bardzo zależy kilku osobom (bo stan egzemplarza, wystawia sprawdzony sprzedawca itp. itd.) innym razem....inaczej.

I owszem, można kupić CZASEM , Z BARDZO DUZYM NACISKIEM NA CZASEM  coś okazyjnie. I to bardzo.

Jednak z  doświadczenia wiem, że jeżeli coś jest zbyt dużą okazją cenową, to tylko na papierze, Bo papier wszystko przyjmie. Później nie jest tak różowo.

 

Ale rozumiem, że skoro tak atrakcyjna cena, to teraz masz już (po 907XR) dwie okazyjnie kupione ALphy ? ? ? Brawo chłopaku!

 

 

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Samcro napisał:

Ale rozumiem, że skoro tak atrakcyjna cena, to teraz masz już (po 907XR) dwie okazyjnie kupione ALphy ? ? ? Brawo chłopaku!

Taaa...

Piotrze , ja już któryś miesiąc czekam na AU-07 , 907Limited a ostatnio "zamówiłem" u audiofilka 907i MOS limited... i jakoś nie mogę się doczekać, a przecież już mi tyle razy pisał , że może kupić na Yahoo w cenach między  2-2,5k zł...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba naprawdę siebie nie lubić, żeby z takim "byle czym" w ogóle prowadzić polemikę ... Kiedyś ktoś potraktuje go tak jak na to zasługuje ... My zajmijmy się swoją pasją a nie podstawami postaw moralnych niedorozwojów emocjonalno-mentalnych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja dla mnie na tym portalu, to ostatnio "ignorowani użytkownicy".

Dodajesz "Takiego" do listy i nie trzeba czytać więcej jego głupich wpisów. Nie wyświetlają mi się w ogóle w wątku.

Polecam skorzystać. Super rzecz.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham bardzo fajnego 4ro plytowego wydawnictwa... Oczywiście gra Sansui , na godz 7mej a słychać wszystko ? inne wzmaki trzeba było kręcić wysoko...

20200122_203938.jpg

Super sprawa , nie wiem jak to wyjaśnić , ale Samuraj to zupełnie inna kultura grania...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fashi napisał:

Właśnie słucham bardzo fajnego 4ro plytowego wydawnictwa... Oczywiście gra Sansui , na godz 7mej a słychać wszystko ? inne wzmaki trzeba było kręcić wysoko...

20200122_203938.jpg

Super sprawa , nie wiem jak to wyjaśnić , ale Samuraj to zupełnie inna kultura grania...

A słuchałes jazzu i klasyki na sansui 907?. Jak przedstawia barwy instrumentów rozmieszczenie naturalność wielkość i separację? 

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię trochę temat.. Coś bliżej ziemi ? Z 9xx czy 7xxx na 3xx

Chciałem się podzielić opinią (subiektywną) na temat zestawu 317 i kolumn do niego "przypiętych". Może komuś się to przyda.

Mój obecny zestaw to Sansui AU-X317 (aka AU-α317K), CD-X317 i kolumny Alton 110.

Gra to znacznie lepiej niż poprzedni zestaw Onkyo (TX -SV454 i CD DX-7211). Sansui oddaje więcej basów i więcej szczegółów szczególnie, gdy gra cicho. Wszyscy twierdzą jednak, że największe znaczenie mają na tym poziomie kolumny. Zakupiłem więc polecane niemieckie kolumny SABA ATM 90.

No i rezultat jest taki, że mam wrażenie, że Altony grają lepiej z Sasui. W ogóle grają lepiej. Saba mają więcej basów i wysokich, brak im jednak środkowych. Altony maja wszystko, a wzmacniacz Sansui może podbić basy do oczekiwanego poziomu. Po tym doświadczeniu zostaję fanem polskich Altonów i zaprzeczę wszystkim głosom typu "grają plastikowo" czy "nie są to klasowe kolumny". W zestawieniu z Saba ATM 90 graja lepiej. Na moje ucho oczywiście.

W skrócie: zmiana kolumn na "superbrzmiące" nie przyniosła dla mnie oczekiwanego efektu. Czy więc zauważę zmianę w pzrypadku zmiany wzmacniacza z Sansui AU-X317 na np. 607MR. Czy to tylko mrzonki...?

W każdym razie jak dla mnie Alton 110 nie jest wcale taki zły jak się przyjęło sądzić. Jest to dobry zestaw, a przynajmniej nie ustępujący markowym kolumnom typu SABA.

Z Sansui AU-X317 lepiej grają Altony niz SABA.

PS. Ocena może wynikać z przyzwyczajenia do brzmienia Altonów, z braku słuchu (nie jestem melomanem i się nie znam) lub z przerobienia kolumn Saba (o czym nie wiem) w sposób który obniżył jakość dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, antymalkontent napisał:

A słuchałes jazzu i klasyki na sansui 907?. 

Postaram się dzisiaj posłuchać i skrobnąć coś na świeżym uchu. Aczkolwiek każdy gatunek muzyczny brzmi świetnie.

Włączyłem Mariuszowi jak był u mnie  Diane Krall - The Look of love to powiedział , że bardzo przypomina winy. 

To wydanie rzeczywiście jest tak specyficznie wydane , że gra jak czarny krążek. Nawet słychać delikatne "popalanie" nie ważne czy ten album gram z cd czy z plików.  Sansui pięknie wszystko różnicuje. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pelcu

Tak jak pisałem na drugim forum. Jeżeli chcesz kupić "dobre" dla siebie kolumny, to musisz przede wszystkim je usłyszeć. Żadne porady na forum tego nie zastąpią. Kupowanie "w ciemno", niestety bardzo często kończy się tzw. pudłem, czyli eksperyment kończy się niepotrzebnym wydatkiem.

I przede wszystkim jest trochę więcej producentów kolumn, nie tylko Saba i Alton.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.