Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Baron

Dziwne są te Twoje porównania. Trochę ni to z gruchy, ni z pietruchy. Ale ok.

Mam tylko prośbę, nie utożsamiaj JMLaba którego miałeś kilkanaście lat temu (dość budżetowy model) z dzisiejszym Focalem. Widzę, że te dwie konstrukcje z jakiegoś powodu bardzo Ci się mylą, a Focali przecież nigdy nie miałeś w systemie, więc  i pojęcie o nich masz blade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bkeram

Odpiszę ostatni raz bo się spory offtopic zrobił. Cały mój wywód na temat Focali był spowodowany tym że chciałem uczulić Pelcu na porady że kolumny np. JBLa można polecić. Nie, można polecić konkretny model a nie firmę, ponieważ każda firma ma mniej lub bardziej udane konstrukcje.

Co jest dziwnego w moich porównaniach? Sprzęt ten miałem dobrych parę czy paręnaście (może nawet 20) lat temu więc nie wymagaj żebym opisywał każdy zakres dźwięku ze szczegółami w kilku konfiguracjach jakie wtedy miałem. Ze szczegółami mogę opisać dźwięk 907DR, 907Limited, B2105, C/B2302 ale nie JMLaba Spectral który wymazałem sobie z pamięci i niechętnie wracam do odsłuchowych wspomnień tamtych lat. Milej już wspominam natomiast czasy gdy grałem na wspomnianych przez Pelcu Altonach (miałem wersję eksportową na Francję) z wieżami Diory czy Radmora (tą ostatnią wspominam bardzo dobrze) i gramofonem Adam czy moim pierwszym CD jakiejś firmy Condor przywiezionej z RFN. I nie widzę sensu wygrzebywania z historii moich wpisów poszczególnych opinii bo te kilkanaście czy tam kilka lat temu miałem sporo mniejsze doświadczenia niż teraz. Również ze względu na to że Focal mnie tak zniechęcił do słuchania muzyki że miałem sporą przerwę w przygodzie z audio.

Co do nazwy. Wytłumacz mi proszę jaka to jest różnica między Focal a JMLab? Za "moich" czasów Focal robił głośniki do DIY i do car audio pod tą nazwą, a sklejali sami kolumny pod nazwą JMLab. Czy firma zmieniła profil pozbywając się nazwy JMLab a zostawiając do całej produkcji nazwę Focal? To jest dokładnie to samo, a zmianę współczesnych konstrukcji do tamtych można porównać do zmiany konstrukcji Sansui z lat 70 i 90. Każda firma się rozwija i zmienia konstrukcje a że ze względów marketingowych zmieniła nazwę? To chyba nie wstydzi i nie wyrzeka się starszych konstrukcji. Tym bardziej że była kilka bardzo udanych z osławionym Point Source 5.1 czy pierwszymi Utopiami. Jeżeli chodzi o cenę to nie wiem czy Spectrale to taka budżetówka. Jak je kupowałem to po kolei były linie: Carat, sławne Point Source, Opal, Limited Edition, Profil, DaLine (z linią transmisyjną), Spectral, Futura (modele Alcor, Antea) i GrandUtopia. Czyli na tyle linii Spectral to 3 z góry. A kupiłbym wyższe żeby były jakieś mniejsze do mojego pokoju konstrukcje z wyższych serii. Na tamte czasy (podkreślam wartość pieniądza jaka wówczas była) kosztowały 7900zł. Także do budżetówki bym ich nie zaliczył bo to nie 7900 za które teraz można kupić całe "g".

Proszę nie odbieraj mojej opinii jako krytyki Focala jako całego. Trochę czuję się jakbym uraził Cię jako fana tej marki. Napisałem wyżej dlaczego wspomniałem o tej marce i modelu, może komuś się przyda i nie wdepnie na minę kupując Spectrale. Swego czasu (trochę zbyt późno przeczytałem) znalazłem test tych kolumn w czasopiśmie Hi-Fi Choice lub HiFi News (nie pamiętam ale mam gdzieś wydanie gazetowe tego) i w porównaniu z innymi kolumnami ktoś je ładnie zjechał (opinia była podobna do mojej), były na końcu stawki z chyba 2,5 lub 3 gwiazdki na 5. Wiem że śmiesznie te gwiazdki brzmią ale z perspektywy czasu ufam bardziej tej opinii niż użytkownikom na audioreview.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bkeram napisał:

Baron

Dziwne są te Twoje porównania. Trochę ni to z gruchy, ni z pietruchy. Ale ok.

Mam tylko prośbę, nie utożsamiaj JMLaba którego miałeś kilkanaście lat temu (dość budżetowy model) z dzisiejszym Focalem. Widzę, że te dwie konstrukcje z jakiegoś powodu bardzo Ci się mylą, a Focali przecież nigdy nie miałeś w systemie, więc  i pojęcie o nich masz blade.

Każde Focal/Jmlab jakie miałem lub słuchałem grały jasno i szczegółowo. Dziwna sprawa z tymi Spectralami. Focal Chorus 816 to brzmieniowo niemal kopia Jmlab Cobalt 816, osobiście nie doszukiwałbym się różnic w jakości przez samą zmianę nazwy firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grały słabo. Opinia gazetowa "dobiła". Dlatego pamięta się długo i zostaje trauma na całe życie .....  ?

Focal robił głośniki do DIY i te grają b. ładnie. 

Fokal'e dodają Sansui z serii Alpa to "coś", co miały stare modele Sansui, np. AU-999, AU-9900 itd. 

?

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce mi się już, ale proszę nie sugerujcie mi jak dzieciakowi że do tego stopnia nie słyszę że pomyliłem jasne, szczegółowe kolumny z tymi które grają płasko, mają koc na sopranie, saharę na średnicy i potrafią zagrzmieć basem tylko częstotliwością strojoną przez bassreflex. Równie dobrze człowiek który od 35 lat siedzi w budowaniu, konstruowaniu kolumn i głośników współosiowych też jest głuchy i przeżył traumę bo, tak jak wcześniej pisałem, po odsłuchach u siebie Spectrali sprawdzał czy odwrócone kopułki Focala nie są uszkodzone. Tam "góry" poprostu prawie nie było. Nie mam problemów ze słuchem ani z trzeźwą oceną dźwięku. Cholernie żałuję że je sprzedałem a nie wyniosłem do piwnicy, bo teraz kiedy mam możliwość pomiarów, zrobiłbym je i pośmiał się oglądając wykres. Prawdopodobnie byłoby to od 70-80Hz do 5-6kHz w najlepszym wypadku.

Jako że miałem wszędzie daleko kupiłem te kolumny bez odsłuchu. Wcześniej słuchałem tylko Point Source 5.1 w salonie i rzeczywiście były jasne i szczegółowe. Brakowało im zdecydowanie basu. Przed zakupem dużo czytałem o charakterze kolumn JMLab i pełna zgoda wszyscy jak jeden pisali o tych cechach co Wy. Między innymi dlatego wtedy wybrałem JMLaby a nie Sonus Fabery.

Ludzie zapamiętują w życiu na długo tylko mocne wrażenia, te pozytywne i te negatywne. Ja zapamiętałem w audio Spectrale jako te bardzo negatywne i DRkę jako bardzo pozytywną. Mnie nie zaskoczyły po DRce ani B2105 ani C/B2302. Mimo że grają o klasę lepiej nie jest to taki skok jaki przeżyłem słuchając Audiolab/JMLab i DRka z kolumnami DIY.

LJ3 opinia gazetowa mnie nie dobiła tylko utwardziła w przekonaniu że dobrze słyszałem. Test ten ukazał się po paru latach po moim zakupie, więc traumę to przeżyłem dużo wcześniej i nawet gdyby test wypadłby rewelacyjnie nie zmieniłbym zdania o nich. Najwyżej pomyślałbym o uszkodzonym egzemplarzu. Jak na tamte czasy wypieprzyłem sporo pieniędzy na system i uważałem że powinien zagrać chociażby poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy:

1. Żartowałem co do "Grały słabo. Opinia ....? (pusiłem oczko).

2. Opinia moja jest w pełni tylko i wyłącznie subiektywna - co do "Fokal'e dodają Sansui z serii Alpa to "coś" ...."

Ale jednak ... 

Focal dodaje większą przestrzeń i tę lekkość ....

 

DSCF2055.JPG

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 12:17, grzecho napisał:

Panowie jest do wzięcia SANSUI AU-ALPHA 907 DR. Stan wzmacniacza jest idealny wręcz sklepowy. Jeśli ktoś jest zainteresowany wyślę zdjęcia. 

Wszelkie informacje na priv. lub tel.721556544 [email protected]

nie sprzedawaj one z dnia na dzień drożeją, później dopiero powyżej 100 000 tys zaczyna się konkurencja ? ?  a tym bardziej jak taki stan sklepowy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiofilek4 napisał:

nie sprzedawaj one z dnia na dzień drożeją, później dopiero powyżej 100 000 tys zaczyna się konkurencja ? ?  a tym bardziej jak taki stan sklepowy:) 

Raz drożeją raz tanieja innym razem nikt tego nie chce zależy od wielu czynników w tym cen dobrej klasy konkurencji i zasobności portfela klientów. Chociaż przy tego typu sprzęcie uważam że decydują sprawy sentymentalne a więc chęć posiadania tego typu wzmacniacza sansui jak ogólnie poszukiwania najlepszego w swojej cenie wzmacniacza.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, antymalkontent napisał:

Raz drożeją raz tanieja innym razem nikt tego nie chce zależy od wielu czynników w tym cen dobrej klasy konkurencji i zasobności portfela klientów. Chociaż przy tego typu sprzęcie uważam że decydują sprawy sentymentalne a więc chęć posiadania tego typu wzmacniacza sansui jak ogólnie poszukiwania najlepszego w swojej cenie wzmacniacza.

ostatnia 907MR na giełdzie była wyceniona na ok 7 000 a za ile poszła tego nie wiadomo , choć to i tak duża jak na sprzęt nie działający z gniazdka. moim skromnym zdaniem najbardziej decyduje sentymenty i ilości przeczytanych postów od znawców ?  wtedy łatwo się napalić i dać złapać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd akurat Ty możesz wiedzieć ile tak grający sprzęt jest warty? Na jakiej podstawie twierdzisz że 7 tys. to mało a 11 tys. dużo skoro do tego trzeba mieć trochę doświadczeń nie tylko z konkretnie tym ale i innymi wzmacniaczami oraz porównań na tym samym systemie na różnych kolumnach, wtedy są punkty odniesienia i pełny obraz. Inaczej niejednokrotnie może być sytuacja, że droższy wzmacniacz zagra gorzej od 3x tańszego, w zależności od reszty toru, kolumn. Mogą coś o tym powiedzieć posiadacze Accuphase czy MCintoshy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, don111 napisał:

A skąd akurat Ty możesz wiedzieć ile tak grający sprzęt jest warty? Na jakiej podstawie twierdzisz że 7 tys. to mało a 11 tys. dużo skoro do tego trzeba mieć trochę doświadczeń nie tylko z konkretnie tym ale i innymi wzmacniaczami oraz porównań na tym samym systemie na różnych kolumnach, wtedy są punkty odniesienia i pełny obraz. Inaczej niejednokrotnie może być sytuacja, że droższy wzmacniacz zagra gorzej od 3x tańszego, w zależności od reszty toru, kolumn. Mogą coś o tym powiedzieć posiadacze Accuphase czy MCintoshy... 

w takiej kolebce audio jak Japonia nie jest więcej wart jak 2500 zł a tam mają baaaardzo szeeerokie spektrum porównawcze ? i nie mają dokowej przeszkody w postać autotransformatorów na 230v  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jasne , że @audiofilek4 ...

A tak trzymając się faktów to ta słynna Mr była za 7200 a nie na około 7k. W dodatku w niewidomym stanie wizualnym. Gościu pisał o zniszczonych boczkach i o jakiś kosmetycznych sprawach. Wzmacniacz mógł być w różnym stanie stąd cena.

Proste dla większości ale nie dla @audiofilek4

Poza tym transformator obniżający napięcie jest problemem dla takich ludzi , którzy chcą żeby nim był. Ja nie mam z tym problemu i cieszę się  swoim szczęściem. 

Ale Ty tego nie zrozumiesz...

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, audiofilek4 napisał:

w takiej kolebce audio jak Japonia nie jest więcej wart jak 2500 zł a tam mają baaaardzo szeeerokie spektrum porównawcze ? i nie mają dokowej przeszkody w postać autotransformatorów na 230v  

W Japonii to wiesz, mają małe... uszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szkoda czasu wdawac sie z trollem w dyskusje, wszystko odnosnie cen zostalo juz wyjasnione 100 razy i nawet dziecko by zrozumialo, a tu ciagle walkowany jeden temat, transformator nie jest wada a nawet zaleta, przeciez to nic innego jak dodatkowy filtr, takie transformatory sa spotykane w bardzo drogich kondycjonerach z ta roznica ze tam nie zmieniaja napiecia, sa przekladnia 1 do 1 czyli wchodzi 230 i wychodzi 230, ale separacja galwaniczna jest spelniona, ba niektore urzadzenia maja takie trafo separujaca na pokladzie, niektore onkyo czy yamahy mialy taki transformator opisany jako "in phase transformer" ktory mial za zadanie filtrowac dodatkowo smieci. Ale nie spodziewam sie aby jakiekolwiek argumenty dotarly do trolla

Taki gigant jak Onkyo M-510 Grand Integra uzywa wlasnie transformatorów separacyjnych zarowno przed transformatorem sieciowym jak i na wyjsciach glosnikowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilek wpadł rozruszać forum, żeby ilość wpisów się zgadzała. Dostał opierdziel od moda że styczeń był ujowy to w lutym trzeba nadrobić. Dawaj audiofilek jeszcze tekst o piecach koszących wszystko do 100kzł. To zawsze wywoływało burzę, albo szukaj na yahoo śmieci po zaniżonych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baron bez obaw , w wątku o znaleziskach na eBay  @audiofilek4zdążył obrzucić błotem naszą ulubioną markę... i dołożyć kilka wejść na stronę.

Jaki widać niektórzy nie potrafią normalnie funkcjonować bez hejtu w stronę Sansui. 

Ludzi boli szczęście i spełnienie innych osób. Taka niestety mentalność dużej części naszego społeczeństwa. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Baron napisał:

Audiofilek wpadł rozruszać forum, żeby ilość wpisów się zgadzała. Dostał opierdziel od moda że styczeń był ujowy to w lutym trzeba nadrobić. Dawaj audiofilek jeszcze tekst o piecach koszących wszystko do 100kzł. To zawsze wywoływało burzę, albo szukaj na yahoo śmieci po zaniżonych cenach.

tak tak to jest ten ból własnie!!! dziękuje za szczerość i że się przyznałeś do tego że kupujecie śmieci za małe pieniądze i sprowadzacie do PL- rzadkość na tym forum. dziękuje w imieniu wszystkich użytkowników masz dużego plusa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiofilek4 radzę uważać na lekcjach języka polskiego i ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem.  Ewentualnie (co wydaje się niemożliwe, ale kto wie. Być może tylko udajesz...) nie manipuluj wypowiedziami. 

Przypominam , że nie kto inny jak tylko Ty wyszukujesz niedziałające śmieci z Yahoo i próbujesz wmawiać ludziom swoje teorie.

Bądź rzetelny, jeden czy dwa popsute złomy nie są żadnym wyznacznikiem.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiofilek4 napisał:

? ja mam dowody z rynku Japońskiego

Pokaż Pan!

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audiofilek4 napisał:

 

Wg Twojej wypowiedzi wychodzi ok 11k zł. Skąd ty czerpiesz informacje ?

Skąd pomysł akurat na taką kwotę? 

Coraz bardziej mnie zadziwiasz. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, audiofilek4 napisał:

niedługo Walentynki Serce Ci pęknie jak zobaczysz swojego XR za 2200 zł w Japonii za którego dałeś kolegom prawie 5x tyle.

Lecicie z cenami grubo w dol, jeszcze z miesiac i beda niby po 1800 haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bumpalump napisał:

Lecicie z cenami grubo w dol

Muszę szybko sprzedać póki można jeszcze coś za to wziąć. Za niedługo będzie trzeba dopłacić żeby ktoś zechciał odebrać Sansui... ?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.