Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz, @audiofilek4 za chwile Ci powie , że chcesz przepłacić. On Ci załatwi uszkodzony za 800zł! Tyle razy to powtarzał. . . ?

9 minut temu, Bumpalump napisał:

 

 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, audiofilek4 said:

niedługo Walentynki Serce Ci pęknie jak zobaczysz swojego XR za 2200 zł w Japonii za którego dałeś kolegom prawie 5x tyle.

A mi peknie jak ty ja sprowadzisz z Jap za 2200 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, luckyguliver napisał:

A mi peknie jak ty ja sprowadzisz z Jap za 2200 PLN.

ja się nie trudnię handlem, ale koledzy być może chętnie Ci sprowadzą bo przecież nie jednego takiego już sprowadzili 

Edytowane przez audiofilek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, audiofilek4 said:

ja się nie trudnię handlem, ale koledzy być może chętnie Ci sprowadzą bo przecież nie jednego takiego już sprowadzili 

No ale trudnisz sie doradzctwem handlowym.. ? No chyba, ze jest tak jak w przyslowiu ze szewc sam chodzi bez butow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audiofilek4 napisał:

ja się nie trudnię handlem

...

 

9 minut temu, luckyguliver napisał:

No ale trudnisz sie doradzctwem handlowym..?

On się trudni sianiem dezinformacji i opowiadaniem o rzeczach o których pojęcia nie ma...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stalo sie, zbieram na koncowke mocy Sansui B. Do tego musze isc na ugode z maloznka - zmniejszenie stanu.

Zostaje poki co z alpha 607MR w systemie glownym i x501 w sypialnianym.

Na sprzedaz idzie wzmacniacz Sansui au-x711, oczywiscie zasilany 230V i generalnie sprawny.

Posiada uszkodzony potencjometr glosnosci (peknieta oska, kiedys pisalem o tym zdarzeniu na forum), gra, ale na mniej wiecej 9 godzinie. Ja glosnoscia sterowalem na zrodle. Ten model zostal zmodyfikowany pod model MR, do tego troche Silmicow, bardzo duzo amtransow w srodku, jakies tantale AN w samej koncowce, dodane kondensatory, boczniki polipropylenowe i teflonowe itp. Wizualnie - moim zdaniem srednio (sprzedawca, od ktorego kupilem go bardzo dawno temu ocenil stan jak bardzo dobry:)).

Mam jeszcze druga au-x711 z ktora wolalbym sie nie rozstawac - to jest wersja zmodyfikowana na MOS FET. Prawdopodobnie jedyna 711 w takiej wersji :) Ale obawiam sie, ze tez bedzie musiala pojsc pod mlotek, zeby koncowka Sansui B mogla zagoscic pod dachem.

 

Nie podejmuje sie wysylki, nie posiadam stosownego zaplecza pudelkowego. Zachecam do odbioru w Warszawie.

Co do ceny, jak ktos bedzie zainteresowany, niech rzuci kwota na priv, napewno da sie porozumiec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODSŁUCH 2

Planujemy na najbliższy piątek, 28.02 coś na ząb, napić się niebieskiej ? Chivas czy jakoś tak, i:

W dalszym ciągu końcówki, tym razem 2102/2103/2105 i C-2105. Zatem podobnie jak poprzednim razem:

Zmiennymi będą tylko końcówki, reszta toru stała, całkiem przyzwoita (cd, pliki, tidal, vinyl…) - tym razem sugerujemy tylko tidal...tam jest prawie wszystko  a po moich wczorajszych manewrach Pioneer-Norma jest baardzo dobrze.

Zasady podobne, jak poprzednim razem:

- max trzy osoby, no, może cztery, bo już nas będzie wtedy 6 i zacznie się robić ciasno

- osoby tylko znane osobiście lub poleceni znajomi znajomych

- zastrzegamy sobie dowolność wybrania zaproszonych, tylko i wyłącznie wg naszego "widzimisię"   ??

- Noclegu nie zapewniamy , ale niedaleko  ( ok.800m) jest przyzwoity, nie za drogi hotel, jakby ktoś z daleka potrzebował  

-początek ok godz. 19 pewnie, koniec....jak siły pozwolą  

 

Jeżeli ktoś chciałby się spotkać, posłuchać muzy, pogadać  itp. to proszę pisać na pw do mnie i Marka , potwierdzać będziemy też na pw.

 

 Mimo żartownego tonu propozycja poważna  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, LJ3 napisał:

ODSŁUCH 2

jakie wrażenia?

 

 

Kojarzę że jakieś podsłuchy były a tutaj żadnych recenzji opisów wrażeń nic. Coś jest nie tak. Tutaj możecie coś wnieść dla potomnych w najważniejszej sprawie. Jak to gra. Oczywiście warto robić też porównania z innymi markami bo inaczej to do żadnych obiektywnych wniosków nie dojdziemy.

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie forum.

W dniu 4.03.2020 o 07:13, antymalkontent napisał:

Kojarzę że jakieś podsłuchy były a tutaj żadnych recenzji opisów wrażeń nic. Coś jest nie tak. Tutaj możecie coś wnieść dla potomnych w najważniejszej sprawie. Jak to gra. Oczywiście warto robić też porównania z innymi markami bo inaczej to do żadnych obiektywnych wniosków nie dojdziemy.

Nie wydaje mi się, żeby na tym forum opis wrażeń z odsłuchów był potrzebny. Chyba tylko do rozkręcenia hejty.

A porównania z innymi markami- jeden Marek był ?

A na poważnie -może kiedyś, gdzieś. Nie mam nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samcro napisał:

Drugie forum.

Nie wydaje mi się, żeby na tym forum opis wrażeń z odsłuchów był potrzebny. Chyba tylko do rozkręcenia hejty.

A porównania z innymi markami- jeden Marek był ?

A na poważnie -może kiedyś, gdzieś. Nie mam nic przeciwko.

A ja uważam że to powinno być głównym celem forów dla miłośników audio. Dzielić się tym co z czego słyszymy co sprzęt sobą reprezentuje. Konkrety nie wodolejstwo.

Wciąż jest w wielu wątkach to co trzeba ale tutaj niestety już nie. 

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antymalkontent

Zgadzam się z Tobą. Ale patrząc na to, co  się często wyprawia NA TYM forum,  w różnych wątkach zadajesz sobie pytanie czasem, co się tutaj dzieje, co robią admini, dlaczego dopuszczają do niektórych wpisów i nie reagują? Bo ja tak.

I mam wniosek taki, że niekoniecznie chodzi o przydatność wpisów dla obecnych i przyszłych użytkowników, a raczej o ilość wejść. A co powoduje większą ilość wejść? Awantura. Popatrz na "znaleziska na eBay...." Potrafią strzelić więcej niż 10 stron dziennie pisząc o niczym! A licznik liczy.

Jak myślisz, jak szybko po opisie jednego czy drugiego odsłuchu pojawiłaby się jazda, że naganiamy na sprzedaż?  Chyba nie o to w tym chodzi. I to nie tak, żebym się jakoś specjalnie tym przejmował, ale nie mam zamiaru w tym uczestniczyć.

Jak napisałem, coś jest na drugim forum.

Cześć Kolegów, która była nie udziela się na żadnym forum, cześć nie chce pisać tutaj dokładnie z tych samych powodów co ja. Tyle i aż tyle.

A na następny odsłuch możesz czuć się zaproszony.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 20:49, antymalkontent napisał:

A ja uważam że to powinno być głównym celem forów dla miłośników audio. Dzielić się tym co z czego słyszymy co sprzęt sobą reprezentuje. Konkrety nie wodolejstwo.

Wciąż jest w wielu wątkach to co trzeba ale tutaj niestety już nie. 

tam gdzie macie za kolegów adminów i pisanie o tym że te hi endy w japonii kosztują po 2 000 tyś jest ban?albo jak komuś nie gra to albo ma zapusty albo się nie zna?  o tym forum mowa?i zawsze są same oklaski?  bo tu akurat panuje wolność, równość i możecie pisać o tym jak te sprzęty walcują inne do 100 000 tyś do woli, ale też są dopuszczane odmienne głosy a nie zwykły ban!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audiofilek4 napisał:

tam gdzie macie za kolegów adminów i pisanie o tym że te hi endy w japonii kosztują po 2 000 tyś jest ban?albo jak komuś nie gra to albo ma zapusty albo się nie zna?  o tym forum mowa?i zawsze są same oklaski?  bo tu akurat panuje wolność, równość i możecie pisać o tym jak te sprzęty walcują inne do 100 000 tyś do woli, ale też są dopuszczane odmienne głosy a nie zwykły ban!!

? Co tam "miłośniku muzyki"?  Zły dzień?

Jak tam Twoja "mini wieża"?

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bkeram napisał:

? Co tam "miłośniku muzyki"?  Zły dzień? Jak tam Twoja "mini wieża"?

ten jakże łagodny komentarz również jest również tu mile widziany ? i jakże różny od agresywnych i hejterskich ataków Twoich kolegów- doceniam brawo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiofilek4 napisał:

ten jakże łagodny komentarz również jest również tu mile widziany ? i jakże różny od agresywnych i hejterskich ataków Twoich kolegów- doceniam brawo! 

Literat4, czytałeś swoje wypociny? Pytałem o coś innego. 

Zresztą, nie ma się co dziwić. Widocznie dla Większości nie jesteś partnerem do rozmowy.

Pozdrawiam

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bkeram napisał:

Literat4, czytałeś swoje wypociny? Pytałem o coś innego. 

Zresztą, nie ma się co dziwić. Widocznie dla Większości nie jesteś partnerem do rozmowy.

Pozdrawiam

myślę że w tej kwestii masz słuszną racje, partnerstwo obowiązuje jedynie jeśli jest się wyznawcą i bezwiednie wieży we wszystkie prawdy i odsłuchy objawione na forum - a ja mam swoje zdanie i umiem go bronić. pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiofilek4 napisał:

myślę że w tej kwestii masz słuszną racje, partnerstwo obowiązuje jedynie jeśli jest się wyznawcą i bezwiednie wieży we wszystkie prawdy i odsłuchy objawione na forum - a ja mam swoje zdanie i umiem go bronić. pozdrawiam 

Gdybyś nie był hejt-erem to mógłbyś to wyżej napisać, a tak to tylko bredzisz, jak "połamany" ..... 

Posłuchaj "dziecko" (audiofilskie!) najpierw trochę sprzętów, a pózniej tak niesmacznie gardłuj, a przede wszystkim nie oceniaj, gdyż nie masz podstaw do tego. Nie wypada "żółtodziobowi" (audiofil-skiemu!) tak się wymądrzać. Bo co masz do zaoferowania? 

Żadnej wiedzy, a gardłujesz na tym forum aż żal bierze.  

 

Przepraszam że jestem niegrzeczny ale nie wytrzymałem i mnie w końcu poniosło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiofilek4 napisał:

tam gdzie macie za kolegów adminów i pisanie o tym że te hi endy w japonii kosztują po 2 000 tyś jest ban?albo jak komuś nie gra to albo ma zapusty albo się nie zna?  o tym forum mowa?i zawsze są same oklaski?  bo tu akurat panuje wolność, równość i możecie pisać o tym jak te sprzęty walcują inne do 100 000 tyś do woli, ale też są dopuszczane odmienne głosy a nie zwykły ban!!

Nie myl wolności i równości z brakiem wychowania, chamstwem i bezpodstawnymi atakami. Niektórym bardzo łatwo to przychodzi w dobie "anonimowego" internetu. W realu też byłbyś taki mądry?

Nie pamiętam, żebyś napisał W JAKIMKOLWIEK wątku coś sensownego ( czyli jak gra, z czym porównywałeś, co, i nie chodzi tutaj o peany tylko o prawdę ) o Sansui poza tym, że ktoś zarabia na tym jakieś niewiarygodne kokosy i jak to tanio można kupić. Tylko nigdy nie podałeś żadnych szczegółów, chociażby tych jak to tanio kupić. Nie bądź taki, podziel się tą wiedzą tajemną. 

Co do znajomości z adminami - zastanawiam się, co robi admin tutaj, dopuszczając do hejtu w Klubie? Oraz innych wątkach?

Jakąś korelację widzisz czy nie, bo tak Ci wygodnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, san-sui napisał:

Gdybyś nie był hejt-erem to mógłbyś to wyżej napisać, a tak to tylko bredzisz, jak "połamany" ..... 

Posłuchaj "dziecko" (audiofilskie!) najpierw trochę sprzętów, a pózniej tak niesmacznie gardłuj, a przede wszystkim nie oceniaj, gdyż nie masz podstaw do tego. Nie wypada "żółtodziobowi" (audiofil-skiemu!) tak się wymądrzać. Bo co masz do zaoferowania? 

Żadnej wiedzy, a gardłujesz na tym forum aż żal bierze.  

 

Przepraszam że jestem niegrzeczny ale nie wytrzymałem i mnie w końcu poniosło.

 

cała klasa klubu kolejnych obrażającym wpisie- mam zero do dodania, jak handelek?

16 minut temu, Samcro napisał:

Nie myl wolności i równości z brakiem wychowania, chamstwem i bezpodstawnymi atakami. Niektórym bardzo łatwo to przychodzi w dobie "anonimowego" internetu. W realu też byłbyś taki mądry?

Nie pamiętam, żebyś napisał W JAKIMKOLWIEK wątku coś sensownego ( czyli jak gra, z czym porównywałeś, co, i nie chodzi tutaj o peany tylko o prawdę ) o Sansui poza tym, że ktoś zarabia na tym jakieś niewiarygodne kokosy i jak to tanio można kupić. Tylko nigdy nie podałeś żadnych szczegółów, chociażby tych jak to tanio kupić. Nie bądź taki, podziel się tą wiedzą tajemną. 

Co do znajomości z adminami - zastanawiam się, co robi admin tutaj, dopuszczając do hejtu w Klubie? Oraz innych wątkach?

Jakąś korelację widzisz czy nie, bo tak Ci wygodnie?

 

szczegółów podąłem mnóstwo, jak gra każdemu inaczej i do tego się nie odnoszę i nie porównuje że gra jak sprzęt za 100 000 tys bo wiadomo ze służy to windowaniu cen ( bez takich porównań ciężko byłoby Wam sprzedać sprzęt na 100V z takim przebiciem ), tu nie ma żadnego hejtu na konkretne marki tylko  merytoryczna odpowiedz na wypisywanie ciekawe teorie... jak widzisz powyżej nie umiecie się powstrzymać od języka nienawiści - tylko wyzwiska zero konkretów! 

Edytowane przez audiofilek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, audiofilek4 napisał:

nie umiecie się powstrzymać od języka nienawiści - tylko wyzwiska zero konkretów! 

Znów musisz pisać sam do siebie? 

"nie umiecie się powstrzymać od języka nienawiści - tylko wyzwiska zero konkretów! "

Napisz więc wreszcie konkretnie, jaki wyższy model Sansui słyszałeś choć przez dłuższą chwilę? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LJ3

Twoje pytanie::

"jaki wyższy model Sansui słyszałeś choć przez dłuższą chwilę? "

Zadałbym inaczej   :

jaki wyższy model Sansui słyszałeś choć przez chwilę.

 

W zasadzie takie samo jak Twoje, jednak wydaje się być bardziej na miejscu ? 

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Samcro napisał:

@LJ3

Twoje pytanie::

"jaki wyższy model Sansui słyszałeś choć przez dłuższą chwilę? "

Zadałbym inaczej   :

jaki wyższy model Sansui słyszałeś choć przez chwilę.

 

W zasadzie takie samo jak Twoje, jednak wydaje się być bardziej na miejscu ? 

To musi być jednak dłuższa chwila. Sprzęt dobrze zbudowany, rozbudowany o izolacje antywibracyjne, pola magn. itp, zawsze musi się wygrzać, by nabrał swoich cech w całej krasie. Cech, którymi się charakteryzuje i odróżnia od innych klocków, nawet z tej samej "stajni", jak to potrafili budować w Sansui. Uważam, że słuchanie bez wygrzania to tylko namiastka dobrej zabawy dżwiękiem. 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Samcro napisał:

LJ3

Bez dwóch zdań masz rację.

Mnie po prostu interesuje, czy audiofilek słuchał chociaż przez chwilę... o dłuższej chwili nawet nie marzę w tym przypadku. ? ? .

 

Na pewno nie słuchał! Nie ma żadnej wiedzy w tym temacie. Ta fakt.

Moje pytanie było oczywiście tylko i wyłącznie czysto retoryczne

 

@  audiofilek4,

Na wszelki wypadek przytaczam definicję:

Pytanie retoryczne – figura stylistyczna i retoryczna; pytanie zadane nie dla uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu; ewentualnie pytanie, na które odpowiedź jest oczywista.

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.