Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Nightsnail, gratuluję dobrego, mocnego wzmacniacza. Przystosowanie do 8ohm nie wynika z niskiej mocy, tylko z czasow w ktorych powstawał. Wiele z propozycji, ktore podales jest ciekawa. Nie musisz ograniczać się wyłacznie do latwych kolumn. Spokojnie mozesz pokusić się o wspolczesne. Nie wiem jaki dźwiek preferujesz ale wystrzegałbym się cieplo brzmiacych kolumn. 8080 ma juz wystarczajaca ilosć ciepła.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2020 o 18:35, audiowit napisał:

Nightsnail, gratuluję dobrego, mocnego wzmacniacza. Przystosowanie do 8ohm nie wynika z niskiej mocy, tylko z czasow w ktorych powstawał. Wiele z propozycji, ktore podales jest ciekawa. Nie musisz ograniczać się wyłacznie do latwych kolumn. Spokojnie mozesz pokusić się o wspolczesne. Nie wiem jaki dźwiek preferujesz ale wystrzegałbym się cieplo brzmiacych kolumn. 8080 ma juz wystarczajaca ilosć ciepła.

Dzieki za podpowiedź! To na czym mi zależy to żeby sparować je z czymś co też było produkowane w tamytych czasach. NA logikę można by poszukać jakiś kolumn Sansui, ale te gabartowo są za duże w większości. Stąd zwróciłem się o pomoc na formum.

 Nie wiesz czym ryzykuję jezeli podłaczę głośniki 4Ohm ? Choć nie wiem czy bym świadomie ryzykował uszkodzenie amplitunera.

  Propozycję nad którymi myślę:

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-peerless-CID99-IDDH4yc.html 

jest też coś takiego :

 https://www.olx.pl/oferta/kolumny-sansui-CID99-IDER4Rb.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie ryzykuj. Chcę Cię tylko uswiadomić, ze moc mocy nierowna.

Nic nie powiedziałeś o pomieszczeniu w ktorym sluchasz, preferencjach brzmieniowych, jakiej muzyki słuchasz. I od razu Ci mowię, ze nie kupuje się kolumn bo ladnie wygladają lub się gdzieś mieszczą. Musisz je odsluchać. Tym bardziej vintydż, ktory do naszego kraju trafia z wystawek lub przy okazji powrotow z pracy sezonowej z zachodu. Jednym slowem, bylo gdzies wyrzucone, a ktos najtanszym kosztem reanimował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, audiowit napisał:

Oczywiscie, ze nie ryzykuj. Chcę Cię tylko uswiadomić, ze moc mocy nierowna.

Nic nie powiedziałeś o pomieszczeniu w ktorym sluchasz, preferencjach brzmieniowych, jakiej muzyki słuchasz. I od razu Ci mowię, ze nie kupuje się kolumn bo ladnie wygladają lub się gdzieś mieszczą. Musisz je odsluchać. Tym bardziej vintydż, ktory do naszego kraju trafia z wystawek lub przy okazji powrotow z pracy sezonowej z zachodu. Jednym slowem, bylo gdzies wyrzucone, a ktos najtanszym kosztem reanimował.

 

       Więc jezeli chodzi o miejsce odsłuchowe: sam pokój ma około 21m2 , ale ja będę na krótszym boku : czyli: odległość od monitorów około 2,5m, rozstaw pomiędzy monitorami jakieś 100-110 cm.

       Muzyka: przewaga  rocka progresywnego, w mniejszej ilości inne gatunki.

     Nie chcę żeby to były duże monitory z wielkim basem, przykład:

      https://allegro.pl/oferta/kolymny-glosnikowe-monitor-toshiba-japan-8435544562

  Zwróciły moją uwagę JBL:

   https://allegro.pl/oferta/monitory-jbl-decade-l16-stan-idealny-1975r-8767466438

     Co do odsłuchów przedzakupowych: strasznie kiepsko z ofertą w mojej okolicy, i boję się że jestem skazany na wysyłkę. Ale to z kolei duże ryzyko że nie spodoba mi sie to co usłyszę, choć zawsze staram się znaleść próbki na YT - co samo w sobie jest obarczone dużym błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Zobaczyłem dużo kolumn do tej pory i zdecydowałem się na podniesienie kwoty zakupu do 1500zł.

  Poza tym natrafiłem na takie monitory, wymiar idealny jak na moje potrzebny, ale to już zupełnie nowa konstrukcja, której nie mam oczywiście jak odsłuchać:

  https://www.olx.pl/oferta/kolumny-reussenzehn-regal-studio-okazja-hi-end-dali-jbl-focal-bowers-CID99-IDASX1f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem trochę podnieść limit cenowy, i na ten moment takie oto nieco skrajne propozycje:

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-podstawkowe-kef-103-2-odnowione-mozliwa-zamiana-CID99-IDEVRUe.html    (faworyt do wizyty )

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-akustyk-hx18-diy-vifa-xt25-peerless-hds180-mxx

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-focal-chorus-807v-CID99-IDEUVIM.html

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-heco-precision300

 

    Jestem ciekaw na ile odnowienie KEF mogło wpłynąć na dźwięk. 

    Czy wartość takich kolumn po odnowieniu maleje czy rośnie ? Kondensatory trzeba z czasem wymieniac ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak. Musisz odsluchać kolumny przed kupnem.

1m bazy jesli Ty bedziesz siedział w odleglosci 2,5m to za mało.

Mam odnowione kef 103/3 i mogą być na sprzedaż. U mnie zwrotnica jest nieruszana. Byla sprawdzona przy renowacji. Juz od 2 lat ich nie sluchałem. Mam 6 par kolumn i 7 w drodze. Tak na marginesie min kiedyś grały u mnie z 7070 i było dobrze.

I najwazniejsze. To nie watek doradczy. Może nie wystawiajmy cierpliwosci miłosnikow sansui na próbę. Mozemy gadać na prv i po wyborze opowiedzieć o tym w watku.

 

Jeszcze jedno w kefach, jeśli nie ma takiej potrzeby, nie ruszalbym zwrotnicy. Jest mocno rozbudowana. Ingerencja w kondensatory moze wplynać na dźwięk.

20200518_172940.jpg

Ta plytka, to prawie format A4.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2020 o 09:25, nightsnail napisał:

 

       Więc jezeli chodzi o miejsce odsłuchowe: sam pokój ma około 21m2 , ale ja będę na krótszym boku : czyli: odległość od monitorów około 2,5m, rozstaw pomiędzy monitorami jakieś 100-110 cm.

   

 

Zasada rozstawu głośników jest znana i niezmienna - trójkąt równoboczny. 1 m między głośnikami narzuca, by słuchający znajdował się max ok 1 m od linii głośników. W przeciwnym razie nawet efekt stereo będzie słaby, nie mówiąc o braku przestrzeni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LJ3 napisał:

 

Zasada rozstawu głośników jest znana i niezmienna - trójkąt równoboczny. 1 m między głośnikami narzuca, by słuchający znajdował się max ok 1 m od linii głośników. W przeciwnym razie nawet efekt stereo będzie słaby, nie mówiąc o braku przestrzeni. 

 

Tak, wiem że popełniłem gafę tym wpisem, ale już odrobinę poczytałem o podstawach akustyki w stereo i dotarłem też do tej zasady.

Co do KEF:  porozmawiałem więcej ze sprzedającym na temat powodów wymiany kondensatorów i okazał się że było to robione przez kolekcjonera z Niemiec na miejscu od którego odkupywane były owe montory. Powodem była chęć zbliżenia się maksymalnie do tego jak kolumny grały jak wyszły z fabryki. Jutro prawdopodobnie jadę na odsłuch ze swoim amplitunerem. 

 Co do KEF 103.3 @audiowit - dzięki za informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To niski model (marketowy) ale do "prostego" systemu wystarczy, jeżeli jest w dobrym stanie. Lepszy jest X201, X301, a jeszcze lepsze granie będzie na X501 itd. oraz odpowiedniki z indeksem "i". Ale także kasa rośnie odpowiednio. 

Do dobrego systemu b. dobry i wystarczający byłby X701 (laser JVC) lub X701i (laser Sony) ale takie dostać w dobrym stanie to marzenie. 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .  Mam problem ze wzmacniaczem $an$ui AU d5 . Świeci się cały czas protect. Myślę że problem gdzieś tkwi w okolicy układu Ha 12002 lub w nim samym. Kupiłem go z tą przypadłością . W zmacniaczu przeprowadziłem gruntowny remont ( wymiana elektrolitów , wymieniłem kilka rezystorów,tranzystorów , diód, końcówki mocy bo były każde z innej parafii , sprawdziłem wszystkie diody i tranzystory we wzmacniaczu ,wyczyściłem wszystkie przełączniki ) Pomierzyłem napięcia wychodzące z układu : pin141V (a powinno być 1V !) pin20V,  pin3--665mV, pin4: 689mV, pin5: -2.9V(powinno być -3.5V), pin6: 74mV, pin7: 8V, pin8: 26mV(powinno być 5V)  . Sprawdzałem wielokrotnie newralgiczne miejsca : D1L, D1R , R10, R9, R11, oR11,oR12,Q2i , przekaźniki , zmieniałem układy HA12002 . Uszkodzone elementy lub podejrzane wymieniałem na płytkach symetrycznie . TR.końcowe zamienniki : 2sa1186,2sc2837(W Sansui AU D7 też takie stosowałem ).Podświetlenia i wskaźnik wysterowania działa. Poratujcie gdzie jeszcze szukać.

sansui.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin 3 i 4 zbyt wysoki poziom napiecia, rozjechane punkty pracy obu koncowek, dokonaj regulacji potencjometrami kvr1 do momentu uzyskania poziomu max 10mV na środkowym odczepię rezystorow emierowych.

 

Jesli nie uda Ci się ustawić takiego poziomu to masz uszkodzenie w pierwszym stopniu wejściowym lub kiepsko dobrane tranzystory, napisz jeszcze ktore dokladnie wymieniałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia są tak mocno rozjechane że nawet podkówkami kvr1 nie jestem w stanie zejść tak nisko (około -35V na lewym i 22V na prawym).Wymienione zostały tranzystory: kQ12 i  kQ15 w obu kanałach na BD241c i BD242c (choć mogły być z indeksem d ),układy kFT1 uPA68H dual fet na 2x  2sk246 (w każdym spalona jedna strona i mocowane jak na załączonym obrazku) i końcówki kQ13i kQ16 na 2sa1186 ,2sc2837 .Wymienione zostały rezystory emiterowe na 2x 0,33R 5W , rezystory kR31,kR34,kR35,kR36,kR32,kR30 ,kR38(dobrane symetrycznie bo ktoś wcześniej majstrował i powkładał jakie miał- czyli byle jakie)diody kD10 na UF4007 (bo jedna miała przebicie ,na jednakowe w obu kanałach) LD4 na 1n4007. Reszta wszystkie diody i tranzystory oryginalne i sprawne.(wylutowywane i sprawdzane w dwóch testerach).

UPA68H CCT.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bartezz120 napisał:

Napięcia są tak mocno rozjechane że nawet podkówkami kvr1 nie jestem w stanie zejść tak nisko (około -35V na lewym i 22V na prawym)

czyli masz ewidentne uszkodzenie w stopniu mocy i/lub kompletnie nie dobrane tranzystory pary roznicowej

6 godzin temu, bartezz120 napisał:

układy kFT1 uPA68H dual fet na 2x  2sk246

te tranzystory nie beda pracowaly optymalnie, a w skrajnych przypadkach dadza efekty takie jak masz teraz, lepiej by bylo powstawic tu 2sk389

swoja droga oryginalne uklady do kupienia w polsce za posrednctwem igbt-power.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie spodziewałem się że tak blisko znajduje się firma która sprowadza części elektroniczne .Dziękuję ślicznie za info. Zamówiłem już układy . Spróbuje dobrać lepsze tranzystory pary różnicowej. jak już wszystko wstawię i dopasuję to dam znać co i jak. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fety które zastosowałem zamiast układów uPA68H mają znaczne rozbieżności np. w kanale lewym : Id=0,58mA i Vg=405mV , drugi  Id=0.95mA i Vg=664mV a w prawym : id=1.6mA Vg=1.08V , drugi Id=1.4mA , Vg=958mV. Pozostaje czekać na układy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Serwus!

Trochę czasu minęło , w wątku cisza. 

Mam zapytanie do kolegi   @antymalkontent czy już wszedł w posiadanie jakiejś Alphy 907? 

Pozdrawiam 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . A więc wpadł mi w ręce Sansui RZ-3500 .  Podłączyłem ładnie wszystko gra ale nie wyświetla mi siły sygnału stacji radiowej , nie widać też na wyświetlaczu stereo. I 2 sprawa , po przełączeniu z CD na Tuner automatycznie wyświetla się częstotliwość i napis auto a w głośniku nic nie słychać , muszę wcisnąć przycisk auto/manual i wtedy znika napis auto i pojawia się dźwięk. Trochę to upierdliwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 09:00, Fashi napisał:

Serwus!

Trochę czasu minęło , w wątku cisza. 

Mam zapytanie do kolegi   @antymalkontent czy już wszedł w posiadanie jakiejś Alphy 907? 

Pozdrawiam 

Miałem brać 907dr już miałem fajną cenę wynegocjowana ale zaczęli blokować gospodarkę więc wstrzymałem się z wyjazdem po wzmacniacz i kupnem tym bardziej że to. Było około 400km.

Myślę kupić w przyszłym roku chyba że ktoś w okolicy będzie miał wcześniej.

 

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, antymalkontent napisał:

Miałem brać 907dr już miałem fajną cenę wynegocjowana

Kurcze, szkoda ? 

Jednak co się odwlecze to... Najważniejsze żebyś się nie zniechęcił ☺

Pozdrawiam, 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 13:44, Fashi napisał:

Kurcze, szkoda ? 

Jednak co się odwlecze to... Najważniejsze żebyś się nie zniechęcił ☺

Pozdrawiam, 

Właśnie @Fashi  

Najważniejsze żebyś się nie zniechęcił ....  i trzymaj się. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 18:19, LJ3 napisał:

Właśnie @Fashi  

Najważniejsze żebyś się nie zniechęcił ....

No tak , a z tym może być ciężko. . .

 

W dniu 27.07.2020 o 18:19, LJ3 napisał:

i trzymaj się. 

I nie puszczaj. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję 907 to już zdecydowane tylko po nowym roku lub pod koniec roku. Chyba że gdzieś w okolicy w dobrej cenie trafię to wcześniej. Kupię bo chce potestowac i posłuchać a jak okaże się że warto zostawić na stałe to zostanie.

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2020 o 10:33, misiek x napisał:

Myślę że się nie zawiedziesz.

Gorzej będzie jeśli Mu nie podejdzie...

W dniu 29.07.2020 o 09:09, antymalkontent napisał:

Kupuję 907 to już zdecydowane tylko po nowym roku lub pod koniec roku.

A co powiesz na końcówke Krella ksa, może integra Accu e406?

Dlaczego akurat Alpha?  Z tego co pamiętam miałeś tylko 711 tak?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fashi napisał:

Gorzej będzie jeśli Mu nie podejdzie...

A co powiesz na końcówke Krella ksa, może integra Accu e406?

Dlaczego akurat Alpha?  Z tego co pamiętam miałeś tylko 711 tak?

Krella ksa też mam na uwadze więc pewnie prędzej czy później posłucham. Accu już nie. Kiedyś miałem 5 sansui wszystko poniżej 907 więc ciekawość co sobą prezentuje.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, antymalkontent napisał:

Krella ksa też mam na uwadze więc pewnie prędzej czy później posłucham. 

No i fajnie. 

 

8 godzin temu, antymalkontent napisał:

 Accu już nie.

A to czemu?  Możesz kilka zdań popełnić? 

 

8 godzin temu, antymalkontent napisał:

Kiedyś miałem 5 sansui wszystko poniżej 907 więc ciekawość co sobą prezentuje.

Hmmm, może odsłuch zaspokoi Twoją ciekawość? 

PS

Dlaczego akurat Dr ostatnio chciałeś kupić?  Kierujesz się tylko ceną i dostępnością czy chodzi o ten konkretny typ brzmienia ? 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.