Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, antymalkontent napisał:

Może nra mos zależy co będzie.

Starszy 907i MOS Limited?  Czy od razu grubo (więcej $ do kupki) i pójdziesz w 907Limited?  

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zależy od dostępności. Z tych sansui co miałem to tylko 711 mi przypadła do gustu mimo że inne też prezentowały niezły poziom w swojej cenie ale charakter dźwięku nie w moim typie. Dlatego chce kupić coś co będzie w przyzwoitej cenie żeby odsprzedac bez dużych strat jak nie podejdzie.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, antymalkontent napisał:

Tu zależy od dostępności. 

No tak , nie stoją na każdym rogu jak Pioneer niskiej klasy...

BTW

Przy odsłuchu nie zniechęcaj się zbyt szybko w razie W. Kabelki czy źródło mogą zmienić wszystko. Bez pochopnych ruchów. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, antymalkontent napisał:

Tu zależy od dostępności. Z tych sansui co miałem to tylko 711 mi przypadła do gustu mimo że inne też prezentowały niezły poziom w swojej cenie ale charakter dźwięku nie w moim typie. Dlatego chce kupić coś co będzie w przyzwoitej cenie żeby odsprzedac bez dużych strat jak nie podejdzie.

Szukasz ciepełka?  Czyli Mos i Limited trzeba koniecznie spróbować. Tu nic "w przyzwoitej cenie" nie znajdziesz. Deficyt podażowy. 

Z tego co (nie)widać na rynku, to raczej b. bezpieczne przy odsprzedaży ale koszty b. duże. 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LJ3 napisał:

Szukasz ciepełka?  Czyli Mos i Limited trzeba koniecznie spróbować. Tu nic "w przyzwoitej cenie" nie znajdziesz. Deficyt podażowy. 

Z tego co (nie)widać na rynku, to raczej b. bezpieczne przy odsprzedaży ale koszty b. duże. 

 

 

Na pewno nie może gubić szczegółów. Kliniczny też nie.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LJ3 no tak.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że prędzej wezmę prom kosmiczny w leasing niż antymalkontent kupi 907 ... No chyba że za dwa tysiące dostanie ...

Takie bajanie obserwuję od wielu lat u kolegi ... Ale życzę mu jak najlepiej (może ktoś mu prezent zrobi ???? ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czubsi napisał:

Fakty są takie, że prędzej wezmę prom kosmiczny w leasing niż antymalkontent kupi 907 ... No chyba że za dwa tysiące dostanie ...

Takie bajanie obserwuję od wielu lat u kolegi ... Ale życzę mu jak najlepiej (może ktoś mu prezent zrobi ???? ...)

Paweł,wjechałeś koledze na ambicje,szykuj kasę na ten prom kosmiczny.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę mu jak najlepiej ale dotąd widzę, że więcej chce niż może - nie wiem tylko po co to ciągnie ? Kupi - fajnie - pokaże, opisze (daj Boże  ...)  Pamiętam jak do zakupu 711-ki w ładnym stanie za coś koło 800 zł podchodził jak pies do jeża więc wiem co mówię  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czubsi może koledze tym razem się uda...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupi kupi tylko spokojnie powoli gdyby nie to wywołanie kryzysu przez polityków w marcu już by stała 907dr. Już byłem ugadany.

Jestem trochę ostrożny w zakupach co zrobić szukam też nieruchomości i już mija pół roku a ja jeszcze nie zdecydowałem. Ale spokojnie nieruchomośc do końca roku kupię. A sansui pewnie trochę dłużej.

8 godzin temu, czubsi napisał:

Fakty są takie, że prędzej wezmę prom kosmiczny w leasing niż antymalkontent kupi 907 ... No chyba że za dwa tysiące dostanie ...

Takie bajanie obserwuję od wielu lat u kolegi ... Ale życzę mu jak najlepiej (może ktoś mu prezent zrobi ???? ...)

A może tak poważnej? Zakład o 1000? Jak w ciągu 12 miesięcy nie kupię dostajesz 1000 jak kupię dajesz 1000? Podejmiesz wyzwanie?

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mój zakład, ale 12 miesięcy to trochę długo. To od razu napisz 5lat i 5 tysięcy.Gdybyś kupił np. w ciagu miesiąca i o to się założył to rozumiem taki zakład,ale rok.......

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę taka pisanina o niczym. Zakład , 12 miesięcy na kupno. . . To jest wzmacniacz a nie dom czy luksusowe coupe...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jest kilka czytelników.

1. To są mało dostępne urządzenia bo nieprodukowane i mało popularne więc to nie jest tak postanawiam kupić 907mos limited i za 2 tygodnie już mam. Najpierw trzeba znaleźć sprawdzić kupić.

2. Idzie kryzys i być może kolejne blokady i tak jak na początku roku już miałem jechać a okazało się że zabronili wyjazdów więc się wytrzymałem. Albo firma ogłosi upadłość mimo mało prawdopodobne bo wciąż inwestuje ale nic nie jest pewne albo zwolnienia albo zachowuje. To czas kiedy rozsądni ludzie są ostrożni w zakupach.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pier ... e , ja jak posiadam uzbieraną kwotę i czegoś chcę to trwa to tyle co czas wysyłki ... Egzemplarz jaki się trafi to loteria - zwłaszcza teraz gdzie 99 % sprzętu jest po różnych przygodach (nie czarujmy się) ale to jest wliczone w tą zabawę ! Gdybym się łudził, że tanio kupię idealny egzemplarz musiałbym być kolegą wyżej ... I stąd moje powątpiewanie - nic więcej tylko suma obserwacji poczynań kolegi ...

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kończymy bo trochę agresywny jesteś w swoich tezach nie ma co robić pyskówki tym bardziej że mam taką metodę na zakupy i zdaje sobie sprawę że w wielu przypadkach się nie sprawdza. A w innych znowu się sprawdza.

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prawo do swojego zdania - a raczej do podsumowania faktów w tym wypadku. Ty zrobisz co zechcesz ale czytanie od mniej więcej dwóch lat, że kupisz 907 jest po prostu nieco żałosne - oczywiście moim zdaniem ? ...

Niemniej jednak życzę byś w końcu ją kupił - mówię szczerze bo wiem, że Ci się spodoba (w końcu głuchy nie jesteś skoro doceniłeś 711-kę ?

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,  dołączyłam do klubu ponieważ od listopada 2019 stałem się fanem Sansui. Moja przygoda rozpoczęła się z amplitunerem G-301 i gramofonem SR 232. Dla mnie Sensu to prostota i jakość  bez zbędnych "fajerwerkow" Witam wszystkich klubowiczow.  

IMG_20191123_191631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LJ3 napisał:

 nigdy nie kończy. 

Zawsze się kończy . Prędzej czy później...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrozu99 napisał:

Sansui au-x711.

Miał ktoś styczność z tym wzmacniaczem i może podzielić się wrażeniami? Warto wydać około 2500zł za ten wzmacniacz?

Pozdrawiam

Pewnie bylo napisane wiele razy ? To bardzo dobry wstep do Sansui w wersji alfa na Europe. W tej cenie rowniez komfort uzycia w gniazdku na 220V (nie dla kazdego bedzie to zaleta) oraz wejscia XLR. O ile w bardzo dobrym stanie wizualnym - warto. W przeciwnym, nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np wygląd zewnętrzny ignoruję. Ma grać dobrze. Warto posłuchać.

 Jeżeli z pewnego żródła jest, po przeglądzie, to ok. W przeciwnym razie od razu założyć, że potrzebny przegląd, regulacja, może wymiana kondów itp. W tym czyszczenie różnych przełączników i potencjometrów by grał jak należy. Na to przynajmniej 300 - 500zł "pójdzie", w zależności od stanu. To model z 1989r. więc 30 lat "na karku" ma. Co nie przeszkadza by cieszyć się dżwiękiem z nalaeciałością "analogu". Tak już mają te starsze modele, również Sansujowe.

Oczywiście to bardzo dobry wstęp do wejścia w wersję alpha, szczególnie pierwszych modeli a607 i a607i ale z ciągle przewagą "analogowego" brzmienia wzmacniaczy Sansui, który bardzo łatwo z nich "wydobyć" odpowiednio składając "tor" sygnałowy. 

Tu już zależy co kto lubi. 

 

 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Takie ładne zdjęcia wrzucam i pytam. Żeby nie było że off top, to urządzenie na dole to końcówka Sansui B-2103 (dla tych co nie wiedzą oczywiście).


248C80B8-C18A-4637-A723-CF361E3E4913.thumb.jpeg.a41119453aa3d68b7efbd2def5581882.jpeg

Natomiast to na górze to transport Sonic Froniers. Pytanie brzmi czy kogoś miał do czynienia z przetwornikami tej marki? Jak to gra? Może ktoś podsunie pomysł na jakiś ciekawy przetwornik. Taki o brzmieniu analogowym i muzykalnym. Warunek musi być zbalansowany i mieć port USB (raczej rynek wtórny). Za dużo tego jest aby to ogarnąć w dzisiejszych czasach, uff.

Przepraszam za off top, a to dla tych co jeszcze nie widzieli.

DEFABEEE-0B66-4C58-9DE3-287E0953EB22.thumb.jpeg.1a47325828845b15c0dc5fcca4e0b6dc.jpeg
 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2020 o 14:49, mrozu99 napisał:

Sansui au-x711.

Na olx jest Au a 607Dr na 230V w świetnym stanie wizualnym. Przy odrobinie umiejętności negocjacyjnych mógłbyś wejść jeśli nie potrzebujesz Xlr...

@doktor_mun fajny stolik ten z 1wszego zdjęciami. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, doktor_mun napisał:

To są zdjęcia użytkownika Szymon. 

Kojarzę , kolega @Szymon od Gryphona ☺

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, doktor_mun napisał:

o brzmieniu analogowym i muzykalnym. Warunek musi być zbalansowany i mieć port USB (raczej 

Taki by był pewniak, o brzmieniu analogowym i muzykalny, to tylko z lampami w torze. Czyli za grosze nie da się. Ale to już trochę zawęża poszukiwania. 

Radzę próbować z dobrze zrobionym buforem lampowym, tzn. na bardzo dobrych elementach. To opcja najtańsza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 37

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.