Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, LJ3 napisał:

Ba 3000 to na wskroś stara "szkoła" Sansui. Jedwabiste wzloty, z powietrzem i realistycznymi średnimi ale za to z "tłustym", potężnie brzmiącym dołem. 

Dlatego napisałem, że "Pierwsze wersje (907 i 907i) grają "zbliżonym" dzwiękiem" - zbliżają je te doły. ?

 

4 godziny temu, LJ3 napisał:

Końcówka Ba 3000 gra podobnie, jak integra AU-9900, też z lat 1975-77. Niektórzy są zadowoleni. Inni nie. Szukają zadowolenia w nowszych wersjach.

Ja wolę dżwięk wcześniejszych integr, z początku lat 70-tych. 

Każda 907 zagra już inaczej. Pierwsze wersje grają "zbliżonym" dżwiękiem ale i tak trudno tu o proste porównanie. Jednak to dwa różne brzmienia. 

Zadowolenie zależy także bardzo od tego - co kto słucha, jaki repertuar oraz do czego posiadanego obecnie porównuje. 

Ba-3000 i każda 907-ka, to jednak najwyższa półka, w swoim czasie ale i obecnie zawstydzą niejeden wyrób dżwięko-podobny. 

Konieczny jest odsłuch. 

Dzięki to właśnie chciałem wiedzieć tylko z ciekawości. 

No i przesadny bas to nie mój typ dźwięku.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, antymalkontent napisał:

 

Dzięki to właśnie chciałem wiedzieć tylko z ciekawości. 

No i przesadny bas to nie mój typ dźwięku.

Szukaj dalej.

Modele Alpha, jak Sansui AU-A607XR, 707XR oraz 907XR, pewnie by Ci pasowały. Brak przesadnego basu i dość szybkie granie. 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 14:50, Bumpalump napisał:

czyli masz ewidentne uszkodzenie w stopniu mocy i/lub kompletnie nie dobrane tranzystory pary roznicowej

te tranzystory nie beda pracowaly optymalnie, a w skrajnych przypadkach dadza efekty takie jak masz teraz, lepiej by bylo powstawic tu 2sk389

swoja droga oryginalne uklady do kupienia w polsce za posrednctwem igbt-power.eu

Układy Upa68h  po 2 miesiącach wreszcie dotarły i tak jak obiecywałem , odezwę się jak coś ruszy w tej sprawie. Po wymianie na w/w układy wzmacniacz wreszcie ożył !!! . Po ustawieniu prądów wszystko ładnie pracuje , jak fabryka chciała, no i gra świetnie . Dziękuję  Bumpalump za rady . Twoja wiedza i doświadczenie jest  na wagę złota !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to czytac :)

Jak juz jestesmy przy tematach serwisowych, zachecam do obejrzenia filmu z naprawy Sansui B-2103

 

to skomplikowane wzmacniacze i potrafia czasem tyle krwi zepsuc ze sie w glowie nie miesci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czubsi może koledze @antymalkontent wystarczy a607NRAII? 

Akurat jest w ogłoszeniach... 

?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audiowit napisał:

 

Chyba wiem Witku co chcesz zaproponować ? Sansui Au - a607Mos Premium, o ile pomieszczenie będzie małe a kolumny łatwe. 

@antymalkontent

https://audio-database.com/SANSUI/amp/au-alpha607mospremium-e.html

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fashi napisał:

o ile pomieszczenie będzie małe a kolumny łatwe. 

To moze udalo by sie podac przyklady kolumn, ktore dobrze sie zgrywaja z tym wzmacniaczem. Takie przykladowe "sety" - ale to by bylo super kompendium dla tych, co chca isc na skroty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, misiek x napisał:

Tylko w którym to roku będzie....??

W planach w przyszłym roku. Bo już potrzeba zmiany wzmacniacza jest w tym bawiłem się źródłem i na chwilę obecną jestem zadowolony z kompromisu opartego na PC z konwrtterem i DAC z obsługą Tidal I plików. Być może tą DR wezmę od Ciebie jak jeszcze będziesz miał.

7 godzin temu, audiowit napisał:

Antymalkontent, a do jakich kolumn i jak dużego pomieszczenia i do jakiej muzyki?

Kolumny zoller temptation w pomieszczeniu 20m2. Muzyka prawie każda od elektroniki po rock blues i dobry jazz i dobra starszą muzykę.

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, antymalkontent napisał:

 Być może tą DR wezmę 

No i to będzie dobry kompan do kolumn Zoller. Szkoda tylko, że tak długo chcesz czekać z zakupem. Trudno żyć nadzieją, że ktoś będzie trzymać wzmacniacz kilka miesiecy (co jeśli się rozmyślisz etc?)

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, z racji dostępnosci i jednak odpowiedniego podejscia do tego wzmacniacza nie polecę go. Natomiast zastanawiam się skad takie parcie na 907. Tym bardziej, ze 907 są na bipolarach, a Temptation latwo przesterować w kierunku ostrych sybilantow. No i ewidentnie wzmacniacz jest za drogi. Po co się szarpać. To ma być przyjemność, nie wyrzeczenie.

Pominę fakt tych kolumn w 20m2. Przecież nie ruszysz galka glosnosci powyzej godziny 8. A ja twierdzę, ze 907 grają od godziny 9.

Najlepsza w tym przypadku bylaby 07 :). W ostatecznosci jakiś rzeczywiście mos. I to z tych starszych, może 907i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hoobi napisał:

To moze udalo by sie podac przyklady kolumn, ktore dobrze sie zgrywaja z tym wzmacniaczem. Takie przykladowe "sety" - ale to by bylo super kompendium dla tych, co chca isc na skroty ?

Niestety, moim zdaniem nie ma takich uniwersalnych "setów". Gusta są różne i każdemu co innego podchodzi. Ile języków tyle opinii. Set jednego użytkownika,   może w u innego zagrać całkowicie odmiennie lub nawet słabo. Pomieszczenie i akustyka robią swoje. 607 Mos Premium i 607 Mos Limited zagrają więcej niż dobrze z większością już średnio-skutecznych kolumn. By dobrać to idealnie, trzeba samemu testować, a skróty w audio mogą niepotrzebnie drogo kosztować.?

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bkeram napisał:

Taki? Niestety nie na sprzedaż.

 

CB8728B2-8164-46D6-BCD2-874C17CBDEC7.jpeg

Marku kochany...

907i MOS Limited to chyba najbardziej pożądany przeze mnie wzmacniacz!  Kiedyś rozmowy z @czubsi nt  + strony  jp itp.... 

BTW 

@Bumpalump kiedy filmik!?

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bumpalump napisał:

sam chcialbym to wiedziec :) musze chyba zatrudnic kogos do filmowania ?

Haha , musisz mieć pomocnika ?

Cały czas mi chodzi o 907i MOS limited z UK ? 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Son-go napisał:

Witam. Zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza sieciowego może macie jakieś propozycje do 3 tyś. Na chwilę obecną gra Sansui AU-α 907MR, T+A Criterion TCI 3R.

Bardziej jako źródło z wyjściami RCA/XLR, czy transport coax/opt/usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza byłaby "malina" lub Daphile, ale przy nich będzie kilka znaków zapytania, więc tylko sugeruję że są.

Poza tym, przy takim pułapie cenowym z nowych mógłbym polecić trzy:

Node 2i, Onkyo NS-6170, czy Auralic Aries Mini. Ostatni chyba już tylko jako używany (może jakieś ostatnie sztuki w sklepach), ale ma najlepszy stosunek ceny do jakości dźwięku.

 

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.