Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc "malina" mam też na myśli także bardziej profesjonalne rozwiązania oparte na Raspberry PI i systemie np. Volumio lub Moode. W bardzo zbliżonej cenie do wskazanego pułapu, fajne źródło (lub do wyboru transport) wykonuje typowo pod klienta, Lucarto Audio - Odtwarzacz Ferro. 

https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Ferro-DSD-Stream-Player

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, "gotowce" kosztują. Jak ktoś sam potrafi opracować i zbudować tego rodzaju projekt wraz z dedykowanym zasilaniem LPS, to oczywiście może będzie taniej.

Ściągawka do części, można to zrobić samemu. Np. karta DigiOne Signature to 999,00 zł.

https://botland.com.pl/pl/399-raspberry-pi

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie kupię , bo po co mi druga malinka ?

W zasadzie ani mnie ziębi ani parzy ta cena , tylko po prostu nie widzę Lucarto jako optymalnego transportu ( w sensie cena/jakość ) .

A tak całkowicie na marginesie , to ta nasza dyskusja jest akademicka, bo Son-go szuka źródła a nie transportu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podenerwuję jeszcze "samoskładaczy" maliny.  Kolejne gotowe rozwiązanie, tym razem na płytce Asus'a. Jako żródło i transport (w jednym) i w budżecie do 3tys. idealnie wpisuje się Volumio Primo. Do 907MR powinno idealnie pasować. Posiada  wyjścia rca, s/pdif, wej/wyj usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem samoskladaczem maliny i wcale mnie to nie denerwuje. Wrecz przeciwnie. Super, ze sa gotowce, dzieki temu, to calkiem przyzwoite rozwiazanie, moze trafic do szerszego grona.

Po pierwsze, nie kazdy potrafi sam to ogarnac. Oczywiscie mozna sie nauczyc, ale to jest iles tam czasu poswieconego

Po drugie, nie kazdy chce poswiecac czas na samorzezbienie jak moze ten czas wykorzystac na sluchanie muzyki, spedzenie czasu z ukochana, czytanie ksiazki z dzieckiem, wyjscie do kina (a przepraszam, samodlubacz obejrzy pirata na ekranie swojej 6 calej komorki xiaomi;) ).

Oczywiscie jest tez grupa ludzi, dla ktorych zlozenie i utrzymanie nie bedzie stanowilo problemu a do tego wyglad jest im obojetny.

Wazne, zeby sie wzajemnie nie krytykowac, kazdy ma inne potrzeby i priorytety w zyciu.

 

W przypadku gotowcow pozostaje oczywiscie kwestia kosztow prowadzenia firmy, podatku dochodowego, ZUSu, utrzymania biura, strony www itp. A gdzie miejsce na realny zarobek ? Ktos, kto nie prowadzil firmy,  zazwyczaj sie dziwi, czemu gotowe rzeczy sa istotnie drozsze niz polprodukty ? Idac do restauracji (nawet fastfood), zazywczaj nas nie boli kilkukrotna przebitka miedzy polproduktem a gotowym wyrobem.

 

Zeby nie byc tak zupelnie offtopikowo ? Ze streamerow to jeszcze Pioneer N30AE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2020 o 13:42, Son-go napisał:

Witam. Zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza sieciowego może macie jakieś propozycje do 3 tyś. Na chwilę obecną gra Sansui AU-α 907MR, T+A Criterion TCI 3R.

3 tys do wzmacniacza 2-3x droższego i z wyższej serii sansui trochę ciężko w myśl zasady system zagra tak jak jego najsłabsze ogniwo. Tutaj tylko używki. Od razu zaznaczam że z symbolika urządzeń i mnie krucho więc mogę pomylić. W tej cenie można poszukać auralic g1 lub coś z linna. Na lumina nie starczy. Albo konwerter do PC plus dobry starszy używamy DAC lub jak mówią malina np na digione signature i liniowym zasilaniu z volumio.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, antymalkontent napisał:

Była Dr i Nra teraz będzie jakiś trzeci model?

Do kolumn Temptation, Xr nie bardzo. Pewnie byś mial zbyt "jasno" na górze.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antymakontent w myśl Twojej zasady każdy element audio powinien być na jednym pułapie cenowym, to musisz trzymać się za portfel bo kupując DR 907  będziesz musiał zmienić cały system bo inaczej nie zagra tak jak powinno. Ps dziekuje za wszystki odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Son-go napisał:

 musisz trzymać się za portfel bo kupując DR 907  będziesz musiał zmienić cały system bo inaczej nie zagra tak jak powinno. 

Pytanie tylko czy do tego w ogóle dojdzie... @antymalkontent ma swoją wizję zakupu wzmacniacza..

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, LJ3 napisał:

Niektórzy tu są straszni. I upierdzliwi. Nie mają humoru? 

A tak konkretnie, to o co chodzi? 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Son-go napisał:

antymakontent w myśl Twojej zasady każdy element audio powinien być na jednym pułapie cenowym, to musisz trzymać się za portfel bo kupując DR 907  będziesz musiał zmienić cały system bo inaczej nie zagra tak jak powinno. Ps dziekuje za wszystki odpowiedzi i sugestie.

Na podobnym pułapie jakości nie ceny. A wierz mi że odtwarzanie z plików dobrej jakości jest drogie. I zdaję sobie sprawę że jak kupię dr czy inny 907 to kolumny trzeba będzie zmienić. Więc to będzie kolejny cel kolejny krok do przodu.

Ale każdy robi co chce i słucha jak chce ja Ci podałem dobre propozycje ale możesz zrobić co innego możesz nawet słuchać na budżetowych streamerach jakich dużo ostatnio.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, antymalkontent napisał:

I zdaję sobie sprawę że jak kupię dr czy inny 907 to kolumny trzeba będzie zmienić. Więc to będzie kolejny cel kolejny krok do przodu.

W takim razie dobieranie konkretnej 907mki do Temptation nie ma kompletnie sensu...

Masz w zasadzie pole manewru tak szerokie, jak duża jest ilość wersji 907. Do każdego wzmacniacza można dobrać kolumny . Zollery wniosły jedynie niepotrzebne zamieszanie , ponieważ nawet Xr może być Twoim docelowym wzmacniaczem , który to de facto  skreśliły Temptation... 

Takie to pisanie o niczym , moim zdaniem...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

https://www.ebay.pl/itm/224126757163?_trksid=p2471758.m4704

 

taka licytacja Sansui AU-alpha907 Limited (SN 604073118)  za 8 000 zł z wysyłką do Polski, dobrze że tu mamy Polskę i dobry wątek na każdym forum bo świata ze swoimi cenami nie podbijecie, tak na wszelki wypadek wklejam SN bo chyba tu się liczy się dźwięk a nie kasa i nikt go nie wystawi za 6 miesięcy za 14 800 zł lub tym podobne ? jednak można wystawić cenę minimalną zgodna z ceną zakupu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak zwykle niewypał. ???

Tu masz zdjęcie pokazanego przez ciebie egzemplarza z ebay:

s-l1600.thumb.jpg.072770c368b0b9bcd0155a994e4ff715.jpg

A tu masz oryginał. 

44c4ba174d27af502e8ba44fadb2.thumb.jpeg.90346aa49e8e479f83aeac90143e29ae.jpeg

Nawet od góry widać, że coś jest nie tak. I to tylko pobieżnie, po analizie zdjęć. Ciekawe co jeszcze pozamieniano?

Szukaj dalej, pozdrawiam.

Edytowane przez MarekzMarek
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - tylko naprawdę mało obeznany człowiek wymienia te kondensatory ... Koszt ich znalezienia to grubo powyżej 1600 zł; jeśli się je znajdzie ! A jest 8 ! Stanowią jeden z kluczowych elementów brzmienia tego wzmacniacza !

Audiofilek najwyraźniej utrzymuje swój stan zdrowia psychicznego na podobnym poziomie - brak poprawy trochę jednak martwi ... Szkoda go mimo, że taki wredny (kiedyś trafi na swojego "towarzysza") no ale zrozumieć trzeba - choroba nie wybiera ! ...

P.s.

Dzięki za numer serii - wiadomo czego nie kupować ! ?

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2020 o 09:56, MarekzMarek napisał:

Jak zwykle niewypał. ???

Tu masz zdjęcie pokazanego przez ciebie egzemplarza z ebay:

s-l1600.thumb.jpg.072770c368b0b9bcd0155a994e4ff715.jpg

A tu masz oryginał. 

44c4ba174d27af502e8ba44fadb2.thumb.jpeg.90346aa49e8e479f83aeac90143e29ae.jpeg

Nawet od góry widać, że coś jest nie tak. I to tylko pobieżnie, po analizie zdjęć. Ciekawe co jeszcze pozamieniano?

Szukaj dalej, pozdrawiam.

Ha . Ja znokautowałem audiofilka w temacie znaleziska na eBay i Alegro. Wkleił tą samą aukcje nie wiedząc , że sprzęt grzebany. Posty od #35982...

 

Chciałem zauważyć jeszcze jedna rzecz. Mianowicie audiofilek jest w klubie Sansui od 2010r! Już wtedy zaczął marudzić o cenach Pioneera #224 , a o swoim Sansui pisał w poście #227...

Także zazdrości a od 10lat nie zrobił nic aby sobie kupić 907...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2020 o 11:37, misiek x napisał:

Brawo audiofilek,wygrałeś paczkę kredek i gumkę .

Bardziej przydadzą się czerwone kulki na receptę, a nie kredki i gumeczka...

@audiofilek4 pod którym głazem się schowałaś?  Jakieś przeprosiny się należą za oczernianie, wychodź krętaczu.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2020 o 10:19, MarekzMarek napisał:

Trzeba się trochę znać na marce, a nie wklejać kompromitujące Cię linki.

A propo wklejania linków, ten poniżej jest bardziej sensowny.

Polecam lekturę na stronie użytkownika Szymon. 

Test  Dynaudio Contour 30 z Sansui B-2103, B-2302 oraz Gryphon Essence.

 

P.S.

Napisałem to wcześniej ale popsuło mi się forum i nie wyświetlało mi postu poprawnie.

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, doktor_mun napisał:

A propo wklejania linków, ten poniżej jest bardziej sensowny.

Polecam lekturę na stronie użytkownika Szymon. 

Test  Dynaudio Contour 30 z Sansui B-2103, B-2302 oraz Gryphon Essence.

 

P.S.

Napisałem to wcześniej ale popsuło mi się forum i nie wyświetlało mi postu poprawnie.

pzdr,

...

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, doktor_mun napisał:

 

Polecam lekturę na stronie użytkownika Szymon. 

Trochę się Szymonowi dostało w klubie Dynaudio... 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego należy słuchać samemu i dopiero wtedy oceniać. Jest to złota zasada w audio. To co się podoba jednemu, dla drugiego już niekoniecznie. Jak kiedyś czytałem sporo testów, recenzji itp. Dziś już praktycznie w ogóle.

Mnie kolumny Dynaudio interesują jak najbardziej. Niestety nie słyszałem tego modelu Contour 30. Jeżeli bym posłuchał i by mi się spodobały, to byłbym skłonny kupić. Nie sugerowałbym się testami, opiniami, tylko własnym uchem. Napisałem o tym teście a propo Sansui, a nie Dynek.

Taka ciekawostka.

Ostatnio w luźnej rozmowie z znajomym ze sklepu audio poruszyliśmy temat Sonus Faber Olympica 2 i 3. Znajomy wytłumaczył, że (tak w skrócie) te modele Nova które są teraz, są gorsze od tych samych sprzed kilku lat. I ja mu wierzę, tym bardziej, że lubię brzmienie Sonus Faber. Niestety coraz więcej sprzętów produkują księgowi i tyczy się to wielu branż, nie tylko audio. Z drugiej strony zawsze znajdą się osoby, które będą twierdzić, że nowszy model jest lepszy, bo jest nowszy. Ile osób tyle opinii. Dlatego jeszcze raz: należy słuchać samemu i dopiero wtedy wyciągać wnioski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.