Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, bkeram napisał:

To już się „znudził” Sansui? Kupiłeś niewyczyszczony i nieustawiony wzmacniacz?

Nie tylko miałem jeden stary leżał nieużywany od dłuższego czasu ale po przejściu na 907 stwierdziłem że chcę się pozbyć wszystkich nieużywanych sprzętów a następnie dokonać zmian w systemie jakich to jeszcze nie wiem. Najprawdopodobniej wymienić kolumny. A najpierw najlepiej by było posłuchać u kogoś coś ciekawego no i posłuchać opinii o rad o reszcie sprzętu od posiadaczy 907. 

Na razie poza moimi kolumnami słuchałem 907 na JBL L100 grało fajnie ale to dźwięk live z wszystkimi jego wadami czyli jestem na nie ale szczegółów i dynamiki nie brakowało. U mnie jest przyjemniej ale znowu za delikatnie. No nic będę szukał i myślał jak odzyskam pieniądze ze starego sprzętu.

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, antymalkontent napisał:

Mam do Was pytanie sprzedałem parę dni temu wzmacniacz sansui z informacją że potencjometr czasami po włączeniu trzeba poruszyć żeby zagrał a więc wymaga czyszczenia lub innych działań.

Jeśli chce zwrócić z uwagi na wadę potencjometru to ja bym nie przyjął zwrotu. Napisałeś co wiesz, czyli że samo przeczyszczenie może ewentualnie nie pomóc. Chyba że chodzi o inne, nieujawnione wady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, don111 napisał:

Jeśli chce zwrócić z uwagi na wadę potencjometru to ja bym nie przyjął zwrotu. Napisałeś co wiesz, czyli że samo przeczyszczenie może ewentualnie nie pomóc. Chyba że chodzi o inne, nieujawnione wady

Nie tylko to.

39 minut temu, bkeram napisał:

To już kwestia Twojego sumienia. Tylko Ty wiesz jak się "dogadaliście" z kupującym. Trudno coś doradzić.

Chodzi o to że grzebal dlatego mam dylemat. Bo może się okazać że próbował coś z potencjometrem robić i mu nie wyszło i dostane wzmacniacz z uszkodzonym potencjometrem ze względu na grzebanie w nim.

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, antymalkontent napisał:
2 godziny temu, don111 napisał:

Jeśli chce zwrócić z uwagi na wadę potencjometru to ja bym nie przyjął zwrotu. Napisałeś co wiesz, czyli że samo przeczyszczenie może ewentualnie nie pomóc. Chyba że chodzi o inne, nieujawnione wady

Rozwiń  

Nie tylko to.

Czyli miał inne wady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko to. .....Chyba zabrakło przecinka- interpunkcja

1 godzinę temu, bkeram napisał:

Jeżeli wiedział o potencjometrze i nie podaje innego racjonalnego powodu, a jeszcze "grzebał", to raczej nie ma podstaw do zwrotu. 

Dokładnie tak

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kręcisz Pan Panie antymalkontent ! Gość nie grzebał tylko otworzył budę i zrobił fotki ! Ten potencjometr nie był ruszony bo to nie niebieski alps żeby go rozkręcać ! Sprzedałeś wzmacniacz z dojechanym potencjometrem i głupa palisz ! Jeszcze sam stwierdziłeś w rozmowie z nim, że ten wzmacniacz tak miał i że nie sądziłeś że to problem ! Kogo teraz chcesz w balona robić ???? Pecha masz bo ten potencjometr jest nierozbieralny !!!! Gość który kupił od Ciebie wzmacniacz nie zna nawet roli przełączników w tym wzmacniaczy a ty go o grzebanie podejrzewasz ??? Odbieraj sprzęt i sam się martw z czyszczeniem potencjometru w 711-ce bo chyba pojęcia nie masz, że tylko Marr pokusił się o serwis takiego potencjometru (trzeba go roznitować i wcale nie prosto rozłożyć ... I na przyszłość radzę Ci nie kłamać i nie oskarżać ! Zabrać sprzęt i martwić się samemu a nie wciskać sztrucla i głupa palić , że to nic poważnego si nie dzieje tylko małe czyszczenie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, don111 napisał:

Czyli miał inne wady? 

Nie miał żadnych innych wad. 

Słuchałem przed sprzedażą parę dni i sprzęt grał. I jeszcze całkiem nieźle mimo wieku.

4 godziny temu, czubsi napisał:

Widzę, że kręcisz Pan Panie antymalkontent ! Gość nie grzebał tylko otworzył budę i zrobił fotki ! Ten potencjometr nie był ruszony bo to nie niebieski alps żeby go rozkręcać ! Sprzedałeś wzmacniacz z dojechanym potencjometrem i głupa palisz ! Jeszcze sam stwierdziłeś w rozmowie z nim, że ten wzmacniacz tak miał i że nie sądziłeś że to problem ! Kogo teraz chcesz w balona robić ???? Pecha masz bo ten potencjometr jest nierozbieralny !!!! Gość który kupił od Ciebie wzmacniacz nie zna nawet roli przełączników w tym wzmacniaczy a ty go o grzebanie podejrzewasz ??? Odbieraj sprzęt i sam się martw z czyszczeniem potencjometru w 711-ce bo chyba pojęcia nie masz, że tylko Marr pokusił się o serwis takiego potencjometru (trzeba go roznitować i wcale nie prosto rozłożyć ... I na przyszłość radzę Ci nie kłamać i nie oskarżać ! Zabrać sprzęt i martwić się samemu a nie wciskać sztrucla i głupa palić , że to nic poważnego si nie dzieje tylko małe czyszczenie ....

Wezmę jeśli rzeczywiście nic nie było robione. Ja nikogo nie strugam mam jeszcze mniejsze pojęcie od kupującego. Nawet nie zaglądałam do wzmacniacza nigdy przez te 8 lat. Tylko zgłosiłem problem a co jest przyczyną to tylko po rozkręceniu i oględzinach przez kogoś kto się zna można przyjąć. Z drugiej strony ja nie daje do oceny wzmacniacza i nie siededaje taniej tylko sprzedaje z mankamentem na który kupujący przystaje i kupuje albo nie i nie kupuje.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, antymalkontent napisał:

Nie miał żadnych innych wad. 

Słuchałem przed sprzedażą parę dni i sprzęt grał. I jeszcze całkiem nieźle mimo wieku.

Dobry wieczór,

Dołączę się do dyskusji, bo to ja kupiłem ten wzmacniacz i ja chciałbym go oddać. Pytałem przed samym zakupem czy wszystko jest sprawne (punkt). Wzmacniacz w opisie zawierał słowo klucz "wzmacniacz kupiony od czubsi po sprawdzeniu i regulacjach", otworzyłem, pozbylem się kurzu, w oczy rzuciły mi się "kostki" za przednim panelem, z informacji od czubsi wynika, że nigdy czegoś takiego nie robił, a to kostki pomiarowe prawdopodobnie, więc czy faktycznie po regulacji od czubsi? (punkt). Potencjometr niestety nie działa poprawnie, zaskakuje z trzaskami od 1/4. Resztę dopisał czubsi (punkt). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable ułatwiające regulację nie są żadnym problemem ! Problemem jest potencjometr, którego reanimacja stanowi spory problem !

Pisz tutaj po co pw ?

 

 

co to znaczy 20 % taniej ????? Taniej od jakiej ceny ???? umownej czy tej ode mnie sprzed 8 lat ????? co to za dziwne tłumaczenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, antymalkontent napisał:

Nie miał żadnych innych wad. 

Słuchałem przed sprzedażą parę dni i sprzęt grał. I jeszcze całkiem nieźle mimo wieku.

Dobry wieczór,

Dołączę się do dyskusji, bo to ja kupiłem ten wzmacniacz i ja chciałbym go oddać. Pytałem przed samym zakupem czy wszystko jest sprawne (punkt). Wzmacniacz w opisie zawierał słowo klucz "wzmacniacz kupiony od czubsi po sprawdzeniu i regulacjach", otworzyłem, pozbylem się kurzu, w oczy rzuciły mi się "kostki" za przednim panelem, z informacji od czubsi wynika, że nigdy czegoś takiego nie robił, a to kostki pomiarowe prawdopodobnie, więc czy faktycznie po regulacji od czubsi? (punkt). Potencjometr niestety nie działa poprawnie, zaskakuje z trzaskami od 1/4. Resztę dopisał czubsi (punkt). 

26 minut temu, misiek x napisał:

A co to jest , telewizor żeby go oglądać ? Jeżeli nic się nie dzieje to po co tam zaglądać ? 

A kurz niech się zbiera latami. Poważnie? Szkoda, że nie zrobiłem fotek, bo było grubo. A zalegał już na złączach z tyłu. Dalej, na obudowie zobaczyłem dwa małe narośla, czyli wyłażącą rdzę, pod spodem jest tego dużo więcej, musiało być zalane. Ciecz dostała się też na transformator, korozja jest spora. Ale  nie, no przecież od "obcego" zwrotu nie przyjąłbym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego obcego, o czym Ty piszesz ? Jeżeli antymalkontent coś ukrył i nie napisał o tym przy sprzedaży, oczywiste jest że powinien sprzęt przyjąć z powrotem. I nie ma znaczenoia czy od obcego ( ???) czy nie obcego . Taki on dla mnie obcy i tyle go znam co i ciebie .

Pozdrawiam.

ps- napisałem że nie ma co zaglądać do wzmacniacza za często ,jeżeli nic się nie dzieje ....a fakt ,czasami można przeczyścić.

25 minut temu, Bratjuzef napisał:

A kurz niech się zbiera latami. Poważnie? Szkoda, że nie zrobiłem fotek, bo było grubo. A zalegał już na złączach z tyłu. Dalej, na obudowie zobaczyłem dwa małe narośla, czyli wyłażącą rdzę, pod spodem jest tego dużo więcej,

Swoja drogą nie kupowałeś wzmacniacza z salonu ,tylko kilkunastoletni używany, chyba że sprzedajacy poinformował że jest po czyszczeniu i przegladzie.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, misiek x napisał:

Od jakiego obcego, o czym Ty piszesz ? Jeżeli antymalkontent coś ukrył i nie napisał o tym przy sprzedaży, oczywiste jest że powinien sprzęt przyjąć z powrotem. I nie ma znaczenoia czy od obcego ( ???) czy nie obcego . Taki on dla mnie obcy i tyle go znam co i ciebie .

Pozdrawiam.

ps- napisałem że nie ma co zaglądać do wzmacniacza za często ,jeżeli nic się nie dzieje ....a fakt ,czasami można przeczyścić.

Ktoś rzucił wcześniej post, że od obcego czyli ode mnie zwrotu by nie przyjął. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wie sprzedawca i kupujacy na jakich zasadach odbyla sie transakcja 

 

ogoilnie temat sprzedazy i kupna to ciezki temat, szczegolnie sprzetu ktory juz dawno jest pelnoletni

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli skłania się ktokolwiek do kupna starszego, kulkudziesięcio-letniego sprzętu, musi brać pod uwagę natychmiastowy przegląd stanu elementów, ich ewentualną wymianę i czyszczenie zaraz po kupnie. Najlepiej dokonane u fachowca. 

Zresztą w takim sprzęcie nawet tuż po przeglądzie zdarzają się awarie. 

To ile wart jest dany model na rynku nie jest takie trudne do określenia, gdy działa google. 

Nie wiem w czym tu problem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakończony czubsi opisał mi wszystko co można zrobić jeszcze w poniedziałek elektronika podpytam czy podjął by się regeneracji w razie potrzeby tym bardziej że jak widzi problem to potrafi się mocno poświęcić żeby to zrobić i to by było na tyle.

 

Kupujący widzę się nawet znalazł. Jakieś narosla jakaś rdza jakaś kreska jakaś kostka (może ktoś kiedyś coś naprawial w końcu 30 lat już ma. Nie przesadzajmy w tym wieku to normalne i 90% sprzętu jaki Pan kupi będzie miał jakiś drobne mankamenty chyba że da Pan 4tys z gwarantują że pierwszy właściciel i leżał cały czas w komfortowych warunkach. Ja miałem 8 lat nigdy nie rozkrecalem nie grzebalem nie czyscilem nie naprawiłem, wcześniej miał czubsi który kupił na Ebay i co było wcześniej nikt nie wie. Nie ma co liczyć na super stan i tak wolałem kupić od kogoś kto się zna jak od handlarza na allegro.

Problem jest tylko jeden potencjometr do ogarnięcia. I jest to do zrobienia.

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

żeby zmienić temat

Stałem się posiadaczem Sansui Au 111 , ciekawi mnie czy jest ktoś kto ma taki i jakie ma wrażenia odsłuchowe .

Gdzieś w necie czytałem że seria alpha 907 była tak projektowana by zbliżyć dźwięk do tego modelu

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przekazów wszystkie wzmacniacze tranzystorowe Sansui AU miały, w zamiarze konstruktorów, zbliżyć się dźwiękiem do tego modelu. Począwszy już od początku tat 70-tych. Niektórym modelom, z tamtych lat, nawet blisko do "grania" (tranzystorowo-) lampowego. 

907-ki to raczej granie bardziej neutralne, porównując do specyfiki grania wcześniejszych, "ciepłych" modeli. Też zależy który model 907 bierze się pod uwagę, a jest ich sporo. 907-mki zmieniały się od połowy lat 80-tych do końca produkcji, czyli do ok 2000r, zyskując różne literowe wyróżniki, po cyfrach 907.... 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.