Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.07.2021 o 10:42, bkeram napisał:

 

Natomiast B/C2105, zagra tak jak pozwoli mu towarzysząca reszta toru. Tu trzeba wykazać się cierpliwością w doborze kolumn, czy źródła.

Trafiona opinia. Też tak uważam. 

B/C-2105 gra specyficznie (jak tu już napisano), czyli, że nie w każdym zestawieniu będzie się podobać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 11:12, hoobi napisał:

Daje rade, nic nie można zarzucić, ale chodziło mi tylko, żeby pokazać, że mimo prawie 40kg wagi, daje nieco ponad 100W 🙂

Zauważ, że B-2102MOS, 2103MOS, 2105MOS to są wzmacniacze mocy wykorzystujące moc MOS FET- ów. Moc 110W / 8 Ohm to i tak sporo. 

 

Cechą tranzystora mocy MOS FET jest wysoki współczynnik wzmocnienia i dobra liniowość (w porównaniu z konwencjonalnym tranzystorem MOS FET), a także doskonała charakterystyka wysokiej częstotliwości (o rząd wielkości lub więcej) w porównaniu z tranzystorem bipolarnym. 

Grają częściowo w mojej ulubionej klasie.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Pnie San-sui.

Tranzystory nie grają w określonej klasie. Pomylenie pojęć, to wzmacniacz gra w określonej klasie. Tranzystory pracują w/g parametrów jakie określa układ w którym są zawarte. Klasę wzmacniacza ,,mocno upraszczając,, określa się poprzez otwarcie ich w stanie spoczynku i sposób jaki zostały zaaplikowane. Dalej, FET to FET a bipolar to bipolar. Nie ma ,,magicznych,, tranzystorów. Produkuje się je masowo i nikt nie bawi się w ,, dosypywanie,, magicznych eliksirów by dla tego czy innego Kowalskiego, jego tranzystor był lepszy. Teraz są czasy produkcji masowej i logistycznie nawet podchodząc do tematu, takie działanie było by ,,mało efektywne,, . Można selekcjonować na testerze grupy tranzystorów o parametrach dobranych w/g zamówienia . Tednak ta selekcja dokonywana jest na etapie finalnym z jednej tej samejserii produkcji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś "kaszankę" na sąsiednim forum teraz tu zaczynasz?

Owszem teraz tak to działa. Liczy się ilość powietrza we wnętrzu wzmacniacza i 

"Produkuje się je masowo i nikt nie bawi się w ,, dosypywanie,, magicznych eliksirów by dla tego czy innego Kowalskiego, jego tranzystor był lepszy."

Zapomniałeś jednak o tym, że dyskusja dotyczyła wzmacniaczy produkowanych w latach świetności hi-endu, gdzie zwracano szczególną uwagę na konkretne elementy, zamawiane do konkretnych projektów. Tu akurat przez firmę Sansui. 

Poczytaj wspomnienia szefów projektów firmy Sansui, czyli u źródła! Mało wiesz w temacie. 

 

Proszę daruj sobie te szkolne połajanki. 

Co napisałem?

"Grają częściowo w mojej ulubionej klasie."

Co gra? Te wzmacniacze. 

 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   san-sui aż mnie mdli jak ciebie czytam,jesteś gorszy od tych januszów ,którzy nie słyszeli żadnego Sansuja a się wymądrzają. Weż chłopie na wstrzymanie.

image.png

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miast ciągłego strofowania i pouczania może powstrzymacie temperamenty i  napiszecie coś konkretnego na temat wątku, czyli Sansui.

Np na temat kabli IC, czy głośnikowych produkowanych przez firmę Sansui? 

Kable były i są bardzo dobre.  Świetnie wykonane. 

 

P.S.

Na mdłości należy wyrównać zaburzenia wodno-elektrolitowe. 

Jest sobota - wolne, więc można poszaleć! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, stu napisał:

Witam

Wie ktoś gdzie można wykonać przegląd i ewentualnie wyremontować wzmacniacz Au-717?

Pozdrawiam.

Nasz forumowy kolega @Bumpalumpjest ekspertem od Sansui, jest z Wałbrzycha.
Polecam z pełną odpowiedzialnością 😀

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, LJ3 napisał:

Dobrze zrobione da mocno po kieszeni! 

Skoro lubi ten wzmacniacz , pewnie jest na to przygotowany .

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Bumpalump nie może przyjąć wiadomości.

Ogólnie sprzęt jest sprawny ale chcę go poddać czyszczeniu i wymienić elementy pojemnościowe i terminale głośnikowe. Jest to jeden z kilku wzmacniaczy i stanowi zestaw z moim tunerem tu 717 którego wciąż słucham.

W tunerze też wymieniono kondensatory. Wie może ktoś gdzie można dostać żarówki do tego tunera są 8V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, stu napisał:

Kolega @Bumpalump nie może przyjąć wiadomości.

Ogólnie sprzęt jest sprawny ale chcę go poddać czyszczeniu i wymienić elementy pojemnościowe i terminale głośnikowe. Jest to jeden z kilku wzmacniaczy i stanowi zestaw z moim tunerem tu 717 którego wciąż słucham.

W tunerze też wymieniono kondensatory. Wie może ktoś gdzie można dostać żarówki do tego tunera są 8V?

W Accu e302 miałem żarówki 8V 0,3A. Zamawiałem w sklepie elektronicznym w swoim mieście . Koszt 5zł szt jakieś dwa lata temu .

co do kolegi @Bumpalump skoro o Nim wspominamy może wreszcie się pojawi na forum i się odezwie .

Ps

sprawdź priv

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bumpalump napisał:

 

Sprzedaj mi T+A Mariuszu 😛

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam miłośników Sansui, mam takie pytanie odnośnie zasilania - czy zestawy dzielone występują z zasilaniem na 220-240V?                                                                                                                                 Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Piotr Marzanna napisał:

Witam miłośników Sansui, mam takie pytanie odnośnie zasilania - czy zestawy dzielone występują z zasilaniem na 220-240V?                                                                                                                                 Pozdrawiam..

Występują. 

To tzw. wersje europejskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Owszem, dzielone zestawy  B/C 2302 na 240 V,  są nadzwyczaj rzadko spotykane.  Nie widziałem zestawu B/C 2301 na 240V. Może jest ale nie spotkałem. Nie było też B/C 2105 na 240V Wszystkie to MOS Vintage. Są jeszcze B /C 2101  i B/C 2102 ale nie MOS, i te były na 240 V ale to zupełnie inna klasa. Te były dość popularne w Niemczech. Widziałem kilka też w Polsce. Tych nie polecam, to owszem, marka Sansui, ale jakość nie powala, by nie napisać, że marna.  Osobiście mam zestaw B/C 2302 MOS Vintage z zasilaniem  na 240V. Mam też B/C 2301 na 100V . Jedyną zaletą zasilania 240V jest to, że nie trzeba  kupować transformatora obniżającego napięcie. Słuchowo przeciętny urzytkownik nie wychwyci różnicy.  O ile wiem, jest taki set B/C 2302 Mos Vintage,  do kupienia w Austrii. Cena jednak jest spora. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi bo...trochę to zawiłe z tymi zasilaniami🙂.. Z tego wynika że topowe klocki były produkowane z myślą o rodzimym rynku japońskim co mimo konieczności zastosowania dodatkowego trafa świadczy o trochę wyższej klasie sprzętu...tak mi się wydaje bo jak powszechnie wiadomo produkty na japonię i stany cechowała nieco wyższa jakość...?                                                 

Przez przypadek trafiłem na temat Sansui i przyznam że ciekawie się robi..😃

Edytowane przez Piotr Marzanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Piotr Marzanna napisał:

Ciekawe sprzęty...

Wzmacniaczy zintegrowanych nie miałem okazji zobaczyć ale preamp i końcówka dopiero na żywo robi wrażenie 😮 :-).. 

c-2105vintage.jpeg

b-2105mosvintage.jpeg

b-2103mosvintage.jpeg

au-07anniversary.jpeg

au-alpha907limited.jpeg

Pierwsze wrażenie, szczególnie wizualne, może być zgubne. 

Ostrzegam, gdyż te zestawy nie są tanie. 

Należy posłuchać każdego, z osobna. Przetrawić i wybrać ten, który odpowiada, według własnych preferencji. Każdy z nich gra inaczej. Ważne (ma bardzo duży wpływ na dźwięk) jest użyte źródło dźwieku, a nawet kable IC, miedzy nim a zestawem. 

Miłych odsłuchów. 

San-sui

 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.