Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do kabli MB, mam też taki XLR (Diamond) i uważam że to jeden z lepszych kabli w swojej cenie. Tym bardziej że używkę można dostać w jeszcze lepszej. Oczywiście wszystko zależy od konfiguracji.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrMarzanna

Odnośnie wrażeń. Jeżeli chodzi o to jak gra Sansui, proszę nie obrażać się, jedyne co w systemie może nie grać, to reszta toru. Nie ma takiej opcji, by Ten zestaw był misiowaty, szukaj przyczyny w interkonektach, kablach głośnikowych czy samych kolumnach, B/C 2105 gra bardzo dobrze. Co prawda nie mam już tego zestawu, ale miałem bardzo długo. Po latach zabawy ze sprzętem mogę powtarzać jak mantrę. Sansui z najwyższej półki muszą grać b.dobrze. Nie ma innej opcji, jak coś nie tak, przyczyna leży w reszcie zestawu. Jak ktoś nie wierzy, OK, potrafię udowodnić  że się myli. Można przyjechać do mnie i się przekonać.

Koledze San-sui dziękuję już za uwagi, wiem, wiem, masz swoje zdanie i słyszysz co słyszysz. Jak masz ochotę , zapraszam. Jak mnie przekonasz do swojego zdania, opłacę przejazd i wszystko z tym związane. Kable Nordost, Oyaide, AudioQest, Kimber. Chcesz kondycjoner, ok mam, bez też warto porównać. Źródło, teraz topowy Esoteric P-0s i DAC Reimio.  Zegar do źródła, mówisz i masz. Kolumny o krok niżej jak SF Stradivari, Jak nie, Renassance, Martin Logan. Chcesz lepiej , weź swoje. Wygrasz, pokryję koszta transportu.

Każdą zmianę w systemie słychać i można łatwo wyciągnąć wnioski co i jak gra. Wzmacniacz Sansui , dzielonka, wszystko dokładnie można usłyszeć. Srebro w torze, miedź w kablach, dźwięk się zmienia i wyraźnie to się słyszy. 

Sorry za wpis, to tak o jakości grania  Sansui. Jak co ś nie tak, szukaj w torze, wzmacniacz jest ostatni co może być nie tak.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiek x napisał:

Nawiązując do kabli MB, mam też taki XLR (Diamond) i uważam że to jeden z lepszych kabli w swojej cenie. Tym bardziej że używkę można dostać w jeszcze lepszej. Oczywiście wszystko zależy od konfiguracji.

Pozdrawiam.

Dziękuję za opinię, tak o diamondach czytałem dużo dobrego lecz ze względu na budżet na próbę zdecydowałem o xlr crystal i zobaczę po odsłuchu...👍

Edytowane przez Piotr Marzanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh😃, mam nadzieję że z powodu mojego wpisu nie będzie zaraz dymu bo to do niczego niepotrzebne.. Napisałem tylko to co słyszę ... Wg mnie gra to bardzo ciekawie, inaczej niż poprzedni set. Oczywiście zmiany w reszcie toru będą stopniowo wprowadzane a na jak długo Sansui zagości czy na dłużej czy krócej to czas pokaże. Swoją drogą miałem okazję posłuchać u Kolegi z forum AU-07 Limited i przyznam że też mi się podobało😉..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzam Ci zrobić coś z akustyką bo w obecnych warunkach to Ty tak naprawdę masz mało Sansui w Sansui ...

Ten zestaw w miarę wygrzewania i co najmniej z 40 minut po włączeniu dopiero nabiera właściwych cech brzmieniowych (zakładam, że sprzęt jest właściwie ustawiony co w przypadku mos-feta ma kluczowe znaczenie). Wzmacniacz po uzyskaniu właściwej temperatury (:-)) zacznie być zdecydowanie lżejszy w przekazie i bardziej subtelny. Góry nie masz (bo w nim jest piękna góra ...) bo Ci bas wszystko kryje ... Zrób coś z adaptacją bo na kaflach to sobie raczej łyżwiarstwo szybkie można poćwiczyć a nie muzyki słuchać ... Mam ten zestaw (już chyba z 3 komplet) i ostatnie o co bym go posądził to to, że "gra basem" ... Można mu zarzucić nieco uplastycznianie materiału ale jest to raczej nazwałbym - przyprawa do większej całości niż jedna z istotnych jego cech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Marzanna

Też mam nadzieję, że dymu nie będzie. Tak czytając Twoje wpisy odnoszę takie wrażenie, że trochę dziwnie do wszystkiego podchodzisz. Kolumny były modyfikowane pod Yamahę a ta marka zwykle gra z naleciałością suchości w przekazie, ok, ma się to co ma, jednak już to może dawać do myśleniaa. Dwa, od razu wskakujesz na głęboką wodę, łączysz XLR-ami, co z regóły jest kosztowne. Zaręczam, na RCA każdy zestaw Sansui zagra równie świetnie. Na początek w ślepym teście nie poznasz co i po czym gra. Interkonekty RCA są zdecydowanie łatwiejsze do kupienia. Może to wygląda, że się wymądrzam, ale sporo kabli u mnie leży, wiele przesłuchałem i wcale za XLR-em nie tęsknię. Wolę jak zestaw gra tak jak potrafi , niż tak, jak mu kable pozwalają. Tu przykra sprawa, sąfdzę, że od 3 do 4 tyś. zł. kosztowa będą same głośnikowe. Ja z uporem maniaka predysponuję Audioquet-a, bo to dobra i solidna marka od lat na rynku a ceny nie są aż tak kosmiczne. Głośnikowe w używkach należy szuka od Gibraltar w górę. Młodszy odpowiednik Gibraltara to Castle Rock. Właściwie od nich w tej marce zaczynają się neutralne kable głośnikowe. Proszę nie kombinować, nie jestem dystrybutorem tej marki i nie jestem z nią powiązany. Jedynie po latach poszukiwań doszedłem do tego co teraz piszę. Są one relatywnie tanie , Nowy Castle Rock kosztuje 3m około 6 a 7 tyś. Dystrybutorem jest Top Hifi.  Używki można znaleźć za połowę ceny. Ja osobiście mam Mont-Blanc i jest to o 3 poziomy wyżej notowany jak Gibraltar. Różnice są niewielkie, góra, średnica prawie to samo, małe różnice na poziomie do max 10 %. Większa różnica w basie, tu zdecydowanie bas jest lepiej kontrolowany i bardziej szybki, zwarty. W używkach różnica w cenie około tysiąca. Nawet nie myślę o Wiliamie Tellu, którego cena już kosmiczna. Po prostu mnie nie stać a poza tym, Gibraltar grał u mnie z pięć lat i nic mi nie brakowało. Był czysty, naturalny i nie podbarwiał. Jak mamy pewność co do wzmacniacza, kabla głośnikowego duży wpływ na interkonekt. Tu mam interkonekty Kimber. Rca o nazwie TAK. Zwykle stosowany w gramofonach, z jednej strony ma wtyk pod wejście do głowicy gramofonu w wyglądzie podobna do DIN. Można ją obiąć i dodać końcówki RCA. Nawet podróbki WBT sprawują się dobrze. Gra świetnie. Jako Coaxial stosuję  Kimber V 21, były to kable dopołączeń RGB video i są to wysokoczęstotliwościowe kable, sprawują się wyśmienicie. Jako RCA też. Ceny są przystępne. Pozostaje źródło. Kolega San-sui ma swoją teorję Ajonową a ogólnie lampową na Nosach. Jak lubisz zabawę w wydawanie kasy, szczęścia życzę.  Nosy Telefunkena czy inne z lat 50 tych czy 60 tych to sumy kilku tysięcy para. Prawdopodobieństwo, że trafisz dobre i długo jeszcze pograją niskie. Ogólnie temat lamp to nieustanna zabawa. Więc jakoźródło proponuję poszukać coś markowego ale nie po ,,modach,, . Tu można pisać i pisać. Jeżeli się poszuka, można trafić Esoterica DV 50s w sumie 4 - 5 tysięcy. Można, choć trzeba szukać. To CD SA CD i DVD ale nie należy liczyć na oglądanie filmów, chyba , że ma się w telewizorze wejćie RGB. Wtedy tak. Nie należy wierzyć, że można dokupoić jakieś adaptery pod HDMI. Muszę kończyć. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, stety....

Muszę się zgodzić z tymi wyżej napisanymi opiniami. Piszecie (nareszcie!) tak, jak gra ten zestaw, nawet dla mnie. U mnie i nie tylko, grał bardzo jasno (jak napisał @czubsi) - dla mnie za jasno i jak to ujął Jan (czepialski): "zanurza", czy raczej "otacza dźwiękiem" (czyli jak dla mnie to tzw. "katedra" do kwadratu, tzw. efekt wow). A tego nie znoszę. Gdyż dźwięk pcha się do przodu i przytłacza zamiast budować swobodę, lekkość i przestrzeń w 4D. Wiadomo, trochę można to skorygować ale tylko trochę, a to raczej zabawa na lata. Ja bym zamienił pre na np. dobre Accu. W takim zestawieniu słyszałem i to było dla mnie całkiem strawne i "obiecujące". 

Co do basów hmmm... Dziwne, gdyż ja miałem ich niedosyt w zestawie z 2105, mimo zastąpienia kabelków silver na miedziaki.  W zakresie, dołu pasma, nie do porównania z B-2301L, czy nawet z B-2102MV, w których (dla mnie!) całe pasmo jest bardzo równe. Nadmieniam, że wszystko co opisałem, odbyło się w porównaniu bezpośrednim, które robiłem dokładnie i całkiem nie tak dawno. W tych ostatnich końcówkach, żaden przedział nie dominuje, czy góruje nad innym. Dlatego właśnie te są u mnie. ☺️

 

 

 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Marzanna napisał:

Heh😃, mam nadzieję że z powodu mojego wpisu nie będzie zaraz dymu bo to do niczego niepotrzebne.. Napisałem tylko to co słyszę ... Wg mnie gra to bardzo ciekawie, inaczej niż poprzedni set. Oczywiście zmiany w reszcie toru będą stopniowo wprowadzane a na jak długo Sansui zagości czy na dłużej czy krócej to czas pokaże. Swoją drogą miałem okazję posłuchać u Kolegi z forum AU-07 Limited i przyznam że też mi się podobało😉..

Nie wiem jakiego źródła używacie ale aby nie pchać się w dodatkowe koszty, proponuję Wam, zamiast pre, zainwestować w dobrego CD-ka i łączyć bezpośrednio z końcówką dobrymi IC. 

Tak gram od jakiegoś czasu i jest nadzwyczajnie. Moje końcówki(a) są (jest) w takim zestawieniu niesamowite(a). 

Np. CD lampizowane w takim łączeniu z końcówką daje dźwięk dobrego lampowego wzmacniacza. To przecież tylko lampowy bufor w CD i wzmacniacz na tranzystorach MOS, a gra jak rasowa "lampa". 

😁

 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, san-sui napisał:

Nie wiem jakiego źródła używacie ale aby nie pchać się w dodatkowe koszty, proponuję Wam, zamiast pre, zainwestować w dobrego CD-ka i łączyć bezpośrednio z końcówką dobrymi IC. 

Tak gram od jakiegoś czasu i jest nadzwyczajnie. Moje końcówki(a) są (jest) w takim zestawieniu niesamowite(a). 

Np. CD lampizowane w takim łączeniu z końcówką daje dźwięk dobrego lampowego wzmacniacza. To przecież tylko bufor w CD i wzmacniacz na tranzystorach MOS, a gra jak rasowa "lampa". 

😁

 

 

W sumie nie próbowałem bezpośrednio cedeka podłączyć do końcówki...ale warto sprawdzić, choć cd nie używam..

35 minut temu, san-sui napisał:

Niestety, stety....

Muszę się zgodzić z tymi wyżej napisanymi opiniami. Piszecie (nareszcie!) tak, jak gra ten zestaw, nawet dla mnie. U mnie i nie tylko, grał bardzo jasno (jak napisał @czubsi) - dla mnie za jasno i jak to ujął Jan (czepialski): "zanurza", czy raczej "otacza dźwiękiem" (czyli jak dla mnie to tzw. "katedra" do kwadratu, tzw. efekt wow). A tego nie znoszę. Gdyż dźwięk pcha się do przodu i przytłacza zamiast budować swobodę, lekkość i przestrzeń w 4D. Wiadomo, trochę można to skorygować ale tylko trochę, a to raczej zabawa na lata. Ja bym zamienił pre na np. dobre Accu. W takim zestawieniu słyszałem i to było dla mnie całkiem strawne i "obiecujące". 

Co do basów hmmm... Dziwne, gdyż ja miałem ich niedosyt w zestawie z 2105, mimo zastąpienia kabelków silver na miedziaki.  W zakresie, dołu pasma, nie do porównania z B-2301L, czy nawet z B-2102MV, w których (dla mnie!) całe pasmo jest bardzo równe. Nadmieniam, że wszystko co opisałem, odbyło się w porównaniu bezpośrednim, które robiłem dokładnie i całkiem nie tak dawno. W tych ostatnich końcówkach, żaden przedział nie dominuje, czy góruje nad innym. Dlatego właśnie te są u mnie. ☺️

 

 

 

 

Jasno? A z jakimi kolumnami to grało?🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Piotr Marzanna napisał:

W sumie nie próbowałem bezpośrednio cedeka podłączyć do końcówki...ale warto sprawdzić, choć cd nie używam..

Jasno? A z jakimi kolumnami to grało?🧐

Szkoda, że bez CD. Ale może być także dobry DAC na lamkach. 

Ze względu na pełny, dobrze oddany bas (którego często mi brakuje) ostatnio używam tylko kolumn grających w linii transmisyjnej. Mniej (jak mogliście zauważyć) zależy mi na górze pasma, które niektórzy preferują (a właściwie prawie większość), ze względu na "szelest" odgłosów i szczegółów. 

Jedna uwaga do poprzedniego wpisu. 

W pełni "lampowe granie" tylko z B-2102MV - leciutko wycięta jest góra pasma. I dlatego właśnie daje taki doskonały lampowy efekt z lampowym CD. 

B-2301L ma mocną górę i środek, podobnie jak Wasza B-2105MV i już tego, aż tak, nie da się przełożyć, a szkoda. 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, san-sui napisał:

Niestety, stety....

Muszę się zgodzić z tymi wyżej napisanymi opiniami. Piszecie (nareszcie!) tak, jak gra ten zestaw, nawet dla mnie. U mnie i nie tylko, grał bardzo jasno (jak napisał @czubsi) - dla mnie za jasno i jak to ujął Jan (czepialski): "zanurza", czy raczej "otacza dźwiękiem" (czyli jak dla mnie to tzw. "katedra" do kwadratu, tzw. efekt wow). A tego nie znoszę. Gdyż dźwięk pcha się do przodu i przytłacza zamiast budować swobodę, lekkość i przestrzeń w 4D. Wiadomo, trochę można to skorygować ale tylko trochę, a to raczej zabawa na lata. Ja bym zamienił pre na np. dobre Accu. W takim zestawieniu słyszałem i to było dla mnie całkiem strawne i "obiecujące". 

Co do basów hmmm... Dziwne, gdyż ja miałem ich niedosyt w zestawie z 2105, mimo zastąpienia kabelków silver na miedziaki.  W zakresie, dołu pasma, nie do porównania z B-2301L, czy nawet z B-2102MV, w których (dla mnie!) całe pasmo jest bardzo równe. Nadmieniam, że wszystko co opisałem, odbyło się w porównaniu bezpośrednim, które robiłem dokładnie i całkiem nie tak dawno. W tych ostatnich końcówkach, żaden przedział nie dominuje, czy góruje nad innym. Dlatego właśnie te są u mnie. ☺️

 

 

 

 

Ale ogólnie ten basik mi się podoba zwłaszcza w elektronice, jak pisałem wyżej mam możliwość wyboru typu bass reflexu, ten łagodniejszy jest z przodu ale go nie używam bo nie jest w moim typie, zatem bas nie jest tylko i wyłącznie zależny od wzmacniacza. Swoją drogą to ten sam zestaw u każdego z nas z pewnością zagrałby inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piotr Marzanna napisał:

Ale ogólnie ten basik mi się podoba zwłaszcza w elektronice, jak pisałem wyżej mam możliwość wyboru typu bass reflexu, ten łagodniejszy jest z przodu ale go nie używam bo nie jest w moim typie, zatem bas nie jest tylko i wyłącznie zależny od wzmacniacza. Swoją drogą to ten sam zestaw u każdego z nas z pewnością zagrałby inaczej...

Tu się nie mogę zgodzić. Owszem kolumny ważne. Ale to ok 50%, a reszta toru to pozostałe 50% basu. 

Dodam, że stosując "moje" IC srebrne, między CD i końcówką, prawie niweluję niedoskonałość góry pasma w tej końcówce. Ale i tak gra delikatniej, niż inne końcówki Sansui.

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, san-sui napisał:

Szkoda, że bez CD. Ale może być także dobry DAC na lamkach. 

Ze względu na pełny, dobrze oddany bas (którego często mi brakuje) ostatnio używam tylko kolumn grających w linii transmisyjnej. Mniej (jak mogliście zauważyć) zależy mi na górze pasma, które niektórzy preferują (a właściwie prawie większość), ze względu na "szelest" odgłosów i szczegółów. 

Jedna uwaga do poprzedniego wpisu. 

W pełni "lampowe granie" tylko z B-2102MV - leciutko wycięta jest góra pasma. I dlatego właśnie daje taki doskonały lampowy efekt z lampowym CD. 

B-2301L ma mocną górę i środek, podobnie jak Wasza B-2105MV i już tego, aż tak, nie da się przełożyć, a szkoda. 

 

Płyty znam na pamięć więc sięgałem po nie tak sporadycznie że odtwarzacz i płyty poszły na bok w zamian za kopalnie muzy z netu, myślę że każdy z nas trochę inaczej odbiera muzykę nie mówiąc już o guście muzycznym stąd zapewne te różnice🙂..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr Marzanna napisał:

Płyty znam na pamięć więc sięgałem po nie tak sporadycznie że odtwarzacz i płyty poszły na bok w zamian za kopalnie muzy z netu, myślę że każdy z nas trochę inaczej odbiera muzykę nie mówiąc już o guście muzycznym stąd zapewne te różnice🙂..

Dlatego wcześniej nie chciałem sugerować, co do wyboru. Zawsze należy posłuchać samemu.

"Najlepszy zestaw to ten, który dla mnie (ciebie) gra najlepiej." 

☺️

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Marzanna

Co do gustów muzycznych , zgoda w pełnej rozciągłości. Nie dyskutuję. Co do źródła, pliki, OK tu mało mam do powiedzenia, wolę coś namacalnego jak płyta CD czy czarny krążek. Co do gustu muzycznego San-sui się nie wypowiadam. Już narzuca 2102xxx. OK Jego sprawa. Co do ,, katedry ,, nie mam słów ale i to tłumaczę, że ma się to co się chce i już. Dla mnie odsłuch nagrania jest wtedy, kiedy słyszę jak płytę nagrano, jak grają poszczególne instrumenty , jak śpiewa wokalistka/ta. Wszystko to składa się na przekaz muzyki. Wszelkie zabiegi by coś wyciąć, zamaskować czy przykryć innym kawałkiem pasma, są niedopuszczalne. Słucham nagrania tak jak chciał tego twórca. Inna sprawa, że wiele płyt serwuje kiepskie realizacje czy błędy realizatorskie jak nadużywanie limiterów, forowanie jakiś zakresów pasma - ,,bo tak lubi większość,, . Nie , takie rzeczy mnie nie bawią i poprostu nie kupuję już danego wykonawcy. Np Joe Bonamassa w/g mnie swoje studyjne płyty ma źle zrealizowane. Koncerty , jest kilka lepszych pod względem realizacji dwięku. 

Padł opis kabli, srebro , miedź. Zawsze, zawsze srebro wyastrza górne zakresy pasma muzycznego. Miedź, ociepla.

Zaznaczam, wszystko co napisałem jest moją opionią, nikomu nie narzucam niczego.  Kiłej zabawy w audio. Jak cieszy, tak ma być. Tak kończę i spadam za róg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedziane chyba nawet wiem jak zdobyć (i to w świetnym stanie) ale najpierw to się z ceną trzeba zmierzyć bo cena kompletu to z tego co kojarzę około 1000 zł; Sprowadzenie z Japonii (bo i taka jest możliwość) to i tak wychodzi drożej a i wykonanie to już nie jest stara szkoła ...

 

Co do opisów brzmienia podanych przez San-sui ... powiem krótko - gdyby to był mój wątek to dawno bym kolesia zbanował bo jedynie robi ludziom wodę z mózgu tymi swoimi wywodami ...

B2105 i za dużo góry - człowieku co ty pieprz...sz ???? Kto tak powiedział ??? Masz słuch jaki masz i tego oceniać nie będę bo nie od tego jestem ale jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to się nie odzywaj ! I przestań tu potem się wyżalać, że komuś nie w nos twoje wywody bo tak naprawdę ludzie w du...e to mają tyle, że po prostu "zmęczył się materiał ..."

 

Gratuluję jeszcze raz zestawu B2105MOS !

Pozostaje go jedynie właściwie zaadoptować i tu jest sedno tematu  !  Przypisywanie mu cech typu czegoś za dużo czy czegoś za mało to jedynie pochodne upośledzeń zdrowotnych ... Lekkie ocieplenie kompletnie nie zakłóca mu balansu tonalnego i w żaden sposób nie rzutuje na całościową charakterystykę przekazu. To najwyższa półka Sansui i tak też gra !

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czubsi napisał:

Miedziane chyba nawet wiem jak zdobyć (i to w świetnym stanie) ale najpierw to się z ceną trzeba zmierzyć bo cena kompletu to z tego co kojarzę około 1000 zł; Sprowadzenie z Japonii (bo i taka jest możliwość) to i tak wychodzi drożej a i wykonanie to już nie jest stara szkoła ...

 

Co do opisów brzmienia podanych przez San-sui ... powiem krótko - gdyby to był mój wątek to dawno bym kolesia zbanował bo jedynie robi ludziom wodę z mózgu tymi swoimi wywodami ...

B2105 i za dużo góry - człowieku co ty pieprz...sz ???? Kto tak powiedział ??? Masz słuch jaki masz i tego oceniać nie będę bo nie od tego jestem ale jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to się nie odzywaj ! I przestań tu potem się wyżalać, że komuś nie w nos twoje wywody bo tak naprawdę ludzie w du...e to mają tyle, że po prostu "zmęczył się materiał ..."

 

Gratuluję jeszcze raz zestawu B2105MOS !

Pozostaje go jedynie właściwie zaadoptować i tu jest sedno tematu  !  Przypisywanie mu cech typu czegoś za dużo czy czegoś za mało to jedynie pochodne upośledzeń zdrowotnych ... Lekkie ocieplenie kompletnie nie zakłóca mu balansu tonalnego i w żaden sposób nie rzutuje na całościową charakterystykę przekazu. To najwyższa półka Sansui i tak też gra !

Myślę, że za te, ujmę to tak: "niegrzeczne" uwagi, w końcu zostaniesz przytęperowany. Chociaż okresowo, dla ostrzeżenia. 

Wyrażaj się chociaż na tym forum! Co się dzieje na sąsiednim - nie moja sprawa. Omijam szerokim łukiem. 

To jednak publiczne miejsce. Swiadczy jedynie o twoim podejści do innych. Braku kiultury!

 

 

 

 

Zapominasz, że Polska to wolny kraj i każdy może opisywać swoje własne wrażenia. 

 

Zaskakuje tak szybka zmiana frontu do opisu C/B-2105!

 

Zdecyduj się w końcu na jednolity przekaz!

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nóżek w Sansui serii alpha nawet nóżki/stopki nie są zwyczajne jakby się to mogło wydawać i jak to jest w innym sprzęcie nawet z górnych półek. Seria alpha ma nóżki zupełnie inne trzeba byłoby może i to poznać i wypisać jak to idzie od modeli 607dr,xr,mr itp. do 907dr,xr,mr, bo i pewnie nawet w poszczególnych modelach nóżki są różnie wykonane i z innych materiałów.  Człowiek się nawet nad tym nie zastanawia dopóki nie przyjdzie jemu takich dokupić. Ja potrzebuje do Sansui AU-alpha-707xr plastikowe jak na zdjęciach.

 

 

 

 

 

s-l1600aa.jpg

s-l1600b.jpg

s-l1600c.jpg

Edytowane przez bakczysaraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bakczysaraj napisał:

Co do nóżek w Sansui serii alpha nawet nóżki/stopki nie są zwyczajne jakby się to mogło wydawać i jak to jest w innym sprzęcie nawet z górnych półek. Seria alpha ma nóżki zupełnie inne trzeba byłoby może i to poznać i wypisać jak to idzie od modeli 607dr,xr,mr itp. do 907dr,xr,mr, bo i pewnie nawet w poszczególnych modelach nóżki są różnie wykonane i z innych materiałów.  Człowiek się nawet nad tym nie zastanawia dopóki nie przyjdzie jemu takich dokupić. Ja potrzebuje do Sansui AU-alpha-707xr plastikowe jak na zdjęciach.

 

 

 

 

 

s-l1600aa.jpg

s-l1600b.jpg

s-l1600c.jpg

Zamawianie oryginalnych, w sugerowanych wyżej cenach, to paranoja. W dużo niższych cenach kupisz uszkodzony model Sansui i podmienisz. Jak widac to plastiki. 

Prostszy sposób to kupienie podobnych ale jednolitych, z innej, solidnej firmy. Widziałem takie lub podobne na allegro, gdy szukałem do Sony. 

 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ważne są preferencje, jednak temat oceny brzmienia C/B-2105 nie daje mi spokoju. Szczególnie gdy czytam dwa wpisy tej samej osoby, jeden wpis po drugim, a są one przeczące sobie. 

Jeżeli ktoś słyszy wyraźniej dominowanie góry pasma nad dołem (gdyż jednak to potwierdzono i  napisano: gra jasno!!) to oznacza tylko jedno:

Słyszy dużo więcej i bardziej zauważa tą dominację góry nad dołem od innych (dużo mniej słyszących!?), którym tej wyrazistości w ocenie musi brakować. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak LJ3. Te nóżki nie są okrągłe a owalne (zobacz zdjęcia co pokazuje pomiar suwmiarką) i tutaj głównie leży problem z ich zakupem czy dorobieniem/ dotoczeniem. Niestety tanio uszkodzonego tego typu wzmacniacza/ wzmacniaczy nie uda się kupić - zapewniam. Jedynie jeśli ktoś już ma wybrakowany z części taki wzmacniacz i zechce odsprzedać takie nóżki - być może jak janvideo24 - to wtedy byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bakczysaraj a co się stało z oryginalnymi nóżkami ?  

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, bakczysaraj napisał:

Poprzedniemu właścicielowi ponoć nie wchodził w półkę, więc zdjął a po kilku latach ... zapomniał o nich i razem z jakimś tam zbieranym elektro złomem przypadkowo zutylizował.

Dlatego nie należy takich rzeczy robić - drodzy koledzy.

Totalna głupota ! Wolałbym wziąć nowy stolik/szafkę a nie pozbawiać sprzęt nóżek ! Przecież one umożliwiają wentylacje ! Ty widziałeś swój sprzęt w środku ???

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i mam 4ry miedziane nóżki :) 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.