Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma sens, tyle, że odpuść sobie te Nichicony !!!!!!!!!! Tylko Silmic albo BG nic innego tam nie wsadzaj !

Nichicony oczywiscie tylko na zasilacz a nie w tor koncowek. Tutaj, jak sie uda kupic BG to super, ale to sam wiesz, ze w dzisiejszych czasach prawie niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie jak działa AU-919? Jak go oceniacie?

Posiadam w jednym z moich systemów AUX-911DG i jestem z niego bardzo zadowolony. Czy można te wzmacniacze porównać?

Mam okazję kupić AU-919 (niestety na odległość) i się zastanawiam jak to gra?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, chciałem się tylko dopisać jako kolejny trafiony „sansujozą”.

 

Jakbyście słyszeli coś o dobrze utrzymanym egzemplarzu Alphy 607 albo 911/711 do sprzedania to serdeczna prośba o kontakt via pw.

 

Miałem 607XR w idealnym stanie, prądy ustawione perfekt, tylko podłączać i grać....pół roku go sprzedawałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyscie mi podac jakies propozycje interkonektow jakie stosujecie w swoich wzmakach? Mowie tu o budzetowych kabelkach takich powiedzmy do 700 za uzywki. Zaczalem bawic sie zrodlem (Malina plus Dac) i chcialbym od razu zajac sie kablami. Wzmak to 707DR a kolumny Proac Response 1/Jamo Concert 8.

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky

 

Spróbuj polskie M&B Audio Cable. Kupisz sobie nowe i będziesz mógł przetestować przed zakupem. Warto.

Myślę że na początek modele Aurora2 i Diamond. Będzie dobrze. Niżej nie bardzo jest sens chyba, ale to zależy co kto lubi i chce osiągnąć.

Jest na tym forum wątek użytkowników M&B - poszukaj. Ja mam xlr Aurora2 oraz Diamond i sobie chwalę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym, że niektórzy miłośnicy marki polecają przede wszystkim zakupy sprzętu z pewnego źródła, a najlepiej od forumowiczów w poniższym linku przykład jak czasem może to wyglądać.

 

httpss://forum.audio.com.pl/topic/57236-czarna-lista-sprzedawców/?tab=comments#comment-240587

Edytowane przez hayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz coś kupić, chyba raczej nie...to po co ten link ? Wydaje się że tylko chcesz zrobić sensację .Ktoś zrobił żle i już zostało to opisane na w/w forum.Czasami ludzie popełniają błędy. Ty piszesz tylko aby komuś dopiec,albo coś wytknąć...ktoś się potknął ,to jeszcze go trzeba kopnąć.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky

 

Spróbuj polskie M&B Audio Cable. Kupisz sobie nowe i będziesz mógł przetestować przed zakupem. Warto.

Myślę że na początek modele Aurora2 i Diamond. Będzie dobrze. Niżej nie bardzo jest sens chyba, ale to zależy co kto lubi i chce osiągnąć.

Jest na tym forum wątek użytkowników M&B - poszukaj. Ja mam xlr Aurora2 oraz Diamond i sobie chwalę bardzo.

Rzuce na to okiem bo widze ze ceny w miare przystepne. Czy sklepy inne niz allego sprzedaja te kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luckyguliver

 

Większość to oferty producenta.

Możesz też przez jego stronę bezpośrednio:

https://mbaudiocable.pl/

 

Jest tam kontakt, można zadzwonić, popytać, coś ponegocjować itp.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Sansui. Miałem jakiś czas temu amplituner sansui solid state 800 . Dobrze go wspominam, choć dzwięk był trochę męczący dla mnie. Chciałem zapytać jaki jest najlepszy wzmacniacz lub amplituner Sansui do kwoty 1500 zł, o największej muzykalności i nienatarczywej barwie.

Muzykalność jest terminem różnie interpretowanym dlatego postaram się poniżej opisać co przez ten termin rozumiem. Muzykalność urządzenia dla mnie jest to zdolność przekazywania wyraźnych różnic między nutami i akordami, gamami. Dzięki wyraźnym zmianom w harmonii dobrze odbieramy melodie, nastroje, emocje zawarte w muzyce inaczej muzyka staje się płaska i nudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortepiano

 

Każdy ma inne preferencje, ale jak z Solid state 800 miałeś męczący dźwięk to raczej była kwestia kolumn, z którymi powinieneś pokombinować. Z doświadczenia wiem, że w "męczącym dźwięku" w 90% przyczyną są kolumny.

Może spróbuj się z serią G ?

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokar

 

Napisz coś więcej, jakie są wymiary pokoju, gdzie będą stały, ile miejsca będzie między nimi (rozstaw), ile miejsca od kolumny do ściany bocznej i tylnej, jakie źródło, preferencje muzyczne, ulubieni wykonawcy.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. I najważniejsze to budżet +- oczywiście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokar

chario delphinus mogą być ciekawą propozycją.Kef reference 201.

Sprawdź propozycje YB Audio - mają swój wątek tutaj, stronę i FB, warto.

 

Ale byś napisał jaki metraż, muzyka, preferencje co do dźwięku - będzie łatwiej. No i jaką masz kasę na to.

Im lepsze tym lepiej będziesz miał, do Alph nie ma co oszczędzać na kolumnach, wiem z doświadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.