Skocz do zawartości
palton

Klub Miłośników Sansui

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon

Ten AU-07 bardzo kusi ceną. Ten tył jak widać skutecznie odpycha kupujących. Ponieważ kupiłem B 2302, więc nie mam kasy, dawno by był mój. Front wydaje się być w dobrej kondycji a ponieważ od boków nie odszedł fornir, więc nie jest to topielec. W środku najwyżej będzie dużo syfu ale nie wygląda na topielca. Stał gdzieś w okolicach okna w pobliżu morza. Tył, to stalowa blacha, miedziowana,  pod wpływem soli weszła rdza i go je.

Pozdrawiam.

Jan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy wspolczynniku sprawnosci transformatorow na poziomie ok 0,85 transformator pobierajacy z sieci 1500VA mocy pozornej oddaje do obciazenia moc czynna rowna ok 1290W

Transformator o mocy 1kVA bedzie wystarczajacy do sprawnego zasilenia 907

Korozja na miedziowanych panelach wynika zapewne z warunkow w jakich sprzet przl przechowywany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Yasica napisał:

AD  1 - no jasne :)

Ad 2: 

To jest Samo Trafo, do zabudowy.

Japonskie z 1995 roku , 12KG wagi.

100V napiecia x 15A = 1500VA - tak można przyjąć

Dla porównania takie samo z Airlinktransformes wazy 7kg z obudową  

https://airlinktransformers.com/product/japan-europe-voltage-converter-eu-ja1500

te 120 Funtów x 5zł = 600zł 

Te ceny to chyba netto? Bo nie moge doczytać nigdzie ... 

Pytanie ile transport kosztuje do Polandi ...

Ja na Twoim miejscu kupiłbym najbezpieczniej gotowe trafo. Może być i Airlink'a, ale nie ograniczałbym się tylko do tej firmy. Na ebay jest bardzo dużo traf, a osobiście uważam za najlepsze te z Japonii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swoje Japońskie EI o mocy 1kVA w obudowie kupilem za 470zł z wysylka, tak wiec trzeba polowac na okazje

Edytowane przez Bumpalump

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, bkeram napisał:

Ja na Twoim miejscu kupiłbym najbezpieczniej gotowe trafo. Może być i Airlink'a, ale nie ograniczałbym się tylko do tej firmy. Na ebay jest bardzo dużo traf, a osobiście uważam za najlepsze te z Japonii. 

A macie jeszcze jakies konkretne propozycje? Narazie to w tym temacie poruszam sie jak dziecko we mgle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, bkeram napisał:

Wyślę Ci na prv.

Poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Janek w AU07 nie ma forniru !!!! To jedyne Sansui z bokami z litego drewna czereśni lakierowane japońską laką (15 warstw ...) z tłoczeniami w których są szyny z miedzi przedzielone bitumitem (trzy wartswy )- ot i taka historia :-) ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pawle.

Masz rację, ale trudno to prosto napisać, nie naruszone X warstw laki,...

Jan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Yasica napisał:

ja dziś rzucę hasło żonie by może wyjechała z dziecmi do teściów ??  ... 23 Lutego wstępnie ??  

Yasica

Pisz na pw do zainteresowanych (Maciek, Marek i ja). Nie ma co tutaj się umawiać na ogólnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Bumpalump napisał:

Swoje Japońskie EI o mocy 1kVA w obudowie kupilem za 470zł z wysylka, tak wiec trzeba polowac na okazje

Też, jak wiesz, od kilku dni ,,męczę" japońskie trafo ( 1000W/15 kg )u siebie i przyznaję że to zupełnie nowe przeżycie. Podłączony do tych samych gniazd lecz bez obudowy. Choć Airlink nie jest absolutnie zły. To na prawdę porządny toroid. Jednak ten japoński kloc skutecznie  narobił w brzmieniu pozytywnego zamieszania. Cały czas jednak czekam co się jeszcze zmieni za tydzień,dwa. Na razie co mogę powiedzieć o brzmieniu to nastąpił prawdziwy ,,massive attack".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, bkeram napisał:

Poszło.

Dziękuję bardzo za sugestie , te od Ciebie na prv lub tu na ogólnym .. 

Tak przy okazji, zapytam Was, a może ktoś chce się pozbyć jakiegoś swojego gotowego Trafa 230 / 100V  750-1000-1250VA, bo mu się zrodził w głowie jakiś inny plan ?? 

Jeżeli tak to proszę o propoyzcje na prv, dziś chcę podjąć decyzje  mieć to za sobą ... 

55 minut temu, mario100007 napisał:

Też, jak wiesz, od kilku dni ,,męczę" japońskie trafo ( 1000W/15 kg )

Zdradzisz co to za trafo ?? 

Kupiłeś gotowe tylko PnP czy gołe do zabudowy ?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem ostatnie jakie miał ten sprzedawca od którego ma też Mariusz. Tylko że z poucinanymi kablami dlatego go oficjalnie nie sprzedawał. Ale to mi na rękę bo I tak bym to zrobił po swojemu. Cena smieszna dzięki temu. Trafo ma 9 lat z fabryki w Japonii ze zlikwidowanrgo toru produkcyjnego części do telewizorów. Urzywany był może połowę tego okresu aż do oficjalnej decyzji o likwidacji tej części fabryki. W gruncie rzeczy trafo świetne I jak za darmo. Wychodzą z niego druty solid core 2.3mm. A na pierwotnym 1.8mm. Nie wzbudza się choć delikatnie go słychać jak przyłoży się ucho. 

Ten Airlink 750 VA będę sprzedawał Sam bądź z cześciową obudową z gniazdami jak byś był zainteresowany. Do nowego trafa i tak muszę wykonać nową więc szkoda by było ją zostawiać bo swoje robi i to dobrze. 

Pozdrawiam 

Mariusz 

Edytowane przez mario100007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piotr tez kupil 1kVA od tego samego sprzedawcy i podobnie jak Ty musi go jeszcze opakowac w obudowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi