Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Olafi

 

9900 choć jak już wspomniałem nie znam touważam, ze zapewne daleko od struktury innych klocków nie odbiega ! Sadzę, że jest na pojedyńczym torze jak i inne starsze. jedno co możesz awsze zrobić to wymienić mnijesze kondy na Nichicon KZ, Elna Silmic II lub ewentualnie Nichicon FG lub ES w zalezności od miejsca. Dodatkowo możesz założyć bypassu na główne filtrujące z polipropylenów o wartości max 1 uF. Dodatkowo można uzupełnić bypassy na ważniejszych elektrolitach (głównie zasilanie i odczepy zasilania.) z polystyrenów, które niestety sa bardzo ciężko dostepne. W tych starych wzmacniaczach w zasadzie są one wszędzie (z folią miedzianą. ktoś wrzucił bebechy bogajże AU-X90G i tam dosłownie roi się od polystyrenów ! Nie wiem czy wiecie czy nie ale to one powodują "otwartość" tych wzmacniaczy i to charakterystyczne powietrze ... Polipropyleny (oczywiście odpowiednie) dadzą lepszą konturowość i masę w średnicy i górnym basie. Dodadzą także potęgi. Rikeny z kolei odbarwiały średnicę - głównie strefę wokalu ale trzeba je było odpowiednio dobierać aby nie przesadzić - w najstarszych topowych konstrukcjach spotyka się brązowe wersje tych rezystorów (późniejsze to już tylko niebieskie). Jak widać nikt wtenczas nie poprzestawał na samych częściach głównych. Kondensatory elektrolityczne mimo, ze bardziej "nowoczesne" niż kiedyś nadal posiadają stare wady z racji i własciwości fizycznych. Dziś bypassy stosuje się o wiele rzadziej (tylko w bardzo drogich sprzętach) bo najzwyczajniej w świecie większość manufaktur produkujących tego typu komponenty albo już nie istnieje albo mocno ograniczyła swoją ofertę to dotyczy Riken, SA, ASC i wielu wielu innych. Zastanawia tylko fakt olbrzymich zbieżności w takich zabiegach pomiędzy topowymi markami jak Luxman Sansui Accuphase itp... Wszystkie firmy stosowały swoje patenty ale sięgały po te same zestawy upiększaczy ... a dziś ... ech ... tylko ceny pozostały i wpajane przeświadczenie, że świat idzie do przodu więc i technika audio też ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w doskonałej cenie, do końca aukcji tylko 1 dzień. Ma szansę pójść niedrogo au-717 po generalnym przeglądzie... Normalnie sam dla siebie bym wziął, ale ostrze sobie zęby na preampa:

http://cgi.benl.ebay.be/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260546256909#description

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czyszczę Pronto Classic i bawełnianą szmatką, nie pozostawia smug a po wyschnięciu bawełnianą szmatką poleruje, i świeci się jak nowy, a w panelu można się przeglądać. Broń Boże nie należy polerować pastami lekko ściernymi. Zrobię zdjęcia razem jak przyjdzie CD-X701i, zresztą już jest na zdjęciu razem z Pawła AU-X911.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jeszcze pamięta ze firma Sansui należała do ś.p. koncernu Global Tech ( firma japońska notowana na giełdzie Kanadyjskiej ) czy Akai ?

swoją drogą szkoda obydwu ze nie istnieją.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo - porównywałeś oba swoje tunery kenwooda 7020 i sansui? Nigdy nie słyszałem sansui, a kenwooda miałem okazje. Swoją drogą było by to ciekawe zestawienie znanego i cenionego tunera z pasującym do mojej wieży:-), ja mam sony S590ES zawsze go uważałem za nieciekawy - upiększający, ale z sansui gra bardzo przyzwoicie - bardzo mnie zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bezpośrednim starciu tunerów: Kenwooda KT 7020 wygrywa według mnie Sansui TU 701 za rewelacyjną średnice, to trzeba usłyszeć !!! Niskie tony też są lepsze na Sansui.

Kenwood wygrywa w wysokich tonach są po prostu wyśmienite.

 

Szkoda ze nie można tego połączyć w jednym urządzeniu :(

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Przemo nie słyszałeś Kenwooda w pełnej krasie. Spytaj Radka jaka jest różnica w tym co prezentuje 901 przed odświeżeniem i po ... Różnica nie jest duża ... jest kolosalna i to nie jest żart ! Nie słyszałeś jeszcze swojego wzmacniacza uwierz mi ! Kenwood ma bardzo naturalna średnicę i delikatną bartdzo wysublimowaną górę. Tuner Sansui gra środkiem bo nie słyszysz co potrafi zrobić z górą. Co jak co ale Twój wzmacniacz zacznie grać prawdziwą górą (a nie wysokim środkiem jak teraz) dopiero po zmianach. Ja też byłem zachwycony jak pierwszy raz słyszałem 711 czy 901 i kopara opadła mi dopiero po tym co pokazały po zmianach ... stwierdziłem, ze to nie możliwe ale w życiu nie chciałbym cofnąć czasu ... Jak usłyszałem Radka 901 przed podjęciem prac to był to ciepły mułek w porównaniu do mojej 911. Po zmianach to po prostu rewela a muszę przyznać, że nie jest jeszcze zestrojony bo były właściciel ... to już temat na osobną opowieść ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Może kiedyś się szarpnę i opiszę całość prac nad 901 - sami zobaczycie co niektórzy rozumieją pod pojęciem : "nigdy nie rozkręcany" ... Cieszę się, że ten wzmacniacz trafił w dobre ręce a moja w tym głowa by przywrócić mu 100 % sprawności i jakości oryginału. Radek napisz sam od siebie - nie mogę pisać o Twoich odczuciach - opisz sam swoje wrażenia z odsłuchów odmienionej 901 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po zmianach gra o wiele lepiej i nie chcę tu chwalić tego co mam ani Pawła i jego pracy, ale zmiany jakie wprowadził nie naruszyły charakteru brzmienia sansui, teraz gra tak jak prawdziwe sansui tylko, że jest go więcej, bardziej swobodnie z energią z dużym zapasem mocy, stopa brzmi jak stopa, gitara jak gitara, a skrzypce po prostu mnie zabiły - krótko mówiąc zmiany z głową. Przede wszystkim na początek powala naturalnym wokalem, rewelacyjna średnica, nisko schodzący bas. Wzmacniacz potrafi obnażać moje płyty, te które uważałem za dobrze zrealizowane wypadają blado, potrafi oddać materiał taki jaki dostał na wejściu. Jak coś jest kiepsko nagrane to musi brzmieć blado, ale jak dostanie dobry materiał to zamiata wszystko. Jest niezwykle detaliczny, mam wrażenie że wyciąga szczegóły z podziemi, czasem nie wiem czy to coś się działo na scenie przy słuchaniu koncertu, czy to coś w pokoju spadło albo z głośnikiem się dzieje. Niesamowita scena - poukładana, pełna harmonia, mnóstwo powietrza, różne dźwięki sobie nie przeszkadzają wzajemnie jak gra bas i wchodzą wysokie to bas gra dalej tak samo - nie jest nasączony wysokimi. Dla miłośników winyla powiem, że ma rewelacyjny pre. Generalnie 901 sprawuję się rewelacyjnie w każdym gatunku muzyki, w dyskotece jest mocna dynamiczna, w klasyce potrafi oddać piękno instrumentów, oddaje cały klimat w jezzie. Na koniec powiem o Tunerze Sony S590ES, który to chciałem sprzedać przed oddaniem do Pawła 901, bo strasznie ubarwiał średnice grał takim dźwiękiem, którego nie lubię. Po odebraniu 901 i wygrzaniu kondensatorów, polipropylenów i polistyrenów byłem w szoku tuner powalił mnie na kolana, gra bardzo przyzwoicie dźwięk się zmienił o 180 stopni. Jest bardziej naturalny, gra szczegółowo, z piękną sceną(jak na tuner) i znowu to samo kiepska audycja brzmi kiepsko, ale jak słuchałem w nocy dobrze zrealizowanej to szło zwariować. Czekam jeszcze na CD-X701i i myślę, że wtedy 901 pokaże co tak naprawdę potrafi. Ten wzmacniacz po prostu wciąga, można słuchać go godzinami i nie męczy, mało tego ciągle chce się jeszcze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Przecież to żadna filozofia. Wszystko jest podane co i jak. Jeśli jakieś wątpliwości będą to podpowiem. Części (polipropyleny i polistyreny tylko e-bay i to zaczyna być bardzo ciężko bo tylko po jednej osobie to ma ...- ale jeszcze są !). Robota prosta (stosunkowo). A potem tylko wygrzać i się cieszyć ! Rikeny też niełatwo dostać ale jeszcze da się na necie znaleźć kanałami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rikeny na allegro ma jeden człowiek, nie wystawia ich za dużo bo ma na zamówienie, i działa pod kilkoma loginami, on także ma wszystkie kondensatory bez problemu i dość szybko zamówił i wysłał mi za pobraniem, jak ktoś potrzebuje to podam namiary, polistyreny i polipropyleny są faktycznie już ciężko dostępne, ja ponoć kupiłem ostatnie sztuki jednych poli.... od jednego gościa, ale jak się poszuka to pewnie się znajdzie. Problem jest tylko jak ktoś nie zna angielskiego bo jedne ma gość w Stanach a drugie Hongkongu. A do tego Paweł jest bardzo życzliwym człowiekiem to pewnie pomoże w szczegółach technicznych. Ja to bym widział Przemo 701 na takich częściach. U niego różnica w brzmieniu po zmianach była by jeszcze większa niż u mnie bo ma model niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi dziekuje za odpowiedz i sorry, ze ja tak pozno sie odzywam. Nie za bardzo mocny jestem w elektronice, ale na tyle mam pojecia, ze nie boje sia brac lutownicy do reki. Schematy czytam tak, ze wien co jest co i gdzie, ale nie wiem dlaczego :) Na tyle na ile przegladalem schematy wzmakow Sansui to topografia jest zazwyczaj dosc podobna...na moj chlopski rozum. Wiecej...kiedy zapadlem na Sansuioze :) zaopatrzylem sie nawet w oscyloskop i generator plus pare innych rzeczy i udalo mi sie ozywic pare sprzetow. Majac serwisowki i zmysl dedukcyjny mozna wiele zdzialac :) Ale tak jak pisalem, nie wiem dlaczego to tak dziala, wiec nie ma mowy o samodzielnej modyfikacji. Swojego AU-717 sam przekondensilem (to od recapingu :) ) Miale jeszcze mozliwosc zdobycia resztek Black Gate'ow z Allegro. Zagral doskonale i z dnia na dzien gral lepiej az przszedl AU-9900 i poszedl w odstawke.

Tak jak kiedys juz wspomnialem mam hopla na punkcie wzornictwa AU-9900 i sprzetow z tej linii i on bedzie moim glownym wzmacniaczem. Ok 15 lat przestal na strychu wiec ma jekies 20 pod pradem. Ostatnio przypomnialem sobie, ze jak tylko go dostalem i uruchomilem (przelacznik sieciowy) to poszedl pod kolumny. Wzialem miarke i pomierzylem DC offset. 4.5 i 5.6 mV. Bez ingerencji od nowosci...Chyba niezle. I teraz pytanie. Czy pora go przekondensic :) czy nie. Jesli tak to czy bedzie mozna to zrobic pod Twoim okiem, plus sugestie co do bypassow itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koeldzy problem w tym, że ja zielony jestem w elektronikę i nawet nie wiem co zamawiać. To musiałby robić jakiś wariat-pasjonat tak jak Czubsi na przykład. Zmartwiliście mnie, że kondensatory już trudno dostać. Z językiem nie ma problemu, ale nie wiem nawet jakich szukać, etc.

Idealnie byłoby gdybym znalazł kogoś, kto takie przekondensowanie by zrobił. Ale dobrzy specjaliści tu na forum są obłożeni, a byle komu szkoda dawać to w łapy.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

olafi

 

Twojego 9900 myślę, że bym nie ruszał. Jeśli na dzień dzisiejszy wzmacniacz po około godzinie grania na około głośność 9 nie zmienia sceny i nie zauważa się wyraźnej różnicy (polepszenia) to nie ma sensu nic ruszać. Problem polega na tym, że w starszej linii gro komponentów jest na wysokie napięcie. Dziś zdobycie odpowiedników tej samej jakości na takie napięcia graniczy z cudem a jeśli nawet to koszty będą niewspółmierne. Druga sprawa to to, że w starszych modelach w zasadzie większość części dobierana była "na słuch" i dla uzyskania konkretnego efektu. Wymiana na nowsze części i uzyskania oryginalnego zamysłu to miesiące pracy odsłuchów i bardzo mała szansa osiągnięcia idealnego efektu. Inaczej ma się sprawa z 701. Nowsza seria ma parę bardzo ważnych punktów czułych na zmiany i te punkty są już nam dość dobrze znane-dlatego wymiana jest prosta. Kondensatory elektrolityczne do 701 są bez najmniejszego problemu dostępne na allegro !!! w niedużej kwocie łącznej (to raptem ze 25 sztuk) Gorzej ma się sprawa z polipropylenami (około 10-12 sztuk) oraz polistyrenami (około 24 sztuki) oraz Rikeny ( 8 sztuk lub ewentualnie więcej). Te zmiany to efekt murowany. Można iść dalej ale wtenczas tzreba dobierać części na słuch i dużo dużo testów robić zanim znajdziemy odpowiednią konfigurację. Po tym oczywiście trzeba go zestroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda razem z 701. Co do CD to gra bardzo dobrze. Posłucham go trochę dłużej i przede wszystkim podłączę pod XLR to opisze wrażenia. Na początek powiem, że pokazuje bardzo dobrze pomieszczenie, z wszelkimi jego detalami, jest bardzo naturalny i przyjemny.

post-17922-100002642 1265844007_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakoviak,

317 to nie ta bajka, ale moja przygoda zaczela sie od 217. Po jakims Soniaku TS...cos tam, jak go podlaczylem to oslupialem. Mam do sprzedania zestaw AU-217 i tuner TU-217 jak chcesz sprobowac przygody z Sansui to polecam. Cena oczywiscie nie z Allegro. Mam juz za duzo gratow, a zamierzam budowac kolumny. Chcialem pozbyc sie AU-717, ale chyba za duzo pracy w niego wlozylem.

:) Jezeli interesuje Cie 217 to priv.

Czubsi,

dzieki za odpowiedz. Mialem dzis fajne przejscie z moim sprzetem i kolegami. Najpierw mi sie smutno zrobilo, ale potem usmiech na gebie wykwitl i powiedzialem...a nie mowilem :) Przyszlo pare osob na "odsluchy" mielismy jeszcze w miare nie zaburzone aparaty sluchowe i bledniki i zapuscilismy plyte kolegi. Po chwili pierwsza opinia...hmmmm, sorry , ale u Ciebie (to do kumpla) lepiej brzmialo...Potem jeszcze cos, a potem kolejna plyta. I wszyscy wpadli w oslupienie... Cos zmieniales, cos przestawiales, a ja na to...nie, to jest po prostu dobrze nagrana plyta. Z tego co czytalem na roznych forach, jesli cos kiepskiego nie gra, a dobrego tak, to znaczy o jakosci sprzetu... Tak przynajmniej sie ludze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.