Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja absolutnie nikogo nie podsumowuje i nie miałem takiego zamiaru !!!

 

A ta odpowiedz była żartobliwa, gdyż nawiązywała do podsumowania byłego trenera reprezentacji Leo.

Nie miałem na celu utarczek personalnych, po prostu odpowiedz na zwrot Why?

 

Ale szkoda iż musisz pozbywać się Sansuja, choć może później zakupisz jeszcze lepszy wypas.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego to porównanie ma służyć?

 

Ze w Polsce jest drożej to przecież wiadomo...

 

Ale jak ktoś jest pasjonatem marki to znajdzie dla siebie na pewno ofertę (niekoniecznie u naszych handlarzy)

Ale jeśli stan sprzętu jest nienaganny lub jego 'kult' sięga zenitu ceny w reszcie świata są astronomiczne, np. Tuner Sansui TU X1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tak dla odswieżenia wątku mam nastepujące pytanie co może byc przyczyna nadmiernego nagrzewania sie radiatorów na których sa zamontowane końcówki. Posiadam Sansui 2000X i czasem zasypiam z włączonym sansujem do poduchy. gra cicho cała noc a rano gdy wstaję cały tył jest bardzo gorący?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Z wieką radością dołączam do klubu - ja i mój nowo nabyty AU-D9. Jak na 30latka staruszek trzyma się całkiem nieźle, zmiażdżył swojego poprzednika pod każdym względem (NADa 3130) i dumnie zajoł całą półke na wzmacniacz (ledwie się zmieścił).

Zewnętrznie bajka, wygląda może jakby był z rok czy 2 lata używany, brak rysek czy otarć na całej obudowie.

Wewnątrz czysto i schlodnie, choć wydobywa się zapach szpitala, co jak wyczytałem w jednym wątku może być oznaką zużycia materiału, lub długiego nieużywania wzmaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubix, 25 Mar 2010, 13:26

 

 

>Wewnątrz czysto i schlodnie, choć wydobywa się zapach szpitala, co jak wyczytałem w jednym wątku

>może być oznaką zużycia materiału, lub długiego nieużywania wzmaka?

 

Kubix gratki! fajny sprzęt chyba. B mi się podoba.

Co do zapachu szpitala, to albo nieużywanie, albo wylały elektrolity... Ja wciąż nie wiem, co to jest u mnie, a nie potrafię sam ocenić/naprawić.

 

Jakbyś dawał gdzieś do konserwacji i się dowiedział co to, to daj znać koniecznie proszę.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kubix jak możesz porób foty w środku.

 

Zrobiłem dzisiaj parę i zamieszczam, a lekarstwa jak są tak są, chociaż za długo nie chodził na razie bo zalatany jestem.

 

Wrzuciłem na Flickra, z uwagi na ograniczenia forumowe:

http://www.flickr.com/photos/27421811@N05/sets/72157623728442502/

 

Ze strachem czekam na werdykt czy to już trup czy jeszcze trochę pogra dla mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Myślę, że jest ok. Nie widze śladów ingerencji a to bardzo ważne. Nie doszukalem się też śladów zbytniego przegrzania płytek czy komponentów (jedynie wizualnie oczywiście). Przydałoby się zdobyć ,manuala i zestroić prądy. Jeśli nadal gra swobodnie i szeroką sceną to nic w nim nie rób.

Ze swojej strony Ci powiem, ze to stara konstrukcja i jak na owe czasy dali wszystko co mogli by to grało. Widać kondensatory AWA (oczywiście nippon bo jakżebuy inaczej !) Parę polistyrenów, porzadne duże Sankeny. Praktycznie wszystkie kondy (jeśli oczywiście chcesz) Nippon AWA możesz spokojnie zamienić Elną Silmik. Ale przed tym musiałbym zobaczyć schemat bo jest parę różnic względem nowszych konstrukcji. Nie wszędzie należy dawać silmik żeby nie zmienić charakteru tego sprzętu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bardzo się ciesze. Wprawdzie poprzedni właściciel zapewniał mnie że nic nie było grzebane, ale jak wiadomo każdy sprzedawca swój towar zachwala :).

Szeroka scena jest, co do swobody grania hmm, nie jestem pewien czy umiem to określić ale raczej jest ok.

 

>Nippon AWA możesz spokojnie zamienić Elną Silmik.

A jak by ta zmiana wpłynęła na dźwięk?

 

Narazie skupie się na zakupie nowych kolumienek + kabelków, ale potem gdy trochę grosza uzbieram chętnie Sansuikowi zafunduję odnowę biologiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.