Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon

Ten AU-07 bardzo kusi ceną. Ten tył jak widać skutecznie odpycha kupujących. Ponieważ kupiłem B 2302, więc nie mam kasy, dawno by był mój. Front wydaje się być w dobrej kondycji a ponieważ od boków nie odszedł fornir, więc nie jest to topielec. W środku najwyżej będzie dużo syfu ale nie wygląda na topielca. Stał gdzieś w okolicach okna w pobliżu morza. Tył, to stalowa blacha, miedziowana,  pod wpływem soli weszła rdza i go je.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wspolczynniku sprawnosci transformatorow na poziomie ok 0,85 transformator pobierajacy z sieci 1500VA mocy pozornej oddaje do obciazenia moc czynna rowna ok 1290W

 

Transformator o mocy 1kVA bedzie wystarczajacy do sprawnego zasilenia 907

 

Korozja na miedziowanych panelach wynika zapewne z warunkow w jakich sprzet przl przechowywany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Yasica napisał:

AD  1 - no jasne :)

Ad 2: 

To jest Samo Trafo, do zabudowy.

Japonskie z 1995 roku , 12KG wagi.

100V napiecia x 15A = 1500VA - tak można przyjąć

 

Dla porównania takie samo z Airlinktransformes wazy 7kg z obudową  

https://airlinktransformers.com/product/japan-europe-voltage-converter-eu-ja1500

 

te 120 Funtów x 5zł = 600zł 

Te ceny to chyba netto? Bo nie moge doczytać nigdzie ... 

Pytanie ile transport kosztuje do Polandi ...

 

Ja na Twoim miejscu kupiłbym najbezpieczniej gotowe trafo. Może być i Airlink'a, ale nie ograniczałbym się tylko do tej firmy. Na ebay jest bardzo dużo traf, a osobiście uważam za najlepsze te z Japonii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bkeram napisał:

Ja na Twoim miejscu kupiłbym najbezpieczniej gotowe trafo. Może być i Airlink'a, ale nie ograniczałbym się tylko do tej firmy. Na ebay jest bardzo dużo traf, a osobiście uważam za najlepsze te z Japonii. 

A macie jeszcze jakies konkretne propozycje? Narazie to w tym temacie poruszam sie jak dziecko we mgle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Yasica napisał:

ja dziś rzucę hasło żonie by może wyjechała z dziecmi do teściów ??  ... 23 Lutego wstępnie ??  

 

Yasica

Pisz na pw do zainteresowanych (Maciek, Marek i ja). Nie ma co tutaj się umawiać na ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bumpalump napisał:

Swoje Japońskie EI o mocy 1kVA w obudowie kupilem za 470zł z wysylka, tak wiec trzeba polowac na okazje

Też, jak wiesz, od kilku dni ,,męczę" japońskie trafo ( 1000W/15 kg )u siebie i przyznaję że to zupełnie nowe przeżycie. Podłączony do tych samych gniazd lecz bez obudowy. Choć Airlink nie jest absolutnie zły. To na prawdę porządny toroid. Jednak ten japoński kloc skutecznie  narobił w brzmieniu pozytywnego zamieszania. Cały czas jednak czekam co się jeszcze zmieni za tydzień,dwa. Na razie co mogę powiedzieć o brzmieniu to nastąpił prawdziwy ,,massive attack".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bkeram napisał:

Poszło.

Dziękuję bardzo za sugestie , te od Ciebie na prv lub tu na ogólnym .. 

Tak przy okazji, zapytam Was, a może ktoś chce się pozbyć jakiegoś swojego gotowego Trafa 230 / 100V  750-1000-1250VA, bo mu się zrodził w głowie jakiś inny plan ?? 

Jeżeli tak to proszę o propoyzcje na prv, dziś chcę podjąć decyzje  mieć to za sobą ... 

55 minut temu, mario100007 napisał:

Też, jak wiesz, od kilku dni ,,męczę" japońskie trafo ( 1000W/15 kg )

Zdradzisz co to za trafo ?? 

Kupiłeś gotowe tylko PnP czy gołe do zabudowy ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnie jakie miał ten sprzedawca od którego ma też Mariusz. Tylko że z poucinanymi kablami dlatego go oficjalnie nie sprzedawał. Ale to mi na rękę bo I tak bym to zrobił po swojemu. Cena smieszna dzięki temu. Trafo ma 9 lat z fabryki w Japonii ze zlikwidowanrgo toru produkcyjnego części do telewizorów. Urzywany był może połowę tego okresu aż do oficjalnej decyzji o likwidacji tej części fabryki. W gruncie rzeczy trafo świetne I jak za darmo. Wychodzą z niego druty solid core 2.3mm. A na pierwotnym 1.8mm. Nie wzbudza się choć delikatnie go słychać jak przyłoży się ucho. 

Ten Airlink 750 VA będę sprzedawał Sam bądź z cześciową obudową z gniazdami jak byś był zainteresowany. Do nowego trafa i tak muszę wykonać nową więc szkoda by było ją zostawiać bo swoje robi i to dobrze. 

Pozdrawiam 

Mariusz 

Edytowane przez mario100007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mol01 napisał:

A takie pytanko, klupowaliście już na tym portalu? Są jakieś haczyki przy imporcie z Japonii?

Jest na kilku portalach od co najmniej listopada/grudnia ubiegłego roku.

Poza tym, jak to przy imporcie z drugiego końca świata, czyli: cło, vat i ryzyko uszczerbku w transporcie.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bkeram napisał:

Jest na kilku portalach od co najmniej listopada/grudnia ubiegłego roku. 

Ja też wystawiam swoje klocki na różnych portalach nawet od dłuższego czasu i nie oznacza to, że ktoś dostanie cegły. Nie wiem, jak to działa w tą stronę, ale mam znajomego, który mieszka w UK i sprzedając sprzęt na eBay kupił od niego japoniec - wysłał do Japonii, sprzęt został w transporcie uszkodzony, a japoniec go podał do sądu, zażądał horrendalnej rekompensaty w funtach (dużo większej niż wartość zakupionego sprzętu - wszystkie cła, podatki itp. też) i wygrał, a kolega sprzętu oczywiście nie odzyskał...

Dlatego też pytam, jak to wygląda, gdy Ty coś kupisz z Japonii (bo z Chin na Ali to wiadomo), a widzę że macie niejakie doświadczenie w takich zakupach - akurat za tego Sansui tyle na pewno bym nie dał, w tej cenie można wyhaczyć coś lepszego (w sensie, lepiej grającego, a nie bardziej rzadkiego).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Konkretne mam do Was pytanie.

O Trafa do naszych zacnych klocków, firmy TELTO.

Tylko i wyłącznie tej firmy.

Mam co prawda nabyte już japońskie trafko 12kg 1500VA, ale przy moim trybie pracy i 2 małych dzieci za bardzo nie mam kiedy i jak buydować do Niego obudowy - to raczej temat na zaś. 

w każdym razie chciałem  coś nabyć  " TANIEGO" ( czyli w moim mniemaniu do 400zl na gotowo z wysyłką)  i dość szybko by móc w końcu odpalić 907Kx-a ... 

Dzwoniłęm do formy Telto,  : z tych aukcji : 

 

https://allegro.pl/oferta/transformator-700w-230v-110v-polska-usa-7502902653

https://allegro.pl/oferta/transformator-1000w-230v-110v-2-gniazda-usa-6998183302

https://allegro.pl/oferta/transformator-1500w-230v-110v-pl-usa-2-gniazda-7496901486

 

Powiedzieli że wystarczy napisać w mejlu czy w  aukcji prośbe o nawiniecie na 100V i takie zrobią.

Przy skokach napiecia z 230 do 240v w gniazdku na wyjsciu bedzie jakies 104V wg nich - czyli raczej bezpiecznie dla pieca.

od 700W daja soft start.

Robią na Toroidach.

Pan z infolini nie wiedział jaka grubośc drutu.

 

 

Na czym mi zależy, o co chce Was zapytać

1. czy ktoś z WAS miał takie trafo lub ktoś z Waszych znajomych  

2. czy te trafa są ciche - tak że przy nocnym słuchaniu nic nie brumi nie bzyczy 

3. czy trzymają stabilnie napiecie 100-105V

 

Myślę konkretnie o tym 1000W za 300zł - w ciągu 2-3 dni było by u mnie

Bezpieczeństow przy małych dzieciach  to prirytet.

 

liczyłem wczoraj Airlinka to za 1000VA wychodzi 910zł z przesyłką do kraju....

za 750Va 750 zł .... 

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie odpowiem, nigdy niczego nie sprzedawałem online więc się na tym nie znam. Jestem tylko kupującym, najczęściej na eBay, a tam są znane Tobie chyba warunki.

A z ciekawości, co uważasz za lepiej grającego, pytam bo może zechciałbym porównać?

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eltoro napisał:

Słuchałeś AU-07 ? 

Nie no, skąd. Po prostu uważam, że w cenie 10000zł (wiem, można go znaleźć u japońców i za 7000zł + opłaty, jak i za 19000zł u retro-handlarzy w Polsce) to już nie jeden naprawdę ciekawie wykonany sprzęt można kupić.

Godzinę temu, eltoro napisał:

Jeżeli tak to może napisz co zagrało lepiej w bezpośrednim porównaniu i zbliżenej cenie według Ciebie?

Ale z Sansui, czy ogólnie? Z Sansui tak naprawdę nie miałem nigdy nic u siebie - słyszałem tylko ze dwa razy "przelotnie" jakieś integry Sansui Alpha (nie pamiętam dokładnych modeli) i nie powiem - gra to zacnie, ale wątpię by AU-07 miał start do dzielonki Classe, dajmy na to CP-47,5 + CA-300, którą da radę wyszarpać za 10000zł. W tej cenie można też kupić np. Gryphona Diablo - tego akurat nie słyszałem, ale też konstrukcyjnie prezentuje się ciekawie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogdybać to sobie zawsze można a i potem napisać co się chce a fakty są takie, że najpierw należy posłuchać i ocenić by potem zabierać głos osądzający  ... Jakoś od lat szukam czegoś co zdetronizuje Sansui (w tym oczywiście flagową 07) i jakoś dotąd nie znalazłem i to w kontekście braku odniesienia do progu cenowego - Gryphony są bardzo podobne w sposobie prezentacji do wielu Levinsonów - amerykańskie solidne napier...e z lekką nutą koloru (zbyt lekką i mało wiarygodną - jak dla mnie) Testy z różnymi - również bardzo drogimi sprzętami są czynione od lat również na innych kontynentach (np Australia) i jakoś tam też są zgodni co do tego, że Sansui spokojnie się broni ... Kolega nie jest pierwszym i na pewno nie ostatnim co przed "wdepnięciem" w Sansui ma powszechnie oklepany pogląd na sprawę no i w sumie dziwić się nie ma czemu ... i dlatego należy swoje "wydaje mi się" pilnie zweryfikować!

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że tak będzie - w klubie Sansui (czy każdego innego producenta) nie powinno się podważać autorytetu marki, bo od razu będzie, że "w du... byłeś, gów... słyszałeś". Wyraziłem tylko swoją subiektywną opinię - może kiedyś się przekonam, a może mam zupełnie inne preferencje brzmieniowe (nie koniecznie do solidnego amerykańskiego napier... - Krell wyraźnie mi nie podszedł, a też konstrukcyjnie mnie fascynował) i podążę w zupełnie innym kierunku... Miłych odsłuchów życzę Wam Panowie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się obruszasz ? Piszesz, że nie słyszałeś i oceniasz to czego się spodziewasz ??? Masz odrobinę samokrytyki w sobie żeby pojąć co czynisz ??? Nikt Ci nie broni słyszeć inaczej ! Ale słysz a nie gdybaj bo tego to faktycznie tu nikt nie lubi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mol01 napisał:

 Wyraziłem tylko swoją subiektywną opinię - może kiedyś się przekonam, a może mam zupełnie inne preferencje brzmieniowe (nie koniecznie do solidnego amerykańskiego napier... - Krell wyraźnie mi nie podszedł, a też konstrukcyjnie mnie fascynował) i podążę w zupełnie innym kierunku... Miłych odsłuchów życzę Wam Panowie.

Polecam, odsluchy nic nie kosztuja (no chyba ze dojazd) a mozna zmienic swoj poglad o 180 stopni jak to bylo kiedys ze mna.

Oczywiście kwestia zawsze jest tego typu czy z brzmieniem trafimy w nasz gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,gdybyś posłuchał i uznał że ci nie pasuje to ok.Ale napisałeś coś co ci się tylko zdaje.A zapewniam że warto posłuchać, a nie strzelać fochy.

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.