Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mol01 napisał:

Wiedziałem, że tak będzie - w klubie Sansui (czy każdego innego producenta) nie powinno się podważać autorytetu marki, bo od razu będzie, że "w du... byłeś, gów... słyszałeś". Wyraziłem tylko swoją subiektywną opinię - może kiedyś się przekonam, a może mam zupełnie inne preferencje brzmieniowe (nie koniecznie do solidnego amerykańskiego napier... - Krell wyraźnie mi nie podszedł, a też konstrukcyjnie mnie fascynował) i podążę w zupełnie innym kierunku... Miłych odsłuchów życzę Wam Panowie.

Nie chodzi o podważanie czy o to, żeby Ci pokazać gdzie byłeś i co widziałeś, bo to wiesz najlepiej sam  :

Ale żeby mieć jakąś opinię wypadałoby posłuchać, porównać... 

Gdybyś napisał coś w rodzaju "porównałem Au z xxx i dla mnie lepiej grało xxx bo ….. i ….. i ….,  " to nawet w najbardziej zajadłym Klubie nikt by jakoś specjalnie Cię nie atakował. Każdy słyszy inaczej i na czym innym mu zależy i nie wszystkim na szczęście musi podobać się to samo.

Poza tym Twoje założenie, żeby porównywać "dzielonki" z integrami być może nie jest jakieś drastyczne w tym przypadku, bo AU potrafi lepiej zagrać niż niejedna "dzielonka", , ale z założenia jest  złe. 

No chyba, że porównujesz tylko pod względem kasy, ile potrzebujesz wydać - że za te przysłowiowe 10k sprzęty....ale myślę, że także i tutaj mocno możesz się zdziwić i kilka "dzielonek" może odpaść dość szybko pod względem tego, jak gra vs AU-07

I to jest też moja subiektywana opinia...

p.s. 

BUmpalump dobrze napisał, i co najważniejsze - zw SWOJEGO doświadczenia. Warto pojechać do kogoś i posłuchać po prostu.

 

 

 

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bazując na SWOIM doświadczeniu napisałem o dzielonce Classe (i nie wiem, co  jest zdrożnego w porównywaniu dzielonki do intergy?), natomiast Wy również nie słyszawszy tej dzielonki zakładacie, że AU-07 zagrałby lepiej... Więc proponuje - ja posłucham AU-07, a Wy dzielonki zbalansowanej Classe i wtedy możemy się wymienić poglądami... a nie, że tylko ja mam posłuchać, to się na pewno przekonam...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mol01 napisał:

No i bazując na SWOIM doświadczeniu napisałem o dzielonce Classe (i nie wiem, co  jest zdrożnego w porównywaniu dzielonki do intergy?), natomiast Wy również nie słyszawszy tej dzielonki również zakładacie, że AU-07 zagrałby lepiej... Więc proponuje - ja posłucham AU-07, a Wy dzielonki zbalansowanej Classe i wtedy możemy się wymienić poglądami... a nie, że tylko ja mam posłuchać, to się na pewno przekonam...

To tak troszkę, jak przyjść do Mercedesa, chwalić  Audi i dziwić się brakiem oklasków.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bkeram napisał:

To tak jak przyjść do Mercedesa, chwalić  Audi i dziwić się brakiem oklasków. 

No, ale ja nie przyszedłem się chwalić (i obecnie mam inny zestaw na wzmocnianiu, niż wspomniany Classe), tylko spytałem jak wyglądają zakupy na Yahoo, bo tam obecnie widzę ten zardzewiały AU-07, o którym toczyła się dyskusja... i odniosłem wrażenie, że niektórzy kupowali już graty na w/w serwisie. Dodałem tylko mimochodem, że jak bym miał coś ciągnąć z Japonii, szukać do tego transformatora obniżającego napięcie na 110V itp. itd., to są alternatywy dostępne w europie i na europejskie napięcie. A tu od razu najazd, bo niby źle napisałem o AU-07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emol01

Zdrożnego może nic, ale dziwnego to już tak... chociażby inna specyfika grania integr oraz zestawów pre/power...Bardziej przystępnie - moc, ilość powietrza,  itp. itd.... dostępne w obu wymienianych.

I jest to podstawowa a nawet kluczowa różnica. Przynajmniej dla mnie porównywanie integry do zestawów dzielonych nie ma żadnego sensu. 

Co do Twojej wypowiedzi :

"natomiast Wy również nie słyszawszy tej dzielonki również zakładacie, że AU-07 zagrałby lepiej... Więc proponuje - ja posłucham AU-07, a Wy dzielonki zbalansowanej Classe i wtedy możemy się wymienić poglądami... a nie, że tylko ja mam posłuchać, to się na pewno przekonam... "

Czy zakładamy to nie wiem, ale na pewno jeden z wymienionych słyszeliśmy. A ty żadnego , jeżeli rozumiem z Twoich postów. Więc nawet, gdybyśmy zakładali, to mamy do tego jakieś podstawy. Natomiast nie zmienia to faktu, że żaden z piszących tutaj posiadaczy Sansui tutaj nie napisał na forum Classe (czy jakimkolwiek innym) , że co prawda nie słuchał, ale uważa, że będzie grało gorzej niż coś innego innej marki..czego też nie słuchał.

Dostrzegasz różnicę?

 

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wzmacniacze świetnie zbudowane, a nie grają jakoś specjalnie dobrze (osobiście taki posiadałem w przeszłości). 

Są wzmacniacze niezbyt dobrze wyglądające w budowie, a potrafiące zadziwić ucho.

Słyszałem wystarczająco dużo, aby mieć rozeznanie w ocenie dźwięku. Także jeżeli ktoś wirtualnie ogląda zdjęcia budowy sprzętu i feruje wyroki na tej podstawie, to ja tego nie komentuje, ponieważ szkoda prądu.

Jeżeli komuś dzielonka Classe gra lepiej na papierze od AU-07, to brać Classe i nie wydziwiać. Mnie interesują różne marki, jednak Sansui bardzo mi odpowiada i nie widzę powodu do zmiany. Nie ma idealnego sprzętu, jest po prostu na pewnym zbliżonym poziomie cenowym inny. Co kto wybiera zależy od jego osobistych preferencji.

Posiadam wzmak, który gra bardziej zaawansowanym dźwiękiem od 07, a jednak 07 to jeden z moich ulubionych dźwięków Sansui i nawet jak usłyszę "lepszy" nie zmieni to tego faktu. Poza tym jak ktoś chce być w pełni sprawiedliwy to niech porówna dzielony Classe z dzielonym Sansui, a wtedy zobaczymy. Mój mod radzi sobie w pewnych względach w porównaniu bezpośrednim z B/C-2105 w kilku aspektach, jednak w innych wygrywa dzielony.

Ciekawego sprzętu co niemiara. Słyszałem bardzo drogie sprzęty które mi się podobają, ale również takie, których nie mogłem słuchać, a kosztowały tyle co mieszkanie.

Także mol01 bierz zestaw dzielony Classe za 10k i ciesz się dźwiękiem. Tym bardziej, że nie ma takiej możliwości abyś zdobył 07 w tych pieniądzach (no chyba że przemycisz go z Japonii w torbie, bez dodatkowych opłat). Chętnie go posłucham u Ciebie jak będzie możliwość, w rewanżu Ty posłuchasz wysokich Sansui u mnie.

Na olx wystawiony jest obecnie B/C-2105, który z czystym sumieniem mogę polecić i zagwarantować stan, ponieważ znam ten sprzęt. Nie mogę go przygarnąć ponieważ w sypialce zamiast sprzętu stoi łóżeczko niemowlaka i postoi jeszcze kilka lata (z kasą też ostatnio nie po drodze na taki temat). Niemniej jednak pewnego dnia w salonie będzie dzielony, w sypialni integra.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Samcro napisał:

A ty żadnego , jeżeli rozumiem z Twoich postów.

Miałem Classe CP-47.5, teraz mam wyższy CP-65, słyszałem CP-47.5 + CA-300 (oraz z dwoma zmostkowanymi CA-150), ale obecnie mam końcówkę Primare A33.2 - jeszcze jakieś zastrzeżenia?

I nie, nie jestem fanatykiem Classe, jeśli już to byłem fanatykiem Rotela - miałem dziesiątki modeli tej marki, ale postanowiłem pójść wyżej - były: Krelle, Bladeliusy, Micromegi - więc już trochę słyszałem... nie jestem "zielony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mol01 napisał:

Miałem Classe CP-47.5, teraz mam wyższy CP-65, słyszałem CP-47.5 + CA-300 (oraz z dwoma zmostkowanymi CA-150), ale obecnie mam końcówkę Primare A33.2 - jeszcze jakieś zastrzeżenia?

Żadnych. Ale dopiero teraz napisałeś, że masz coś Classe, a nie że za ileś tam można wyrwać.

Jeżeli tyle już słuchałeś, to posłuchaj jeszcze gdzieś Sansui, zabierz na porównanie swoje Classe….wówczas będziesz miał własny pogląd na podstawie odsłuchów, gdzie jest Sansui w stosunku do Classe, skoro przy nim zostajemy.

A my będziemy mieli dwie opinie z odsłuchu- Twoją oraz właściciela Sansui, do którego pojedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Samcro napisał:

Natomiast nie zmienia to faktu, że żaden z piszących tutaj posiadaczy Sansui tutaj nie napisał na forum Classe (czy jakimkolwiek innym) , że co prawda nie słuchał, ale uważa, że będzie grało gorzej niż coś innego innej marki..czego też nie słuchał.

Dostrzegasz różnicę?

Dokładnie Piotrze,tak jak piszesz- strzał w 10.

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Yasica napisał:

Cześć

Konkretne mam do Was pytanie.

O Trafa do naszych zacnych klocków, firmy TELTO.

Tylko i wyłącznie tej firmy.

Mam co prawda nabyte już japońskie trafko 12kg 1500VA, ale przy moim trybie pracy i 2 małych dzieci za bardzo nie mam kiedy i jak buydować do Niego obudowy - to raczej temat na zaś. 

w każdym razie chciałem  coś nabyć  " TANIEGO" ( czyli w moim mniemaniu do 400zl na gotowo z wysyłką)  i dość szybko by móc w końcu odpalić 907Kx-a ... 

Dzwoniłęm do formy Telto,  : z tych aukcji : 

 

https://allegro.pl/oferta/transformator-700w-230v-110v-polska-usa-7502902653

https://allegro.pl/oferta/transformator-1000w-230v-110v-2-gniazda-usa-6998183302

https://allegro.pl/oferta/transformator-1500w-230v-110v-pl-usa-2-gniazda-7496901486

 

Powiedzieli że wystarczy napisać w mejlu czy w  aukcji prośbe o nawiniecie na 100V i takie zrobią.

Przy skokach napiecia z 230 do 240v w gniazdku na wyjsciu bedzie jakies 104V wg nich - czyli raczej bezpiecznie dla pieca.

od 700W daja soft start.

Robią na Toroidach.

Pan z infolini nie wiedział jaka grubośc drutu.

 

 

Na czym mi zależy, o co chce Was zapytać

1. czy ktoś z WAS miał takie trafo lub ktoś z Waszych znajomych  

2. czy te trafa są ciche - tak że przy nocnym słuchaniu nic nie brumi nie bzyczy 

3. czy trzymają stabilnie napiecie 100-105V

 

Myślę konkretnie o tym 1000W za 300zł - w ciągu 2-3 dni było by u mnie

Bezpieczeństow przy małych dzieciach  to prirytet.

 

liczyłem wczoraj Airlinka to za 1000VA wychodzi 910zł z przesyłką do kraju....

za 750Va 750 zł .... 

Jacek

 

Podbijam moje merytoryczne pytania czy ktos mial u siebie lub ma trafo tej firmy z tej aukcji, i moze wyrazic swoja opinie ?

https://allegro.pl/oferta/transformator-1000w-230v-110v-2-gniazda-usa-6998183302

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol01

Z okolic Płocka nie jestem, ale tak jak i kilku innych tu obecnych z okolic Warszawy. Do Płocka 100km. Jak ktoś chce, nie ma problemu. Jednak ważna jest chęć a nie gdybanie. Jak podobał Ci się Levinson, nie wiem, czy Sansui Ci podejdzie. Z Levinsonem miałem styczność. Krótki efekt woooł a później już nie . Sansui wciąga i z każdą kolejną płytą chce się włożyć następną i następną. W przypadku Levinsona już nie. Jedna wystarczy i ma się dość. Dziękuję.

Pytałeś o zakupy z Yahoo, kupuję już kilka lat i tak jak z innymi portalami. Co do Japończyków, mają swoje poglądy i tyle. Na Yahoo każdy sprzedający zaznacza - bez prawa zwrotu i reklamacji, nerwowi proszeni nie licytować. Jak Twój kolega by coś takiego zaznaczył, nie miał by kłopotów. Dwa, każdy sprzęt używany opisują i zaznaczają w większości sprzęt uszkodzony. Koniec. Z tego powodu nie przyjmują zwrotów i reklamacji. O czymś to świadczy. Co do ryzyka, jest, choć są inne możliwości zakupu z Japonii. Choćby zakupy w HiFiDo - sklapie, który daje gwarancję a pakuje pancernie. Innym tematem jest transport. Tanio to morzem, efekt to prawie zawsze długie oczekiwanie i duża wiara w to, że rdza nie zniszczy sprzętu. Piszesz zardzewiała 07-ka, OK, ale są przecież i inne dwie. W dobrym stanie. Masz wybór, nie narzekaj , że zardzewiała, wybierz pozostałe. Jakie doświadczenia z zakupów na Yahoo - takie, że jak wszędzie nie ma co wierzyć bo zawsze możesz zostać nabity w butelkę.

Następna sprawa, masz kogoś w Japonii kto wyśle Ci ten sprzęt do Polski? Jak nie, przeczytaj uważnie aukcjie, w 99% wyszczególniają, że nie wysyłają za granicę. 

Pozostaje kupoować na Ebayu jak znajdziesz lub w kraju.  Z tego co piszesz, wolisz kupić inny sprzęt jak się szarpać. Fajnie. Pozostaje jeszcze jeden temat. Gdybasz jak gra Sansui a nie słyszałeś. Kilku z tu obecnych na forum słyszało to co TY i Sansui a i tak się nie wyrażają źle o innych producentach . Sansui to sprzęt dobry ale z pewnością nie najlepszy , takiego sprzętu nie ma. Na całe szczęście, bo znaczyło by to, że wszyscy mają jeden gust a to by było nie do wytrzymania.

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Yasica napisał:

Podbijam moje merytoryczne pytania czy ktos mial u siebie lub ma trafo tej firmy z tej aukcji, i moze wyrazic swoja opinie ?

https://allegro.pl/oferta/transformator-1000w-230v-110v-2-gniazda-usa-6998183302

Yasica

Kup, jak ci nie podejdzie, to masz prawo zwrócić do 14 dni bez podania przyczyny.

A jak podadzą Ci na maila że trzyma określone parametry, nie brumi, a ty zmierzysz, że nie trzyma i usłyszysz, że brumi, to tym bardziej masz powód. 

 

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janvideo24

Jestem z Sierpca dokładnie - 130km od Warszawy, jak ktoś mnie zaprosi, to może kiedyś wpadnę przy okazji z Classe + Primare, ale specjalnie raczej nie będę jechał, bo obecnie to nawet do Płocka, czy Torunia się nie zapuszczam.
Nigdzie nie napisałem, że Levinson mi się nie podobał.
Napisałem, że AU-07 zardzewiała, bo ktoś na to zwrócił uwagę i o niej konkretnie toczyła się dyskusja - widziałem i pozostałe.
Nie mam nikogo w Japonii i konkretnie to zastanawiałem się nad ściągnięciem stamtąd Rotela RB-880, który był modelem tylko na rynek Japoński, a jak już wspomniałem - jestem/byłem fanatykiem Rotela i ten model mnie ciekawi (a napięcie zasilania, w zależności od serii można w nim przestawić wewnętrznie).
Wiadomo, że każdy sprzęt jest inny i prawie nigdy nie jest tak, że coś jest absolutnie leprze od drugiego, a tylko jedno nad drugim wygrywa przewagą zalet. Nawet Rotel RB-990BX może w pewnych aspektach powalić 5x droższe klocki, ale przegra z nimi większą ilością aspektów...

18 minut temu, Samcro napisał:

Kup, jak ci nie podejdzie, to masz prawo zwrócić do 14 dni bez podania przyczyny.

A jak podadzą Ci na maila że trzyma określone parametry, nie brumi, a ty zmierzysz, że nie trzyma i usłyszysz, że brumi, to tym bardziej masz powód. 

Tyle, że niektórzy cwaniacy obniżą Ci kwotę zwrotu, bo "przedmiot był używany w warunkach wykraczających poza konieczne do stwierdzenia jego cech/funkcjonalności (art. 34 ust. 4 ustawy o prawach konsumenta)" - bezpieczniejsze jest złożenie reklamacji, jeśli rzeczywiście coś jest nie tak. Ja tak zwróciłem ostatnio laser i dostałe 80% zwrotu, bo... "laser był montowany" - a jak kurna miałem sprawdzić funkcjonowanie lasera bez montażu? A że nie działał to już inna sprawa - oficjalnie odstąpiłem od umowy, a nie zgłosiłem reklamację (mimo, że wstępnie gościowi napisałem, że przysłany laser jest do kitu).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol01

Proszę Rotel     http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=359234966     To chyba  taki jak szukasz.

W HiFiDo nie ma teraz nic poza tym   https://www.hifido.co.jp/19-20647-08641-00.html?KW=rotel&G=1&P1=&P2=&A=10&N=&Y=&CT=0&M=0&LNG=E&OD=0&O=0&L=50

Nie wiem ile waży, więc nie wiem ile wyniesie transport. Jak powyżej 20kg z opakowaniem, nie wyślesz EMS-em, zostaje Fedex i DHL . Nie znam cen DHL-a, jak kiedyś, zaznaczam kiedyś, porównywałem, Fedex był tańszy. Jak około 30 kg, nie przekroczy 450$. Dalej zostanie cło i podatek. Podatek naliczają od ceny zakupu i transportu.

Osobiście nie lubię Rotela, ale to moje zdanie. Słuchałem to i owo u kolegów, nigdy nie przypadł mi do gustu. Jednak nie porównywałem bezpośrednio. Nie widziałem potrzeby, bo jak piszesz, przewaga zalet nad wadami była taka, że nie widziałem sensu. 

AU 07 o którym toczyła się dyskusja, był tematem, bo w pewnym momencie był relatywnie tani. Ogólnie to drogi model i każdy by chciał go mieć a nie każdy może sobie pozwolić na  taki wydatek. Teraz jego cena nie jest taka tania a 400$ różnicy to już mało w stosunku do wyglądu. Mnie nie razi ta rdza,  bo to po pierwsze z tyłu, dwa , da się opanować a zawsze taniej. Jednak ja kupiłem najwyższy z modeli  dzielonych B 2302 i  na tą chwilę nie mam więcej gotówki. 

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, janvideo24 napisał:

Proszę Rotel     http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=359234966     To chyba  taki jak szukasz. 

Nie taki - takich to miałem kiedyś 4szt. i można kupić w Polsce bez problemu. Taki:
https://www.hifido.co.jp/sold/13-74210-86019-00.html?LNG=E

Akurat ten był modzony, ale było niedawno kilka oryginałów na Yahoo.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Samcro napisał:

Yasica

Kup, jak ci nie podejdzie, to masz prawo zwrócić do 14 dni bez podania przyczyny.

A jak podadzą Ci na maila że trzyma określone parametry, nie brumi, a ty zmierzysz, że nie trzyma i usłyszysz, że brumi, to tym bardziej masz powód. 

 

Chyba taktrzeba beszie zrobic.

Dzis o 7 rano z ciekawosci pomierzylem napiecia w gniazdkach w moeszkaniu ( kilkanasziwcie blokow, niska zabudowa do 4 pieter, budowane w latach 2002-2008)

 

227V w kazdym pomieszczeniu

W teorii nawet to z 230 na 110 bylo by ok, jezeli by tylko nie zawyzalo.

 

Ale dla bezpieczenstwa poprosze o takie  230 / 100.

 

Przy okazji pytanie: 

Jezeli trafo na wyjsciu dawało by np 95V to czy bedzie to mialo negatywny wplyw na dwiek czy wzmak wzgkedem np 107v? 

 

Czy stabilizatory powinny zapewnic optymalnaprace wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica

Za bardzo kombinujesz.

 Wybierz stabilne trafo 230 na 100. 

Masz 907KX - daj mu dobry prąd i tyle. Nie mówię, że trafo od razu musi być za nie wiadomo ile pieniędzy, niech będzie po prostu przyzwoite. Bo kupisz byle jakie, pojedziesz do kogoś i usłyszysz inne za 200-300 zł więcej i okaże się, że swoje musisz sprzedać. A z byle czego kasy nie odzyskasz.

W Japonii też nie   zawsze mają 100V w gniazdku, a każdy sprzęt ma jakąś tolerancję - kiedyś na forum było to opisywane... a ja nie słyszałem, żeby kiedykolwiek coś się stało ze sprzętem przez to, że   w  gniazdku do którego było podłączone trafo raz było 223 a raz 240. Słyszałem natomiast, że się stało, jak ktoś podłączył trafo 110V. Więc 110 NIE BYŁOBY OK.

 

Oczywiście nie mówię, że to co chcesz kupić jest złe - tyle, że jak widać nikt nim nie miał styczności.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, dzieki za odpisanie.

Wyslalem im mejla z zapytaniami o stabilnosc, glosnosc, jaki drut i czy msja zdjeciabw srodku.

Wydrukowany mam dokument zwrotu.

Jak tylko dostane odpowiedz to drukuje by miec na papierze  i zamawiamnapewno zdam relacje.

Mam kupione trafo 12kg 1500VA japonca ale golasa, dwa odczepy 100v, wejacia do wyboru 200/210/220/230/240v, niestety totalny brak czasu na budowanie do niego paczki, a takim kamikadze by sluchac na golasie przy 2,5 i 4 latce w mieszkaniu nie jestm ;) kiedys uzyje go napewno.

 

W razie czego Maciek ma jaonczyka 1000VA to pozycze od Niego i odslucham nausznie czy roznica w trafach i budowie wpkywa na efekt soniczny. Osobiscie watpie w to, myzle ze ogromnym czy by nie powiedziec klyczowym wplywem na zazilanie i ogolnie pojeta jakosc tych piecy jest sam fakt izolacji od sieci zewnetrznej poprzez rakie zewnetrzne trafo, dodatkowo wewnetrzne trafo Tamury w Sansui i ogolny uklad robia robote. 

 

Powiem jeszcze tak, rozmawialem z kilkoma osobami, ktore mi mowily ze te same zrodla czy piece nawet na 230v po podlazeniu do sieci przez tego typy separujace trafa o przekladni 230/230v dostawaly kolejnego kopa i podnosily ogolny poziom systemu, takze mysle ze tu moze byc.pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica Toroidy.pl robią bardzo dobre transformatory.

Poniżej masz opis trafa DEDYKOWANEGO DO AUDIO na 1000VA za 799zł nie brumiącego. Zwykłe kosztuje +/- połowę tego, także coś musi być w tym do audio. Oni mają te trafa na zamówienie i kiedyś tego raczej nie było. Może warto spróbować. Mnie również korci to trafo do drugiego systemu w przyszłości.

Transformator TS 1000VA PRI:230V SEC: 100V w obudowie metalowej

wymiary: 220x220x90mm

wykonanie AUDIO – 799,00 zł brutto

 

Transformator dedykowany do zastosowania we wzmacniaczach mocy i

innych urządzeniach audio wysokiej klasy.

Od wykonania standardowego trafo takie odróżniają następujące cechy:

- środek zalany żywicą

- impregnowany rdzeń i uzwojenia

- dodatkowe ekranowanie magnetyczne i elektryczne

- wykonany jest w oparciu o najwyższej klasy, mierzone laboratoryjne, elementy

- podlega skrupulatnej kontroli w poszczególnych fazach produkcji

- gwarancja cichej pracy i stałych, najwyższych parametrów elektrycznych

- zewnętrzne pokrycie czarną taśmą typu Mylar Tape

Tutaj masz kontakt do człowieka bezpośrednio od tematu. Może warto podpytać przynajmniej.

Hubert Gryczewski

                    Dział Sprzedaży

ul.Mazowiecka 20        16-001 Księżyno

NIP: 966-209-73-51      REGON: 361410043

tel.: +48 85 7474378    fax: +48 85 6631213

www.toroidy.pl              [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yasica napisał:

227V w kazdym pomieszczeniu

Zmierzysz o 2:00 w nocy będzie więcej, zmierzysz w szczycie będzie mniej... A jak trafo będziesz miał małej mocy, to po podpięciu dużego obciążenia ze znamionowych 100V zrobi się dziewięćdziesiąt-pare. Więc... jak kupisz na 110V to będzie mogło być niższej mocy i bardziej się będzie grzało (bo po spadku będziesz miał sto-pare), a jak wyższej mocy to najlepiej na 100V, bo spadek będzie znikomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie mieć ultra-stabilne 100V, to kupcie sobie UPS-a z opcją ustawienia napięcia 100V na wyjściu - on Wam będzie generował stabilne 100V na bieżąco z falownika bez żadnego syfu z sieci (i ewentualnych przepięć) i w dodatku będziecie mogli zdecydować, czy chcecie mieć częstotliwość 50Hz, czy 60Hz, gdy sprzęt np. preferuje np. 60Hz ;) Można go nawet przełączyć w pracę bez akumulatorów, jak będzie używany tylko jako przetwornica napięcia, ale fajnie też słuchać sobie muzy, gdy w całym bloku niema prądu (tyle, że na dłuższy czas trzeba by mieć baterię sporej pojemności) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, doktor_mun napisał:

Yasica Toroidy.pl robią bardzo dobre transformatory.

Poniżej masz opis trafa DEDYKOWANEGO DO AUDIO na 1000VA za 799zł nie brumiącego. Zwykłe kosztuje +/- połowę tego, także coś musi być w tym do audio. Oni mają te trafa na zamówienie i kiedyś tego raczej nie było. Może warto spróbować. Mnie również korci to trafo do drugiego systemu w przyszłości.

Transformator TS 1000VA PRI:230V SEC: 100V w obudowie metalowej

wymiary: 220x220x90mm

wykonanie AUDIO – 799,00 zł brutto

 

Transformator dedykowany do zastosowania we wzmacniaczach mocy i

innych urządzeniach audio wysokiej klasy.

Od wykonania standardowego trafo takie odróżniają następujące cechy:

- środek zalany żywicą

- impregnowany rdzeń i uzwojenia

- dodatkowe ekranowanie magnetyczne i elektryczne

- wykonany jest w oparciu o najwyższej klasy, mierzone laboratoryjne, elementy

- podlega skrupulatnej kontroli w poszczególnych fazach produkcji

- gwarancja cichej pracy i stałych, najwyższych parametrów elektrycznych

- zewnętrzne pokrycie czarną taśmą typu Mylar Tape

Tutaj masz kontakt do człowieka bezpośrednio od tematu. Może warto podpytać przynajmniej.

Hubert Gryczewski

                    Dział Sprzedaży

ul.Mazowiecka 20        16-001 Księżyno

NIP: 966-209-73-51      REGON: 361410043

tel.: +48 85 7474378    fax: +48 85 6631213

www.toroidy.pl              [email protected]

Tylko do Niego trzeba obudowe, gniazdka etc - ja szukam taniego dobrego rozwiazania na juz ;)

Słuchajcie, napisałem mejla do sklepu Telto  przed 9 tą ... 

jest prawie 12 i coś nabrali wody w usta ... 

 

poczekam  do jutra, pewnie zaryzykuje i zamówię , i dam znać, najwyżej zwrócę ... 

 

taniej jak 300zł z obudową to ja nie widziałem, 

Godzinę temu, mol01 napisał:

Jak chcecie mieć ultra-stabilne 100V, to kupcie sobie UPS-a z opcją ustawienia napięcia 100V na wyjściu - on Wam będzie generował stabilne 100V na bieżąco z falownika bez żadnego syfu z sieci (i ewentualnych przepięć) i w dodatku będziecie mogli zdecydować, czy chcecie mieć częstotliwość 50Hz, czy 60Hz, gdy sprzęt np. preferuje np. 60Hz ;) Można go nawet przełączyć w pracę bez akumulatorów, jak będzie używany tylko jako przetwornica napięcia, ale fajnie też słuchać sobie muzy, gdy w całym bloku niema prądu (tyle, że na dłuższy czas trzeba by mieć baterię sporej pojemności) ;D

ile takie cudo ?? 

podrzucisz linka do jakiegoś konkretnego modelu który byś sam polecił czy kupił dla Siebie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Yasica napisał:

Tylko do Niego trzeba obudowe, gniazdka etc - ja szukam taniego dobrego rozwiazania na juz

To jest trafo w obudowie takiej jak airlrlink mniej więcej, z dwoma gniazdami na 100V, bardzo zgrabny i elegancki produkt. Takie trafo zwykłe kupisz u nich za ponad 3 stówki również w obudowie.

Tak wygląda w obudowie i robią na 100V na zamówienie. Na 110V mają w standardowej ofercie.

https://sklep.toroidy.pl/pl/p/ATSS3000-Autotransformator-230110V-3000VA-ob.-met.-2gn./250

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Yasica napisał:
33 minuty temu, Yasica napisał:

- ja szukam taniego dobrego rozwiazania na juz ;)

 

 

Nie ma czegoś takiego, jak tanie dobre i na już.

 

Na już kosztuje ile kosztuje.

Tanie i dobre wymaga czasu i szczęścia, żeby znaleźć.

Tyle.

 

Masz naprawdę fajny wzmacniacz. Poczekaj, odłóż jeszcze parę złotych i kup mu przyzwoity prąd. 

Nie musisz wierzyć na słowo, ale warto. Nie tylko ja się o tym przekonałem, ale wielu innych Kolegów też. 

Ale być może tak jest, że każdy musi się na sobie przekonać...

Teraz wydasz trzysta a za chwilę i tak 600 czy 700 jeszcze raz, bo stwierdzisz, że to za 300 to jednak słabe jest.

A to za trzysta będzie Ci leżało w garażu. 

Teraz to naprawdę tyle w temacie trafa.

p.s. 

A to, co podesłał w linku Tomek to ma 110V. Nie warto moim zdaniem.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yasica napisał:

ile takie cudo ??  

Za nówkę trzeba liczyć >2000zł. Szczerze powiedziawszy nigdy się nie orientowałem, które UPS-y małych mocy (tu pewnie trzeba by było 1500VA w maksie) mają opcję generowania napięcia 100V na wyjściu. Na co dzień mam styczność UPS-ami rzędu dziesiątek/setek kVA, a sam mam w domu przedpotopowy AEC NS2400 (2,4kVA) z demobilu, ale na nim można ustawić napięcia 208-240V - oczywiście u mnie pracuje na 230V. Druga sprawa, że trzeba by gdzieś to upchnąć w garażu i pociągnąć kabel do sprzętu, bo to dość hałaśliwe urządzenia - pomijając wentylatory, to przekształtniki generują uporczywy wysokoczęstotliwościowy świst.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Samcro napisał:

A to, co podesłał w linku Tomek to ma 110V. Nie warto moim zdaniem.

Dobra jeszcze raz tak aby każdy zrozumiał.

Ja absolutnie nie polecam trafa na 110V i nigdzie nie napisałem, że polecam.

Toroidy robią na 100V, ale nie ma ich na stronie. Wkleiłem link tak aby, każdy kto tego nie rozumie, mógł zobaczyć jak wygląda trafo w obudowie ( jako takie zdjęcie poglądowe to wkleiłem).

Toroidy produkują praktycznie każdą wersję trafa na stronie w wersji dedykowanej na 100V, do wyboru w obudowie lub bez.

Trafa występują w 2 wersjach: zwykłych (tańsze) i do audio (droższe). 

Tych z 230/100V nie ma na stronie póki co, ale wyglądają tak samo jak te na 110V. Moc transformatora wybieramy wedle uznania. 

Prościej się już nie da. Za około 7-8 stówek mamy trafo do audio z 230/100V a nie 110. Za 3-4 stówki też kupimy u nich trafo w obudowie na 100V (to dla tych co chcą wydać jak najmniej, niekoniecznie mieć lepiej).

TRAF NA 100V NIE MA NA STRONIE, TRZA DZWONIĆ I SIĘ WSZYSTKIEGO DOPYTAĆ.

pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mol01 napisał:

Za nówkę trzeba liczyć >2000zł. Szczerze powiedziawszy nigdy się nie orientowałem, które UPS-y małych mocy (tu pewnie trzeba by było 1500VA w maksie) mają opcję generowania napięcia 100V na wyjściu. Na co dzień mam styczność UPS-ami rzędu dziesiątek/setek kVA, a sam mam w domu przedpotopowy AEC NS2400 (2,4kVA) z demobilu, ale na nim można ustawić napięcia 208-240V - oczywiście u mnie pracuje na 230V. Druga sprawa, że trzeba by gdzieś to upchnąć w garażu i pociągnąć kabel do sprzętu, bo to dość hałaśliwe urządzenia - pomijając wentylatory, to przekształtniki generują uporczywy wysokoczęstotliwościowy świst.

dzięki za info - w 48m2 w bloku nie przejdzie chyba ;)

7 minut temu, doktor_mun napisał:

Dobra jeszcze raz tak aby każdy zrozumiał.

Ja absolutnie nie polecam trafa na 110V i nigdzie nie napisałem, że polecam.

Toroidy robią na 100V, ale nie ma ich na stronie. Wkleiłem link tak aby, każdy kto tego nie rozumie, mógł zobaczyć jak wygląda trafo w obudowie ( jako takie zdjęcie poglądowe to wkleiłem).

Toroidy produkują praktycznie każdą wersję trafa na stronie w wersji dedykowanej na 100V, do wyboru w obudowie lub bez.

Trafa występują w 2 wersjach: zwykłych (tańsze) i do audio (droższe). 

Tych z 230/100V nie ma na stronie póki co, ale wyglądają tak samo jak te na 110V. Moc transformatora wybieramy wedle uznania. 

Prościej się już nie da. Za około 7-8 stówek mamy trafo do audio z 230/100V a nie 110. Za 3-4 stówki też kupimy u nich trafo w obudowie na 100V (to dla tych co chcą wydać jak najmniej, niekoniecznie mieć lepiej).

TRAF NA 100V NIE MA NA STRONIE, TRZA DZWONIĆ I SIĘ WSZYSTKIEGO DOPYTAĆ.

pozdrawiam,

 

Ja akurat Twój poprzedni wpis zrozumiałem własnie tak jak opisałeś teraz, ale zawsze lepiej dopisac zdania więcej niż jedno za mało .

 

W każdym razie fajnie że są w PL jakieś alternatywy - gotowce do Airlinków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.