Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  467 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież ani @audiofilek4 ani @Audio.Japan aka Bartosz nie widzieli ani tym bardziej nie słyszeli Alphy 907. Ktoś tam im coś powiedział, że mało basu miała Mr (!) a w stosunku do Hegla H200 była mniej dynamiczna czy coś w tym stylu (mogli sobie puścić moją Xr jak była u Mariusza) 

Na takim podłożu chłopcy budują opinie, oczywiście zasłyszane. Dacie wiarę? Na forum o dźwięku , na forum o audio goście piszą na podstawie opinii osób  trzecich... To jest profesjonalne podejście. To takie audiofilskie...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Fashi napisał:

Przecież ani @audiofilek4 ani @Audio.Japan aka Bartosz nie widzieli ani tym bardziej nie słyszeli Alphy 907. Ktoś tam im coś powiedział, że mało basu miała Mr (!) a w stosunku do Hegla H200 była mniej dynamiczna czy coś w tym stylu (mogli sobie puścić moją Xr jak była u Mariusza) 

Na takim podłożu chłopcy budują opinie, oczywiście zasłyszane. Dacie wiarę? Na forum o dźwięku , na forum o audio goście piszą na podstawie opinii osób  trzecich... To jest profesjonalne podejście. To takie audiofilskie...

Podpowiem, że jeżeli mieszkają w pobliżu i jeżeli Mariusz zgodzi się, to ciągle mogą posłuchać i porównać starszego dzwięku @907i do nowszego, grającej inaczej, dość ostro XR-ki. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, san-sui napisał:

Podpowiem, że jeżeli mieszkają w pobliżu i jeżeli Mariusz zgodzi się, to ciągle mogą posłuchać i porównać starszego dzwięku @907i do nowszego, grającej inaczej, dość ostro XR-ki. 

 

 

 

Świetna wiadomość , tylko żeby chłopcy chcieli się czegoś nauczyć. 

11 minut temu, Bumpalump napisał:

Ja jestem zawsze otwarty

Mariuszu,

Myslisz , że Bartosz czy audiofilek będzie zainteresowany? Później napisze prawdę o odsłuchu?  Hmmm

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu masa wpisów o niczym. Wpadł troll, rzucił kilka prowokujących starych frazesów, wy się produkujecie a on ma ubaw. Przecież to stara bajka - wpada, prowokuje, zostaje ośmieszony na argumenty a potem znika na tydzień-dwa, by powrócić i robić to samo. I tak w kółko. Szkoda reagować. Każdy kto śledzi tematy około-Sansui już się na nim i jego klonach poznał i nie trzeba się tłumaczyć z bycia wielbłądem.

Nie karmcie trolla i nie reagujcie bo to nie ma sensu - to wygląda tak jak tutaj na filmiku- po drugiej stronie też jest niezbyt inteligentny osobnik, z agresywną postawą, który nie ma argumentów ale opluwa co chwilę :)))

 

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, don111 napisał:

po drugiej stronie też jest niezbyt inteligentny osobnik, z agresywną postawą, który nie ma argumentów ale opluwa co chwilę :)))

Przez tego osobnika odechciewa się słuchać muzyki. Wszystko człowiekowi obrzydzi audiofilek...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że każdemu należy dać szansę, na zrozumienie - co jest dobre, co lepsze, a co najlepsze.

Nikt nie rodzi się doskonały i "naumiany" wszystkiego. To rzadko wypija się z mlekiem matki.

Doświadczenie i osłuchanie czyni mistrza. 

Tego nie zastąpi nic! Nawet umiejętność czytania, pisania, a z całą pewnością nie opinie innych. 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron forum na durne dyskusje... To powinno być forum o sprzęcie a nie u urażonych ambicjach. Nawet szkoda czasu, żeby to czytać. Przestańcie się wszyscy wypowiadać w kwestii wyższości jednych świąt nad drugimi. Mi nie chce mi się tu zaglądać bo zamiast merytorycznych wpisów czytam bzdury... Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracam do gry zmieniam wzmacniacz. Sansui też mam na uwadze ale to minimum alpha 7xx no i różne inne jak accuphase. Chce jeszcze marantza pm12 przesłuchać. 

A najprzychylniej tym razem patrzę na egzotyczne amerykańskie sprzęty.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow,

od jakiegso czasu zainteresowalem sie sprzetem vintagowym a konkretnie slyszalem sporo opinii na temat Sansui. Chce sobie skompletowac jakis fajny zestaw i jako ze jestem kompletnym laikiem prosilbym o porade. Slucham roznej muzyki glownie elektroniczna  Rock, Industrial, Metal, Trance, Pop w zaleznosci od nastroju. Mam pokoj okolo 25 - 30 m2 i zastanawiam sie nad kupnem Sansui G 9000 DB widzialem rowniez G 901 DB czy, one sie od siebie roznia? Do tego kolumny JBL Ti 205. Porady i wszelakie sugestie mile widziane, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery mają tylko ludzie zachwyceni starym brzmieniem ale rzadko zaglądający na to forum. 

Miałem amplituner z Nr 8..... ale już nie pamiętam dokładnie jego brzmienia. Grał ładnie, coś w rodzaju AU-999, czyli stara szkoła brzmienia. Tyle pamiętam. 

Na modele w dobrym stanie, jak Sansui G 9000 DB trzeba sporo kasy.  

Na forum dowiesz się dużo o integrach.  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche juz czytalem i mniej wiecej wiem co bym chcial ale wole sie poradzic kogos doswiadczonego bo to jednak kosztowne hobby a chcialbym kupic juz sprzet na dluzszy czas i sie nim cieszyc.  Do tej pory mialem kino domowe HARMAN KARDON AVR 360 zestaw glosnikow Infinity Beta 50 BD denona i wydawalo mi sie ze sprzet gra mi w miare dobrze dopoki kuzyn nie kupil amplitunera SABA 9100 Nie moglem wyjsc z podziwu jak ten kloc gra. Wrocilem do domu wlaczylem swoj sprzet posluchalem troche i sie zaczalem zastanawiac czy go wylaczyc czy wyrzucic przez okno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery oraz integry SABA są to dobre i tanie kloce. Nie są doceniane. Bardzo dobrze zbudowane. 

Jednak bardzo trudno dostać w dobrym stanie. Na początek polecam ale te z końca lat 70-tych i roku 80-tego. 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale .... To model z połowy lat 60-tych więc zdobyć w dobrym stanie jest b. trudno, raczej niemożliwe, no i cena będzie odpowiednia, jeżeli stan dobry. Trany ma bodaj krzemowe. 

Z amplitunerów polecam posłuchać SABA 9140, 9241 i/lub SABA 9260, 9250. 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G901DB wygląda pięknie ? Z parametrów wynika, że to na prawdę mocny (ciężki) i wszechstronny amplituner. Byle wszystkie te psztyczki i przełączniki działały jak należy. G9001DB to europejska wersja G-9000 więc z prądem nie powinno być problemów. Ale stary jest - końcówka lat '70 ubiegłego wieku więc około 40 lat. Warto przy zakupie wszystko dokładnie sprawdzić.  Jeśli sprawny pewnie będzie grał zajebiście. Zazdroszczę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co "stanąłem" na konfiguracji:

- wzmacniacz: Sansui AU-X517R

- odtwarzacz CD: Sansui CD-X317

- kolumny: Infinity RS-5001

Razem gra to na prawdę świetnie. Zestaw jest sterowalny pilotem (uniwersalnym): wzmacniacz i CD. Ze względu na wiek nie obyło się bez drobnych napraw.

Wzmacniacz ma obrotowe pokrętło wyboru źródła dźwięku. Potrafi głupieć i przełączać źródła sam, bez ładu i składu. Wyczyściłem pokrętło i układ w miarę możliwości za pomocą płynu kontaktowego (CX80). Na razie działa - nie wiem jak długo.

Odtwarzacz CD trochę szwankował = gubił ścieżki, zacinał się, skakał. Podkręciłem mu moc lasera w głowicy KSS-240. Prawa śrubka minimalnie w prawo - o 0,5 mm. I udało się, bez oscyloskopu i innych narzędzi ?. Teraz gra bez problemów, ale moc lasera jest ustawiona prawie na max,  więc pewnie długo już nie pożyje...

Kolumny Infinity RS-5001 są świetne. Niewielkie, bo zaledwie 80x 30x24 cm bez bas refleksu (zamknięta obudowa). Plastikowe/karbonowe" basy i wstęgowe głośniki wysokotonowe. Razem ze wzmacniaczem dają naprawdę ogromne możliwości ustawienia barwy dźwięku. Mogą być bardzo szczegółowe lub nieco przytłumione. Plastikowy bas nadąża za stopkami w muzyce trash czy death metalowej. Wstęgi oddają każdy szczegół dźwięków wysokich. Wzmacniacz może podbić tylko basy lub pasmo w całości (przydatne przy słuchaniu cicho)

Zastanawiam się teraz nad jeszcze kolejną zmiana kolumn - na Arcus TL-200. Kolumny 4-drożne, z tzw. transmission line (każdy głośnik ma swoją dedykowaną/zamkniętą ścieżkę wewnątrz obudowy). Czy przyniesie to sensowna zmianę brzmienia/dźwięku w porównaniu do Infinity RS -5001 i wzmacniacza AU-X517R? Odsłuchać trudno bo kolumny są rzadko dostępne w Polsce...

Może macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelcu dziekuje za pomoc, po zdjeciach i opisie oceniam stan wrecz na sklepowy, rozmawialem juz z wlascicielemi mowil ze sprzet jest w stanie idealnym. Jak naprawde jest okaze sie w weekend. Bede musial jeszcze do niego znalezc jakies dobre kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Gregi666 napisał:

 Bede musial jeszcze do niego znalezc jakies dobre kolumny.

I to jest najtrudniejszy krok ? Jak się okazuje każdy do swojego wzmacniacza dobiera inne kolumny (nawet tego samego wzmacniacza). Wszystko zależy od twoich gustów muzycznych, wielkości pomieszczenia (ponoć), parametrów kolumn i wzmacniacza (razem) itd. Ja odpalałem swojego Sansui AU-X517R z kolumnami Alton 110 i nadal uważam, że to brzmi całkiem dobrze. Moje żona preferuje dźwięk z Saba ATM 90. Ostatecznie teraz gram na Infinity RS-5001. Niby jest dobrze, ale szczerze mówiąc wcale nie w kazdym rodzaju muzy i nie z każdej płyty CD/każdego MP3/każdego analoga...

Ale i tak uważam, że dobrze jest poszukać kolumn używanych - w cenie do 2000 pln można wybrać na prawdę cuda. A przynajmniej są opinie do poczytania. Nowe wymagają odsłuchu osobistego i pewnie mniej niż 4000-5000 nie zapłacisz. Polecam poczytanie o modelach sprzed 10-30 lat - może coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 00:59, Shabranido napisał:

Witam wszystkich forumowiczów.Mam pytanie czy ktoś z was porównywał może,któryś z wymienionych modeli sansui(607/707/907) w dowolnej wersji do yamahy ax2000?

Na tak zadane pytanie nikt nie udzieli dobrej odpowiedzi. Postaram się opisać to krótko i treściwie. 

1.  Modeli Sansui (607/707/907) jest wiele.

Różnica w ich dzwięku jest na tyle duża, że można powiedzieć, że każdy model, np z najwyższych modeli, gra inaczej. A są to modele np. AU-D607, D707, D907 i AU-α607, α707, α907. Poza tym ogólnie, są jeszcze pod-modele wśród w/w modeli, jak np. wśród modeli α907, α907i, α907DR, α907KX, α907MR, α907XR, α907NRA. Każdy z nich gra na pewno inaczej. Są tu, co prawda, pewne podobieństwa, mniejsze czy większe, między np. 907 (bez i) i 907i, czy też 907KX, XR i NRA ale i tak widać różnice ale (wg mnie) to już bardziej zależy od reszty systemu i ich dostrojenia. 

Tu ważna uwaga:

Tak naprawdę tego wyżej, z p. 1. nikt lub prawie nikt, nie bierze pod uwagę, dlatego na forach jest bardzo wiele nieporozumień i niejasności odnośnie grania i brzmienia wzmacniaczy Sansui. 

 

2 Te w/w modele Sansui nie grają w klasie A, jak zdaje się gra ax2000, więc takie porównanie i tak nie ma najmniejszego sensu. 

 

3. Porównanie jest możliwe ale do modeli limitowanych Sansui, zbudowanych na MOS-Fetach. Np. AU-α907Limited, AU-α907iLimited czy AU-α907MOS Limited itd, które grają częściowo w klasie A. Lecz tych ostatnich, z racji wersii Limited, jest jak na lekarstwo. 

W tym ostatnim przypadku, jak najbardziej polecam Sansui

 

Mam nadzieję, że pomogłem i wiele wyjaśniłem.

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się odnieść bo dawno tej Yamahy nie słyszałem ale ... 

Wg mnie, najbardziej zbliżone barwą dzwięku i słyszanym pasmem, ale może mniej sposobem grania, będą starsze wersje, jak AU-D607, D707, D907 i AU-α607, α707, α907 oraz te z Alpha z "i" na końcu - AU-α607i, α707i, α907i. 

Oczywiście co słyszysz zależy od przetworników najwięcej. Tu odczucia mogą być różne. 

?

 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad kupnem sansui 907 lub accuphase e303 ktoś porównywal obydwa? Accuphase tańszy ale jak gra w porównaniu z sansui? Wersji nie podaje 907 bo jeszcze nie wiem czy dr czy nra itd.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.