Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak bez literek tylko ciekawość w związku z aukcja co to jest.

Ostatnio słyszałem luxmana l507 i w związku z tym poluje na luxmana coś z serii 500. I do tego te wskaźniki zawsze jakaś przeszkoda przed 907 ale kiedyś i 907 kupię i protestuje.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, antymalkontent napisał:

ale kiedyś i 907 kupię i protestuje.

Chyba już kiedyś Paweł pisał że prędzej mu coś na ręce wyrośnie ,albo coś podobnego zanim Ty kupisz jakąś 907kę  ?

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, misiek x napisał:

Chyba już kiedyś Paweł pisał że prędzej mu coś na ręce wyrośnie ,albo coś podobnego zanim Ty kupisz jakąś 907kę  ?

Był jeszcze lot promem kosmicznym ?

W dniu 3.08.2020 o 11:47, czubsi napisał:

Fakty są takie, że prędzej wezmę prom kosmiczny w leasing niż antymalkontent kupi 907 ... No chyba że za dwa tysiące dostanie ...

Takie bajanie obserwuję od wielu lat u kolegi ... Ale życzę mu jak najlepiej (może ktoś mu prezent zrobi ???? ...)

@misiek x

Popełniłem błąd!  Nie lot promem a leasing promu!  ?? 

Z drugiej strony jedno nie wyklucza drugiego ?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, misiek x napisał:

Chyba już kiedyś Paweł pisał że prędzej mu coś na ręce wyrośnie ,albo coś podobnego zanim Ty kupisz jakąś 907kę  ?

Pisał i ja mu odpisałem że w przyszłym roku bo w tym mam inne ważniejsze cele. Cele zrealizowane mamy ten przyszły rok i teraz czas na kolejne cele. Min. Wzmacniacz i miała to być 907. I tak było do grudnia ale mimo że nie kupowałem to gdzieś tam się interesowałem i w grudniu miałem okazję słyszeć luxmana A wcześniej accuphase i na tyle namieszal ze chce luxmana.

Ale jak nikt nie będzie sprzedawał luxmana A trafi się 907 to będzie 907. 

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, antymalkontent napisał:

...

Ale jak nikt nie będzie sprzedawał luxmana A trafi się 907 to będzie 907. 

I później będziesz prześladowany przez Luxmana, i tak w kółko. . . 

8 minut temu, antymalkontent napisał:

...w grudniu miałem okazję słyszeć luxmana A wcześniej accuphase i na tyle namieszal ze chce luxmana.

...

 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Fashi napisał:

I później będziesz prześladowany przez Luxmana, i tak w kółko. . . 

 

Taki żywot audiofila.

Ja i tak zachowuję bardzo dużo cierpliwości i raz góra 2 razy na rok robię zmiany i potrafię długo czekać często za długo. Teraz przyszedł czas na wzmacniacz.

 

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawe podejście .... Luxman 500 ... to takie określenie jakbyś nic nie określił ... Seria 500 jest i stara i nowa a to jak dzień do nocy ! Moim osobistym zdaniem interesowanie się nowymi wydmuszkami Luxmana poza niektórymi dzielonymi z serii M/C sensu nie ma ... Co do "starego" luxmana wszystko poniżej L550 spokojnie uzyskasz na AU-X901. To baaaaaaardzo podobne granie ! Swego czasu robiliśmy z kolegą porównania L550 starego typu z 901-ką i poza dosłownie minimalnnie większą rozdzielczością na 901 nie było żadnych możliwych do odróżnienia cech w dźwięku !!! z Luxmana interesujące są L570 i L580 np taki:  https://audio-database.com/LUXMANALPINE-LUXMAN/amp/l-580-e.html (czyli nie te vintage L580 z serii state ...) 

Ale widząc opis kolegi nt wskaźników to raczej nie o dźwięk tu chodzi bo z całym szacunkiem ale zakup nowych luxmanowych cudów komuś kto słuchał już dobrego grania nigdy do głowy nie przyjdzie ... 

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to jakoś tam odkleić ale jak rozbierzesz to dowiesz się, że to nie jest jakieś tam zwykłe szkiełko ... Dobranie zamiennika to grubsza półka dla nawet dobrego szklarza ... Z tego co pamiętam to samo szkło też jakieś nietypowe jest , nie pęka tylko się wykrusza i ma ciemną błękitnozieloną poświatę - nie chcę tu uchodzić za bajarza bo nie pamiętam dokładnie ale ze zwykłą szybą to wiele wspólnego nie ma ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ktos pytal o ekran, sama szyba na froncie jest klejona, natomiast caly wyswietlacz sklada sie z wielu skladowych czesci, rozpraszacz swiatla, dyfuzor ze skala ktoa idealnie musi pokrywac sie z segmentami LCD, dalej sam ekran sklada sie z 2 tafli szkla a pomiedzy nimi folia polaryzacyjna, nastepnie na kolejnej tafli rowniez znajduje sie folia polaryzacyjna, ma to na celu tworzenie efektu w ktorym pomimo naswietlania calego ekranu LCD swieca tylko te fragmenty ktore nie zostaja przysloniete przez segmenty wyswietlacza LCD, jestem wlasnie w trakcie regeneracji takiego ekranu, ogolnie zabawy z tym na caly dzien

 

 

0fa6073ddece.jpg

 

1d99504dc555.jpg

 

cbc2a89e161e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas kiedy ja chcę posłuchać 907. Preferuję bardziej nowoczesny przekaz oczywiście najwyższej jakości w związku z tym gdyby ktoś słyszał albo miał na sprzedaż 907 z nowszych wydań można pisać na pw. Preferuję cenę w granicach 8tys.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, czubsi napisał:

Tadek ... 

Wg Mariusza @Bumpalump mój Xr jest w idealnym stanie technicznym. Mało grany przez te wszystkie lata (przycisk power bez wytarcia) , a wizualnie takie A- jedna malutka i płyciutka ryska. Widoczna pod światło...

Szkoda się pozbywać , bo w razie czego drugiego takiego egzemplarza mogę nie dostać...

Sam już nie wiem, co robić. . .

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LJ3 napisał:

Trzymaj albo zamień na pre + końcówka.

 

Możemy się zamienić za b2105 ?

"Będziesz Pan zadowolony." 

??

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do XR-ki mam ciągły dostęp. Poza tym co to za zamiana? 

"Siekierka na kijek"???

?

Swoją drogą wreszcie miałbyś możliwość połączyć to co lubisz. Sansui B-2105 z pre np. Lux lub Accu. 

W/g niektórych zagra lepie od pary C/B-2105.

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black version wygląda cudownie. Gdybym miał taki egzemplarz...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh...

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.