Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

2103 podoba się tym, którym nie "grają" MOSFETY. 

43 minuty temu, hoobi napisał:

Pytałeś o dobrze dobrany system, to nie był mój system. Niestety. Wg mnie 2103 jest najlepsza, najbardziej wierna. To jeśli chodzi o serie 21. Jeśli zaś mowa o 23, trudno o jednoznaczna opinie, dużo zależało od repertuaru, raz jedna, raz druga grała powiedzmy lepiej, ale to mocno zbliżone granie było. Dla mnie to było takie 2103 tylko silniejsze.
Zaznaczam, to tylko moja opinia, a nie obiektywny ranking emoji846.png

No, no!

Odważna opinia! 

"mocno zbliżone granie było. Dla mnie to było takie 2103 tylko silniejsze."

Niestety. Tu nie mogę się zgodzić! 

 

Czy porównywałeś te końcówki na "swoim podwórku"? 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
2103 podoba się tym, którym nie "grają" MOSFETY. 
No, no!
Odważna opinia! 
"mocno zbliżone granie było. Dla mnie to było takie 2103 tylko silniejsze."
Niestety. Tu nie mogę się zgodzić! 
 
Czy porównywałeś te końcówki na "swoim podwórku"? 
 
 
Wierzę, dlatego mówię o własnej opinii. Dla mnie 2301 to taki wzorzec neutralności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Po przeczytaniu znajomemu, który właśnie "wpadł" na grilla (wspólny odsłuch ). że "2301 to taki wzorzec neutralności", znajomy omal nie spadł z krzesła. 
Jestem spokojniejszy, dlatego jeszcze siedzę. 

 
To tylko i wyłącznie moja ocena. Dotyczy oczywiście tylko i wyłącznie końcówek Sansui z listy, która wymieniłem. Warto pamiętać o kontekście wypowiedzi, pozwoli to oszczędzić zdrowia, kto wie, czym się skończy kolejny upadek z krzesła

Czego takiego słuchacie koledzy grilowcy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bic piane, to każdy potrafi.
Pokażcie mi końcówkę sansui, która gra według was równiej pasmem niż seria 23, to może porozmawiamy o własnych odczuciach.
I proszę, skończmy już te frazesy o fajtłapach spadających z krzeseł. To forum audio a nie infolinia dla niezdarnych.

Zdradzisz cos o tych odsłuchach? Czy wstydzisz się sprzętu i osprzętu?

Ps. Żeby w gąszczu kompletnie niemerytorycznych wypowiedzi nie zaginęło. Kupię pre 2105 w dobrej cenie.


Ciekawa opinia. Potwierdza, że każdy słyszy inaczej. 
Co oznacza "wzorzec neutralności"?
Dobrze, że nie ma go w Sevres. 
 
Oznacza to tyle, że: zagrał najrówniej pasmem, nie faworyzował i nie ukrywał żadnego pasma. Tak jak to mają w naturze 2102 czy 2105.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Muzyka ma wyrażać i nieść emocje. 
 Nie lubisz lampy? 
 
Wielkie balony też mogą nieść emocje, ale ich widok może przytłaczać. Być może jednak baloniki na druciku są właśnie takie jak powinny być. Zostawmy temat emocji, bo każdy z nas odbiera je inaczej, ma inną wrażliwość.

A co to znaczy lampy? Pytasz o te kluchowate konstrukcje bez życia, czy o porządną lampę z dynamiką, energią i rozdzielczością?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lampy czyli źródła, wzmacniacze na lampach. 

 

 

32 minuty temu, hoobi napisał:

Zostawmy temat emocji, bo każdy z nas odbiera je inaczej, ma inną wrażliwość.
 

Zgoda! W tym sęk! 

"Każdy słyszy inaczej!" 

Sądzisz, że jest obiektywna prawda w świecie muzyki, malarstwa, sztuki? 

 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Lampy czyli źródła, wzmacniacze na lampach. 
 
 
Zgoda! W tym sęk! 
"Każdy słyszy inaczej!" 
Sądzisz, że jest obiektywna prawda w świecie muzyki, malarstwa, sztuki? 
 
 
Nie ma, bo nie ma na to miary obiektywnej. Subiektywna ocena często jest krzywdząca. Gdyby każdy to rozumiał, sens istnienia forów o audio miałby większy sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Choć C-2105 jest dedykowane do B-2105MOS, po kilku odsłuchach stwierdzam, że nie zagra w tym zestawieniu tak, jak lubisz - równo. Poza tym, nie tylko moim zdaniem, buduje zbyt dużą, przesadną scenę. Ten zestaw gra bardzo specyficznie. 
 
 
 
Tak, znam jego cechy i właśnie te cechy chce kupić.
B2103 też może się kiedyś pojawi, ale nie dziś czy jutro.
Do równego grania mam jeden wzmacniacz klasy D oraz zestaw słuchawkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co opinia to inna ... Mając zestaw C/B2105 od już w sumie dłuższego czasu kompletnie nie rozumiem niektórych wypowiedzi ... Tak to jest jak ktoś gdzieś u kogoś coś i potem głupoty wypisuje ...

Jedno można zestawowi w/w zarzucić (i to w zasadzie tylko w odniesieniu do lepszych w tej materii urządzeń jak np B2301L MOD) wzmacniacz nieco "skleja" warstwy muzyczne w całość , nie ma tu znanej z B2301L MOD separacji oraz czarnego tła. C/B2105 gra trochę jak jednolity matariał tworząc z orkiestry jeden twór ... Ktoś może nawet tego nie zauważać ale mając bezpośrednie porównanie jak można odtworzyć symfonikę w lepszym wydaniu np za pośrednictwem B2301L ten natychmiast to wyłapie ...

Po wielu wielu latach moich osobistych doświadczeń z Sansui doszedłem do takiej oto konkluzji - tylko ze ,wzmacniaczem B2301L MOD osiągnąłem spokój duszy i to do tego stopnia, że nie mam przy nim potrzeby polepszania czegokolwiek ... Ma wszystkiego tyle ile potrzeba , jest uniwersalny i do bólu wiarygodny w swoim przekazie , z niczym nie przesadza i niczego też nie ukrywa ale w żaden sposób nie jest ani agresywny czy narzucający swój charakter - jest po prostu taki jak wzmacniacz referencyjny być powinien. Na pierwszy "rzut ucha" nie jest to takie oczywiste ale bardzo szybko przy obcowaniu z tą końcówką te fakty do nas docierają ... Docenia się to znacznie szybciej po przełączeniu na inny wzmacniacz ...

Lubię C/B2105 za całokształt , klasę wykonanie , dźwięk sam w sobie .... ale próżno tu szukać równania z B2301L MOD ...

Nie żebym tu strzelał promocję "swojego dzieła" - bo mam to delikatnie rzecz ujmując w głębi otrzewnej ale fakt jest faktem i może komuś się to przyda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czubsi, niestety to się nie przyda nikomu, gdyż porównanie do modeli modyfikowanych jest zrozumiałe tylko dla właściciela tej modyfikowanej wersji (i to tylko w swoim systemie) 🙂 

Porównaj do innego modelu Sansui albo do innego producenta - to da jakieś wyobrażenie. Usłyszeć Luxmana, Accu, Maka, Hegla itp, każdy gdzieś miał lub ma możliwość 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji MOD jest, o tylu wiem, w przypadku B2301L-dwie sztuki oraz B2301-jedna sztuka. Niestety mała szansa by powstało więcej. Po pierwsze z powodu dostępności części jak i samej B2301 i B2301L (w przynajmniej jako takiej formie).

Natomiast B/C2105, zagra tak jak pozwoli mu towarzysząca reszta toru. Tu trzeba wykazać się cierpliwością w doborze kolumn, czy źródła.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.