Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Piotr Marzanna napisał:

Ciekawe który model Sansui najlepiej spisuje się w muzyce elektronicznej...?

Mogę napisać, że dla mnie ....   

To jest jednak złe podejście do tematu. 

 

W dniu 17.09.2021 o 13:18, san-sui napisał:

 

Należy posłuchać każdego, z osobna. Przetrawić i wybrać ten, który odpowiada, według własnych preferencji. Każdy z nich gra inaczej. (....) 

 

Jeżeli prześledzicie wątek sąsiedni łatwo zauważycie, że każdy oceny dokonana według własnych preferencji. I tylko to się liczy. To co wam się spodoba. 

https://forum.audio.com.pl/topic/78004-sansui-moja-ulubiona-marka/page/207/

Zorientujecie się, ze każdy (prawie) ma własne preferencje i nie należy brać "prosto", do siebie, tego, co pisze ktoś inny, nawet w liczbie mnogiej, bo to jest ślepy zaułek. Przynajmniej dla mnie. Mam odmienne oceny. Słyszę co innego niż pozostali?  

Oczywiście każdą końcówkę można, według swoich preferencji scharakteryzować łatwo. Tylko co to Wam da? Ukierunkuje oczekiwania, a potem rozczaruje ....?

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Marzanna.

Trudno mi się to pisze, ale muszę przyznać rację san-sui. Opis co i jak gra jest bardzo osobisty. Należy więc organoleptycznie przekonać się, jak co gra. Jedyne więc takie rozwiązanie to odsłuch. Najlepiej we własnym systemie.

Zaczęliście od najmocniejszych zestawów, czyli końcówek i pre. Jednak czy macie aż takie wielkie pomieszczenia. Może w 100% wystarczy integra. Jest wiele równie dobrych i świetnie grających Sansui. Najlepiej najwyższej serii czyli 907. Ale są jeszcze 707 i 607. W 907-kach są modele z zasilaniem na 240V. DR i MR. Są , choć niestety rzadkie i trudne do zdobycia. Również prezentacja muzyki w ich wykonaniu jest różna. Model DR jako wcześniejszy, obarczony był inną specyfikacją dźwięku. W modelu MR konstruktorzy byli bliżsi wzorcowi dźwięku, jaki mieli na uwadze. Ogólnie mówi się, że był to model lampowy Sansui AU 111. Sama przygoda ze wzmacniaczami Sansui może być bardzo ciekawa, w serii 907 jest 12 modeli w tym dwa na tranzystorach MOS. Może się też okazać, że bardziej mogą się podobać starsze modele, i tu znów jest ich bez liku. Jest co słuchać. 

Udanej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, janvideo24 napisał:

Piotr Marzanna.

Trudno mi się to pisze, ale muszę przyznać rację san-sui. Opis co i jak gra jest bardzo osobisty. Należy więc organoleptycznie przekonać się, jak co gra. Jedyne więc takie rozwiązanie to odsłuch. Najlepiej we własnym systemie.

Zaczęliście od najmocniejszych zestawów, czyli końcówek i pre. Jednak czy macie aż takie wielkie pomieszczenia. Może w 100% wystarczy integra. Jest wiele równie dobrych i świetnie grających Sansui. Najlepiej najwyższej serii czyli 907. Ale są jeszcze 707 i 607. W 907-kach są modele z zasilaniem na 240V. DR i MR. Są , choć niestety rzadkie i trudne do zdobycia. Również prezentacja muzyki w ich wykonaniu jest różna. Model DR jako wcześniejszy, obarczony był inną specyfikacją dźwięku. W modelu MR konstruktorzy byli bliżsi wzorcowi dźwięku, jaki mieli na uwadze. Ogólnie mówi się, że był to model lampowy Sansui AU 111. Sama przygoda ze wzmacniaczami Sansui może być bardzo ciekawa, w serii 907 jest 12 modeli w tym dwa na tranzystorach MOS. Może się też okazać, że bardziej mogą się podobać starsze modele, i tu znów jest ich bez liku. Jest co słuchać. 

Udanej zabawy.

Dziękuję🙂, puki co słuchałem u Kolegi z forum zestawu dzielonego o którego zakupie myślę i brzmieniowo bardzo ciekawy.. Sprzęt będzie w salonie, a że z integrą choć nie Sansui mam cały czas do czynienia .więc uwaga jest ukierunkowana na preamp i końcówkę...  Choć tak z ciekawości fajnie było by posłuchać AU-07 limited i np B-2103 o którym słyszałem dużo dobrego...ale trudno mieć wszystko😃.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć wszystkiego ale można mieć dużo 🙂 Ja sobie nie wyobrażam mieć jeden wzmacniacz Sansui a tym bardziej jedno źródło dźwięku ... (tu akurat niekoniecznie Sansui). Nie ma nic bardziej urokliwego jak wymiana wzmacniacza Sansui na inny model i to w sumie nie tyle po to by brzmiało lepiej tylko by cieszyło oko 🙂

Co do tematu - wiadomo, że i głuchemu gra inaczej ... Tak czy siak , ile by tam mądrości na ekran nie przelał wszechwiedzący kolega z paru postów wcześniej najmniej obrywa się AU07 i ten wzmacniacz w ciemno można polecać czy ktoś lubi echo katedry czy szum pierdnięcia kolibra na opolskiej wsi ...

Jest to też wzmacniacz w sumie mało problemowy bo na najlepszych komponentach i w miarę świeży jak na Sansui - cena jednak jest jaka jest i albo mieć bo chcieć albo sobie ogona nie zawracać ...

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję , życzę miłych odsłuchów 😀 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tajitsu napisał:

Gratuluję , życzę miłych odsłuchów 😀

Dzięki...to nowe doświadczenie😉..

41 minut temu, hoobi napisał:

I oczywiście bez fotek się nie liczyemoji16.png

Właśnie próbowałem wstawić fotkę ale coś mi nie chce wejść bo coś niby z pamięcią i pojemnością fotki nie halo ale jeszcze później spróbuję. Sprzęt od naszego forumowego Kolegi więc z pewnych rąk, właśnie udało mi się całe to ustrojstwo podłączyć i słucham😃..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Marzanna z jakimi kolumnami gra set Sansui?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tajitsu napisał:

@Piotr Marzanna z jakimi kolumnami gra set Sansui?

Kurcze nie mogę wstawić fotki, są to kolumny podłogowe 3 drożne na głośnikach scana, na basie jest sławna węglowa osiemnastka, średnie i wysokie to seria classic lub discowery...nie pamiętam, bass reflex z tyłu i przodu w zależności od akustyki. Pierwotnie były to kolumny bydgoskiej minimy audio lecz po modyfikacjach z tych kolumn zostało ładne pudło😃, brzmieniowo raczej się zgrywają z sansui, potężne i kontrolowane zejście na basie, przestrzeń i stereofonia całkiem fajna, natomiast co do góry...muszę posłuchać dłużej, albo to przyzwyczajenie po poprzednim systemie albo kwestia wpasowania kabli..

W dniu 20.09.2021 o 11:20, czubsi napisał:

Nie można mieć wszystkiego ale można mieć dużo 🙂 Ja sobie nie wyobrażam mieć jeden wzmacniacz Sansui a tym bardziej jedno źródło dźwięku ... (tu akurat niekoniecznie Sansui). Nie ma nic bardziej urokliwego jak wymiana wzmacniacza Sansui na inny model i to w sumie nie tyle po to by brzmiało lepiej tylko by cieszyło oko 🙂

Co do tematu - wiadomo, że i głuchemu gra inaczej ... Tak czy siak , ile by tam mądrości na ekran nie przelał wszechwiedzący kolega z paru postów wcześniej najmniej obrywa się AU07 i ten wzmacniacz w ciemno można polecać czy ktoś lubi echo katedry czy szum pierdnięcia kolibra na opolskiej wsi ...

Jest to też wzmacniacz w sumie mało problemowy bo na najlepszych komponentach i w miarę świeży jak na Sansui - cena jednak jest jaka jest i albo mieć bo chcieć albo sobie ogona nie zawracać ...

Tak ten wzmacniacz jest także wart uwagi, w przyszłości jak się trafi z pewnych rąk to ...no zobaczymy jako drugi🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Marzanna napisał:

W Witam :-)! Chciałbym się przyłączyć do klubu miłośników tej ciekawej marki..:-) Na pokładzie C/B 2105 Mos Vintage :-).. 

Szczerze gratuluję. Szybko podjęta decyzja.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie , mamy w Klubie kolejnego zadowolonego Kolegę! 😀 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tajitsu napisał:

Fajnie , mamy w Klubie kolejnego zadowolonego Kolegę! 😀

Rzeczywiście sprzęt nietuzinkowy, pięknie grający i warty uwagi, z powalającym wykonaniem..

Heh...jeszcze do niedawna nie brałem pod uwagę czegoś takiego jak sprzęty na 100V jakieś dodatkowe trafa itd..a tu proszę😃..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr Marzanna napisał:

Rzeczywiście sprzęt nietuzinkowy, pięknie grający i warty uwagi, z powalającym wykonaniem..

Heh...jeszcze do niedawna nie brałem pod uwagę czegoś takiego jak sprzęty na 100V jakieś dodatkowe trafa itd..a tu proszę😃..

Warto być otwartym na nowe rozwiązania i cieszyć się sprzętem z duszą , którego nie wszyscy mogą posiadać 😉

Teraz czeka Cię przesłuchanie na nowo zebranej dyskografi i odkrywanie smaczków , których dotąd nie było słychać w głośnikach 😀

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Marzanna kolumny wyglądają ładnie , ten fornir bardzo mi się podoba 😀 na jakich elementach wykonano zwrotnice ? Czyżby Jantzen Audio z serii Superior / Silver Z-Cap? 🙂

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tajitsu napisał:

@Piotr Marzanna kolumny wyglądają ładnie , ten fornir bardzo mi się podoba 😀 na jakich elementach wykonano zwrotnice ? Czyżby Jantzen Audio z serii Superior / Silver Z-Cap? 🙂

Tego to już nie pamiętam...zwrotnice robił Andrzej Witek z Sonus Oliwa, sama elektronika w nich jest dość pokaźna i na dość dobrych komponentach z tego co kojarzę ale pamiętam szczegółów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Marzanna napisał:

Tego to już nie pamiętam...zwrotnice robił Andrzej Witek z Sonus Oliwa, sama elektronika w nich jest dość pokaźna i na dość dobrych komponentach z tego co kojarzę ale pamiętam szczegółów.. 

 

Messaging1632309970138.jpg

19 godzin temu, hoobi napisał:

I oczywiście bez fotek się nie liczyemoji16.png

Tak to wygląda wstępnie ale raczej nie docelowo.. 

Messaging1632309957375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Marzanna , Pawciu @czubsi ma rację! 

Wszedłeś w posiadanie wysokiej klasy zestawu nie tylko w obrębie Sansui , ale szerzej wśród innych marek to bardzo cenne dźwiękowo urządzenia . Przydało by się zadbać o odpowiednie warunki pracy tj. wentylacja i rozejrzeć się za osobnym stolikiem .
Szkoda męczyć sprzęt 🙂

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Piotr Marzanna napisał:

Taak...chyba trzeba będzie przytargać trochę tarcicy z tartaku i przeprojektować szafkę🤔.. Oprócz tego kable i strimer do wymiany...🙄

Piotr , na spokojnie. Krok po kroku. Trzeba sobie dawkować kolejnych ulepszeń , aby docenić to co się zrobiło i jakie zmiany wniosły poszczególne etapy 😀

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tajitsu napisał:

Piotr , na spokojnie. Krok po kroku. Trzeba sobie dawkować kolejnych ulepszeń , aby docenić to co się zrobiło i jakie zmiany wniosły poszczególne etapy 😀

To prawda😉, na dalsze zmiany trzeba uzbierać co nieco no i....przygotować Żonkę że to w dalszym ciągu nie tanie hobby na już pewnym poziomie. Na razie wsłuchuję się w świeży zestaw🧐..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów 🙂, na tym etapie można już co nieco napisać o wrażeniach sonicznych świeżego zakupu, choć jeszcze czekam na kabel xlr od MB do porównań, bo na razie mam pre z końcówką spięte srebrnym rca z Sonus Oliwa. A więc porównując z Yamahą w moich warunkach i na moje ucho to dźwięk jest dociążony, obszerny z dużą przestrzenią w analogowym ciepłym tonie, dosyć ładnie wypada średnica zwłaszcza na klimatycznych utworach, jedynie czasem w zależności od nagrań brakuje mi czegoś w górnych zakresach ale być może wynika to z osłuchania z poprzednim system, popracuję jeszcze z kablami i przyszłościowo ze źródłem i wtedy zobaczymy..

Choć odniosłem wrażenie że jak sprzęt długo gra to brzmienie robi się...misiowate, ale może to auto sugestia albo ten typ tak ma jak się wygrzeje. Najbardziej niesamowity natomiast jest bas który w zależności od tego czy idzie z przodu czy z tyłu (bo mam taką możliwość) to na tylne ustawienie schodzi zabójczo nisko, jest mocny,głęboki i genialnie kontrolowany,na niektórych nagraniach może jest go nawet za dużo a na niektórych to wprost petarda i to wcale nie na dużych poziomach głośności. Porównując go z Yamahą to dźwięk z tej drugiej wyszedł jakby to ująć w jednym zdaniem...mniejszy i szczuplejszy..choć mimo wszystko w/g mnie Yamaha dzielnie się broniła i jest to także kawał świetnego wzmaka.. To tyle na razie.. 

Pozdrawiam.. 

Edytowane przez Piotr Marzanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.