Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też pytałem, z tego wszystkie jeszcze bym wtopił.

Zastanawiam się czy sens palić się na te piece, to kolumn potrzebuję wydajne 100watt, bardziej mi zależy na jakości a nie na mocy, obecnie gram na caspianieM1, i elektry 1007Be i do nich potrzebuję lepszą elektronikę, nawet jakby jaśniejsza byłą to byłoby super bo berylowy przyciemnia.

Więc jeśli te integry są faktycznie takie dobre to może niema sensu kupować piec na 200-300 wattt utrzymywać jeszcze elektrownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pytałem, z tego wszystkie jeszcze bym wtopił :-).

Zastanawiam się czy jest sens palić się na te piece....., bo do kolumn potrzebuję wydajne 100watt więc bardziej mi

zależy na jakości a nie na mocy.

Obecnie gram na caspianie-M1 i focal elektra 1007Be i do nich potrzebuję

lepszą elektronikę.

Nawet jakby elektronika jaśniejsza była to byłoby super bo berylowy przyciemnia brzmienie.

Więc jeśli te integry są faktycznie takie dobre to może niema sensu kupować piec na 200-300 watt

i utrzymywać jeszcze elektrownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Dobrze byłoby naprawdę posłuchać. Bezpiecznym nabytkiem jest zakup AU-alpha 907L Extra, AU-alpha 907NRA, AU-alpha 907MR AU-alpha 907MOS limited itd. jednak wersje amerykańskie często różnią się nieco od japończyków i stąd aby cieszyć się nimi w pełni konieczne jest dokonanie lekkich modów do japońskich braciszków. Druga sprawa, ze poza Japonię nie szły nigdy modele serii 907 a jedynie 707... Nie zdziwiłbym się wcale jakby okazało się, ze AU-X901 gra odrobinę gorzej (inaczej) od odpowiednika AU-alpha 707. Charakter brzmienia tych integr jest zbiezny z tym co dają końcówki tyle, że jak pisałem w mniejszej skali i nie chodzi tu tylko o moc ! Co do starych konstrukcji typu 20000 to musisz wiedzieć że one grają trochę inaczej. Ich dźwięk jest znaczaco przesuniety w stronę analogu i melodyjności. Trochę tak jak starsze Luxmany chociaż bardziej potężnie. szokuje mnie czasem porównywanie obu serii lub stawianie jednych przeciwko drugim. Nowsze Sansui są konstrukcjami z racji pogoni za neutralnością i większą wiernością dźwięku lepszymi. Najwyższe modele są idealnie wyważone pomiędzy oboma światami analogu i tranzystora łącząc ich cechy pod jedną pokrywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

i pomyśleć, ze całkiem niedawno na allegro poszła ta końcówka za jakieś 700 zł; chyba ... nie mówiąc o pre 2301 za coś koło 400 zł; .... Lubię dzielone bo jest łatwy dostęp do płytek. W zasadzie to na nich sie więcej wzoruję w modach bo w integrach zabiegi te są znacznie skromniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nurtuje mnie takie pytanie: jaka jest jakość preampów w wyższych integrach sansui?

Kusi mnie mianowicie zakup preampa Nad c160 albo Rotel rc960 albo ca c100. Chciałbym bowiem stopniowo spróbować bi-ampingu (czytałem wiele pozytywnych opini o tym rozwiązaniu z posiadanymi Castle harlech). Nie wiem tylko, na jaki pre się zdecydować by nie wykonać kroku w tył w stosunku do Sansui.

 

Idealnie byłoby kupić pre lampowe, ale niestety wybór mały i ceny wysokie.

 

Czy moglibyście coś doradzić?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi, czyli rozumiem, że zastosowany firmowy preamp w Sansui jest dobrej jakości, skoro zastosowanie zewn. rozmyło lekko kontury? Czy źle zrozumiałem?

Czy w takim razie warto próbować dokupić pre innego producenta (np. te wyżej, ewentualnie Arcama jeszcze) w perspektywie bi--ampingu, czy też lepiej sobie odpuścić?

Przypuszczam, że w seri 7xx siedzi ten sam pre (przynajmniej schematowo, bo nie wiem jak z komponentami czy są takie same)?

Przypuszczam też, że najbardziej słyszalna różnica byłaby w przypadku pre lampowego..?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

romek

 

pisałem o wbudowanym pre - nie zewnętrznym. W wysokich sansui w pre zachodzi zasada minimum elektrolitów i same przyzwoite komponenty w krótkim torze. Nie jest to mistrzostwo świata ala spokojnie trzyma klasę całego urządzenia .... a 901 czaruje ... (to tak na marginesie bo cłay cvzas nad nią siedzę ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Extra tandem te wzmaki :)

 

No ja nie wkleję swojej stajni Sanszuja bo brak aparatu :( ale już się powiększyła.

 

Ten tuner z "gazetki" posiadam i powiadam Kenwood KT 7020 został pozamiatany...

Takiej średnicy jak ma ten Sansui TU X701i jeszcze nie słyszałem

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Będzie na przyszłość.

>B-2201L poszło za 564 funty.

Ja bym trochę żałował... nie myl 2201L Vintage (36 kg żywej wagi, mocowo 2x200W/8ohm, ale S/N 120dB)

z 2201 (19 kg j.w. mocowo j.w. ale S/N 115dB)

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Przemo-Kielce

3 Lut 2010, 19:26

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 112 / 37 / 0

 

No Extra tandem te wzmaki :)

 

No ja nie wkleję swojej stajni Sanszuja bo brak aparatu :( ale już się powiększyła.

 

Ten tuner z "gazetki" posiadam i powiadam Kenwood KT 7020 został pozamiatany...

Takiej średnicy jak ma ten Sansui TU X701i jeszcze nie słyszałem

 

Pozdro

 

 

 

Hehehe Przemo nie watpie ze ten Sansui jest lepszy od KT 7020 ale tak jak pisal czubsi im lepszy sprzet tym Kenwood pokazuje wiecej. Jak dla mnie naprawde wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

O 9900 nic Ci nie powiem bo nie znam tej konstrukcji ale osobiście bym sobie głowy nie zwracał.

Jeżeli "strzelasz" w starsze to kup AU-X1, AU-X11, AU-X111 vintage(tego w szczególności) lub coś na ten styl. Sądzę, że AU9900 nie przebije Twojego więc szkoda wydawać pieniądze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

ooo widze że już chyba popełniłeś zakup ... teraz więc poczekamy na Twoje opinie ! pamiętaj, że jego postura może sugerować Ci walory odsłuchu a w rzeczywistości znacznie mniej potężna konstrukcja może go bez problemu w tej kwestii zdetronizować. W starych wzmacniaczach bezwzględnie należy wymienić elektrolity bo te wzmacniacze tracą swoje największe walory - melodyjność przestrzenność i swobodę. Dźwięk jest suchy i bez emocji względem odnowionego - wielu o tym zapomina a jeszcze mi się nie zdarzyło by starsza konstrukcja na dzień dobry grała tak jak faktycznie potrafi ! Starsze niestety neutralne nie są. Z tych co slyszałem właśnie najbardziej podobał mi się 111 mos vintage (a może to był 1111 ....??? cholera nie pamiętam już ale ładny był i ładnie grał - tak jak lubię delikatnie i z polotem, na pograniczu prawdy i magii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz mam juz dosc dawno, wlasciwie trzy. Au-217, od niego zaczalem, au-717 i au-9900. Slucham na au-9900 i powiem, ze jego brzmienie bardzo mi odpowiada. Ma swoje lata, ale 15 lat przestal na strychu. Kupilem tu-9900 i ba-2000. Bede mu zmienial kondensatory, ale ciekaw bylem czy jeszcze cos mozna pokombinowac, choc jak wspomnialem i tak niezle gra. Nie chce wchodzic w inna linie bo jestem zauroczony wzornictwem linii pro (nie definition jak wczesniej napisalem) Takie mam zboczenie :)

Wiem, ze mogloby byc lepiej, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.