Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czubsi

(Konto usunięte)

olafi

 

Powiem tak jeśli słaby materiał gra tak samo jak dobry to świadczy o kompletnym ukierunkowaniu sonicznym sprzętu. Ja preferuje urządzenia naturalnie brzmiące i wtedy słychać, że gorszy materiał nie jest w stanie wypełnić możliwości sprzętu - stąd gra gorzej to tak jak smażyć 10 cm naleśnika na 50 cm patelni ... Przy dobrym materiale słychać , że sprzęt oddycha pełną piersią - ma się wrażenie, że chce nas przekonać, iż jeszcze wiele więcej potrafi ! Tak grają wzmacniacze Sansui - nie ma materiału, który je przerasta ! Im trudniejszy tym lepiej bo pokazują większą klasę - i tu ich siła jest. A co daje odświeżenie ? Co z tego, że mamy olbrzymie okno w salonie skoro połowę zakrywa kotara i tak światła jest mało ... Po zmianie elektrolitów sprzet nabiera wigoru i swobody. Po założeniu bypassów dodajemy kontroli punktualności i konturowości. Polystyreny daja otwarcie i przestrzeń - razem Sansui pełnym pyskiem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner może i kiepska i za taką zawsze uważałem sony, ale ten model mi polecono i jak doszedł to się rozczarowałem, ale jak podłączyłem pod 901 po wszystkich pracach to znowu mnie zaskoczył. I to bardzo pozytywnie, więc puki co nie zamierzam zmieniać. Jedyne co chciałbym zrobić to posłuchać kenwooda 7020 pod skrzydłami sansui. A jak miałbym zmieniać to na sansui - pasował by do wieży i to chyba na razie jedyny powód. Ten sony przy kiepskim wzmacniaczu nie pokazuje wszystkiego co potrafi, ale przy dobrym gra bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne modele robi skośnoocy z sansui , szkoda ze kryzys ich wykończył

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jechałem tak już po kolumny...

ale ogólnie to nie jest b. opłacalny biznes, bo transport na wyspy kosztuje, a auto na wodę tez nie chce jakoś jeździć...

Wczoraj poszły też kolumny sansui sp8300 za 160 funtow... NOrmalnie bym sie na nie targnal, ale za duzo wydatkow na raz w tym miesiacu...

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Masz pojęcie jak bardzo musiałbyś być zamożnym ???? Ja mam to szczęście, że słuchałem dzielonych sansui nieco starszych serii. Grają imponująco ! 907 wcale a wcale im nie ustępuje. W koćówkach i preampie ze zdjęć jest totalny przesyt świetnych komponentów ! Ale ja u siebie dałem wcale nie mniej "upiększaczy" odstaję jedynie w ilości Rikenów no ale coś gorzse mieć muszę w końcu ! Kupię se 907 L extra. Niestety taka operacja na dzień dzisiejszy kosztować będzie około 4500 zł; Dziwna rzecz, ze np. Luxman względem Sansui jest dziś znacznie mniej ceniony co obrazuje spadek cen uzywek. Niegdyć luxy były o 1/3 droższe od Sansui a dziś o 1/3 tańsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarzyć można wszak to niekaralne jeszcze i darmowe. Niestety wiem ile to kosztuje, bodajże z rok temu był pre C-2302 w tym japońskim sklepie za coś około pół miljona jenów. Było jeszcze coś takiego jak C-2302P wprowadzone do sprzedaży w 1999 roku. Wiecie może coś więcej na jego temat, jaka jest różnica pomiędzy nim a starszym modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech ktoś mi teraz powie, że CD-X701 muli !!!, podłączyłem go pod XLR-y i pozamiatał wszystko różnica jest kosmiczna, to jak słuchać Kasprzaka z taśmy stilonu a CD. Dostał wykopu i powera. Faktycznie jak był podłączony rca to był delikatnie ospałym ale teraz dostał siły, dynamiki i szczegółów, słychać jak wokalista bierze oddech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>radziu21_, 15 Lut 2010, 20:33

To tylko pokazuje wyższość standardu XRL nad RCA i pewnie kable też masz inne. W XRL ach też są mimo "lepszości" standardu lepsze i gorsze interkonekty

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne gremium :) Niedawno drogą kupna stałem się posiadaczem "kadłubka" wzmacniacza AU-20000. Urządzenie niekompletne, brakuje płytek 2507 - driver board oraz 2508 - regulated power sypply, a także gałek ragulacji tonów, gałki MODE/COPY/SENSIVITY (takie same) oraz nakładki na dźwignię przełącznika PLAYBACK. Największym problemem jest to, że... nie ma pokrywy górnej - a to dla mnie kłopot. Jeśli chodzi o elektronikę i brakujące płytki, to jestem na etapie odtwarzania ich wg wzoru i DTRki, chociaż w Service Manual do AU-20000 nijak się ma schemat, rysunki płytek, do stanu faktycznego (2507) ! Doszedłem już co i jak, odtworzenie brakującej elektroniki nie będzie problemem, może oprócz złączy, których faktycznie nie mam, nie wiem gdzie kupić, nie wiem jak się nazywają.... szukałem w TME, Poltroniku itp i nic nie znalazłem. Jeśli ma ktoś namiar na takie złącza, to będę wdzięczny za info. Teraz, proszę zacnych forumowiczów o jakiekolwiek informacje na temat jak, gdzie i skąd wytrzasnąć potrzebne elementy mechaniczne, tzn gałki (pokrętki) wymienione wyżej i pokrywę. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia brakujących gałek oraz złączy, o których pisałem wcześniej. Dziękuję za wszelkie zainteresowanie tematem i serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze jedna z galek jest na ebay-u, tez chcialem go odtworzyc, ale cena za jaka "poszedl" powalila mnie. Nie warto bylo z mojego punktu widzenia. Co do elementow obudowy...nie ma ich w sieci...dobrze szukalem :) Choc jest to tylko moja opinia :)

W razie czego sluze serwisowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć czy wyjaśnia - na to pytanie udzieli odpowiedzi kupujący. Nie znam tych kolumn, więc nie potrafię ocenić ich wartości. Cena wysoka chyba, ale może i sprzęt zacny, kolekcjonerski. Choć ja bym taka kasę inaczej wydał zapewne ;-)

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pojawił się fajny sprzęt w UK.

 

Osoby rezydujące na wyspach mogą zakupić Sansuja :)

 

http://cgi.ebay.co.uk/Unique-Vintage-Sansui-Amp-CD_W0QQitemZ150416048414QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers?hash=item23057ec11e

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.