Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki (ok 350zł) Pioneer SE-A1000 czy AGK K-530


harvester88

Rekomendowane odpowiedzi

Bednaar, 19 Sty 2010, 13:25

 

>Z kolei HD485 grają tak, jakby włączyć loudness - czyli podbite skraje pasma i cofnięta

>góra.

 

Pomyłka - oczywiście chodziło mi o cofnięty środek, góry HD485 mają sporo, rzekłbym że ilościowo nawet więcej niż K530, ale niestety nie idzie to w parze z jakością - ostrość, sybilanty, momentami gra talerzy zmienia się w chaotyczny syk. Z kolei bas HD485 to miękka, ogromna poducha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wysokimi tonami to moze dlatego ze mam dosc dobry sluch jesli chodzi o skale slyszanych dzwiekow. Gdzies dorwalem kiedys testowe dzwieki i nikt oprocz mnie(z ludzi ktorych ze tak powiem sprawdzalem) nie slyszal juz 18-20khz:D. Moze mam naturalne podbicie treble w mozgu i lepsze beda hd555:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530-ki już w domu i pierwsze wrażenia (pomimo tego co piszecie o wygrzewaniu w co oczywiście wierzę) naprawdę bardzo dobre. Nie dość, że słuchawki całkiem estetycznie wykonane (IMO lepiej niż bezpośredni konkurenci) to pierwsze "wrażenia dźwiękowe" również wysokich lotów: jedne z nielicznych słuchawek jakie miałem na uszach, które grają dźwiękiem kulturalnym i neutralnym. Nie ma bułowatego wszechogarniającego basu, który zagłusza resztę pasma jak np. w niemodowanych HD555. Również w porównaniu z poprzednimi AKG ktróe miałem, modelem K 141 Studio są sporo dokładniejsze i neutralne, i mają zdecydowanie bardziej konturowy bas. No i co ciekawe faktycznie zniknęła nielubiana przeze mnie scena "w środku głowy". Cieszy mnie również fakt, że podrasowana "dziura" w moim denonie całkiem fajnie napędza te słuchawki i poszukiwania wzmacniacza słuchawkowego można odłożyć na później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie też podobają te k530, tylko te cholerne ear-pady z ceraty:/ A może ktoś z was wie że gdzieś jeszcze można jakimś cudownym przypadkiem dostać wersję ltd? Już miałem faworyta to znow mi namieszaliście:D skonczy sie na pionkach bo nikt na nie nie narzeka:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem skóra, nie cerata, bynajmniej wątłej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fakt ze prezentowaly sie pięknie, trzeba lubic ten typ brzmienia, mi jednak brakowalo tego miekkiego basu, ale reszta perfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz brak przyjemnego basu? To moze jednak hd555? Ale zaraz ktos napisze ze te tansze sennki lepsze. Nie wiem, chodzi o to ze chce wydac te 300-350zł i nie mniej i kupic cos co ladnie zagra, bedzie mialo przyjemny bas i nie zameczy mnie dzwieczącymi wyzszymi srednimi i wysokimi a do tego ma byc przyzwoicie wykanane zeby sie po roku nie rozpadlo, nie skryzpialo itd,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz. Porownywalem obie konstrukje (HD555 i K530 LTD) bezposrednio i tak po krotce:

K530 > Przedewszystkim świetna przestrzeń, swietna góra, wszystko szczegolowe, relaksujace, niestety dla mnie bas za punktowy, moze i byl jako tako gleboki, ale zaraz szybko zanikal, nie bylo w nim mocy i potęgi.

HD555 > napewno nie taka przestrzen, napewno nie tak wygodne jak K530 (nie mylac z tym ze HD555 sa NIEwygodne), napewno mniejsza szczegolowosc, napewno mniej oglady w srednicy i wysokich, za to bas bardzo miekki, jest go duzo, ladnie rozbrzmiewa, ogolnie sluchawki maja konkretny wykop, az sie cale trzęsą jak sie dolozy do pieca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolgista778, 19 Sty 2010, 19:33

 

>To moim zdaniem skóra, nie cerata, bynajmniej wątłej jakości.

 

Skóra - potwierdzam ale faktycznie bardzo delikatna i miła w dotyku. Wygląda jednak na to, że przy intensywnym słuchaniu trzeba o nią zadbać.

Co do wersji LTD to faktycznie nigdzie już ich w sieci nie ma. Białą wersję znalazłem w sklepie wysyłkowym w Poznaniu za 315zł (tak na marginesie dobra cena) i odebrałem dzisiaj osobiście.

Co do basu z 530-ek to IMHO wszystko zależy od preferencji i przede wszystkim amplifikacji jakiej się używa do napędzenia słuchawek. W moim przypadku "dziurka" z cedeka pomimo tego, że jak wcześniej wspominałem została poprawiona przez Piotrka608 daje sporo miękkiego dołu - mam wrażenie, że nawet za dużo jest basu w moich 530-kach (do ostatecznych ocen jednak poczekam bo są jeszcze nie wygrzane). Za to wzmacniacze typu mikroforum lub holdegron mają bas bardzo szybki i konturowy - mi np. to odpowiada bo nie lubię "przebasowionego" mało szczegółowego dzwięku ale jak wcześniej wspomniałem to już zalezy od indywidualnych preferencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alcol, 19 Sty 2010, 20:21

 

>czolgista778, 19 Sty 2010, 19:33

 

>Za to wzmacniacze typu mikroforum lub holdegron mają bas bardzo szybki i konturowy - mi

>np. to odpowiada bo nie lubię "przebasowionego" mało szczegółowego dzwięku ale jak wcześniej

>wspomniałem to już zalezy od indywidualnych preferencji.

 

Mam podobne preferencje, ale próbowałem przez kilka miesięcy napędzac K530 Holdegronem i się poddałem - basu jak na lekarstwo, góra ostra jak brzytwa, słowem dźwięk męczący i nie dający przyjemności ze słuchania - choć średnica była wysokich lotów. Teraz podłaczam K530 do dziurki Onkyo A8670 i naprawde jest dużo przyjemniej - bardziej miękko, ciepło i z odpowiednim, choć może nieco poluzowanym fundamentem basowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bednaar, 20 Sty 2010, 11:56

 

>Mam podobne preferencje, ale próbowałem przez kilka miesięcy napędzac K530 Holdegronem i się

>poddałem - basu jak na lekarstwo, góra ostra jak brzytwa, słowem dźwięk męczący...

 

Fajnie, że o tym wspomniałeś - w takim razie Holdegrona odpuszczam sobie. Podłączałeś jeszcze pod coś swoje 530-ki? Ciekawi mnie jak wypadają z innymi popularnymi wzmakami choćby Mikroforum, Forum608, TPA6120 itd. Może faktycznie trzeba zainwestować więcej pieniązków - może jakąś lampkę OTL lub innego cudaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam zatem do punktu wyjscia w moich wachaniach w sprawie sluchawek, czyli pionki albo k530. Jezeli mowicie ze sennki sa przebasowione to musi cos w tym byc, w polaczeniu z dualem(a bas w dualach jest dosc intensywny) moze to nie dac dobrego efektu. Chyba jednak te akg bo opini jest wiecej i zwykle dobre. Jeszcze tylko jakby mi ktos powiedzial czy ta gora w 530 jest bardzo ostra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studyjne K240 odradzam do normalnego słuchania muzyki - jest to zbyt suchy dźwięk przeznaczony raczej dla realizatorów do szczegółowej analizy nagrania, a nie do przyjemnego słuchania. Ja ze swojej strony polecam Goldring DR-150 - mało o nich informacji u nas, ale na zagranicznych stronach mają bardzo pochlebne opinie i naprawdę fajnie, bardzo uniwersalnie brzmią na tyle ile ich słuchałem zrobiły naprawdę pozytywne wrażenie na mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak bardzo ostra, dużo zależy też od nagrania, słuchanie MP3 może być torturą, ale im dłużej grają tym mniej ostro się robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alcol, 20 Sty 2010, 12:26

 

>Fajnie, że o tym wspomniałeś - w takim razie Holdegrona odpuszczam sobie. Podłączałeś jeszcze pod

>coś swoje 530-ki? Ciekawi mnie jak wypadają z innymi popularnymi wzmakami choćby Mikroforum,

>Forum608, TPA6120 itd. Może faktycznie trzeba zainwestować więcej pieniązków - może jakąś lampkę OTL

>lub innego cudaka.

 

Nie podłączałem K530 do żadnego innego wzmaka słuchawkowego (nawiasem mówiąc TPA6120 to scalak obecny w Holdegronie, więc można powiedzieć, że go słuchałem), podłaczałem je do dziurki Denona DCD-500AE, Denona DCD-485, Rotela RA-840BX2, do wyjścia karty laptopowej zintegrowanej Realtek HD i oczywiście Holdegrona oraz Onkyo Integra A8670 - najlepiej brzmiało w tym ostatnim przypadku oraz (minimalnie gorzej) z dziurki Denona DCD-500AE, nieco gorzej z Rotela, a najgorzej z dziurki mojego Denona DCD-485, o dziwo karta Realtek nie wypadła tak źle. Holdegron plasował się zaraz za Rotelem. z lampki powinno być super, ale ja mam jakąś awersję do lamp: bo trzeba je wymieniać, bo się zużywają, strasznie się grzeją, ogólnie długo się rozgrzewają i czerpią sporo prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneery są lekkie i bardzo przestrzenne wszerz i wzwyż, wgłąb nieszczególnie. Dobrze się ich słucha z hybrydy lub lampy, bo normalnie mają średnicę suchą jak słoma. Ja dalej swoje - HD 438. W RTV-Euro-AGD widziałem za 269zł od ręki, w necie można taniej o 20zł tylko po co? Za resztę kasy polecam romantyczną kolację z drugą połową, albo inną strawę dla ducha lub ciała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harvester88, 20 Sty 2010, 12:58

 

>Wracam zatem do punktu wyjscia w moich wachaniach w sprawie sluchawek... Jeszcze tylko jakby mi ktos powiedzial czy ta gora w 530 jest bardzo ostra.

 

IMHO 530-ki nie są ostre tylko grają dzwiekiem bardziej detalicznym i analitycznym zbliżonym do tych, który płynie z kolumn, czyli w stosunku do wspominanych tu Senków lżejszym a tym samym w dpbrym tego słowa znaczeniu naturalniejszym. Proponuję jednak żebyś najpierw posłuchał w jakiś salonie albo markecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeśli podłązysz K530 np. do Holdegrona to góra będzie ostra, z dziurki Onkyo bywa ostra w przypadku płyt nagranych z wyeksponowaną górą, jednak w jakiś 90% przypadków nie jest ostra, aczkolwiek zawsze wyraźna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ta odpowiedź do tego tematu pasuje jak pięść do oka, ale w podobnej cenie można kupić HD595 z drugiej ręki. Miałem w domu wcześniej zarówno te Pionki jak i AKG, teraz mam Senki i nie ma porównania. Według mnie szkoda pieniędzy na te dwa typy z tematu wątku.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz chyba lepiej hd448 bo to w sumie to samo tylko wyzszy model a miesci sie w moim przedziale cenowym. Znowu mnie skolowaliscie:D Jak sie czlowiek spyta o cos na forum to ma jeszcze wiekszy problem niz mial na poczatku;) Wyplata zaraz a ja nadal nie wiem;]

A co do senkow h595 to nie jestem zwolennikiem kupowania takich sprzetow uzywanych, nie chce mi sie ryzykowac. Bylbym w stanie dolozyc do nich te 2 stowki tylko juz pisalem wczesniej ze moje zrodlo moze im nie sprostac i wiecej strace niz zyskam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harvester88, 20 Sty 2010, 16:43

 

>No to juz chyba lepiej hd448 bo to w sumie to samo tylko wyzszy model a miesci sie w moim

>przedziale cenowym.

 

Wcale nie lepiej, według mnie gorzej, posłuchaj jednych i drugich i sam się przekonaj, no chyba, że wolisz suchy bas bez jego najniższego zakresu i plastikową resztę pasma, bo tak dla mnie grają HD448. Równie dobrze można kupić Technics RP-HT290 i zaoszczędzić sporo kasy, albo wpakować te pieniądze w podobny dźwięk z wyraźnie wyższej półki, czyli Creative Aurvana Live!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze napisze ze bardzo zalezy mi na braku wrazenia ze muzyka gra w glowie. Chciałbym zeby dzwiek byl zblizony jak najbardziej do kolumnowego aczkolwiek bardziej szczegolowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem AKG -530 podlaczone do Marantza PM 7001.

Jedyny mankament ktory mnie czasem nurtuje jest to ze ciasno dolegaja do glowy co jest latem nie za przyjemne ( Cieplo).Posiadam wersje welurowa( chyba tak ten material sie nazywa) kolor i wyglad piekny a i dzwiek nalezy do tych co sie da lubic .

Poruwnujac ze sluchawkami kolegi a ma Senki 555 z tego co pamietam tamte mialy tendencje prezentowania wiekszej ilosci basu ale zaznaczam te odsluchy byly jakis czas temu i krotko trwajace .

 

Chyba musze Senki wziasc na przesluchanie dluzsze ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traz jeszcze doczytałem ze sennki hd555 i hd595 to w rezultacie jedno i to samo. Te same przetworniki a roznica polega na grubosci padow i odleglosci przetwornika od ucha. W slepym tescie jakby zalozyc do jenych i drugich te same gabki to nie do odroznienia. Wiec jesli sennki to hd555 ale znow odstrasza mnie przebasowienie.

Nie wiem, chyba bedzie trzeba przy akg pozostac;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harvester88, 20 Sty 2010, 17:10

 

>Traz jeszcze doczytałem ze sennki hd555 i hd595 to w rezultacie jedno i to samo. Te same

>przetworniki a roznica polega na grubosci padow i odleglosci przetwornika od ucha...

 

 

Tu sobie poczytaj o modowaniu HD555 na HD595 - masz wszystko jak na dłoni:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gdybyś jednak chciał zrobić 100% przeróbkę i wymieniać pady na te oryginalne nieco mniejsze z HD595 i dokupić jeszcze uchwyt HH10 dodawany z nimi gratis to mniej więcej wyjdzie cenowo na to samo jakbyś kupił oryginalne 595 :)

Senki HD555 wiszą prawie w każdym MM - naprawdę nie masz tego typu sklepów w pobliżu tylko chcesz się opierać na opiniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam media w poblizu, tylko co z tego ze zaloze na leb hd555, podlacze swojego irivera i poslucham. Pewnie i tak bede zachwycony;] Nie jestem osluchany w tym sprzecie i wole popytac ludzi bardziej doswiadczonych zeby wybrac to co najlepiej gra anie to co mi sie pierwsze z brzegu spodoba. W media z reszta pewnie i tak wymienianych konkurentow nie znajde a jeszcze wchodzi kwestia wygrzewania ktora np w przypadku akg jest istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harvester88, 20 Sty 2010, 21:37

 

>Ale masz troche racji, podjade jutro do media z iriverkiem i zobacze co maja;]

 

Dokładnie tak - rozumiem Cię, że chcesz się w tej kwestii poradzić ale Twoje preferencje mogą różnić się trochę od innych forumowiczów dlatego warto podejść założyć na głowę i skonfrontować dany charakter brzmienia wybranych słuchawek z teorią, którą tu na forum wyczytasz w rożnych wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.