Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki (ok 350zł) Pioneer SE-A1000 czy AGK K-530


harvester88

Rekomendowane odpowiedzi

podjade i poslucham ale akg 240hd tak kusza mnie designem ze zniw zaczynam sie zastanawiac nad poczekaniem na nie te pare miesiecy:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harvester88, 20 Sty 2010, 17:10

 

>Traz jeszcze doczytałem ze sennki hd555 i hd595 to w rezultacie jedno i to samo. Te same

>przetworniki a roznica polega na grubosci padow i odleglosci przetwornika od ucha. W slepym tescie

>jakby zalozyc do jenych i drugich te same gabki to nie do odroznienia. Wiec jesli sennki to hd555

>ale znow odstrasza mnie przebasowienie.

 

Piszesz tak, bo nie słuchałeś jednych i drugich. Ja mogłem oba modele bezpośrednio porównać i w życiu bym nie wziął HD555, za to jakbym miał wolne 550 zł na HD595 - brałbym bez zastanowienia. Różnica jest ogromna - przede wszystkim HD595 mają niezmuloną górę (HD555 mulą niemiłosiernie w tym zakresie) no i wyższy model nie ma podbitego wyższego basu, co skutkuje czytelniejszą, bardziej szczegółową średnicą. Przestrzeń HD595 jest podobna do tej z K530 - zdaje się, że muzyka gra wokół głowy, a nie tylko w środku. Jakby się okazało, że HD438 grają podobnie - brałbym tańszy model, a resztę kasy przeznaczyłbym na płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD438 są jaśniejsze od HD595 na średnicy i grają szerzej. Bas chyba bardziej punktowy. Przewagą HD595 powinna być skuteczność, ale piszę to z pamięci, bo HD595 sprzedałem jakieś 2 lata temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odwiedzilem dzisiaj Media markt. Podłaczałem tylko bezposrednio do irivera t10(mocniejsza amerykanska wersja). Sprawdzalem sennki hd555, hd448, hd515, pioneer se-m 390, philipsy 8900(czy jakos tak) i z ciekawosci akg k181 dj.

Moje wnoski sa nastepujace. Hd515 i philipsy to w ogole nie ma o czym rozmawiac, podbity dół w philipsach tendencja do dzwieczenia. Hd555 bardzo mi sie podobaja jednak troche brakuje im gory, nie pomoglo im nawet dociskanie do glowy celem uzyskania podobnego dziwku do hd595;].

Z calego zestawu mimo niskiej ceny zaimponowal mi pioneer, szczegolowo z lekka loudnessowa tendencja ale bardzo wygodne i przyjemne w odsluchu wnioskuje zatem ze w pioneerach z tematu bedzie duzo lepiej, w koncu ten sam producent.

Dlatego na prowadzenie wysuwa sie niewątpliwie pioneer. K-530 niestety nie mieli wiec nie wiem jak to wyglada i gra.

 

Na koniec napisze ze przezylem szok zakladajac akg za niebagatelna sume 799(przynajmniej w media) niec mi sie nie podobalo w tym dzwieku, basu komletne zero, szczegolowe tez nie sa. Moze ja sie nie znam ale to kompletnie nie dla mnie;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, jeszcze Cal! byly. Nie zachwycily mnie, fajna przestrzen rzeczywiscie ale wykonanie i delikatnosc konstrukcji w ogole do mnie nie przemawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harvester88,

 

 

a jakie to AKG byly? 601-ki? :) imho podlaczenie samego irivera bez dedykowanego wzmacniacza slychawkowego do "wiekszych" sluchawek to bezsens...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta polka cenowa mnie komletnie nie interesuje. W poscie pisalem ze byly to akg k181 dj. Wiem ze przy otwarzaczu bez wzmaka to nie ma sensu ale moim zdaniem powinny grac chociaz rownie dobrze co te z nizszej polki na tym samym sprzecie a nie diametralnie gorzej. Z reszta raczej wzmaka sluchawkowego kupowal nie bede tylko do dziurki w zwykl;ym wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jeszcze musze dodac ze po wizycie w media to zaczynam sie w ogole zastanawiac czy kupowac jakiekolwiek sluchawki. Dzwiek w ogole sie nie ima do kolumnowego, co z tego ze slychac troche wiecej? z reszta slychac tylko na zasadzie pier**l takich jak oddech wokalisty czy ruch klawiszy fortepianu. Nie ma tego pierdolniecia, przestrzeni i naturalnosci i za ta cene(350-500zl) napewno sie tego nie uzyska. Sluchawki to byl troche taki moj kaprys, zeby miec jak sie chce noca glosniej posluchac otd ale zaczynam sie powaznie zastanawiac nad zakupem jakiegos odtwarzacza cd zamiast nich zeby z kompa nie sluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wiem ze przy otwarzaczu bez wzmaka to nie ma sensu ale moim zdaniem powinny grac chociaz rownie >dobrze co te z nizszej polki na tym samym sprzecie

 

bynajmniej... vide np. CAL! ktore graja bdb i na iriverze czy innym playerze jak i dobrze zagraja ze wzmacniaczem, a np. jakies beyerdynamic DT770 juz potrzebuja czegos do napedzania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto niepotrzebnie wątki mnożyć wiec jako że temat założony przeze mnie to bede tutaj kontynuowal moje upirdliwe pytania:D

A wiec, dylemat odnosnie sluchawek chyba mozna odlozyc z powodu braku mojego zachwytu nad modelami zarowno z nizszych jak i wyzszych polek. Słuchawki ne sa dla mnei , jak juz napisalem, koniecznoscia a dzwiek kolumnowy jest w nich nie do uzyskania w takim razie pozostaje zmienic front na ten w kierunku brzmienia mojego zestawu.

Mam ok 300-500zł i pytanie jest nastepujace: co z tym zrobic zeby wskoczyc z moimi kolumnami i wzmakiem w lepsze brzmienie. Rozwazam glownie dwie rzeczy, karta muzyczna(najlepisj zewnetrzna bo do laptopa tez moglbym czasem podpiac) albo jakis odtwarzacz cd. A moze w tej cenie udaloby sie kupic cos w stylu komplet wzmak+cd jakiejs przyzwoitej jakosci. Mam tu na mysli jakies starsze używki. Potrzebuje przynajmniej 60-80w na kanal przy 8ohm.

JAk myslicie co przy moim budzecie jest najlepszym rozwiazaniem najbardziej poprawiajacym klase mojego sprzetu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No to odwiedzilem dzisiaj Media markt. Podłaczałem tylko bezposrednio do irivera t10(mocniejsza amerykanska wersja). Sprawdzalem sennki hd555, hd448, hd515, pioneer se-m 390, philipsy 8900(czy jakos tak) i z ciekawosci akg k181 dj.

Moje wnoski sa nastepujace. Hd515 i philipsy to w ogole nie ma o czym rozmawiac, podbity dół w philipsach tendencja do dzwieczenia. Hd555 bardzo mi sie podobaja jednak troche brakuje im gory, nie pomoglo im nawet dociskanie do glowy celem uzyskania podobnego dziwku do hd595;].

Z calego zestawu mimo niskiej ceny zaimponowal mi pioneer, szczegolowo z lekka loudnessowa tendencja ale bardzo wygodne i przyjemne w odsluchu wnioskuje zatem ze w pioneerach z tematu bedzie duzo lepiej, w koncu ten sam producent.

Dlatego na prowadzenie wysuwa sie niewątpliwie pioneer. K-530 niestety nie mieli wiec nie wiem jak to wyglada i gra.

 

Na koniec napisze ze przezylem szok zakladajac akg za niebagatelna sume 799(przynajmniej w media) niec mi sie nie podobalo w tym dzwieku, basu komletne zero, szczegolowe tez nie sa. Moze ja sie nie znam ale to kompletnie nie dla mnie;p

 

Kolego mógłbyś powiedzieć coś więcej hd448? Jestem zainteresowany nimi. PS. Czy słuchawki takie jak te wygrzewają się,czy se z za niskiej półki do wygrzewania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O hd448 ani o innych sennkach wiele Ci nie powiem bo sluchalem tylko z irivera w media markcie. Natomiast właśnie za sprawą świąt nastały u mnie AKG K-240 Mk II i powiem tyle że rewelacja. Na razie niestety bez odpowiedniego wzmocnienia(dziurka wzmaka), tylko źródlo dobre(DAC Nostromo) ale to już dużo lepiej niż sam odtwarzacz albo bezpośrednio z kompa. Sluchawki w trakcie wygrzewania, za***iście szczegółowe z pełnym nastawieniem na wierność oddawania dzwięku a nie na koloryzowanie go i umuzykalnianie. Trzeba to po prostu polubić i tyle. Mi się to podoba. Nie zamierzam się tu rozpisywać bardziej na temat brzmienia bo to puste słowa typu "przestrzeń wszeż, wzdłuż wgłąb, bas taki siaki sraki itp". Nie ma to sensu starczy powiedzieć że dzwięk jest taki jakim został nagrany ze wszystkimi niedoskonałościami. Do tych słuchawek przekonala mnie ta recenzja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i potwierdzam ja w 70%. Pozostałe 30 zostawiam sobie na czas kiedy zbuduje tego lampiaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdro i dzieki dla wszystkich którzy już prawie rok temu brali udzial w tej dyskusji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.