Jump to content
IGNORED

Coś małego do rocka, metalu.


mmmarcin

Recommended Posts

Witam.
Szukam jakiegoś zestawu audio do małego pokoju (10 m2). U mnie gra głównie metal i rock w klasycznym wydaniu (Black Sabbath, Iron Maiden, Metallica, Dżem, Nirvana i inne w tym klimacie). Szukam czegoś taniego - max 2000zł, a najlepiej do 1500. Słuchałem PianoCrafta 810 w MM (wiem, że to złe miejsce, ale nie mam lepszego) i albo było coś nie tak z ustawieniem kolumn i ich wygrzaniem, albo Yamaha nie nadaje się do tego. W związku z faktem, iż przez większość czasu będzie szła muzyka z kompa sam wzmacniacz i kolumny też mogą być (DAC w terminie późniejszym). W sumie w kategorii cenowej mieszczą się:
Miniwieże:
1) Pianocraft e810/e410
2) Onkyo CS-525
3) Denon D-M37
i zestawy:
4)Tannoy Mercury M1 lub M2 + jakiś wzmacniacz - tylko co? Starszy NAD, Rotel?
Na Paradigm-y albo Focal-e raczej nie starczy kasy.
Zaznaczam, że kolumny będą stały na biurku w odległości ok 1m od siebie i dosyć blisko ściany, czyli dobrze by było, jeśli bass-reflex byłby z przodu. Jakbym miał gdzie wstawić podstawki to by były podłogowce. Przestrzeń z jednej strony jest ograniczeniem, ale z drugiej, na 10 m2 nie potrzebuję dużo mocy.

Coś możecie mi polecić? Albo zasugerować.

Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że lepszy niż Pianocraft był by właśnie jakiś starszy,dobry Rotel lub NAD-ten drugi szczególnie przeze mnie lubiany za oddanie tego co w gitarach najważniejsze.
Do tego druga rzecz która podobała mi się w takiej muzyce to monitory Mission M32i, ale one są spokojnie na większe pomieszczenia. Nie wiem czy dobrze zachowały by się u Ciebie. Z kolei mniejsze M31i nie słuchałem i nie wiem czy mają zalety większych 32i.
Ze wzmacniaczy może by się udało w ludzkich pieniądzach dorwać NADa C320, plus owe Missiony i może być ciekawie. Na pewno nie będzie rozdzielczo czy detalicznie. Raczej z mięchem, wykopem i zagęszczeniem. Nie wiem czy o takie odtwarzanie rocka/metalu Ci chodzi.

Link to comment
Share on other sites

NAD C315BEE powinieneś znaleźć za około 1100PLN jak dobrze poszukasz/potargujesz i do tego Monitor Audio BR2 (ostatnio były nówki na Allegro za 999PLN). Świetne dopasowanie, także do muzyki jakiej słuchasz. Odsłuchiwałem coś podobnego (ale Monitor Audio Br5, tyle, że w dużo większym pomieszczeniu) i AC/DC, Metallica brzmiały znakomicie w tej cenie.

"Not everything that is worth measuring is measurable and not everything measurable is worth measuring." --A. Einstein

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jakie brzmienie lubisz, bo ja bym Ci polecił małe aktywne monitorki odsłuchowe przeznaczone na rynek pro na przykład KRK RP5 G2, bądź większe RP6. Fajnie na nich brzmią gitary i generalnie wszystko jest bardzo klarowne i analityczne co w metalu ma spore znaczenie, żeby sie wszystko nie zlewało. Niestety na takich monitorkach nie usłyszysz żadnych tzw. audiofilskich smaczków, ale do odsłuchu w bliskim polu wydają mi się takie monitorki bardzo dobrym rozwiazaniem.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc, teraz już nic nie wiem...
Monitorów aktywnych jakoś nie brałem pod uwagę. Może to pomysł warty uwagi. Jak to się będzie komponowało w porównaniu do pasywnych i wzmacniacza? A może Microlab Solo? Na NADa 715 kasy niestety nie starczy. Chyba, że najpierw kolumny i jakikolwiek wzmacniacz, a samego NADa w niedalekiej przyszłości. Niewątpliwą zaletą PC e810 jest posiadanie gotowego zestawu do podłączenia do TV i posiadanie praktycznie gotowego kina domowego do małego pokoju. A po wymianie kolumn nawet do odrobinę większego.

Link to comment
Share on other sites

Sam stałem jakiś czas temu przed podobnym dylematem. Wtedy spośród dostępnych miniwież wybrałem ONKYO i dzisiaj mając wybór tylko spośród tej minitrójki również mój wzrok kierowałbym w stronę tej firmy. Zaleta tego jest taka, że jest to jakaśtam oszczędność miejsca w pokoju, a sam sprzęt nie jest ani trochę tragiczny. Wręcz przeciwnie - potrafi zaskoczyć nieobeznanego z tematem swoimi możliwościami. No, ale niestety wszystko inne to chyba wady, a sama wieża się nudzi, więc dzisiaj wymieniam swój sprzęt na coś starszego, ale jakościowo lepszego (i niestety ciut droższego).
Także raczej odrzuć pokusę kupowania nowego sprzętu w MM i poszukaj czegoś ciekawszego choćby na allegro, bo za kilka miesięcy pewnie zaczniesz maniakalnie szukać tych kilku centymetrów na półce na nowy wzmacniacz.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Therion, 19 Sty 2010, 16:00

>Coś małego do metalu?
>
>Sony Ericsson C905 i Kossy Porta Pro :))))
>
>I wcale się nie nabijam.
***
Koss'y Porta Pro są genialne - oczywiście w swojej klasie jako słuchawki do odtwarzaczy mp3, ale do słuchania w domu to jednak zawsze lepszy sprzęt wolnostojacy, że tak powiem i komfort słuchania na słuchawkach jak dla mnie wątpliwy - raczej używam słuchawek z konieczności.

Link to comment
Share on other sites

Ja równiez tak uważam. Do sluchania w domu mam Sennheisery i... wcale ich nie słucham, bo wolę dźwięk kolumn. Tylko że przez warunki domowe (kiedyś małe dziecko) odzwyczaiłem się sluchania metalu z dużego sprzętu. I niby teraz już bym mógł (wiekszość czasu jestem sam) ale jakoś mi się nie chce - wolę spokojniejsze klimaty.

A metal tylko na motocyklu lub na spacerze z psem i wlaśnie przez sluchawki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Panowie, pomogliście kiedyś, więc może i teraz pomożecie...

Miałem Pianocrafta, niestety musiałem się go pozbyć. Znaczy się finalnie został u rodziców, a ja poszedłem na swoje. W salonie 40m2 działa im i wystarcza, są bardzo zadowoleni z radia i "dobrego głośnika w tv".

Dorobiłem się już telewizora i teraz szukam czegoś do muzyki. Budżet - luźno pojęte 4000-5000. Wymagania - granie rockowe, przestrzenne, nawet kosztem maksymalnej detaliczności. Brzmienie raczej ocieplone niż "krew z uszu", bas dynamiczny nie rozlazły i głęboki.
Pomieszczenie małe - salon 3,5x3,5 otwarty na korytarz, mocno średnia adaptacja akustyczna (tzn dywanik i zasłony). GAF nie pozwala się rozkręcić.

Wymagania co do funkcjonalności:
- główne źródło na razie PC, w późniejszym terminie możliwe że NAS i konsola,
- PC tylko i wyłącznie bezprzewodowo!
- CD nie wymagane, raczej tylko DAC,
- możliwość podłączenia tv i odtwarzania filmów z pendrive albo dlna czyli optyczne wejście,
- obsługa pilotem i ewentualnie tabletem,
- dobrze by było, żeby radio internetowe (w/wymieniona dziewucha).

Słuchałem zestaw MA Rx2 i Arcam A19 ale przekraczają budżet (co jeszcze by przeszło) i dodatkowo potrzebny dac i standy i kable itd, co jeszcze zwiększa koszty.
Używki wchodzą w grę, ale po pierwsze w miarę świeże, po drugie ja się na tym mało znam....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.