Jump to content
IGNORED

Lekkie ramie weglowe a AT150MLX


jacwol

Recommended Posts

Witam ,

 

Założyłem do lekkiego ramienia węglowego w PJ I Xpression III Comfort, wkladke AT 150MLX . Ustawienia wkładki są OK , jest ustawiona na podtsawie CAT , obciążenie wkładki zważone na wadze , VTA poprawny . Tor = PJ 1 Xpression III C , CA 840W +CA 840E + CA640P .

 

 

Przy rekomendowanym obciązeniu 1,75 g wystąpiły silne zniekształcenia , cos na kształt "duszenia sie" glośników basowych . Nie wiem , czy sa to "inner groove distortions" , bo mam za małe doświadczenie odsłuchowe . Brzmi to tak , jak gdyby głośniki nie mogły podołać sygnałowi . Po zmianie obciążenia do 1,5g brzmi trochę lepiej , ale wciąż nie tak , jak moim zdaniem powinien . Zjawisko to miało miejsce na płycie Underworld " A Hundred Days Off" . Myślalem , ze nagranie jest przebasowane , ale mam podobny efekt również na Led Zeppelin I .

 

Podatnosć wkładki i waga ramienia teoretycznie są OK wg Cartridge Database , jednak chciałbym poznac wasze doświadczenia . Czy jest waszym zdaniem coś , co mogę zrobić , aby wyeliminować to zniekształcenie ?

Link to comment
Share on other sites

Guest vasa

(Konto usunięte)

Proponuję zrobić dwie próby:

- zwiększyć VTA, wkładka postawiona "na nosie" powinna zmienić nieco balans w kierunku wysokich

- dokleić (plasteliną) 5gr do headshella i sprawdzić, czy ramię nie jest jednak za lekkie.

pozdrawiam

vasa

Link to comment
Share on other sites

>>>jacwol,

Częstotliwość rezonansowa Twojej wkładki w ramieniu Pro-Ject 8,6c wynosi około 12 Hz. Niby nieźle, ale mogłoby być trochę niżej. Tragedii nie ma, moim zdaniem dociążenie headshella jest niepotrzebne.

 

Ale tknęło mnie co innego:

"...wystąpiły silne zniekształcenia , cos na kształt "duszenia sie" glośników basowych . Nie wiem , czy sa to "inner groove distortions"..."

 

Może to efekt subsoniczny? "Falują" Ci membrany niskotonowców podczas odtwarzania niemodulowanego rowka? Jest efekt podobny jakby do "oddychania" głośników? Gdyby jednak tak, to możesz się z tym łatwo uporać przez załączenie filtra subsonic, który jest na tylnej ściance tego pre Cambridge Audio.

Pozdro,

Yul

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.