Skocz do zawartości
IGNORED

Creek EVO


Kriso81

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w Warszawie można posłuchać Creek EVO 1?

i czy ten wzmak nadaje się do muzyki rockowej typu Pearl Jam, czyli żeby był dynamiczny i miał dobry bas a nie męczącą górę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Creek Evo jest wzmacniaczem o stosunkowo ograniczonej mocy, bardzo muzykalny, oferujący bardzo dobrą przesztrzeń. Osobiście jednak do rocka proponowałbym inne urządzenie. napisz trochę więcej o twoim pomieszczeniu odsłuchowym, kolumnach z jakimi będzie współpracował wzmacniacz oraz kwocie jaką chcesz przeznaczyć na wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Słuchałem kiedyś na Waliców w W-wie Evo i Vincenta SV 226mk2. Co do grania Creeka to jest to dosyć spokojne, muzykalne, nie męczące brzmienie. Mnie się podobało ale jednak Vincent miał to coś więcej :) Moim zdaniem do rocka tak jak pisał mój Przedmówca szukałbym czegoś z większym Power-em! ;)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój to ok 22 m2, głośniki narazie będą magnat altea 5 i cd denona pma 700ae z czasem i to zmienie, więc co polecacie do rocka w cenie 3300 max i nówka z gwarancją?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś Nad choć nie słuchałem mi nie bardzo pasuje, z tego co się naczytałem jest techniczny a ja nie chce aby wokale były nienaturalne. może xindak 6950v lub AA map 105?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rock-a proponuję Roksan Caspian - muzykalny , maskuje niedoskonałości realizatorskie nagrań lub coś Arcama ma ten power - noga sama chodzi pod rytm. Wyżej omawianego Vincenta nie polecam- bas jak dla mnie taki jakiś rozlazły. I oczywiście zakup tylko po odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki niecałe 3000 zł. Od czasu do czasu allegro.

Posłuchaj nowego w Salonie Audio, poczekaj, namierz, upoluj i jest twój - warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić coś używanego zagranicą np na Ebayu. Np niemieccy sprzedający są z reguły bardzo solidni i piszą prawdę. Oczywiście tylko proponuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak będę konsekwentny i nie będę kupować używanego sprzętu, tym bardziej za ok 3000 zł bo nie mam zamiaru w razie czego szukać kogoś kto się podejmie serwisu urządzenia i wydawać dodatkowych pieniędzy za naprawę. Co nowe to nowe - takie jest moje założenie, także proszę o pomoc w wyborze nowego wzmaka do ok 3000 zł do rocka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko polecam odsłuch tego creeka - zwłaszcza w kontekscie porównania do NADA 355. Wszedłem po nada do sklepu - wyszedłem z creekiem. Gra z bowersami 603.s3. Bas jest, potrafi uderzyć punktowo, krótko, ale wnętrznościami trzęsie. Poza tym rzeczywiście jest muzyklanie, bez przesadnej góry.

 

Gdzie w Wawie - niestety nie wiem.

 

pozdr, j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie posłuchasz Creeka na Waliców 20 w sklepie HiFi Reference.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z odsłuchów pamiętam, że w rocku wzmacniacz Creek też dawał sobie radę. Musisz posłuchać!

 

Z innych rozważanych przeze mnie propozycji do rocka były: zestaw NAD-a C326BEE i Xindak 06. Są naprawdę dobre i powinny zmieścić się w zakładanej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.. Creek jest fajny, ale do rockowej muzy wolalbym Nad'a C 355 BEE. Nie boj sie tej niby "technicznosci". Wg mnie to bzdura. Wzmacniacz jest mocny (80W), i gra swietnym basem. Poza tym mozna go kupic w niektorych sklepach znacznie ponizej 2900.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Perl Jam wymiata na malutkim Cyrusie 8 vs. kupilem uzywke za 450 euro na niemeickim ebayu w idealnym stanie z papierami, rachunkiem, opakowaniem etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriso81, 18 Sty 2010, 18:25

 

>jakoś Nad choć nie słuchałem mi nie bardzo pasuje, z tego co się naczytałem jest techniczny a ja

>nie chce aby wokale były nienaturalne. może xindak 6950v lub AA map 105?

 

Nie słuchałeś, ale nie bardzo Ci pasuje?! A to dobre! :) Ech! Ręce opadają!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel 06 to słuszna koncepcja. Miałem go na odsłuchach choć ostatecznie do spokojniejszego repertuaru wybrałem Creeka EVO. A jednak do dziś pamiętam jak wspaniale zabrzmiała np.

"Ściana" P.F. Creek jest taki nieco kluchowaty do rocka brakuje mu rozdzielczości i szybkości za to w jazzie potrafi oczarować:)

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek Evo jest niby kluchowaty?? Przecież to bardzo mocny dynamiczny wzmak, gra wręcz ostrawo na górze i wymaga raczej cieplejszych kolumn. Mam aktualnie ten wzmacniacz , wczesniej miałem Nad'a 352. Creek jest bardziej rozdzielczy od Nada , tak samo dymamiczny , ale trochę ostrzejszy na górze. Ma od Nada lepszą barwę dżwięku - o ile Nad ma wogóle barwę :-) Do rocka nadaje się jak najbardziej , ja głównie takiej muzyki na nim słucham, tylko trzeba dobrać odpowiednie kolumny i kable bo jak powiedziałem może być za ostro na górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem take stwierdzenie w stosunku do tego co w kwesti dynamiki i szybkości oraz kontroli basu oferuje Rotel. Wcześniej też przez 3 lata miałem bezpłciowego NADa grał bo grał i tyle więc wiem jaka była różnica po przesiadce na Creeka. Creek Evo to świetny wzmak w swojej klasie ale wulkanem dynamiki to raczej nie jest. Być może to też kwestia kolumn - ja słuchałem na dosyć "ciepłych" ESAch.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo gra naprawdę miło, lecz jego charakter idzie raczej w spokój, niż w dynamike. Słychać to porównując bezpośrednio z innymi wzmacniaczami. Fajny klocek do muzyki kameralnej, jazzu... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie żadne. Nie zmienia się czegoś co jest dobre, chyba, że chodzi o wzmocnienie sprzedaży. Są małe różnice w wyposażeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Jestem po odsłuchach EVO2. Prownywałem z CA840v2 i sam w to nie wierzyłem i jeszcze do teraz do siebie dochodzę. EVo brzmiał lepiej niż CA - mimo, ze tańszy.

Słuchałęm na EPosach 22i i MAudio RX8. Rewelacja - choć na MA tak jakby za cięzko, za dużo basu, trochę przytłaczajaco chyba przez to iż w MA ten bas był taki dłużej wybrzmiewający ale scena rewelacja. Podobnie w Eoposach. Chcę jeszcze przetestowac KEFY IQ90 i może Ushery lub DAli.

A jakie są wasze doczucia co do tego wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo przyzwoity wzmacniacz - sprobuj posluchac z kolumnami Vandersteen 1c oraz Focalami 816V. W tej cenie alternatywe dla EVO moga stanowic wspomniane powyzej wzmacniacze Rotela, Xindaka plus Exposure 2010, oraz Music Hall. Wszystko kwestia gustu i odsluchu. Creek napewno bedzie Ci relatywnie latwo sprzedac, jesli zdecydujesz sie go kiedys wymienic np. na Destiny ...

 

pozdrawiam,

 

robson11

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem posiadaczerm Creeka Evo2. Creek spokojnie poradzi sobie z rockiem. Dobrac dynamiczne kolumny plus odpowiednie kable i creek kasuje niemalze wszystko w swojej klasie. Ostatnio sluchalem evo z glosnikami MA rx1. Gralo to cudownie po dobraniu odpowienich kabli. Rzeczywiscie jest to wzmak spokojny ale kiedy trzeba potrafi pokazac ogromna moc i sile, piekny, soczysty wokal i iscie magiczna przestrzen. Sluchalem i Rotela gdyz przed zakupem wlasnie porownywalem evo z rotelem 06 i wg mnie creek wciagnal nosem rotela. Ale to tez kwestia gustu i upodoban muzycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym jeszcze odsłuchiwałeś. Ja na MonitorAudio rx8 i Eposach 22i. Brzmi rzeczywsicie interesujaco. Mysłe by jeszcze nie zrobic kolejnego odsłuchu ale na :

Focalach 816

Triangle Espirit Altea

oraz na DAli Icon7

Jeśli macie Panowie jakies doświadczenia z taką konfiguracja to prosże o opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion,

 

ja odsłuchiwalem EVO2 na:

- MA RX8 - szacowne kolumny, przy czym dla mnie gora byla nieco zbyt natarczliwa

- Epos 22i - bardzo fajny, spojny dzwiek. Skoro ich odsluchiwales to kolejne glosniki przedstawie w odniesieniu do nich

- Vandersteen 1c - w tej cenie dla mnie referencyjny bas, choc ktos moze powiedziec, ze nie do konca kontrolowany. Wieksza dynamika, dzwiek slyszalnie wolniejszy, nieco mniejsza otwartosc. Jak uslyszalem od sprzedawcy - "tak sie gralo w zlotych latach analogu"

- Focal 816v - potezne, bardzo otwarte brzmienie, dynamika nieporownywalna dla mnie w stosunku do powyzszych. Zona opisala to tak: "przy tych kolumnach wczesniejsze wydaja sie jakby graly z innego pokoju..."

- Triangle Quartett - tu dynamika brzmienia chyba na poziomie wyzszym niz Focale, przy czym dla mnie brzmienie bylo nieco ciemniejsze i bardziej nasycone z duzo wiekszym basem

- Audio Physic Tempo VI - pierwsze wrazenie jest oszalamiajace - hologafia dzwieku i bogactwo detali. Tu pewnie sie naraze wieku fanatykom AP, ale po godzinie odsluchu chyba od tej ilosci detali rozbolala mnie glowa ... Natomiast te kolumny mozna kupic dla samego wygladu :-)

 

takie sa moje wrazenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.