Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sieciowe - warto czy nie!!!


maszmol

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz troche prawdy-to CI napisze-cyfra nic absolutnie nie spaczyla,bo posiadam taki fajny DAC,

ktory nie klamie.Sluchajac systemu i nie uzywajac kabli sieciowych robimy blad.

W systemie kable sa wazne,bo wlasciwie dobrane pokazuja co jest na plycie nagrane naprawde-to

powinienes zrozumiec.Barwe ksztaltuja u mnie lampy,kupilem ostatnio szesc-ktore maja w sumie ponad

300 lat i w pelni spelniaja swa role-lampy standartowe[rosyjskie]sa po prostu tak dobre-jak

sieciowki komputerowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut, 5 Lip 2010, 23:15

 

>Już samo to, że ktoś kupuje TV LCD HD i ogląda na tym cokolwiek jest dla mnie baaardzo ciekawe. Ja

>miałem swojego LCD około miesiąca. Dla mnie obraz jest tak ostry, tak jasny i tak męczący oczy, że

>dziwie się jak można w taki sposób cokolwiek oglądać.

 

Trzeba było wejść do menu telewizora, obniżyć jasność lamp podświetlających (przy okazji zyskałbyś dużo lepszą czerń), i wyłączyć filtry wyostrzające.

 

Narzekasz na samochód z sześciobiegową skrzynią, bo nie chcesz użyć nic ponad pierwszy bieg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut, 5 Lip 2010, 23:42

 

>wydawana na CD to też nic innego, tylko spieprzone nagranie, bo realizator ma gumowe ucho -

 

Są różni realizatorzy - głusi i nie przykładający się do pracy, jak i tacy którzy wykonują swoją pracę dobrze.

 

Bo wyżej to napisałeś że wszystkie psy wabią się "burek".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skyrobin, 5 Lip 2010, 23:29

 

>Z przyzwoitymi kablami sieciowymi to jest tak, że potrafią dokonać czegoś takiego co powoduje, że

>słuchacz ma poczucie znacznie zmniejszonego "szumu tła" w odtwarzanej muzyce.

 

Nie potrafią. Farmazony piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil, 5 Lip 2010, 23:25

 

>a audi a3-to nigdy nie mialo silnika 1.4

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest silnik 1,4 litra (TFSI) 125 KM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

achukubik, 5 Lip 2010, 21:13

 

>Witam

>Żeby było wszystko jasne, to rozumiem że u Panów sceptyków klocki połczone są ze sobą i z siecią

>takimi kabelkami jak poniżej: IC- 1 PLN i zsilający 3,50 PLN bo lepszych nie trzeba.

 

Sieciówki mam z zestawu, IC pomiędzy DAC a monitorami kosztowały mnie ponad 140 PLN (chciałem solidne, skoro były z wieczystą gwarancją to się skusiłem, cena i tak nie niska ale XLR są droższe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnypsiak, 5 Lip 2010, 23:07

 

>To bardzo ciekawe, co piszesz, bo w moim systemie jest kompletnie odwrotnie: kable sieciowe >= IC >

>głośnikowe. Co więcej, manipulacja różnymi sieciówkami między cdp, wzmacniaczem, przedwzmacniaczem i

>PSAudio PPP daje wyraźne różnice odsłuchowe.

 

Masz pętle mas w takim razie. Powinieneś je usuwać, a nie zamieniać jedno dziadostwo w inne ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo, 5 Lip 2010, 19:49

 

>Przepływ prądu w kablu to zjawisko fizyczne może się ktoś w końcu tym zajmie i opisze jaki to ma

>wpływ na odtwarzaną muzykę.

 

W porównaniu z zakłóceniami z sieci "zjawiska fizyczne w kablu" są niczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle

 

>Masz pętle mas w takim razie. Powinieneś je usuwać, a nie zamieniać jedno dziadostwo w inne ;]

 

Mam albo i nie mam. Żadnych szumów nie słyszę ;)

Niezależnie od tego nie wyobrażasz nawet sobie ile radości dają mi te zmiany :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 6 Lip 2010, 08:03

 

>tadeo, 5 Lip 2010, 19:49

>

>>Przepływ prądu w kablu to zjawisko fizyczne może się ktoś w końcu tym zajmie i opisze jaki to ma

>>wpływ na odtwarzaną muzykę.

>

>W porównaniu z zakłóceniami z sieci "zjawiska fizyczne w kablu" są niczym.

 

prawidłowo skonstruowany kabel jest filtrem R,L,C

a to już nie jest obojętne dla prądu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest filtrem RLC ... ale to nic nie zmienia. Np. duża pojemność sieciówki - praktycznie nic nie zmienia, co innego np. duża pojemność interkonektu. Duży opór sieciówki ( np. kilka Ohm - choć trudno o tak tragiczny parametr w zwykłym 2 metrowym kablu) - też poza stratami w postaci ciepła nic nie zmienia, co innego duży opór (kilkuomowy) kabla głośnikowego - zmieni charakterystykę głośnika - były pomiary ile dB zmian wprowadzało dodanie opou 1 Ohma w głośnikowcu.

 

... tak więc jak piszesz sieciówka jest filtrem RLC - OK - ... ale co z tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro filtr R,L,C, dla ciebie nic nie zmienia (podobną zasadę wykorzystują kondycjonery sieciowe)

to dalsza dyskusja wydaję się zbędna :)

w celach dalszej edukacji polecam wyszukiwarkę google .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki śladowy filtr RLC dla mnie nic nie zmienia, bo nic mi efektywnie nie odfiltruje z sieciowych śmieci ... dopiero porządny filtr w postaci dobrej listwy coś zmienia. Ale jeśli dla Ciebie kabel zasilający jest znaczącym filtrem RLC to dalsza dyskusja faktycznie wydaje się zbędna :]

 

Kup wiec drogą sieciówkię za kilka tys. ... ja kupię dobrą listwę filtrująco/zabezpieczającą za kilkadziesiąt PLN i zobaczymy co jest lepszym filtrem przeciwzakłóceniowym :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają widzę ekran - w sumie nieźle ... taki kabel nawet przy bardzo dużych prądach i kiepskich IC się z nim stykających nie powinien "oddawać" przydźwięku. Cena 65 USD ... czyli ~200 PLN ... jednak drogo jak na kabelek zasilający. Kosztuje więcej niż cała listwa antyprzepięciowa. Wysoka cena wynika z małej ilości produkowanych egzemplaży - to winduje wielokrotnie cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut, 5 Lip 2010, 21:56

 

>Zasilające to takie jakie dał producent. Jedynie do przedwzmacniacza TA-E1000ESD producent (już on

>sam) dodał dość gruby i dobrze zaekranowany kabel,

 

 

A wiesz dlaczego dał Ci dobrze zekranowany kabel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>stachukubik

Niestety tego nie wiem, ponieważ nikt mi nie potrafi powiedzieć, czy wyjaśnić z czego wynika to, że Sony akurat do końcówek mocy N55ES i innego sprzętu, dał cieniutkie kable, a do tego preampa dał gruby z dość grubym ekranem. Z racji tego, że sekcja zasilania aż tak rozbudowana tam nie jest, więc zwykły kabel powodowałby pewnie przydźwięk, może także degradację dźwięku, ale przyznam się, że tak do końca nie potrafię tego wyjaśnić. Dodatkowo powiem, że jest tam też gniazdko sieciowe do podłączenia innego urządzenia.

Mimo iż posiadam kable bez ekranów, prócz tego jednego, to nie mam żadnej degradacji sygnału, żaden kabel sobie nie przeszkadza i nie ma, już wcześniej wspomnianego, przydźwięku i innych aspektów pogorszenia sygnału...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osobiscie slysze wyraznie wplyw sieciowek na system, przynajmniej na moj:) Zarowno na wzmacniacze jak i na dac. Sprawdzalem natomiast u kolegi na dzielonym Rotelu i powiem szczerze, ze na przedwzmacniaczu nic nie uslyszelismy, natomiast poprawa byla na wzmacniaczu mocy. Poszedlem dalej i podlaczylem sieciowka Nordosta do plazmy FullHD Panasonica i wlaczylem fullHD Epoke Lodowcowa 3 jezeli sie nie myle i pomimo usilnych staran nic nie zauwazylem, cale szczescie:)

Tak wiec sceptykow zanim cos napisza to radze, zeby sami na wlasne ucho sprawdzili. Pomyslcie, ludzie ktorzy maja hiendowy sprzet przewaznie biedni nie sa skoro stac ich na kable za kilka lub nawet dziesiat tysiecy i wiecej. A skoro nie sa biedni to pewnie tez calkiem inteligetni skoro potrafili sporo zarobic.

Czemu nie stosuje sie specjalnych sieciowek na tak szeroko skale w telewizorach tylko w audio? Przeciez pasjonatow dobrego filmu jest conajmniej tylu co i melomanow. Widocznie ludzie potrafia dostrzec, ze nie ma roznicy i autosugestia odpada. Ja lubie to i to, i nie stosuje do tv nic oprocz standardowego kabla a do audio niestety. Osobiscie nie widze nic przyjemnego na wydawaniu tysiecy zlotych na kable, ale jak mus to mus:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina słuchu, tylko produkowanego sprzętu audio, ja testowałem i sieciówki i IC i głośnikowe, bo też myślałem, że to będzie lepiej, niestety na sprzęt stary to nie działa, bo nie ma jak. Na nowy i owszem, bo prócz sprzętu najwięcej kasy zarabia się na akcesoriach, ale ze swoich doświadczeń wiem, że jest to wpływ znikomy...., dlatego autosugestia jest w cenie. Poza tym na ludzkiej głupocie należy robić kasę.

 

>>A skoro nie sa biedni to pewnie tez calkiem inteligetni skoro potrafili sporo zarobic.

Z moich doświadczeń wynika, że jest na odwrót....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz dlatego, ze bywam od czasu do czasu na koncertach, wiem jak brzmi gitara, jak perkusja, jak talerze itp i potrafie porownac to z tym co prezentuje dobry sprzet z tym co ten sredni i co ten tani. Na moim wzmacniaczu przedewszystkim poprawila sie naturalnsoc przekazu i przestrzen, doszlo tez troche szczegolow w dzwieku. Niestety nie mieszkam w kraju bo z checia zaprosilbym niedowiarkow na odsluch.

 

A czemu producent hiendowego sprzetu nie dodaje drogich sieciowek? Bo sa drogie i nie chce nikomu narzucac jakie okablowanie ma kupic, wiekszosc posiadaczy klocka powyzej 10k i tak zmieni kable wedlug wlasnych upodoban.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neomammut a jakie masz zwiazane z tym doswiadczenia?

Rozumiem, ze wedlug Ciebie kazdy kto ma drogie okablowanie w swoim zestawie stereo to idiota...hmmm Chyba nie musze nic dodawac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat koncertów z dobrym brzmieniem bym niemieszał - ostatnio byłem na tak nagłośnionym że głośniczki 2+1 od komputera zagrają lepiej kawałki z Youtube :/ niż to co tam było - referować można tylko i wyłącznie do koncertów nie dogłaśnianych - ale tak żeby zostać w temacie to sieciówki warto imho pewnie dopiero od tak 10kzl za klocek bo wtedy to już wystarczająco dużo słychać aby sie sieciówkami przejmować - jak ma się tańszy sprzęt to lepiej inwestować w inne elementy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...niestety na sprzęt stary to nie działa, bo nie ma jak."

 

Nie jestem fanatykiem kabli ale to wyżej to dopiera BZDET.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter zgadzam sie z Toba, wiadomo, ze musi byc to sprzet dosyc wysokich lotow zeby bylo slychac roznice. Co do koncertow to sa tez te dobrze naglosnione koncerty no i oczywiscie akustyczne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut, 6 Lip 2010, 19:00

niestety na sprzęt stary to nie działa, bo nie ma jak.

Ano nima :((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEOMAMMUT

Z wpisu 0 19 wywnioskowalem,ze liczy sie tylko vintage,oraz ze gdy ktos ma niezly sprzet i kable-

-to ma zle w glowie-bo pisane jest w tym kontekscie.

O DOBRYM BRZMIENIU MOZESZ TYLKO POMARZYC-TU CIE BOLI,NIE WYPISUJ WIECEJ SWYCH GORNOLOTNYCH MYSLI,

-JEST TO NIE NA MIEJSCU-CHYBA,ZE MASZ 20 LAT-TO PRZYJMUJE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą jak brzmi ludzki głos, jak gitara potrafi zagrać słuchając jej nawet przy ognisku, jak "słychać" bębenki kiedy wali w nie przydrożny grajek, akordeon z całą paletą harmonicznych też chyba każdy miał okazję słyszeć a jeśli nie to organki już na pewno :)

Jeśli ktoś nie ma możliwości lub rzadko bywa na koncertach to i tak w jakiejś szczątkowej formie można mieć pojęcie i wyobrazić sobie dobre, naturalne brzmienie. A kiedy już powyższe doświadczyło się to jest oczywiste, że jesteśmy w stanie ocenić czy muzyka gra lepiej czy gorzej przy użyciu głośników, elektroniki wraz z okablowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.