Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sieciowe - warto czy nie!!!


maszmol

Rekomendowane odpowiedzi

Ze swoich doświadczeń wiem, że gdy spotykam kogoś kto ma kasy sporo, nie mówię, że wszyscy ale większość nie potrafi logicznie myśleć, jest chamski, o samym ubiorze już nie wspomnę. Nie oceniam przecież WAS! Jeśli ktoś się poczuł urażony to bardzo przepraszam!

 

Co do kabli, mówiąc już całkiem poważnie, róbcie co chcecie, przecież nie śmieje się z tego, że macie taki a taki sprzęt, nie wspomniałem, że macie g a nie hi-end. Nie pisałem też, że tylko Vintage się liczy. Chodzi jednak o to, że także kiedyś miałem huśtawkę w głowie odnośnie firmy Arcam, miałem parę klocków różnego rodzaju firm, kupowałem drogie kable z przedziału 4-8tyś., ale zmiany kabli i kupowanie ciągle, by zaspokoić uszy to nie dla mnie, ja chciałem w końcu posłuchać muzyki!

 

3 lata temu zacząłem kompletować stary sprzęt. Chciałem zobaczyć jak to zagra. Po kupnie ostatniego elementu, czyli kolumn, po paru miesiącach zdębiałem. Gdy je podłączyłem, byłem nastawiony sceptycznie, bo niby co się zmieniło, raczej ubyło - teraz chyba robią lepsze rzeczy. Przez pierwsze parę miesięcy jakoś mi ten dźwięk nie wchodził. Niby gra, ale jednak jakoś tak bez polotu, jak to się mówi. Oczywiście kupiłem wtedy jakieś super kable Monstera (żadna rewelacja w porównaniu do innych, ale dobrze wykonane). Okazało się, że same kolumienki powinny pochodzić trochę czasu i faktycznie, po tych paru miesiącach, zagrało to naprawdę naturalnie, co prawda nie wszystkie instrumenty, ale moje ulubione pianino brzmi jak trzeba. Oczywiście jazda z kolumnami po pokoju to też jakiś miesiąc, ale w końcu znalazłem optimum. Pokój ma 35m2, 90% drewna, także meble.

 

Zacząłem więc przygodę z kablami, dokładniej, z kablami za przysłowiowe 5zł. Po zmianie na tańsze, sprzęt gra tak samo, po zmianie na droższe od Monsterów, gra tak samo. Wypożyczyłem sobie nawet kondycjoner i nic, gra tak samo.... - w końcu mogłem posłuchać muzyki.....

 

I tak mi zostało. Jeszcze raz mówię, mam gdzieś co kto ma i za ile, cieszę się, że komuś zestaw sprawia radość, bo o to w tym chodzi. Można jednak wydać mniej i mieć jednak coś lepszego... (choć po części to bzdura, bo zestaw, który mam, kiedyś też swoje kosztował....

 

A Vintage, to dzisiaj też niezła moda, trzeba jednak wiedzieć co kupić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut

>Ze swoich doświadczeń wiem, że gdy spotykam kogoś kto ma kasy sporo, nie mówię, że wszyscy ale

>większość nie potrafi logicznie myśleć, jest chamski, o samym ubiorze już nie wspomnę.

 

Strasznie smutne doświadczenia. Przyjmij wyrazy współczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnypsiak

Tylko doswiadczenia Pana Neomammuta nie wiadomo po co komu i nie trzymaja sie logiki-bo jak to

ma znaczyc-kto ubrany nie po jego mysli to chamski i bogaty,albo wygladalo to tak -poznaje kogos

 

i mowi poprosze wyciag z konta??k**wa mac to przeciez trzeba byc mocno szurnietym-aby tak myslec.

 

pozdrowienia dla kablarzy,zle czy dobrze ubranych,biednych czy bogatych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil, 6 Lip 2010, 22:53

 

Byłoby fajnie, jakbyś zaczął czytać ze zrozumieniem to, co inni piszą.

A czytanie Twojego bełkotu powoduje utratę wiary w sens nauczania języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTES NASTEPNYM NAWIEDZONYM ANTYKABLARZEM??

ZWROC UWAGE JAK OPISUJA TEMAT TWOI POPLECZNICY-MOZE WTEDY DOTRZE,BADZ ZROB SOBIE TEST -TEN ABX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>stary audiofil

Teraz to Ty masz problem, nie ja.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil, 6 Lip 2010, 23:43

 

>JESTES NASTEPNYM NAWIEDZONYM ANTYKABLARZEM??

>ZWROC UWAGE JAK OPISUJA TEMAT TWOI POPLECZNICY-MOZE WTEDY DOTRZE,BADZ ZROB SOBIE TEST -TEN ABX.

 

Jeśli ktoś tu jest nawiedzony, to racze nie ja...

Po raz kolejny kłania się "czytanie ze zrozumieniem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że kable sieciowe mają wpływ na dzwięk i to spory.W moim systemie wniosły więcej niż i.c..Wystarczy podpiąć dobry kabel i to słychać.Testowałem sporo kabli.Fakt na nie wszystkich była słyszalna poprawa.Ale trafiłem na ten właściwy i jest ok!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze pamiętać że wpływ kabli oraz listw zasilających będzie różny w zależności od lokalizacji,pory dnia.Dlatego dziwię się opinią ludzi co twierdzą że to nie działa.Jak u kogoś wpływ jest niewielki albo żaden nie znaczy to że u innej osoby będzie identycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na tytułowe pytanie - NIE, brak fizycznych podstaw.

 

Miałem nie pisać, ale po prostu muszę... Ogólnie dziękuję kilku osobom z tego wątku za ogromny ubaw dla mnie. To jest lepsze, niż kabaret! Dwie, trzy osoby mówiące prawdę, a reszta broni resztek swojego honoru na ostatniej baszcie... Wydaliście krocie na gówno, to leczcie swój zawód gdzieś indziej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, polecam ciekawe, przyrodnicze doświadczenie. Proszę wypożyczyć z Nautilusa (warszawskiego lub krakowskiego) sieciówkę Acrolinka 9100 i wpiąć. Odsłuch nie zajmie więcej niż 4-6 sekund (przynajmniej tyle u mnie trwał). Różnica po wpięciu tego kabla jest tak przerażająca, że człowiek zastanawia się przez chwilę, czy już powinien iść do apteki, czy dopiero za chwilę. A już na pewno zaczyna kombinować, gdzie zarobić kasę na taki drut. Napiszę krótko - zmiany nie dotyczą szczegółowości, namacalności i innych bajeranckich subtelności, na które stać (niestety) tylko lepiej sytuowanych hobbystów, ale związane są z elementarnym podniesieniem dźwięku. Czyli poprostu: muzyka gra wyżej, jest jej więcej. Nie wiem, jak to wytłumaczyć żeby wszyscy rozumieli, ale krótko mówiąc nasze stare kolumny rosną 15 cm w górę i emitują wyższy, absolutnie jednoznacznie zauważalny dźwięk. Niestety nie zaobserwowałem takiej reakcji przy ŻADNEJ innej drogiej sieciówce, a słuchałem ich wiele. I w tym miejscu muszę się zgodzić z gronem Kolegów kwestionujących wpływ sieciówek, bo w innych wypadkach on jest poprostu niezbyt zauważalny, albo przynajmniej mało opłacalny po przeliczeniu go na fortunę, którą kosztują wypasione kable sieciowe. Natomiast wpięcie Acro 9100 daje większy wpływ niż zmiana CD Accu z jednej półki na drugą. Zaznaczam, że różnica dwóch półek w żródłach nie była przeze mnie testowana, ale jedna tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Marcin K.

 

Twoja wypowiedź ma sens, kabel, o którym mówisz nie ma właściwości magicznych, jak większość tych w niebagatelnych cenach. Może jest po prostu wykonany z dużo lepszych gatunkowo materiałów. Dużo lepiej izolowany i ekranowany. Pozostaję mimo to kablosceptykiem, bo i tak nie wpłyniemy kablem sieciowym na jakość tego, co dał nam producent sprzętu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin K. to, że po wpięciu lepszej sieciówki słyszysz różnice to tylko dlatego, ponieważ w samym sprzęcie jest kiepskiej jakości zasilanie oraz to o czym pisał Grzegorz7 odnośnie IC - wszystko w temacie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sieciowki nie poprawialy przekazu,to wszystkie klocki bylyby produkowane z kablami na stale-

-Panie neomammut.Zasilanie nie ma nic tego-wystarczy przerobic urzadzenie pod wtyk IEC-i to dziala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut, zgadzam się z tą wypowiedzią. Niestety obecne "hi-endowe" klocki mają najczęściej słabo zrobione zasilanie i dobre sieciówki pomagają. Ironicznie, wpinając te same "dobre" sieciówki do dobrej klasy sprzętu z lat 80-tych poprawa jest dużo mniejsza albo żadna. Mam wrażenie że obecni producenci robią to celowo, bo przecież co to za sztuka zrobić dobre zasilanie, wystarczy spojrzeć na gotowe rozwiązania sprzed 20-30 lat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdyby sieciowki nie poprawialy przekazu,to wszystkie klocki bylyby produkowane z kablami na stale-

. . . Zasilanie nie ma nic tego-wystarczy przerobic urzadzenie pod wtyk IEC-i to dziala."

 

Szczególnie, że ten standard (IEC) rozpowszechnił się wraz z upowszechnieniem komputerów. Nawet w sprzętach kuchennych mam takie kable.

Audiofilskie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>stary audiofil

 

To ja kupuję dziś cały pęk kabli po parę tysięcy złotych polskich - komputer zwiększy swoją moc obliczeniową, drukarka lepiej drukować, a monitor od razu zrobi się HD... Pójdę też do baru naprzeciw powiedzieć im, że mam metodę, żeby frytki były lepsze - też jest gniazdo IEC. Kabli nie montuje się na stałe dla komfortu użytkowania, transportu i ustawiania. Słaby argument.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było to przemysł kablarski w cale by się nie rozwinął do potęgi sekty....

A różnicę słychać dlatego, ponieważ układy zasilające są bardzo czułe na zmianę kabla (przetwornika). Dobra sekcja zasilająca powinna dawać na wyjściu ustabilizowane napięcie stałe, niezależnie od tego jaki kabel jest wpięty. Tak właśnie robią kondycjonery sieciowe, w samym jednak urządzeniu powinien być właśnie taki mały kondycjoner...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>mielinski

Pewnie dodatkowo "Koncertujesz"? :D

 

Standard IEC "wywala" uziemienie na zewnątrz urządzenia, czy wprowadza jakieś zmiany w budowie wewnętrznej układu zasilania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>neomammut

 

Zaiste - o zgrozo, Koncert ma ZINTEGROWANY kabel!... Idę się powiesić. Na nim :-].

 

P.S. Vangelis - Conquest of Paradise

P.S.2 Albo nie, nie powieszę się, bo podoba mi się wtyczka na tym kablu, taka niespotykana ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka w deskę, na allegro chyba niespotykana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to co poniektórzy by się zdecydowali, tak im za dużo złączek i im dźwięk ucieka, a tak to koniecznie muszą mieć kabelek sieciowy z wtyczką. Jaką macie pewność, że domeny elektryczne nie wychodzą tamtędy na piwo?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>neomammut

 

Właściwie ten wtyk widziałem tylko w Koncercie, słyszałem, że w niektórych Radmorach się trafiał. Ale na przykład w 5012-TE mam kabel biały z czarną wtyczką (fabrycznie), a w 5102 jest cały czarny. Zaraz się pewnie dowiem, jak to wpływa na dźwięk ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oczywiście na myśli dodatkową wtyczkę... Ja tylko czekam, aż dostawcy prądu zaczną ciągnąć dodatkowe, audiofilskie linie energetyczne, pewnie niektórzy by się pokusili. Na prawdę ten metr kabelka od obudowy do gniazdka niewiele pomoże w porównaniu z kilometrami kabli napowietrznych łapiących wszelkie możliwe zakłócenia z atmosfery, bo chyba nie liczycie na to, że trafostacje je eliminują. Chyba, że taki kabelek ma właściwości filtrujące, no ale to już powiedziano, że w takim razie producent danego klocka powinien się nie przyznawać do sekcji zasilacza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powstał kolejny rynek, kondycjonery sieciowe, na które także trzeba wydać. Przy dobrym kondycjonerze powinno być tak samo, niezależnie jaki kabel zostanie użyty powinno to nie wpłynąć na zasilacz w urządzeniu. Wychodzi na to, że kondycjoner też po części nie działa tak jak powinien....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marcina K. 7 Lip 2010, 09:26 Potwierdzam tezy kolegi. Są też kable sieciowe robione na indywidualne zamówienie pod konkretny sprzęt ,które w porównaniu z Acrolinkiem po kilku minutach odsłuchu nie pozostawiają tych samych wątpliwości , o których kolega pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747

 

" Są też kable sieciowe robione na

>indywidualne zamówienie pod konkretny sprzęt ,które w porównaniu z Acrolinkiem po kilku minutach

>odsłuchu nie pozostawiają tych samych wątpliwości , o których kolega pisze. "

 

A kto je robi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.