Jump to content
IGNORED

sygnalizator fazy


jac660

Recommended Posts

nie chcę śmiecić i neonówka nie rozwiązuje problemu. nadal nie wiem który bolec wtyczki w która dziurkę gniazdka włożyć (wtyczki bez uziemienia). sygnalizator fazy mam wbudowany we wzmaku (luxman) ale co z resztą sprzętu? kurde?

Link to comment
Share on other sites

a sory, nie doczytałem do końca twojego wpisu, nie wiedziałem, że wtyczki są tak oznaczone. no dobra tyle jeśli chodzi o sprzęt fabryczny. a jak mogę to sprawdzić w sprzęcie diy, albo starym, na którym nie ma oznaczeń?

pzdr

j

Link to comment
Share on other sites

Guest stary bej

(Konto usunięte)

jac660

Ale kolega Ci dobrze radzi, no prawie dobrze.

Gdyż badanie przewodu fazowego w gniazdku to połowa sukcesu, można nawet napisać "mniejsza połowa".

Tobie przecież chodzi o to czy sprzęt masz dobrze podłączony z siecią, prawda ?

A tu też ma zastosowanie neonówka, ale sama neonówka, bez rezystora znajdującego się wewnątrz rezystora, którego wartość wynika ze względów bezpiecznego posługiwania się takim "przyrządem" z napięciami sieciowymi.

Ja mam dwa takie próbniki, jeden do badania napięcia sieci z tym rezystorem, a drugi bez rezystora, do określania czy poprawnie jest włożona wtyczka w gniazdo sieciowe.

Przy włączonym urządzeniu wystarczy, trzymając za jeden wystający drucik neonówki dotknąć drugim do niemalowanej obudowy urządzenia.

Jeśli się żarzy to wystarczy odwrócić wtyczkę w gnieździe.

Każde z badanych urządzeń nie może być spięte kablami sygnałowymi z kolejnymi.

Po poprawnym umocowaniu wtyczek w gniazdach sprzęt dopiero można połączyć ze sobą kabelkami i będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

Guest stary bej

(Konto usunięte)

Każda jest dobra.

W handlu były też żarówki-neonówki, a są do dziś chyba małe neonóweczki w wyłącznikach światła przez nie podświetlanych, wystarczy odjąć rezystor.

 

Ale musisz być świadomy że taką neonówką możesz badać TYLKO "napięcie" na obudowie urządzenia, NIE WOLNO Ci bez tego rezystora wkładać jej do gniazdka sieciowego bo grozi to porażeniem.

 

U mnie przy sprawdzeniu poprawności włożenia wtyczki do gniazdka sprawdza się ten sposób doskonale.

Jeśli dobrze pamiętam tego typu rozwiązanie stosowała również jakaś znana francuska firma produkująca wzmacniacze, ale oni na trwale zainstalowali neonówkę jedną nóżką podłączoną do obudowy, a druga była wypuszczona na izolowanym od tej obudowy "guziczku i wystarczyło dotykać tego "guziczka, aby sprawdzić czy jest wszystko ok .

Link to comment
Share on other sites

jac660, 19 Sty 2010, 12:00

 

>witajcie,

>czy jest możliwość zrobienia sygnalizatora fazy tak, żeby mieć pewność, że wszystko jest właściwie

>podłączone do prądu?

 

A co to znaczy "właściwie podłączone"? Po co Ci wiedzieć gdzie jest faza a gdzie neutralny?

Nie musisz i prawdopodobnie nie powinieneś sprawdzać, ponieważ oba te sygnały nie mają nic wspólnego z układami audio ani jakkolwiek pojętym "właściwym podłączeniem".

Link to comment
Share on other sites

Guest stary bej

(Konto usunięte)

darkfenriz

Jesteś w błędzie, ale nie będę wyjaśniał natury problemu.

Zapewne za chwilę rozpęta się tu małe piekiełko, zresztą jak zwykle.

Ja już dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

He, he. . .

Sprzęt jest niestety źle konstruowany, monterzy instalacji sieciowych na kacu i dlatego wskazana przez kolegów kolejność linii nie jest zachowana, a i przy prawidłowej, przez lichy zasilacz w klocku przenikają zakłócenia z sieci. . .

Było już wiele wątków na ten temat.

Radzę ostrożność z tą neonówką. . .

Link to comment
Share on other sites

Tak to podłącz na odwrót i odłącz PE. I zobacz czy nie ma przebicia na obudowie. A tak a propo jak dla niektórych kolejność faz nie ma znaczenia to ciekawe ile razy podłączacie silnik na 3 fazy żeby w dobrą stronę się kręcił. A tak na marginesie to co niektórzy szybko by zakończyli prace elektryka nikt nie zrobi wam odbioru z pomyrdaną fazą. A już nie wspomnę o uprawnieniach :/

Link to comment
Share on other sites

Guest V-savage

(Konto usunięte)

A co ma silnik 3 fazowy do zasilania 1 fazowego?

Podłącz odwrotnie zasilanie silnika komutatorowego tez jest różnica?

w silniku 3 fazowym ta kolejność ma znaczenie na wirujące pole w stojanie.

 

Skoro pralka ma przewod PE to czemu zmieniać kolejność podłączenia i odłączać przewod PE?

Jak zamienisz N z L i zostawisz PE na miejscu to ma znaczenie, wtedy też kopnie?

 

Zamieniając N z L na wejsciu trafa też działać nie będzie :P. Najlepiej to prąd stały w gniazdku zrobić. A sprzęt audio w 90% ma wtyczkę bez bolca uziemiającego. Czy w gniazdku mam z lewej czy prawej Fazę to mi rybka.

Link to comment
Share on other sites

Guest V-savage

(Konto usunięte)

CHyba, że ktos używa takich hardcorowych produktów które na masię mają przewód Neutralny z gniazdka, wtedy to rzeczywiście może być gorąco.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Ja troche z innej beczki, ale też w temacie gniazdek. Zastanawiam sie czy jest jakas opcja wyeliminowania cichutkiego brumu, nawet nie brumu, bzyczenia, które bardziej objawia się na wyzszych częstotliwoaciach, jest lepiej słyszalne na kopułce wysokotonowej. Problem występuje po podłączeniu do zestawu komputera, dokładniej Behringera podłączonego do kompa kablem coax. Generalnie Behringer ma trafa separujące sygnał cyfrowy i komputer nie powinien powodowac pętli, ale coś jest nie tak. Brumienie zmniejszyło sie gdy odłączyłem w gniazdku przewód uziemienia. Jednak wciąż minimalnie bzyczy. Po odłączeniu BGehra cisza idealna. dodam, że uziemienie mam podłączone do jednej z końcówek mocy, wpiętej bezpośrednio do ściany. Ewentualne pętle mogę likwidować w Helionie, który ma odpowiednie przełączniki, jednak nic to nie daje. Jest jakis sposób, żeby wyeliminować ten problem? Sprobuję podłączyć jeszcze Behringera do kondycjonera, być może to coś da. Może zastosowac kabel optyczny?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.