Skocz do zawartości
IGNORED

sygnalizator fazy


jac660

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

czy jest możliwość zrobienia sygnalizatora fazy tak, żeby mieć pewność, że wszystko jest właściwie podłączone do prądu?

pzdr

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka nie śmieć przecież masz na pewno w domu neonówkę (śrubokręt) wsadzasz do gniazdka i tam gdzie się świeci to jest faza czyli L. Faza zawsze ma być po lewej stronie N po prawej i PE na bolcu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę śmiecić i neonówka nie rozwiązuje problemu. nadal nie wiem który bolec wtyczki w która dziurkę gniazdka włożyć (wtyczki bez uziemienia). sygnalizator fazy mam wbudowany we wzmaku (luxman) ale co z resztą sprzętu? kurde?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sory, nie doczytałem do końca twojego wpisu, nie wiedziałem, że wtyczki są tak oznaczone. no dobra tyle jeśli chodzi o sprzęt fabryczny. a jak mogę to sprawdzić w sprzęcie diy, albo starym, na którym nie ma oznaczeń?

pzdr

j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

jac660

Ale kolega Ci dobrze radzi, no prawie dobrze.

Gdyż badanie przewodu fazowego w gniazdku to połowa sukcesu, można nawet napisać "mniejsza połowa".

Tobie przecież chodzi o to czy sprzęt masz dobrze podłączony z siecią, prawda ?

A tu też ma zastosowanie neonówka, ale sama neonówka, bez rezystora znajdującego się wewnątrz rezystora, którego wartość wynika ze względów bezpiecznego posługiwania się takim "przyrządem" z napięciami sieciowymi.

Ja mam dwa takie próbniki, jeden do badania napięcia sieci z tym rezystorem, a drugi bez rezystora, do określania czy poprawnie jest włożona wtyczka w gniazdo sieciowe.

Przy włączonym urządzeniu wystarczy, trzymając za jeden wystający drucik neonówki dotknąć drugim do niemalowanej obudowy urządzenia.

Jeśli się żarzy to wystarczy odwrócić wtyczkę w gnieździe.

Każde z badanych urządzeń nie może być spięte kablami sygnałowymi z kolejnymi.

Po poprawnym umocowaniu wtyczek w gniazdach sprzęt dopiero można połączyć ze sobą kabelkami i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, rozumiem. mam 3 śrubokręty z czujnikami, próbowałem rozebrać, ale nie idzie. czy ta neonówka ma mieć jakieś szczególne parametry czy każda dobra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Każda jest dobra.

W handlu były też żarówki-neonówki, a są do dziś chyba małe neonóweczki w wyłącznikach światła przez nie podświetlanych, wystarczy odjąć rezystor.

 

Ale musisz być świadomy że taką neonówką możesz badać TYLKO "napięcie" na obudowie urządzenia, NIE WOLNO Ci bez tego rezystora wkładać jej do gniazdka sieciowego bo grozi to porażeniem.

 

U mnie przy sprawdzeniu poprawności włożenia wtyczki do gniazdka sprawdza się ten sposób doskonale.

Jeśli dobrze pamiętam tego typu rozwiązanie stosowała również jakaś znana francuska firma produkująca wzmacniacze, ale oni na trwale zainstalowali neonówkę jedną nóżką podłączoną do obudowy, a druga była wypuszczona na izolowanym od tej obudowy "guziczku i wystarczyło dotykać tego "guziczka, aby sprawdzić czy jest wszystko ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli gniazdo jest z bolcem a nasza wtyczka w sprzęcie nigdy nie była rozbierana i jest to oryginał to nie ma możliwości zmiany faz! chyba że ten który wam podłączał instalacje zrobił to źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jac660, 19 Sty 2010, 12:00

 

>witajcie,

>czy jest możliwość zrobienia sygnalizatora fazy tak, żeby mieć pewność, że wszystko jest właściwie

>podłączone do prądu?

 

A co to znaczy "właściwie podłączone"? Po co Ci wiedzieć gdzie jest faza a gdzie neutralny?

Nie musisz i prawdopodobnie nie powinieneś sprawdzać, ponieważ oba te sygnały nie mają nic wspólnego z układami audio ani jakkolwiek pojętym "właściwym podłączeniem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he. . .

Sprzęt jest niestety źle konstruowany, monterzy instalacji sieciowych na kacu i dlatego wskazana przez kolegów kolejność linii nie jest zachowana, a i przy prawidłowej, przez lichy zasilacz w klocku przenikają zakłócenia z sieci. . .

Było już wiele wątków na ten temat.

Radzę ostrożność z tą neonówką. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkfenriz

Jak by nie było kolejności to już dawno by Cie pralka albo lodówka zabiła. Szkoda słów najlepiej olać można też + i - na kondensatorze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektryce prawidłowości nie ma. Gniazdka tzw. podwójne zwykle mają raz po lewej fazę a raz po prawej bo tak są skonstruowane i elektryk-monter nie ma na to wpływu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>baksik00, 20 Sty 2010, 00:51

 

>>Jak by nie było kolejności to już dawno by Cie pralka albo lodówka zabiła

>

>W jaki sposób ?

 

Skoczyłaby do gardła i zagryzła :-). Innej opcji nie widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to podłącz na odwrót i odłącz PE. I zobacz czy nie ma przebicia na obudowie. A tak a propo jak dla niektórych kolejność faz nie ma znaczenia to ciekawe ile razy podłączacie silnik na 3 fazy żeby w dobrą stronę się kręcił. A tak na marginesie to co niektórzy szybko by zakończyli prace elektryka nikt nie zrobi wam odbioru z pomyrdaną fazą. A już nie wspomnę o uprawnieniach :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość V-savage

(Konto usunięte)

A co ma silnik 3 fazowy do zasilania 1 fazowego?

Podłącz odwrotnie zasilanie silnika komutatorowego tez jest różnica?

w silniku 3 fazowym ta kolejność ma znaczenie na wirujące pole w stojanie.

 

Skoro pralka ma przewod PE to czemu zmieniać kolejność podłączenia i odłączać przewod PE?

Jak zamienisz N z L i zostawisz PE na miejscu to ma znaczenie, wtedy też kopnie?

 

Zamieniając N z L na wejsciu trafa też działać nie będzie :P. Najlepiej to prąd stały w gniazdku zrobić. A sprzęt audio w 90% ma wtyczkę bez bolca uziemiającego. Czy w gniazdku mam z lewej czy prawej Fazę to mi rybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macqw,

 

zrobilem tak i zyje. Z twojego wpisu wynika ze ktorys biegun sieci musialby byc podlaczony z obudowa. Czyli po podlaczeniu przez jakis przedluzacz w ktorym ktos nie zadbal o kolejnosc przewodow nienadazyl bym latac do rozdzielni podnoscic roznicowke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>baksik00

I co może być podłączona faza jak się komuś chce i podoba ? Raczej wydaje mi się że są jakieś ustalone zasady np. tak jak podłączenie tak zwanego esa musi być na nim faza a nie N

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faza "powinna" byc z lewej, w protokole odbioru instalacji nie ma o tym najmniejszej wzmianki ponieważ jest to sprawa umowna :) Więc to zalezy juz od "ręki", ktora wykonywała instalacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja troche z innej beczki, ale też w temacie gniazdek. Zastanawiam sie czy jest jakas opcja wyeliminowania cichutkiego brumu, nawet nie brumu, bzyczenia, które bardziej objawia się na wyzszych częstotliwoaciach, jest lepiej słyszalne na kopułce wysokotonowej. Problem występuje po podłączeniu do zestawu komputera, dokładniej Behringera podłączonego do kompa kablem coax. Generalnie Behringer ma trafa separujące sygnał cyfrowy i komputer nie powinien powodowac pętli, ale coś jest nie tak. Brumienie zmniejszyło sie gdy odłączyłem w gniazdku przewód uziemienia. Jednak wciąż minimalnie bzyczy. Po odłączeniu BGehra cisza idealna. dodam, że uziemienie mam podłączone do jednej z końcówek mocy, wpiętej bezpośrednio do ściany. Ewentualne pętle mogę likwidować w Helionie, który ma odpowiednie przełączniki, jednak nic to nie daje. Jest jakis sposób, żeby wyeliminować ten problem? Sprobuję podłączyć jeszcze Behringera do kondycjonera, być może to coś da. Może zastosowac kabel optyczny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zakłopotanym kwestią gdzie jest faza a gdzie neutralny, bo to ważne dla sprzętu polecam sprawdzenie "na język".

Oczyści się forum odrobinkę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.