Skocz do zawartości
IGNORED

MIT-y. Jakie są fakty, a jakie mity?


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle,

mierzysz uszami, może jesteś głuchy albo niedosłyszysz.

 

Cały czas pytam o konkrety a ty zdawkowo to, zdawkowo tamto.

Jakie Mit'y mierzyłeś i wyszły dziwne pomiary, jakie parametry, podaj wartości i czym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu mierzyć ? chyba głupotę muzyka jest do słuchania a nie do mierzenia ,może pomierzyć najpierw sprzęt wzmacniacz ,cd a może płytę cd albo studio nagraniowe lub samopoczucie reżysera dźwięku. Niema sprzętu który gra tak jak prawdziwe skrzypce zresztą te każde grają inaczej . Zygać mi się chce jak czytam takie rzeczy .... forum o mierzeniu muzyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia ... Twój wzmacniacz budowano na słuch ... rezystorek po rezystorku i tanzystorek po tranzystorku ... tak dokładali jeden do drugiego aż zaczęło grać ROFL :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego kable MIT-a są rekomendowane do mocnych wzmacniaczy i końcówek mocy ? czyżby trzeba było przebić opór puszki by zagrało ?......W pewnym sensie te puszki przeczą teorii "prostego druta"...., coś tam jednak mieszając i korygując niczym znienawidzony korektor....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wnętrze tej puszki wygląda tragicznie biorąc pod uwagę teorię najkrótszej drogi sygnału....jakaś plątanina kabelków w kleistym glucie za tysiące baksów....świat oszalał.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

zyzio, 26 Sty 2010, 18:51

 

>Naprawdę wnętrze tej puszki wygląda tragicznie biorąc pod uwagę teorię najkrótszej drogi

>sygnału....jakaś plątanina kabelków w kleistym glucie za tysiące baksów....świat oszalał.....

 

Swoją drogą ciekawe jak wygląda mój Shotgun MA skoro tak wygląda Oracle. Jeszcze gorzej ??? Chrzanić to, w końcu gra nieźle :) Zresztą czy uczciwsze jest sprzedawanie za podobne ceny topowych Tar, Harmonixów, Siltechów itd. Czy ciągnięcie drutów z gwiezdnego pyłu naprawdę kosztuje więcej niż sprzedawanie gwiezdnego pyłu w puszkach ? Wszystko to ... Liczy się muzyka, w drugiej kolejności pomieszczenie, kolumny i wzmacniacz, a cała reszta to już zgodnie z upodobaniami i aktualnym poziomem szajby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIT twierdzi, że elementy w puszce nie są bezpośrednio w torze sygnały, tylko równolegle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny glutek;) Ale przynajmniej raz mamy przynajmniej jakieś konkrety, a nie tony bredni typu czy kabelek z takim a czy innym paseczkiem jest oryginalny - przecież zazwyczaj i tak wyjechał z tej samej fabryki. Raj dla elba guru jeleni, smutek dla potępskiego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc to drogą najlepiej jakby zamiast pre był potek potencjometr znaczy ale niestety stwierdzono że lepiej jak jest od cholery części i jak to kosztuje przynajmniej tyle co każdy inny klocek z systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mocny prąd wzmacniacza wytwarza w kablu przeciwnie skierowaną sem którą wykorzystują urojone cewki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"MIT twierdzi, że elementy w puszce nie są bezpośrednio w torze sygnały, tylko równolegle."

 

własnie to jest najwazniejsze!, podobnie zrobil Nordost w kondycjonerze Thor, drut Valhalli i równolegle podłączony uklad "odsysajacy" Isoteka, zreszta wolalem Thora od Hydry8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Elberoth, 26 Sty 2010, 19:26

 

>MIT twierdzi, że elementy w puszce nie są bezpośrednio w torze sygnały, tylko równolegle.

 

Jak to równolegle, przecież kabel jest przecięty i z drugiej strony wychodzi już inny kabel z sygnałem po przejściu przez cały ten bajzel. Równolegle to są ferryty w Fadelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe, że bebechy tego Oracla MA wyglądają zupełnie inaczej od Oracla V1.2. Nawet płytka drukowana jest. Teoretycznie oba kable powinny grać inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że 1.2 gra inaczej od MA-X czy samego MA jest faktem,postaram się jutro zamieścic odpowiedź jaką dostałem od MIT'a pytając o kable głośnikowe 1.2 i MA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax, 26 Sty 2010, 20:08

 

>Elberoth, 26 Sty 2010, 19:26

>

>>MIT twierdzi, że elementy w puszce nie są bezpośrednio w torze sygnały, tylko równolegle.

>

>Jak to równolegle, przecież kabel jest przecięty i z drugiej strony wychodzi już inny kabel z

>sygnałem po przejściu przez cały ten bajzel. Równolegle to są ferryty w Fadelu :)

 

Przytaczam jedynie twierdzenie MITa. Teoretycznie można zrobić coś równolegle, bez przecinania drutów (wystarczy w jednym miejscu zdjąć izolację z kabla) aczkolwiek istota układu RLC podpowiada że coś w torze jednak być musi ... tak czy inaczej, ważne chyba jak gra. Tak przynajmniej mi się zawsze wydawało. Sam wysokich MITów nigdy u siebie nie słuchałem, więc nie mam zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Ja z kolei słyszałem od dystrybutora, że wszystkie cuda w MIT-ach dzieją się na ekranie kabla, a nie w samym torze sygnału. Tylko nie pamiętam już, czy chodziło o głośnikowe czy interkonekty. A jak jest naprawdę wie Bruce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Ps. Tylko akurat w tym wypadku nie do końca ufałbym jego oficjalnym twierdzeniom. A jak gra, to inna sprawa. Najwyższym MIT-em, jakiego słuchałem u siebie był Magnum MA XLR i grało całkiem fajnie, chociaż za grubo i za tłusto w moim systemie. Ostatecznie go nie kupiłem do siebie. Natomiast Oracle słuchany w innych systemach, np. qb_1, wypadał bardzo dobrze. Nie miałem już wrażenia zwalistości dźwięku, w skrócie barwa znana z Magnum była zachowana, a rozdzielczość znacznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear Mirek,

 

Thanks for your response. I need to give you some background about the MA Series:

 

MA and DOT2 are different from each other, but one is not necessarily more advanced or superior to the other, although the MA Series unquestionably has better cosmetics.

 

In a "blind" test comparing Oracle V1.2 to Oracle MA, you might say that the MA is more detailed and articulate, while at the same time, the V1.2 is more holographic, more dynamic, and conveys a better sense of "you are there."

To odpowiedź MIT'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak swoja droga to ciekaw jestem czy te czarne beczułki maja cos wspolnego z poniekad znanym juz ressurectorem ktorego co poniektorzy stosuja do swoich GC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek Potempski,

 

możesz skrobnąć coś na temat MIT Powerbar, jak się to spisuje, jak się ma wpływ MIT`a do Shunyaty V-Ray (wiem że to nie kondycjoner, chodzi mi o różnice soniczne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMD,

Powerbar MIT'a to urządzenie nade wszystko nie efekciarskie. Wielu z nas chciałoby aby po podłączeniu kondycjonera od razu zaczęły się dziać nadzwyczajne rzeczy, w tym przypadku tak nie jest.

 

Po podpięciu Powerbar'a w pierwszej chwili nie wiele się zmienia ale po kilku dniach zaczyna się dziać coś na średnicy coś, co powoli wciąga Cię do słuchania.

Najogólniej dźwięk staje się bardzo, bardzo gęsty na wspomnianej średnicy z zachowaniem pełnej kontroli góry i dołu.

 

Pierwsze chwile spędzone z Powerbar'em kazały mi wręcz pozbyć się tego urządzenia bo mam w pamięci PS AUDIO, V Ray'a czy Nordost'a, które proponują dużo bardziej wyczynowy dźwięk, szczególnie V Ray.

 

Wniosek taki, że do systemów klasy średniej i wyższej Shunyata czy Nordost jest OK, więcej dobrego wnosi niż szkodzi ale w systemach referencyjnych raczej jednak już tylko MIT. Jego obecność sprawia, że człowiek czeka na kolejne uderzenia klawisza np. fortepianu delektując się czymś gęstym, pięknym.

 

Sam osobiście zadałem sobie bardzo wiele trudu aby dokonać prób z Powerbar'em bo nikt tego nie miał nigdzie, był to eksperyment, który mi wyjątkowo przypadł do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.