Skocz do zawartości
IGNORED

MIT-y. Jakie są fakty, a jakie mity?


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

-> Mirek Potempski, 27 Sty 2010, 15:33

 

Ja tam zauważyłem, że na dokładnych systemach dźwięk nie jest "gęsty" tylko właśnie bardziej czytelny, nie zlany, swobodniejszy. Na dobrym sprzęcie pomimo większej ilości słyszanych detali nie robi się "gęsto". "Gęsto" to jest w zestawach audio mniej dokładnych, które sporo dodają od siebie a resztę zlewają.

 

Tak więc jeśli ten MIT sprawia że dźwięk jest "gęsty", to będę omijał produkty tej firmy bardzo szerokim łukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle,

powinieneś omijac produkty MIT'a bo są to rzeczy nie dla amatorów. Pewnie odsłuchy prowadzisz na Denon'ie, jak kiedyś będzie ci dane posłuchac lub miec jakieś prawdziwe referencje światowe, dojrzejesz, zrozumiesz, na razie prezentujesz jednak poziom gówniarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>powinieneś omijac produkty MIT'a bo są to rzeczy nie dla amatorów.

 

:)))))) :)))))) :))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"człowiek czeka na kolejne uderzenia klawisza np. fortepianu delektując się czymś gęstym,

>pięknym."

 

Aż tak spowalnia że trzeba czekać na kolejny dzwięk ?

Jaka firma produkuje gęsto brzmiące fortepiany ?

 

:))) :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, ze ten MIT działa jak Enacomy Harmonixa - niektórzy także się nimi zachwycają, przynajmniej tak wnioskuję z opisu :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolejny wątek, który naprawdę zapowiadał się dobrze, został stłamszony i częściowo pozbawiony merytorycznego sensu przez zwykłych , zakompleksionych krzykaczy typu gagacek, marekzawa, kyle itp. Panowie czy wy myślicie, że jesteście zabawni? Jesteście ŻAŁOŚNI!!!

Ten watek i inne czyta masa ludzi na poziomie i musi przechodzić przez te wasze infaltylne wypociny!

 

Chciałbym przypomnieć, że autor wątku zadał pytanie a większość z Was miotała się jak małe dzieci w swych wypowiedziach, dojrzali audiofile co już wszystko wiedzą i wszystko słyszeli.

A to właśnie Mirek rozwiał wszystkie niejasności.

Powiem tylko od siebie, ze zdecydowana większość osób nie ma bladego pojęcia o czym pisze.Chciałbym mieć choć 10% tego sprzętu, co Mirek przerzucił u siebie w domu. Nie jeden porządny salon można by doposażyć. I nie mówię tu o popierdułkach takich jak moje z zakresu 10-30 kzł. Mówię tu o topowym HI-Endzie. Ale krzykacze i tak nie maja bladego pojęcia, bo lepiej swe kompleksy wylewać na klawiaturę. Bieda i żałość.

 

Dziwię się Mirkowi, ze po raz kolejny daje się wciągać w te szczeniackie brednie.

 

Niech niektórzy pomyślą na przyszłość,że chcąc czy nie chcąc tworzycie to forum, a jaką ono ma lub będzie miało wartosc zależy tylko od Was.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

zyzio, 27 Sty 2010, 18:20

 

>Coś mi się zdaje, ze ten MIT działa jak Enacomy Harmonixa - niektórzy także się nimi zachwycają,

>przynajmniej tak wnioskuję z opisu :]

 

Z poprzednimi kolumnami (AA Tethys II) wpływ Enacomów odbierałem jako jednoznacznie pozytywny. Po zmianie kolumn na Neaty Enacomy już się nie sprawdziły. Takie rzeczy trzeba sprawdzać we własnym systemie - recenzje nic Ci nie powiedzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

u mnie ten zukzukowy MIT działa godnie :))

nawet z lampką mam basa! jednak trochę bez kontroli:(

ale za to z parasoundem to sąsiadka podskakuje zwarcie i dokładnie :))))

do tych kabli trzeba chyba mocnych wzmaków?! to bezbazie trochę jeżeli tak...

ale póki co mógłbym go mieć na dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny

Gagacek się usmiechnął , ja zażartowałem z niefortunnego określenia Mirka.

I co sie stało ?

 

Ty natomiast wylałeś na nasze głowy wiadro swojego zakompleksionego błota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekzawa - czytając wpisy rozumiem, że znalazłeś się na 'liście Mirka' raczej przypadkowo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle

Powiedz tak szczerze,jesteś dorosły?Jeśli tak,to jakiego MIT-a słuchałeś i do czego był wpięty?

Bo to co napisałeś o gęstości dźwięku...kurde,nie wiem jak ci napisać zeby cie nie obrazić...może dam spokój sądząc,że zrozumiesz.Najgorsze jest to,że tego co napisałeś nie da się wygumkować.Poproś

moderacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

 

Moje wpisy / poza żartami/ nie wzięły się z przypadku a z bezpośredniego choć krótkiego spotkania z MIT Magnum MA.

Odebrałem ten kabel podobnie jak opisał go Milimetr. Bardzo podobało mi się barwa, dobre wypełnienie dzwięku i nie do końca góra pasma. Ale to już kwestia upodobań i zestawienia.

Nieakceptowalne dla mnie w tym kablu było zupełnie coś innego. Przełącznik - jak dobrze pamiętam 3 położenia. W dwóch położeniach nie słyszałem żadnych zmian natomiast w trzecim coś tam się lekko zmieniało. Znając swoje upodobania do kręcenia i przełaczania wszystkim czym się da to te kable nie były dla mnie. Jeśli wyższe modele mają więcej możliwości ustawień to już dla mnie horror obojętnie jak dobry poziom prezentują. Nie mógł bym z tym żyć bez stałego przełaczania nie zważając jakie jakie ustawienia zaleca producent.

Spotkanie z MITem uważam za bardzo pozytywne i stało się inspiracją do wymiany używanego w tamtym czasie okablowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek Potempski, 27 Sty 2010, 16:50

 

>Kyle,

> powinieneś omijac produkty MIT'a bo są to rzeczy nie dla amatorów.

 

Dla czego w takim razie, w profesjonalnych studiach nie widuje się kabli MIT ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dojrzejesz, zrozumiesz, na razie prezentujesz jednak poziom gówniarza.

 

Ty już nigdy nie dojrzejesz skoro w twoim wieku tak się zachowujesz. Ja piszę co mi w reprodukcji dźwięku nie pasuje (akurat to co prezentują MIT) a ty piszesz że prezentuję poziom gówniarza - LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny

>Szkoda, że kolejny wątek, który naprawdę zapowiadał się dobrze

 

Heh...

Johny, ja rozumiem że nie każdy umie samodzielnie myśleć, wiem o tym od dawna. Bo gdybyś choć chwilę wyszedł poza bełkot tego wątku i zastanowił się, to zrozumiałbyś że KAŻDY wzmacniacz został zaprojektowany do współpracy z zestawem głośnikowym poprzez podłączenie go za pomocą kabla o rezystancji znamionowej zbliżonej do zera. Do takiej też współpracy zostały skonstruowane zestawy głośnikowe. Nie mam tutaj na myśli oczywiście różnego rodzaju "wynalazków"... Nic nie pomoże durne przerzucanie klocków, przerzucanie się nazwami firm albo głupkowate napinanie się na forum, jeżeli kabelek ma wszczepione takie śliczne "coś" co wyprawia swawole a nawiedzony poeta dorabia do bełkotu ideologię. Jeżeli nie potrafisz sobie przyswoić tak prostej informacji, to wybacz ale jedyne co pozostanie to łatka "dureń"...

A Mirek niech się lepiej porządnie weźmie za gaśnice, w tym jest dobry. Podobno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz

27 Sty 2010, 21:20

 

zyzio, 27 Sty 2010, 18:20

 

>Coś mi się zdaje, ze ten MIT działa jak Enacomy Harmonixa - niektórzy także się nimi zachwycają,

>przynajmniej tak wnioskuję z opisu :]

 

Z poprzednimi kolumnami (AA Tethys II) wpływ Enacomów odbierałem jako jednoznacznie pozytywny. Po zmianie kolumn na Neaty Enacomy już się nie sprawdziły. Takie rzeczy trzeba sprawdzać we własnym systemie - recenzje nic Ci nie powiedzą

 

 

Pewnie, ze tak, tyle że to cholerstwo wysysa powietrze z dźwięku i spowalnia...w skrócie: muli....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIT to zacna firma nie da sie z tym nie zgodzić, ale... I własnie o to ale w całej tej dyskusji chodzi. Mit produkuje kable, które niewątpliwie ingerują w dzwięk ale taką filozofię ma zapewne ich konstruktor. Rozmawiając o kablach należy pamietać, że gra system a nie sam kabel. Z mojego skromnego doświadczenia po kilkudniowym odsłuchu (dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów) CV Terminatora int i głosnikowy moge napisać jedno, to przewody które wnosza najwięcej zmian w systemie jakie słyszałem. Dzwięk jakie nam serwują można porównać do napakowanego Strongmana to co sie od razu rzuca w uszy to wyeksponowany skraj pasma oraz gęsty mięsisty bass ponadprzeciętna przestrzen i namacalność dzwięku. Nasuwa sie pytanie czy producenci kabli powini ingerować w dzięk w sposób taki jak robi to MIT, czy jednak skupić sie na tym aby przewód był jak najbardziej neutralny i nie wnosił nic do systemu. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zakładając że kable to tylko dodatek do systemu powinien to być dodatek neutralny nie zaznaczajacy swego charakteru. Obserwując jednak w ostatnich kilku latach szał kablowy należy jednak uznac ze kable, przewody to równorzedny element systemu, który kreuje całość generowanego przezeń dzwieku i tu ingerencja jest nawet wskazana (to że właśnie dany kabel gra inaczej niż wszystkie pozostałe czasami robi z niego produkt wybitny). Mozna tylko napomknąć apropos cen, ceny kabli to czysty marketing takie jest moje zdanie, ale w kablach MIT'a przynajmniej wiem że nie płace tylko za sam przewodnik (który z jakiego by nie był kruszcu nie powinien kosztować kilkanaście tyś zł) ale za filozofię i zamysł konstruktora, który nie kryje że ingeruje w sygnał "wielkimi puchami".

 

Pozdrawiam

 

Tytus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytus,

ja osobiście staram się uzmysłowic wielu osobom, że to jak wpływaja kable MIT'a na dźwięk trudno sobie wyobrazic i jest to rzecz nie do pojęcia bez robienia prób.

 

Moje osobiste zdanie jest również takie, że kabel MIT'a to równoważny element całego systemu tak jak cd czy preamp a nie tylko dodatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.