Skocz do zawartości
IGNORED

Pre pasywny - kiedy i z czym?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem trochę na necie ale niewiele znalazłem. Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić co to takiego na serio jest preamp pasywny, z czym to się je, jakie ma wymagania w systemie, czy można go użyć tak jak aktywnego pre (a gdzie nie można) itd.

 

? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tzn? taki Klimo Merlino

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - czy to można podpiąć po prostu między każdy prephono, CD a końcowkę mocy...każdą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiac mozna praktycznie pod kazda. Ale czy bedzie lepiej gral jak ze standardowym pre aktywnym ? Musisz posluchac w konkretnym zestawieniu. U mnie kilka razy robilem podlaczenie wyjscia z CD z regulowanym poziomem wprost na koncowke mocy - powinno byc lepiej, ale zawsze bylo gorzej niz przez przedwzmacniacz aktywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3 źródła:CD, preamp gramofonowy i DVD - musze mieć pre, a jako że interesuję się pre lamppwym to zainteresowanie KLIMO... a stąd KLIMO MERLINO... a to jest pre pasywny... więc zainteresowanie - co to PRAKTYCZNIE oznacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 19 Sty 2010, 21:24

>Nie istnieje coś takiego jak pre (przedwzmacniacz) pasywny.

>To co uważa się za pasywne pre, to tylko zwykły tłumik sygnału.

 

Rochu ma tutaj rację. Nie ma czegoś takiego jak "przedwzmacniacz pasywny". Jest to określenie funkcjonalne wykute przez audiofilów. Formalnie jest to zazwyczaj potencjometr (niezwykle rzadko transformator) pracujący jako tłumik sygnału. Obniża on wartość napięcia sygnału pozwalając również na jego regulację. W ten sposób uzyskujemy regulator głośności.

 

Wstawianie potencjometrów pomiędzy źródło a koncówkę mocy to w większości przypadków jest igranie z impedancjami (wyjściową źródła i wejściową końcówki mocy). W efekcie niedopasowania impedancyjnego można napotkać na szereg problemów, co daje się zaobserwować w praktyce. Audiofile często mówią, że "pasywki są kapryśne".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pasywki transormatorowe, dające podbicie sygnału na wyjściu o np. 6dB to też tylko tłumiki sygnału? Tak, że by daleko nieszukać ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co do impedancji

"for a CD-Player with 200 Ohm output impedance the worst case output impedance after the TX-102 is around 600 Ohm. If the TX-102 is used with 6db step-up the source impedance is "stepped up" too, namely by the square of the step-up ratio (2), so our 200 Ohm source impedance becomes 800 Ohm, which is added to the 400 Ohm copper losses, for a total worst case output impedance of 1200 Ohm. For reference, the output impedance of the popular Audible Illusions Tube Preamp's linestage is 1200 Ohm. The highly reviewed Conrad Johnson Premier 17LS linestage has around 850 Ohm output impedance. "

Chociaż przyznać trzeba, że należy z tym uważać, teorie teoriami, ale rzeczywiście nie każdy system może "udźwignąć" pasywkę, ważna jest imp. wyjściowa żródła i jego wydajność prądowa, oraz oczywiście czułość i imp. końcówki, ale co do dokładnych zależności to niepodejmuje się udzielenia prostych wskazówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo dobrego czytalem o transformatorach TX102 S&B, sa niestety trudno dostepne i to wylacznie z drugiej reki albo w produktach firmowych jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Ciekawą alternatywa moga byc wysokie modele promitheusaudio - tutaj faq

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo cos od Benta - warto wyprobowac w swoim systemie, imho jak sie wpasuje to jest koniec poszukiwania. Kolejna opcja to rezystorowe Placette, tez bardzo chwalone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystałem z "prometeusza" na trafach. Bardzo klarowny dźwięk, bez żadnych podbarwień - okazał się o wiele lepszy od innych próbowanych przeze mnie pre ampów (głównie na lampach). W pewnych zestawieniach sprzetowych okazywał się zbyt neutralny:) np z końcówkami Rotela. Trochę brakowało dynamiki ze źródłami o niskim poziomie sygnału, do tego mało efektywne kolumny. ogólnie polecam przed zakupem spróbować bo może być odkryciem lub porażką w przypadku niezgodności impedancji itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za potkiem można dać taki buforek, kiedyś tak robiłem i grało bdb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czyms takim by w zwiazku z brakiem dopasowania impedacyjnego za preampem pasywnym (dławikiem) wstawic bufor.Tylko ze wtedy to zrobi sie z tego zdaje sie preamp aktywny. Nie mniej u mnie dalo to dobre rezultaty przy stosunkowo niskim nakladzie kosztow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 20 Sty 2010, 10:15

 

>korzystałem z "prometeusza" na trafach. Bardzo klarowny dźwięk, bez żadnych podbarwień - okazał się

>o wiele lepszy od innych próbowanych przeze mnie pre ampów (głównie na lampach).

 

W moim systemie pomiędzy DACem CECa, a końcówką Sun Audio 2A3 Promitheus TVC skompresował makrodynamikę i "poszarzył" barwy. MIkrodynamika i klarowność bez rewelacji. Czyli efekt wręcz odwrotny niż w Twoim systemie. Jak słychać dopasowanie jest kwestią kluczową w tego typu rozwiązaniach :)

Natomiast pre aktywne lampowe jest całkiem ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego pre Seby u siebie na zmostkowanych Rotelach i Dynaudio, wrażenia bardzo podobne jak mark11. No ale dobrze nagrane, audiofilskie, barwne i dynamiczne płyty grały nieźle, tylko że nie o to tu chodzi, bo takich płyt nie mam prawie wcale ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Micke 13, 20 Sty 2010, 11:17

 

>Słuchałem tego pre Seby u siebie na zmostkowanych Rotelach i Dynaudio, wrażenia bardzo podobne jak

>mark11. No ale dobrze nagrane, audiofilskie, barwne i dynamiczne płyty grały nieźle, tylko że nie o

>to tu chodzi, bo takich płyt nie mam prawie wcale ;P

 

Micke trafiłeś w sedno, system ma dawać radość słuchania, a audiofilskie bzdety najczęsciej nagrane na takich płytach pozostawmy redaktorom i krytykom realizującym się w branżowych magazynach, na portalach i.t.p. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mówicie jednak o innych rzeczach:)

Prometheus u Michała nic nie wyszarzał i nie skompensował żadnej dynamiki - wręcz odwrotnie - wszystko się otworzyło - tyle, ze niestety pokazała się cała prawda o źródle i końcówkach mocy. Było ostro, jasno i szybko - po prostu pre rotela jest bułowate i dopasowane do końcówek w ten sposób, ze hamuje ich zapędy. W przeciwieństwie do pre rotela prmomieteheus przepuścił tylko sygnał. A że nie grało to.. to nie dlatego, ze pre audiofilskie lub złe - tylko dlatego, ze nie pasowało to razem.

pasywki trzeba spróbować - jak się wpasuje to musi być lepiej - odpada międlenie sygnału w dziesiątkach rożnych niepotrzebnych elementów takich jak rezystory, kondenstatory, kable, płytki drukowane... nikt mi nie powie, że to dobrze wpływa na jakość sygnału. Spasowanie impendancyjne itd to inny temat - i jeśli pasywka nie da rady to trudno - trzeba coś zepsuć aby coś poprawić. Kompromis. I pitolenie tu o jakieś filozofii audiofilskiej to jakieś pierdoły. niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Rotela to komplet, pre z końcówkami pasują do siebie, pre dodaje to co brakuje końcówom i na odwrót. Do pasywnego pre takiego jak ma Seba potrzeba droższej, wyższej klasy końcówki, która zagra już kompletnym dźwiękiem. Coś jak integraf Creeka 4330 która przecież był zrobiona na pasywnym przedwzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 20 Sty 2010, 11:58

>chyba mówicie jednak o innych rzeczach:)

 

Seba78 walczyłem z tym Promitheusem przez jakiś czas. Miałem go na własność, a nie chciałem sprzedać ze stratą, ponadto liczne fora mówiły, że to zagrać musi :)

Wpinałem więc końcówki: lampę Sun Audio, tranzystor NAD S200 i hybrydę Crofta Polestar i z każdym z nich efekty były zbliżone, niestety bez tej opiewanej cudownej przejrzystości i transparentności pre. Raczej szaro, lekko przygaszone całościowo brzmienie z ograniczoną makrodynamiką. Źródełka były m.in. od Meridiana, JVC, CECa i Marantz, a więc spektrum urządzeń dość szerokie. Po 3 miesiącach tychże eksperymentów odpuściłem i Promitheus niestety "poszedł" na sprzedaż (podobnie jak drabinka rezystorowa na Elmie i potencjometr ALPSa), a jego miejsce zajęło aktywne pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałek miedzianego drutu zawsze będzie bardziej przejrzysty niż metry różnych kabli, ścieżek, kondensatorów, siatek na lampach itd. Przyczyna musi być gdzieś indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

npl, 20 Sty 2010, 12:56

>szkoda tylko że same druty nie chcą grać...

 

W moim systemie na pewno nie chcą, a szkoda bo tak byłoby o wiele lepiej dla portfela :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patefonik, 20 Sty 2010, 09:19

>A pasywki transormatorowe, dające podbicie sygnału na wyjściu o np. 6dB to też tylko tłumiki sygnału?

 

Ależ oczywiście, że transformator może podnieść napięcie sygnału, ale w warunkach domowych to się raczej nie zdarza. Standardem dla wyjścia źródła jest napięcie 2 Vrms, zaś końcówka mocy bardzo często osiąga pełną moc przy sygnale rzędu 0.33 Vrms. Tak więc nawet jeśli chcemy słuchać tak głośno "ile fabryka dała", to i tak musimy stłumić sygnał (w tym wypadku 6-krotnie). W warunkach odsłuchu z normalnym poziomem głośności musimy go stłumić dodatkowo, nawet 100 razy, a czasem więcej.

 

Przy okazji, "pasywka transformatorowa" to także termin funkjonalny ukuty przez audiofilów. To jest po prostu transformator, w tym przypadku z odczepami.

 

W podanym przez kolegę patefonika linku (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) autor dokładnie opisuje jakie problemy można napotkać działając z "pasywkami", a szczególnie nie mając rozeznania na temat impedancji wyjściowych i wejściowych użytych urządzeń. Pojawiające się problemy z dźwiękiem mogą być wprost wynikiem niedobranych impedancji, ale opinia zostaje przyklejona do marki urządzenia. I co eksperymet, to inne spostrzeżenia - kompletna loteria.

 

Można też do regulacji głośności zastosować normalny aktywny stopień i pozbyć się tych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adamgdansk

>>...stąd KLIMO MERLINO... a to jest pre pasywny...

 

Spojarzawszy na stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) widzimy takie oto dane techniczne:

 

Specifications

Signal to noise) ratio S/N: 86dB

Frequency response 3Hz - 450KHz -3dB

THD (1V)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam każdemu TVC jeśli ma wydajne źródło i czułą końcówkę. Tak jak pisze ABS, jeśli się spasuje w systemie to bajka. Polecam Promitheusa, przerobiłem dwa modele, tani i najdroższy. Dla mocno wymagających polecam najdroższy:) do tej pory pewnych aspektów nie mogę powtórzyć, ale wymiana źródła spowodowała u mnie przejście do aktywnego wzmocnienia. Dobre pre aktywne kosztuje sporo i prawdą jest, że jeśli TVC się wpisze w zestawienie źródło końcówka, to kończy zabawę. Każde aktywne podłączone zamiast TVC będzie podbarwiać, degradować. Powtórze TVC nie jest do anemicznych systemów, warto zawsze spróbować z TVC nim zacznie się szukać aktywnego.

 

Placette porównywałem w swoim systemie do TVC i u mnie Placette dostało strasznie po dupie, ale również można wypróbować, wszystko zależy od konfiguracji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward

"Ależ oczywiście, że transformator może podnieść napięcie sygnału, ale w warunkach domowych to się

>raczej nie zdarza"

Hm, korzystam z tego na co dzień i zapewniam Cię, że się zdarza w 95% czasu który spędzam na słuchaniu muzyki. To nie jest tylko kwestia głośności zmienia się wszystko precyzja, dynamika .. gra to zupełnie inaczej przy wydajnym stopniu wyjściowym z CD lepiej ( zdaniem nie tylko moim, ale i gości ) przy słabiutkim niewydajnym prądowo źródle gorzej. A sygnał się tłumi oczywiście, słuchając na tym samym poziomie głośności, po korekcie gałką i podbiciu jest zupełnie inaczej i tyle.

>Można też do regulacji głośności zastosować normalny aktywny stopień i pozbyć się tych problemów.

Tak, ale staje przed nami kilka doatkowych, często poważniejszych :)

Ja używam pasywki lat chyba z 10 w tym czasie miałem w domu "na testach" kupe fajnych pre aktywnych poczynając od M3 i M5 audio nota, poprzez sonic frontiers line 2 i 3, audible ilusion, kilka "wypasionych" DIY, m7 kondo i pewnie jeszcze kilku których niepamiętam. Niestety ( albo właśnie stety )w MOIM systemie, pozostała pasywka. Oczywisci występowała ona na gościnnych występach u różych innych znajomych i tam już efekty były różne, bywało że niezadowalające.

Jeszcze jedna kwestia o której nikt nie wspomniał przy pasywce bardzo ważne są interkonekty zwłaszcza te za nią, wpinając tam coś o dużej pojemnośći robimy sobie filtr :) i to słychać.

adamgdansk

pre z Twojego linku jest aktywny ..."Valves used 2 x E88CC"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patefonik, 21 Sty 2010, 08:46

>Hm, korzystam z tego na co dzień i zapewniam Cię, że się zdarza w 95% czasu który spędzam na

>słuchaniu muzyki.

 

Czy możesz opisać drogę sygnału w swoim systemie ze szczególnym uwzględnieniem napięć i regulacji głośności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie .... :) Na obecną chwilę, tak pomijając firmy:

transport CD - Przetwornik c/a z wyjsciem lampowy ( podwójne triody 6922, zrównoleglone w celu obniżenia impedancji )interkonekt - sreberko,przełącznik "hebelkowy", dwupozycyjny ( wybór uzwojenia pierwotnego w trafie 0 lub +6dB ) trafko bent audio ( tak naprawdę s&B tx-102 robiony dla benta na zam,ówienie w wersji srebrnej ), wyjście z trafka podlutowane do przełącznika 24 saiden ( przełącza odczepy wtóenego regulując głośność) srebrny interkonekt, monobloki lampowe PSE300B, 6sn7 na wejściu no i dalej wiadomo, kabelki głośniki. Jak widać pełen minimalizm korzystam z jednego źródła.

Generalnie mam taką teorie, popartą praktyką, że przy prostych systemach ( SE )sprawdza się pasywka i proste preampy ( na jednej lampce ) bardziej skomplikowane układy jak np. Line 3 sonica, psują bardziej, natomiast jak mamy skomplikowaną układowo końcówkę PP to wtedy i tak pewien plankton się gubi i stosuje się skomplikowane pre, jak Sonic, czy audible. Ale to tylko moje dywagacje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem przetwornik na wyjściu jakiś standard coś około 2 V, dokładnie niepamiętam. Czułości końcówki producent niepodaje, ale nawet w sylwestra ( a jakże !!! ) podczas dzikich tańców nieprzekraczalna jest godzina 2, jest już zajeb.... głośno w 25 m2, wzmacniacz gra czysto nieprzesterowuje się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.