Skocz do zawartości
IGNORED

Ktory DAC DIY wybrac ?


neodom

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zbudowania przetwornika cyfrowo analogowego ale zeby nie bladzic podpowiedzcie ktory z nich wybrac . Jest ich sporo na forum , NOS DAC Petera Daniela , Lampucera , Dac by Pkrecz i wiele innych . Na ktory obecnie mozna zlozyc zamowienie ( plytki , elementy ) , do ktorego sa dostepne wszystkie kosci , ktory ma wejscie optyczne , koncentryczne oraz SPDIF ?

Poradzcie cos bo nie chce budowac kilkunastu DACow by wybrac ten optymalny .

DAC ma byc podlaczony z CD Sony 779ES i bedzie alternatywa dla Wadia 12

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze przejrzec stronę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Podobnie jak forumowa wariacja kitu AVT też jest na Wolfsonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zainteresować się również tym tematem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAC będzie dość uniwersalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak . Przeczytalem chyba wszystkie tematy o DAC tu na forum i wlasnie nie wiem ktory wybrac . Chce zrobic jeden a porzadny . Musi miec wejscie optyczne , koaksjalne i spdif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie zalezy mi na jak najszerszej palecie wejsc , nawet usb byloby ok . Jednak przede wszystkim chcialbym go laczyc z cd sony .

Wiec ktory jest najlepszym dac z dostepnych ? Czy nadal mozna zamowic gdzies plytki i niezbedne kosci ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczba wejść czy to Toslink czy S/PPDIF to najmniejszy problem można dać do woli kwestia pozycji przełącznika, ale wybór na jakim ma być DAC to faktycznie jest niełatwe biorąc pod uwagę ilość typów przetworników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłanczam się do pytania.. Jaki dac diy i jaki cd do tego..? Mój system to dual mono symasym+ pre nr3 + monitorki na usher 8945A+9930 + sub sw-103 ushera.. Co polecacie..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neodom, 20 Sty 2010, 11:59

 

>Dzieki . Czy miales porownanie z innymi DACami ?

 

Porównywać nie porównywałem, miałem za to tego DAC'a u siebie przez kilka dni. Zagrał tak, że się zdecydowałem:)

Wiele osób uważa PCM1704u-k za najlepszy przetwornik ever made więc przynajmniej ochota na zmiany nie będzie tak duża;)

 

Na Twoim miejscu, skoro chcesz podłączać wiele źródeł o niekoniecznie niskim poziomie jittera, szukałbym DAC'a z odbiornikiem Wolfsona WM8804.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zaproponowanego przeze mnie DACa można będzie wsadzić PCM56/61/1702/1704, będzie miał coax/toslink, może i usb, wybór os/nos, więc jeśli chcesz robić coś na pojedynczych kościach i mieć możliwość kombinacji to projekt jak znalazł. Trzeba jednak poczekać jeszcze na końcowy schemat i projekt PCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość usłyszenia kilku dobrych słów na temat konstrukcji na 4xpcm1704. No i sam się na nią zdecydowałem :). Obecnie jestem na etapie organizowania funduszy :D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB84, 20 Sty 2010, 20:10

 

>Do zaproponowanego przeze mnie DACa można będzie wsadzić PCM56/61/1702/1704, będzie miał

>coax/toslink, może i usb, wybór os/nos, więc jeśli chcesz robić coś na pojedynczych kościach i mieć

>możliwość kombinacji to projekt jak znalazł. Trzeba jednak poczekać jeszcze na końcowy schemat i

>projekt PCB.

 

kapitalna uniwersalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Odkopałem stary temat ponieważ chciałbym się zabrać za wykonanie DAC'a z cyfrowym wejściem coax lub optycznym.

Obecnie nie posiadam ale przyszłościowo również chciałbym na tym odtwarzać pliki 24-bit 192KHz.

Do tej pory elektronicznych zasobów słuchałem z komputera za pomocą usb i PCM2702. Ze względu na zmiany w "aranżacji wnętrz" komputer wylądował dalej od wzmacniacza i udostępniam zasoby po sieci. Jako transport wykorzystuję obecnie PS3 ale chyba zdecyduję się na coś innego (Squeezebox?).

 

Proszę o podpowiedzi co do DAC'a. Zależy mi na dobrym układzie i dostępności części. Najchętniej kupię cały zestaw (płytki,elementy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części są kupowane wg klucza - wiekszość układów scalonych, zegarów, odbiorników TORX itd kupowane jest w sklepach zagranicznych. Część z tych sklepów ma swoje przedstawicielstwa w PL np Mouser to polski Mausel, pozatym Farnell i DygiKey.

Bierne w PL. Elektrolity staraj się kupować tam gdzie IC.

IC nie kupisz w PL, kondensatory jak i inne elementy kupowane na aukcjach są często podrabiane.

 

Wiele elementów kupisz w polskim TME, który to polecam, bo ma spory asortyment, tanią dostawę i przesyłkę następnego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację na temat elementów. A który projekt proponujesz?

Używam przedwzmacniacza i wzmacniacza lampowego do winyli. Tu nic nie zmieniam.

Tego samego wzmacniacza używam do słuchania plików. Zależy mi na bardziej detalicznym i lepiej kontrolowanym źródle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest trochę propozycji, lepsze i gorsze.

Polecam posłuchanie bez kupowania - o ile sie da.

 

Z moich daców korzyści nie będziesz miał, bo były dla nieco zaawansowanych - należało do części z nich zrobić swoją analogówkę, a z kolei te kompletne były drogie (z powodu użytych podzespołów).

 

Dużo zależy od tego ile kasy chcesz przeznaczyć na daca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam ten sam problem.

 

Zastanawiam się pomiędzy:

 

1> Lampucera MAXI z koścmi CS4397 i PCM1794A do wyboru

 

2> układem na PCM1704 z AVT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy kości BB PCM1704K z ebaya to są oryginały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3> Lampucera 1.0 + Lampizator CS8416 + CS4397

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

4> Lampucera , CS8416 + PCM1798

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś co ma odbiornik wolfsona i zostało zaprojektowane przez Waldka. DAC na pcm1704 wyjdzie na 100% najdrożej, są też projekty na innych BB.

 

Porównywanie jakiejś lampucery przy Waldkowych DACach (suma kilkuletnich doświadczeń w budowaniu DAC'ów, wiedzy i osłuchaniu) to wybacz, ale obraza dla Waldka.

 

Co do tych pcm1704 z Chin - nigdy bym za coś takiego nie zapłacił, bo i nigdy nie byłbym pewny czy to nie fake.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - no a jak się ma Lampucera CS8416+PCM1798 24Bit/192KHz do NOS DAC MUSE 4xTDA1543? - Czy ktoś robił takie porównanie, bo właśnie zastanawiam się jak jeden lub drugi zagra z Shiga klone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś co ma odbiornik wolfsona i zostało zaprojektowane przez Waldka

Dzięki Emil, a mógłbys podać przykłady (linki do projektów)?

I czy jakikolwiek Waldka DAC można zrobić za okolice 500 zł tak jak te projekty co podałem?

 

Z tego co widziałem to sam Waldek się dobrze wypowiadał o projekcie p.Jabłońskiego na 1704 z AVT. Inna kwestia czy idzie dostać oryginalny 1704 gdzieś. Jest jakieś pewne źródło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powyższego to nieważne, już wszystko wiem i chcę się dołączyć do płytek do DAC X, ale czy jeszcze jest taka możlwość?

 

Póki co, gdzieś czytałem, że jak się używa przedwzmacniacza lampowego to można na jego wejście podać bezpośrednio wyjście z kości przetwornika z pominięciem analogówki? Czy ma to sens i czy jest w ogóle możliwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.