Jump to content
IGNORED

Telarc a EMI

meloman88

Recommended Posts

Chciałbym nabyć koncertową płytę: Marcus Miller The Ozel Tapes 2CD i płyta ta została wydana przez TELARC, natomiast we wszystkich sklepach w Polsce widnieje wydawca EMI Music Poland, dlatego mam pytanie jak myślicie czy jest różnica w jakości nagrania między wersją TELARC a EMI??? Bo jeśli różnica jest, to zamówię sobię z zachodu tą wersję wydaną przez Telarc.

Wydanie EMI może (acz nie musi) być mniej dynamiczne co jest bezpośrednio powiązane z masteringiem nagrań. TELARC to label zasłużony dla realizacji dźwięku. Mam kilkanaście ich tytułów; nie dość, że ta stajnia posiada muzyków najlepszego sortu (jazz i blues) to jeszcze nie oszczędzają na wyposażeniu studia. Oni znają się na rzeczy. Podobnie jak np Chesky Records. No ale ci drudzy to klasa sama dla siebie.

Inna sprawa, że Ozel Tapes to nagrania koncertowe, jak przyznał Miller, wydane aby zaspokoić zapędy bootlegowców. Stąd, jakość nagrań nie powala (mam ten album, ocena na 3+ w starej skali).

Jeżeli więc kasa ta sama, to wybieraj TELARCa. O ile najzwyczajniej EMI nie jest dystrybutorem tego labelu w Polsce. Co rozwiązałoby kwestię ostatecznie.

Znalazłem.

2002, 3 Deuces Records. Dreyfus Jazz.

Distribution: Sony Music France.

Choć widziałem także tę płytę w ofercie firmy Telarc.

Tak, czy inaczej warto ją mieć :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Mam jedną, jedyną płytę Cd nagraną przez Telarc'a (Pinetop Perkins "Born in the Delta") i jest to jakościowo najlepsza płyta CD ze wszystkich, którą posiadam - doskonała dynamika i przestrzenność. Jakość wzorcowa i jak dla mnie doskonała; tylko tą płytę mogę porównać do brzmienia płyty winylowej. Jeżeli tylko miałbym wybór, to na pewno zdecydowałbym się na Telarc'a.

pozdr, donic

meloman88, 22 Sty 2010, 08:10

>Violet a jaka jest jakość dzwięku? bo wydaje mi się że Telarc nie wydał by źle brzmiącego koncertu

Mam okolo 12 albumow Telarca. Z czego polowa, czyli co najmniej 6 jest nagrana slabo lub bardzo slabo. A wiec, tak, Telarc moze i wydaje zle nagrane koncery.

nsnotes

Nie jestem fanem muzyki klasycznej, natomiast muszę przyznać iż przy takim wyborze zdecydowanie wybrałbym TELARC, który od 1983 specjalizuje się głównie w muzyce klasycznej.

Poniżej prezentuję jeden z pierwszych samplerów wydanych przez TELARC z 1984 roku.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23594-100004560 1264235912_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Guest papageno

(Konto usunięte)

Zainteresował mnie temat, poszukałe i znalazłem:

Telarc's Got the Blues.

Rzeczywiście, wspaniale nagrana. Na lampie brzmi bosko. Muszę się rozejrzeć za innymi pozycjami.

post-20349-100004550 1264242677_thumb.jpg

Tak na marginesie Millera... :)

Mam kilkadziesiąt krążków z Telarc. Z nielicznymi wyjątkami bardzo dobre amerykańskie realizacje. Ale nie realizacje są najważniejsze :)) to rewelacyjne nagrania Raya Browna, Oscara Petersona, Turre, Jamala, Brubecka, Halla, Mulligana, Loussiera, kilka śpiewających pań, sporo klasyki... Polecam

Guest masza1968

(Konto usunięte)

Właśnie drugi raz z rzędu dzisiaj leci u mnie Carmina Burana TELARC 1984r!!!

Normalnie ciary po plecach przechodzą. Super mastering.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.