Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz który otrze łzy po manleyu.


nautilus81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprzedałem z powodów finansowych (musiałem przeznaczyć kasę na inne hobby) część mojego zestawu a mianowicie wzmacniacz manley stingray , kable głośnikowe albedo monolith i nordosta red dawna. Zostało mi: Kolumny dynaudio focus 140 , cd naim 5i , kable głośnikowe dnm reson i interkonekt znaleziony w szufladzie sonic link (niezły). Kupiłem wczoraj okazyjnie jeszcze w komisie nada 310 za 200 zł bez pokręteł basu i sopranu (wcześniej grałem 3 dni na nadzie 320). Jedzie jeszcze do mnie cambridge audio a500 wzięty w rozliczeniu za manleya.

Powiem tak słucham tego zestawu i nie jest dobrze. Jak się wchodzi na wyższy poziom to czuć że jest lepiej a jak się schodzi na niższy to już boli.

Od dzisiaj odkładam kasę na jakiś wzmacniacz ale dużo nie odłożę bo moja żona jest pazerna (trochę), czujna i ma wgląd na konto bankowe. Kasę kitram u niej w sypialni bo najciemniej zawsze pod latarnią :).

Na nowy wzmacniacz mogę wydać max 2 tyś no może 2,5 tys oczywiscie za używany. Chcę coś co gra ciepło, miło , muzykalnie, gęsto i w miarę przestrzennie, na neutralności mi nie zależy. Słucham głównie wokali, jazzu i ostatnio dużo klasyki.

Co mnie korci żeby kupić:

Wzmacniacz naim 5i do zestawu z cd, musical fidelity a3 zestaw (sprzedać swojego naima cd5i), myślałem też o chińczyku bewitch 6550 bo wygląda solidnie i jest nieźle zrobiony jak na chińczyka a może cos innego byle by lepiej zagrało niż nad (310,320). Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81

 

napisze donos do twojej żony dzie chowasz kasę ,może dostane jakąś prowizje :)

 

Nie przejmuj sie ja mam tak samo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam amplituner yamaha 630 rds , a dlaczego bo koledze pozyczylem komplet Musical Fidelity A3.2 kable Argentum i Yamaha 630 jakis tam dvd chyba Samsung z procable na Kefach zagrala w/g niego ciut lepiej , cieplej , miesisciej na basie niz komplet MF A3.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 20 Sty 2010, 20:48

>Od dzisiaj odkładam kasę na jakiś wzmacniacz ale dużo nie odłożę bo moja żona jest pazerna (trochę),

>czujna i ma wgląd na konto bankowe. Kasę kitram u niej w sypialni bo najciemniej zawsze pod latarnią

>:).

Nautilus81 ten tekst to jakbym czytał własną biografię, bomba :) Ale uważaj na żonkę, bo jak wejdzie na AS to może być dramat ...

Tak serio to lex153 dobrze prawi systemik Quad daje dużo frajdy odsłuchowej i nie jest do bólu neutralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze ja tylko( chyba ze sa tu jeszcze inni) mam normalna zone , ktora mnie rozumie i nic do mnie nie ma, ze kupie sobie cos za 1000zl czy wiecej? Mam na nia sposob wczesniej kupie jej kosmetyki za 200zl-500zl i nie mam z nia klopotu. Wilk syty i owca cala :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quada kiedyś dawno sluchałem podobał mi się brzmieniowo, Yamahy nie kupię a tym bardziej amplitunera no wiecie takie audiofilskie zboczenie wolę brzydkiego prostego naima czy quada niż yamache z milinem opcji i migiającymi cyferkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focusy łatwe nie są a może inaczej cięzko u nich z dobrą kontrolą basu dlatego wzmacniacz powinien być wydajny prądowo. Manley (40 wat) lepiej sobie z nimi radził niż nad 320 (też podajże 40 wat). Słucham raczej cicho i szukam czegoś co zagra dynamicznie przy cichym słuchaniu. Takie coś miał manley a tego czegoś brak nadowi - trzeba kręcić gałką na pewin poziom żeby grało równie - cicho to jest jazgotanie a nie granie . Ciekawe czy CA 500 będzie miał to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus 8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nauti- oczywiście że tylko i wyłącznie AMPLIFON !! :)

 

Miałem ich kiedyś trochę wt40 aż 3 sztuki na przełomie 3 lat. Amplifon może nie napędzić focus 140 choć muzykalnośc i przestrzen bardzo mi się podobała w tych wzmacniaczach. Może kiedyś gm 70 od Amplifona bo obiecał że zrobi ale w tym przypadku to ja musze zobaczyć gdzie żona kitra pieniądze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nautilus jeśli nie pasuje Nad to CA 500 także nie podejdzie. Miałem bardzo krótko tego CA i muszę powiedzieć że to straszne dno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Caspian

Zanim kupiłem Audience 72SE słuchałem Focusów 140 na moim Caspianie. Różnica minimalna, jeśli chodzi o brzmienie i wydajność wzmacniacza. Jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje - ja uwielbiam to zestawienie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Yaqina! serio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat zlampizuj tego Yaqina! Bo inaczej grac nie będzie... :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek, ilu z nas musi stanąć przed dylematem, pozbyć się ukochanego sprzętu

na rzecz innego wydatku czy ratowania chwilowej sytuacji materialnej. Druga strona,

to nasze "połówki", ile jest takich, które nas nie kontrolują tak drastycznie, nie ograniczają

nam wolności w kwestii miłości do muzyki. Ja akurat tego problemu z moją nie mam,

wie, że dla mnie dobre granie w domu, to podstawa, ale łączę się z Tobą w bólu straty,

sam stoję przed dylematem co sprzedać na chwilę obecną, Amplifona czy motocykl,

żeby uratować skórę, skutek kryzysu jaki mnie dotknął i po 18 latach straciłem firmę :(

Mam nadzieję, że to chwilowe i nadrobimy straty, szybko wracając z powrotem na już

osiągniętą półkę sprzętową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek,

 

Oj to masz dylemat, którego nie zazdroszczę! Raczej sprzedaj motocykl, jego utrzymanie więcej kosztuje. Fakt, że radość którą daje, jest wielka, ale mniej jest możliwości i czasu, żeby odpalić sprzęta i pojechać. Tylko, że jak przyjdzie wiosna i ludzie wyciągną sprzęty z garaży, to Cię będzie skręcało tak, że po nocach nie będziesz mógł spać. Ja miałem dylemat czy po długiej przerwie kupić motocykl, czy zmienić sprzęt grający. Wybrałem sprzęt, ale na otarcie łez kupiłem sobie skuterek :o) Inna sprawa, że mam złotą żonę, która toleruje moje zabawki.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek >>> Nie pekaj jak bym Ci opowiedzial moja historie mysle ze bylo by Ci lzej:)

 

Ja stracilem praktycznie wszystko:

 

Zdrowie ,kase (poczucie bezpieczenstwa-godnosc),sprzet ,auta ,Maxi skutery i wiele innych.

 

Po 2 latach pogodzilem sie z losem ze juz nie ma tak rozowo ale powoli odbudowuje to co kieds stracilem.

 

Mam motocykl ,samochod (Matiz ,,kolo ratunkowe,, -wokol komina wystarczy) ,kompletuje sprzet,zarabiam 10 x mniej niz kiedys ale jednak do przodu,i jeszcze zyje co mnie cieszy:)

 

Jednym slowem ZYCIE.

 

Ps. Znalem kiedys jednego Shreka bylem w klubie Maxi ,,Burgmania,, fajny chlop:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wzmacniacza to ten A klasowy MF bedzie hitem tylko gdzie go upolowac nie wiem.

 

Zdaje sie ze jeden z forumowiczy go mial ten z X ale nie moge sobie przypomniec kto to byl.

 

Cena smieszna jakies 700 czy 800zl i mozna miec na tzw ,,wyposarzeniu redakcji,, przy zmianach klockow w pogoni za kroliczkiem:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical to bardzo fajny sprzęt. Miałem kiedyś E10 sprzedałem z zamiarem kupna coś z dwie klasy lepszego no ale pieniądze się niespodziewanie rozeszły i do dzisiaj nie sprawiłem sobie porządnego wzmaka, a było to już 10 lat temu i kasa wiecznie idzie na coś "ważniejszego" bo tak uważa moja żona.

Na dzień dzisiejszy mam Luxmana 190, cd Marantz 67se i do tego kolumny Mission 35i i jestem całkiem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.