Skocz do zawartości
IGNORED

Xavian 250xn


cwieku34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co sądzicie o tych kolumnach?? Słyszałem je niedawno u kolegi i powiem ze to chyba najlepiej brzmiące monitory do 10 tyś. Są rewelacyjne znikaja w pokoju jak mało które. Zastanawiam sie nad ich kupnem, nawet test w ktoryms z ostatnich magazynow audio był dobry.

 

Ma ktoś może jakies doświadczenia z tymi kolumnami??? Czy pojawiają sie może na rynku wtórnym?? Przed podjęciem decyzji chciałem się tutaj jeszcze spytać co i jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem wiekszosci Xavianow to kapitalnie brzmiace kolumny a te z nowej serii evo na nowych Revelatorach i Morelach to juz obled.

 

Wyrafinowanie ,wyglad,duzy dzwiek z malych skrzynek to tak na dzien dobry o nich.

 

Z drugiej reki widzialem Giuliette okolo 6 klz.

 

W Moje Audio we Wroclawiu posluchasz jakich chcesz i napewno cos Ci znajda ciekawego o to jestem spokojny:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki robix byłem dzis w moje audio bo jestem z wrocławia. faktycznie mieli kilka modeli. rewelacja słuchałem tych xn 250. kurde rewelacja. chyba się skuszę, rynku wtórnego faktycznie nie ma.

najbardziej to to co uderza to wykonanie nawet w kolumnach za 3 tysiace tej firmy stolarka jest perfekcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam jakieś doświadczenia tylko z modelami XN125 (prawie je kiedyś kupiłem, miałem przez chwilę w domu) i 185, ale na tej podstawie potwierdzę zdanie Robixa - to są naprawdę świetne kolumny.

Zaryzykuję nawet twierdzenie, że to jest kierunek, w którym powinien ewoluować Proac - niestety Proac stacza się po równi pochyłej (moim subiektywnym zdaniem oczywiście).

A Xavian właśnie na dzień dzisiejszy zdaję się wypełniać lukę po niegdyś kultowych właśnie Proakach i Sonus Faberach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolne, niepotrzebne "właśnie", proszę wykreślić:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jaki mezalians wyszedlby z lampka, nawet Jolidy 502BRC? Kurcze, ze tez nie ma gdzie ich posluchac w Trojmiescie. Kolumienki sliczne, a w dodatku wierze, ze naprawde potrafia zagrac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak grają te nowe modele, bo widać że jakaś budżetówka głośnikowa, bo zamiast Vify, Scan-Speak-a na nisko-średnim jakaś tandeta ze stalowym koszem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane Xavian caly czs pnie sie w gore i robi znaczne postepy w dzwieku i wykonaniu a Proac kiedys moj ulubiony producent kolumn niestety sie stacza hmm smutne to.

 

kondrax>>> Cos nie halo kolego z twoim okiem bo seria XN to luz pierwsza liga a glosniki w niej zacne takie jak new Revelator czy miodnie grajacy Morel w tanszej wersji 125 evo.

 

Trzeba posluchac samemu bo to naprawde zadziwiajaco dobrze zestrojone paczki i caly czs dopieszczane przez ich konstruktora.

 

Jest jedno ale sa nieco kaprysne co do elektroniki i lubia duzo pradu a raczej stabilne pradowo wzmacniacze np Sonneteer Orton czy Plinius graly jak marzenie z ww.

 

Raz zdaje sie sluchalem w Moje Audio xavian 125 Evo z Manleyem Stingrayem i tez bylo kool:)

 

Ps. cwieku>>> ,,Doktorku,, przecie wiem ze z Wrocka i sie znamy :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o tych nowościach SUONA SERIES. Widać że budżetówka jak nic.

 

Mid-bass frequency unit: 180 mm custom Xavian, paper membrane, 38 mm voice coil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

kosz stalowy jak w najtańszych głośnikach, membrana jak z tonsili, do wysoko-tonowego nie mam zastrzeżeń widać że Vifa a przepraszam teraz to Scan-speak :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, seria Suona faktycznie ma jakieś no-name ze stalowym koszem i niedrogą Vifę na górze. Tyle że to entry level Xaviana więc jest to zrozumiałe, a ProAc na ten przykład tak obrósł w piórka że ową niedrogą Vifę aplikuje w szczytowych modelach z oferty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie serie kazdy porzsadny producent ma w posiadaniu tylko nie kazdy potrafi zrobic zeby jeszcze zagraly a zapewniam cie Xavian owszem.

 

Nie lubie jak ktos ocenia tylko oczami to jest zgubne i niesprawiedliwe ,nalezy najpierw posluchac, dotknac aby przeknac sie co dany komponent audio jest warty to moja rada na przyszlosc.

 

Ostatnio jak bylem W Moje Audio widzialem noweczki 125 evo w czarnym lakierze fortepianowym uff cudenka....:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nic nie oceniam, zauważyłem tylko tanie glośniki w najtańszej serii tego producenta, ale nie widzę w tym nic niestosownego. Możnaby się czepiać gdyby tanie głośniki były w drogich seriach tak jak u ProAca. Ale u Xaviana wszystko jest na swoim miejscu a skrzyneczki śliczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te woofery to prawdopodobnie nowe modele Tesli. Czyli co najmniej dobra jakość. Parametry TS przyzwoite. Przebieg impedancji i charakterystyka taka sobie. Widać bardzo mało wygładzona. Tylko ten ząbek przy 1400Hz niepotrzebny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17766-100004633 1264124036_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładniej. Charakterystyka jest bardziej niż kiepska. 6dB wycofany sam środek pasma. To by trzeba kompensować bardzo niskim podziałem. A najlepiej konstrukcją 3-drożną albo 2.5 drożną z innym niskośredniotonowym. Dużo zachodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tam sie nie znam co jest w środku wiem ze super grają.

 

pozdr ---> robix

 

 

jedyne co to potrzebują troche silniejszego wzmacniacza bo maja nie za dużą skuteczność. ale sadze ze ze stingryem powinny zagrać spokojnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ochłoniesz proszę napisz krótkie streszczenie. Jestem bardzo ciekawy. W jakim metrażu grają ? Czy słuchasz na sprzęcie jak w twoim opisie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem dobry w opisywaniu. nie umiem mowic co jest co (cale to gadanie o średnicy:D) ale postaram sie. wiec tak kupiłem je w moje audio. troche sie potargowałem wiec cene udało mi się troche zbić. jest duża fakt ale przyznam ze słuchałem wielu wielu kolumn i drozszych i tanszych i uwazam ze to jest najlepszy stosunek jakośc cena.

 

 

tych 270 nie sluchalem (to już jednak zbyt wiele jak na mój budrzet ale trzeba isc na kompromis zawsze mozna wydac wiecej i przynajmniej teoretycznie powinno być lepiej)

 

 

Wiem za Krzysztof z Moje Audio zgadza sie na odsluchy domowe wiec sadze ze problemu nie bedzie zeby pozyczyc posluchac.

 

na gorąco ---> jest zajebiscie. grają w pokoju 16 m2. z stingrayem w trybie pentodowy.

 

do tego thorens td 150 mk II z japońskim ramieniem gst 1. wkładka babele.

 

 

jestem w szoku ze te kolumny mają taki bas. znikaja z pokoju nie ma ich nie wiem gdzie są jest muzyka. i sa niewygrzane (słuchac to ze są nowe muszą do siebie dojść). nieskładnie i chaotycznie tyle na początek.

 

 

dziwie ze jest tak mało info o tej firmie choćby na tym forum bo powinno byc dużo sa testy w gazetach ale one naprawde nie oddają tego. aa dodam ze stare kolumny to cabasse farella 401 tez są super (bede miał do sprzedania:) ale te xaviany to jednak jest klasa wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cwieku >>> No to gratki kolego teraz pochwalsie za ile udalo Ci sie je kupic:)

 

Ps. Tacy duzi chlopcy a ciesza sie tymi zabawkami jak dzieci (nic nie jestem lepszy hehe)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Fajne te Xaviany, pięknie wyglądają i świetnie grają, jedyne czego im brakuje to audiofilska legenda na miarę Harbetha, Spendora, SF czy choćby ProAca. No i mogłyby być trochę tańsze, skoro marka młoda i ma przed sobą jeszcze wiele do udowodnienia. Ale jakość wykonania absolutnie usprawiedliwia wysokie ceny, w przeciwieństwie do wielu uznanych, którzy bezwstydnie ładują podobne lub wyższe ceny za znacznie niższą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię takich wątków, wygląda to jak sztuczne wywoływanie zainteresowania produktem. cwieku34 bez obrazy ale piszesz jak dzieciak podjarany nagą dziewczyną na rozkładówce playboya. Skoro nie potrafisz opisać w miarę dobrze co słyszysz, więc tak naprawdę nie wiadomo co słyszysz w ogóle. Na szczęście Pan Krzysztof z Moje Audio to świetny człowiek i nie robi przeszkód, a wręcz odwrotnie, aby pewne kwestie zweryfikować "własnousznie". Zapewne warto to zrobić, dużo o 250xn pozytywnego słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze nic nie pisałem ale nie mogłem się oderwać:)

 

Dobrze jest się zasłuchać. W sobotę kupiłem do XN250 podstawy Xaviana Metatallico. Zapłaciłem słono - 3600 zł. Ale miałem tez inne pożyczone do testu i na nich było naprawdę dużo gorzej .To jednak wszystko wygląda teraz naprawdę pięknie. Całą sobotę i niedzielę słucham i słucham tych kolumn. Dzięki Bogu mogę sobie pozwolić by wzmacniacz pracował stale. Jestem zaskoczony jak bardzo zmienił się dżwięk przez te 2 dni. Praktycznie nie wychodzę z pokoju gdzie stoi system. Przerzucam po kolei płyty. Dołączył się do mnie ojciec. Tak już od 10 rano. Więc teraz króluje Led Zeppelin, King Crimson, Budgie, Grand Funk... Bas schodzi nisko, ma swoją kontrolę. Bardzo się zmienił. Wszystko nabiera barwy, przestrzeni, smaczków. Tak smaczków ! Te kolumny żyją z każdą godziną.

To magiczne jak wciągają w muzykę. Teraz słuchamy z bratem trochę starej elektroniki. Pierwsze płyty Tangerine Dream. Tych kolumn nie ma. Całkowicie znikają. Jaka przestrzeń ! Szokujące dla mnie jak bardzo może zmienić się dzwięk wyciągniętej z pudełka XN250 po 48 godzinach. Zimno na dworze jak cholera. Więc wyjście do Kościoła na godzinkę dobrze mi zrobiło. Teraz czas na Camel, Rush, Van der Graf Generator, Traffic... Słucham od nowa. Dobrze jest kochać muzykę. A te kolumny chyba naprawdę ją lubią :)

 

Odnośnie budowy i wykończenia.

Myślę, że żadne zdjęcia nie oddadzą tego jak one są po mistrzowsku zrobione. To musicie zobaczyć już sami.

Z resztą wszystkie Xaviany są jak dla mnie po prostu perfekcyjnie wykończone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja niestety w sobote bylem w pracy ale dzis to nawet moja 12 letnia corka ze mna slucha moich ,,starych,, nowych kolum ktore za punkt honoru mialem odzyskac:)

 

Teraz leci J.Savall La Folia az gosciu chce przepilowac ta wiolonczele ,drzy mi szklanka whiskey w reku:)

 

Ps . A ci co im przeszkadza ze ktos sie cieszy mowimy wypad.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cwieku34, 24 Sty 2010, 20:15

>Szokujące dla mnie jak

>bardzo może zmienić się dzwięk wyciągniętej z pudełka XN250 po 48 godzinach.

 

Ha! Ja tez bylem zaskoczony zmianą w dźwięku... z poczatku nawet bylem lekko zalamany. Na odsluchach mialem wygrzane Giulie, zamowilem w innej okleinie i dostalem pare prosto z produkcji, pachnaca jeszcze swiezym lakierem. Wyjete prosto z pudelka nijak sie mialy do pary sluchanej wczesniej. To byl ciezki czas - potrzebowaly chyba co najmniej 100 godzin zanim zagraly na podobnym poziomie. To niestety prawda, ze ScanSpeaki potrzebuja duzo czasu na wygrzanie.

W dzwieku Giuli jest cos uzalezniajacego - sa bardzo przejrzyste, pokazuja kazda zmiane w systemie jak na dloni. Szukalem dlugo, przeszlo przez moj pokoj sporo skrzynek (m.in. Confidence 3, Sonus Electa2, jakies stare Avalony, reszty juz nawet nie pamietam teraz) i dopiero Giulie przekonaly do siebie. Mialem tez okazje sluchac wielu Xavianow i moge powiedziec jedno - nie slyszalem modelu, ktory gralby zle. Czy monitor, czy tez podlogowka - nawet najtansze sa co najmniej poprawne.

Xavian rules?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.