Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmak do dynaudio... znowu :)


lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem na etapie poszukiwan wzmacniacza do , sprzet jak w "o mnie". Generalnie poszukuje lepszej kontroli basu i ogolnej poprawy rozdzielczosci itp. Dodam ze "typ brzmienia" jakim gra aktualnie jest ok, nie za ciemno nie za jasno ale brakuje tego wykopu na stopie :) Wiem ze najlepiej sprawdzila by sie spawawarka :))) Nie znalazlem wielu opinii o sprzecie ktory mam na oku. Dlatego pytanie, czy ktos sluchal polaczenia dynaudio ze wzmakami:

 

AVI Laboratory Series Integrated

Moon I-3 RS

 

Z odsluchem przed zakupem moze byc problem (odleglosc). Dlatego chcac nie chcac jestem zdany na forum.

A moze ktos probowal scenicznej koncowki mocy + dobry pre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jak będziesz miał okazję zestawić Dynki z Exposure'm 2010 a jeszcze leiej 3010 - ja byłem zadowolony zaróno z brzmienia 42-ek jak i w chwili obecnej Contourów.

Expo to przede wszystkim bdb rozdzielczość, analityczność i głęboki i dobrze kontrolowany bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to bedzie sie mialo do aktualnego RA-1062? Czy warto? Bo Exposure to tak jak Rotel przeciez budzetowka a wolalbym chyba cos bardziej wyrafinowanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expo 2010 to faktycznie podobny przedział cenowy (3010 już nie) jednak IMO pod względem rozdzielczości i tzw. przytupu na basie mógłby stawać w szranki z droższymi klockami. Sam charakter brzmienia faktycznie nie będzie raczej mocno odmienny od Rotela dlatego gdybyś akurat miał okazję posłuchać to sprawdź bo powinno Ci się spodobać.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exposure to dobry wybór, proponuję Ci jednak także posłuchać nowego NADA C375 BEE. Bardzo mocny wzmacniacz który moim zdaniem idealnie współgra z Dynkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Exposure ale z tego co czytam to producent sam zaleca kolumny 8 Ohm. 4ki nie za bardzo ze względu na spore zniekształcenia i pocenie się wzmacniacza. Ja bym posłuchał producenta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikel, 22 Sty 2010, 11:44

 

>Nie słuchałem Exposure ale z tego co czytam to producent sam zaleca kolumny 8 Ohm. 4ki nie za

>bardzo ze względu na spore zniekształcenia i pocenie się wzmacniacza. Ja bym posłuchał producenta...

 

Żadnego pocenia w praktyce nie zauważyłem - a tak z ciekawosci gdzie to wyczytałeś bo mi widocznie to jakoś umknęło?

 

Na stronach Stereophile przetestowali expo z różnymi obciążeniami i jak to zwykle bywa przy 4 ohmach zniekształcenia są większe i na wykresach widać pewne kompromisy konstrukcji. Wzmacniacz po prostu brzmi lepiej niż wskazywałoby to z suchych danych i wykresów i to jest dość zadziwiające.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A na dokładkę recenzja potwierdzająca ponadprzeciętność integry 2010S:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadki klocek i wiekowy, ale zaryzykowałem i już nie szukam dalej prądu do Dynek :) Jest i wykop na stopie i szybki kontrabas i duży fortepian i świetne blachy i wokale i w ogóle wszystko jak tylko może być z takich monitorków. Czuje się ten prąd po prostu.

Dla spokoju ducha szukam jeszcze jakiegoś maks-źródła, ale już z tym co mam jest radość.

No, ale jak widzę kolega szykuje sporo więcej kasy, więc chętnie usłyszę opinię po zakupie.

Pozdrawiam fanów autentycznej jakości i prawdomównych nacji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje kontroli basu, stopa jest taka troche zmiekczona. Ogolnie bas schodzi dosc nisko i pomimo relatywnie malego pomieszczenia (15m2) ale nieregolarnego i polaczonego z kuchnia itp. jest ok. tzn. nie za duzo i nic nie dudni. Widac ze jednak dynki na basie graja tak jak same chca, a nie tak jak im wzmak kaze. Plus napewno idac klase wyzej niz Rotel mozna cos jeszcze w kwestii "ogolnej" poprawic.

 

Te dwa wzmaki o ktore zapytalem wczesniej, mam mozliwosc w miare za nieduze pieniadze dostac. Pierwszy AVI Laboratory Series to maly potworek z 300W na kanal w 4omach. Drugi Simaudio Moon I-3 troche slabszy, ale generalnie Moon jest zestawiany chyba z Dynaudio. Przynajmniej w Kanadzie :)

 

Myslalem ze ktos moze slyszal te piecyki i bylby w stanie sie podzielic doswiadczeniem, cos doradzic etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem proste doswiadczenie, mianowicie przenioslem "gabki"(piramidki) z za "plecow(chodzi oczywiscie o sciane za sluchaczem) na sciane za kolumnami i efekt jest taki jak u ciebie,czyli bas rozlazly, takie troche bum bum, wiec niekoniecznie ten rotel musi byc za slaby???

a wczesniej wszystko bylo jak w zegarku, czyli basik jak ta lala, ale mojej"lali" juz tego nie przetlumaczysz?

pozdrawiam

rs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

brak kontroli na niskich przy RA1062, nie jest winą zbyt małej jego mocy; ten typ ma taki bułowaty i trochę krzykliwy charakterek;

jak lubisz 'pogrzebać' w sprzęcie, to można z niego zrobić dość szybki i przezroczysty wzmak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOON! Ja będę szukał dla siebie końcóweczki Moona bo dźwięk tych wzmaków z Dynaudio to miodzio zestawienie. Moon daje bardzo dużą ilość informacji z bardzo dobrze zdyscyplinowanym basem.

To jeden z niewielu wzmacniaczy które są w stanie zaoferować tym kolumnom odpowiednie dawki prądu.

Pozdrawiam.

Ps Podobno wzmacniacze Gamuta świetnie pasują do Dynaudio, ale sam nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec Simaudio jest z tego co slyszalem dystrybutorem Dynaudio w Kanadzie i "podobno" robi wzmaki wlasnie pod Dynaudio :)

 

Natomiast AVI sprzedaje osoba ktora grala go z 52SE wlasnie i cd cyrusa 8. Tylko ze on teraz wszystko sprzedaje, wiec wiadomo ze nic krytycznego nie powie chcac "dobrze" sprzedac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Moonem to spokojnie.. W niemczech i calym beneluksie, co targi i inne tego typu imprezy, to Dynki graja z Nad Masters M3. Co kraj to obyczaj, a moze raczej: co kraj to inny dystrybutor;-) Moj znajomy ma zreszta taki zestaw: Contour 3.4, i M5 i M3. Wymiata. Zazdroszcze mu jak cholera:-)

 

No i tak jak napisal kolega jlesien. Nad C375. To nie jest dualmono jak M3, ale to swietnie brzmiacy i mocny wzmak z duzym "kopytem". Nie ma nic wspolnego (mowie o odsluchu - nie jestem elektronikiem) z C372 (moze oprocz wygladu i gabarytow). Jesli jacys forumowicze maja mozliwosc posluchania to goraco namiawiam. Stosunkowo niedrogi klocek a gra naprawde zdumiewajaco dobrze i co najwazniejsze w tym temacie: "ciagnie" contoury jak trzeba (slyszalem tez jak gra z Confidence C1).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avi lab series to kapitalny piecyk jednak,podobnie jak roksan caspian,nie jest w stanie na dole pociagnac tzw trudnych obciazen.wiem to z doswiadczenia z jmlab electra i zoller

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: czy da sie w jakis sposob (konkretnie wzmacniaczem) utwardzic te drivery

Dynaudio? Jak dla mnie graja one dosyc przyjemnie ale chcialbym kupic taki wzmacniacz, ktory gra twardym, kontrolowanym basem. Tak, azeby kontrabas nie plumkal ale byl w miare zwarty i zeby stopa perkusji miala mocniejsze natarcie. Pisaliscie tu o Simaudio i NAD, czy one tak graja? A moze ten nowy Krell S300i (albo 400Xi) gra twardo? Myslalem o NAD M3 ale sa tak rozne opinie. Niektorzy pisza, ze gora kiepska, jakby przycieta (to Pacula), inni, ze jest OK; a podobno to w ogole sa wadliwe technicznie. Sam nie wiem, macie jakies rady?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike1973, 22 Sty 2010, 15:19

 

>MOON! Ja będę szukał dla siebie końcóweczki Moona bo dźwięk tych wzmaków z Dynaudio to miodzio

>zestawienie.

 

Jeśli lubisz ciche słuchanie sprawdź jak przy niskich poziomach ten Moon zagra z Dynaudio. Pod tym względem możesz się co nieco rozczarować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj mam niewielki tylko ok 15m2 wiec raczej pewnie niskie poziomy halasu w skali absolutnej.

 

I-3 pierwsze 5 watow oddaje w klasie A, czy ma to cos do rzeczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas raczej niedostepny Talk Electronics-utwardza u mnie kazda bule,napisz do nich a moze przysla na probe.nie znam ich integr,sam uzywam koncowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrok jeżeli słyszałeś to powiedz coś więcej to forum przecież a nie enigma.

Jeżeli byłeś może na AudioShow kiedy prezentowano integrę Moon z elektrostatami i był to dźwięk naprawdę fajny. To mnie osobiście przekonuje o wydajności prądowej wzmacniaczy tej firmy.

Co do słuchania po cichu to wogólę nie lubię słuchać jak jest cicho i myślę że mało który zestaw gra dobrze przy niskich poziomach głośności.

Ja lubię usłyszeć skok dynamiczny utrwalony na płycie. Z tego powodu lubię np końcówki Gryphona na które mnie nie stać. Ale jest jeszcze trochę firm z tych tańszych i np. Bryston, Sphinks, Plinius, Gamut i myślę że Simaudio też się do nich zalicza. Dlatego też ja z zestawu tego co proponował w temacie kolega Lipa wybrałbym Moon. Aha no i integra ATC do Dynaudio to też jest coś co lubię.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dynaudio Confidence-C2 i posiadałem rózne wzmaki do wysterownia ich,kilka z tych wyzej wymienonych również ale jednak Electrocompaniet AW-400 radzi sobie z nimi bez najmniejszego problemu.Jest wykop,bas i jego kontrola i analogowość brzmienia.Polecam sprawdzić.Warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47

Twoje Dynaudio do 52se to jak dzień do nocy,wyższa efektywność,kubatura obudowy ,więcej głośników-łatwiejsze do wysterowania.prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.